بهداشت و سلامت (بازدید: 248)
چهارشنبه 4/2/1392 - 17:28 -0 تشکر 599735
بیماری‌های قلبی، سوانح و سرطان؛ مقام اول تا سوم مرگ در كشور

معاون بهداشتی وزیر بهداشت: نتایج اولیه طرح مطالعه ملی بار بیماری‌ها در كشور كه اواخر سال گذشته آغاز شد، نشان می‌دهد كه بیماری‌های قلبی-عروقی، سوانح و سرطان رتبه اول تا سوم علت مرگ و ناتوانی ایرانیان را به خود اختصاص می‌دهند.فاطمه رخشانی ادامه داد:‌در مورد عامل خطر بروز این بیماری‌ها نیز تحقیقات ملی نشان می‌دهد كه فشار خون عامل اول بروز مرگ و میر در كشور است و بعد از آن چاقی در رده دوم عوامل خطر (Risk factor) مرگ و میر ایرانیان است. معاون وزیر بهداشت با اشاره به این نكته كه بر اساس آخرین مطالعه ملی، بیماری‌های روانی جزو رتبه‌های اول تا سوم علت مرگ و میر ایرانیان نیست،‌گفت:‌ نمی‌توانم درخصوص میزان مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی-عروقی، سوانح و سرطان در كشور عددی را اعلام كنم چون در بین مردم نگرانی ایجاد می‌كند.
منبع: روزنامه تهران امروز/ شماره 1152/ص14

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی