زن ریحانه آفرینش (بازدید: 221)
شنبه 7/2/1392 - 15:23 -0 تشکر 600146
چهار مزیت کارآفرین بودن بانوان

 

زن بودن مزایا و معایب خود را دارد، اما هنگامی که تبدیل به بانوی کار آفرین می شوند، اینطور به نظر می رسد که زن به زن بودن خودش و واقعیت وجودی اش که همانا آفرینش است نزدیک می شوند.آمارها نشان می دهند که در آینده جهان ، زن ها نقش بسیار بزرگی در راه اندازی تجارت و کسب و کارهای بزرگ و کوچک دارند.جهان امروز در حال چرخش به سمت زنان به عنوان رهبران فکری خود است. به عنوان یک بانوی کارآفرین ، زن ها مزایای مهمی دارند به این دلیل که متفاوت آفریده شده اند.

 

http://img1.tebyan.net/Big/1392/02/16916521426559199416118532254132141108221.jpg

 

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
شنبه 7/2/1392 - 15:25 - 0 تشکر 600147

۱- اولین مزیت این است که رقابت پیش رونده برای طرفین به وجود می آید. این نوع همکاری و رقابت با رقیب ها ، تلاش دو چندانی را ایجاد می کند تا هر دو شرکت و گروه به جلو حرکت کنند. زنان دوست دارند با هم کار کنند، این امر از ابتدای تاریخ در مورد آن ها دیده شده است و مثال ملموس آن برای خود ما ، کارهای دسته جمعی آن ها در تدارکات میهمانی های بزرگ، راه انداختن آشپزی و … در روزگار قدیم است. همچنین آفرینش هنرهای دستی و صنایع بومی همواره در خانه ها و به صورت گروهی توسط زنان انجام می گرفته است.بنابراین زنان به طور طبیعی به سمت ایجاد روابط صمیمی و مشارکت کشیده می شوند. زنان دوست دارند که به صورت گروهی کار کنند و افرادی را که بیرون گود ایستاده اند در خود جذب کنند. این اعتقاد وقتی قوی تر می شود که زنان به خاطر داشته باشند که بیرون از خانه ، کارهای زیادی برای انجام دادن است ، بنابراین هیچ کس رقیب- دشمن ما نیست.

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
شنبه 7/2/1392 - 15:26 - 0 تشکر 600148

۲- مزیت دومی که کارآفرینی زنان دارد این است که آن ها یک فرهنگ جدید را آفریده اند و آن را توسعه می دهند.


برخلاف بسیاری از کارهایی که در بیرون از منزل درگیر آن می شویم و مجبوریم ، خود و افکار خود را منطبق بر افکار و فرهنگ سازمانی آن مجموعه وفق دهیم، کارآفرینی به زنان اجازه می دهد که فرهنگ سازمانی خودشان را داشته باشند تا به جای تغییر محیط خانوادگی شان برای انطباق با فرهنگ سازمانی بیرون، کار خود را مانند فضای زندگی و روحی شان طراحی و اجرا کنند. در واقع زنان کارآفرین به جای تغییر زندگی خانوادگی کمک می کنند که زنان، مشتاق زندگی خانوادگی در کنار افراد دوست داشتنی شان شوند به این دلیل که کسب و کارهای زنان کارآفرین اکثرا به گونه ای است که آن ها محل کار خانگی (home office) دارند بنابراین می توانند زمان بیشتری را صرف رسیدگی به کارهای منزل و خانواده کنند و نظارت بیشتری بر امور جاری زندگی شان داشته باشند.خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
شنبه 7/2/1392 - 15:26 - 0 تشکر 600149

۳- مزیت سوم برای زنان کارآفرین ، بصیرت و نگاه جامع به زندگی است.

مردها غالبا در ساختاری که برای شان تعریف شده ، بدون ایجاد ارتباط خاصی گام بر می دارند، اما زنان عموما حسی تر با قضایای مختلف برخورد می کنند. زنان هنگامی که برای کسب و کار خود دنبال شریک، همکار یا کارمند می گردند ، علاوه بر اینکه به توانایی های تخصصی و کاری ِ فردی که می خواهند با او همکاری کنند فکر می کنند، از نظر حسی به طور ناخودآگاه آن شخص را مورد بررسی قرار می دهند. به عنوان مثال یکی از زنان کار آفرین که برای توسعه کار خود نیازمند حضور بانویی برای همکاری بود، در جلسات مصاحبه با داوطلب ها علاوه بر بررسی تخصصی آن ها در آن زمینه کاری خاص به وضعیت روحی آن داوطلب ، اینکه از نظر عصبی در هنگام مصاحبه چگونه است ، نوع لباس پوشیدن ، طرز راه رفتن و صحبت کردن و … را هم مورد بررسی قرار می داد و در آخر این سوال را از خودش می پرسید:« اگر مدتی برای کاری نباشم ، او در این دفتر کار خانگی من، با فرزندانم چگونه برخورد خواهد کرد؟آیا همان انتظاراتی را که من از خودم برای زندگی دارم ، او نیز دارد؟»

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
شنبه 7/2/1392 - 15:27 - 0 تشکر 600150

۴- مزیت چهارم کارآفرین بودن یک زن، سرسختی آن ها است.


زن ها کاری را ترک نمی کنند تا آن را به سرانجام نرسانند. این شعار ذهنی اکثر زن ها در دنیاست، برای همین است که این افراد در زندگی های سخت و ناملایمات روزگار بیشتر تحمل می کنند، دوام می آورند و موفق می شوند. آن ها هر روز کار می کنند، به خصوص آن هایی که خانه دار هستند ، هیچ وقت از فضای کارشان دور نمی شوند، محل کار و زندگی برایشان یکنواخت می شود، با این حال تمام روز در حال کار و تلاش برای فراهم آوردن شرایط مناسب زندگی برای افرادی هستند که بیرون از خانه حضور دارند. تا زمانی که زندگی جریان دارد، آن ها می پزند و می شویند و خانه داری می کنند و از همه مراقبت و نگهداری می کنند. زن ها هر گاه در مسیر پر فراز و نشیب زندگی به رودخانه ای خروشان برخورد کنند، با افکار و توانایی هایشان، هر چند سخت و زمان گیر پل می سازند و همیشه راهی خلاقانه برای عبور از سختی ها دارند.


خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
شنبه 7/2/1392 - 15:27 - 0 تشکر 600151

کارآفرین بودن راحت نیست، باید مقاوم بود.درست مانند زمان بارداری است که ضمن رعایت آرامش و امنیت باید یک بار سخت و سنگین را حمل کنند.زیبایی همین جاست که در عین آرامش و لطافت می توانند سرسخت و مصّر باشند.در هر شغل نقطه هایی وجود دارد که در آن هم باید سرسخت بود و هم شفقت داشت و زنان از آن جایی که هم خلاق اند ، هم منظم و هم عاطفی می توانند در این نقطه ها به تعادلی سه گانه برسند.

 زنان وقتی کار می کنند، روح خود را در کالبد کارشان می دمند ، برای همین هم می توانند موفق ظاهر شوند.

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
شنبه 7/2/1392 - 15:28 - 0 تشکر 600152


- نویسنده : سحر اخوان (کارشناس ارشد مدیریت فرهنگی)


منبع :    Asemoni.com

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
سه شنبه 31/2/1392 - 16:39 - 0 تشکر 605271

چه جالب. روی کار آفرینی زنان اینهمه مانور داده. آفرین.

. امام علي (ع) مي فرمايند بهره خرد پند گرفتن واحتياط است و دستاورد ناداني غفلت و فريب خوردگي. و باپاکدامنان و فرزانگان بنشين وباانان زياد گفتگو کن زيرا اگر نادان باشي تورا دانش اموزند و اگر دانا باشي بردانش تو افزوده شود. خداوند به ماتوفيق بندگي بي چون وچرابده. اللهم عجل لوليک الفرج والعافيه والنصر.

منتظر شما در انجمن زن ريحانه آفرينش . کليک کن دوست عزيز

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی