ورزش و تندرستی (بازدید: 473)
چهارشنبه 4/2/1392 - 13:46 -0 تشکر 599617
مسابقات ورزشی حیوانات

سالانه شاهد مسابقات ورزشی بسیاری در سراسر جهان هستیم و از تماشای آنها لذت می بریم. اما بد نیست بدانید که مسابقات قهرمانی حیوانات هم طرفداران خاص خودش را دارد.


 


بولینگ بوقلمون
قوانین بولینگ بوقلمون بر پایه همان بولینگ معمولی است. در این ورزش از یک بوقلمون فریز شده به عنوان توپ و 10 بطری پلاستیکی از آب، به عنوان میله های بولینگ استفاده می شود. شرکت کنندگان بوقلمون را بر روی یک سطح یخی سر می دهند. این مسابقات معمولا در مراسم شکرگزاری در آمریکا و کانادا برگزار می شود.

چهارشنبه 4/2/1392 - 13:47 - 0 تشکر 599618مسابقات دو سرعتی حلزون ها/ آماده! آرام! حرکت!
در این مسابقه از دو یا تعداد بیشتری حلزون استفاده می شود. حلزون ها در یک مسیر دایره مانند با شعاع 13 تا 14 اینچ، با هم مسابقه می دهند. شماره های آنها یا بر روی صدف آنها نقاشی یا کاغذهایی بر روی صدف آنها چسبانده می شود تا بتوان آنها را از هم تشخیص داد. این مسابقه سالانه در سرتاسر جهان برگزار می شود، اما مسابقات جهانی سالانه دو سرعتی حلزون ها در انگلیس شهرت بسیاری دارد.

چهارشنبه 4/2/1392 - 13:47 - 0 تشکر 599619جنگ سگ ها
جنگ سگ ها ورزش خونینی است که در آن سگ ها را به اجبار به جان هم می اندازند و گاهی تا پای مرگ با هم می جنگند. این مسابقات در بسیاری از کشورهای توسعه یافته ممنوع است اما در افغانستان طرفداران زیادی دارد.

به رسم معمول این مسابقات دو سگ توسط صاحبانشان وارد رینگ شده و سپس آزاد می‌شوند. دو سگ به جان هم می‌افتند و هر کدام از آن‌ها سعی می‌کند تعادل دیگری را بر هم بزند. صاحبان سگ‌ها با فریادهای خود آن‌ها را برای ادامه جنگیدن تشویق می‌کنند و یک فیلمبردار در حال ضبط این مسابقه است.

 این جنگ هم همانند سایر جنگ‌ها در عرض چند دقیقه زمانی که یکی از سگ‌ها دیگری را خاک می‌کند به پایان می‌رسد در ‌‌نهایت صاحبان سگ‌ها آن‌ها را از رینگ خارج می‌کنند در برخی از کشور‌ها جنگ سگ‌ها تا زمان کشته شدن یکی از آن‌ها ادامه پیدا می‌کند.

چهارشنبه 4/2/1392 - 13:47 - 0 تشکر 599620مسابقات کبوتر غلتان نمایشی
کبوترهای غلتان، نژادی از کبوترهای اهلی هستند که قادرند در حال پرواز و یا بر روی زمین با سرعت زیادی معلق و پشتک  بزنند. سرعت برخی از این کبوترها در انجام عمل پشتک زدن انقدر زیاد است که انگار در حال تماشای یک توپ پوشیده شده از پر هستید.

هدف از پرورش این کبوترها، شرکت دادن آنها در مسابقه است. هرچقدر که مدت زمان، کیفیت و ارتفاع پرنده از زمین در حین انجام این عمل بیشتر باشد، کبوتر امتیاز بیشتری می گیرد.

این مسابقه به صورت گروهی هم برگزار می شود. هر تیم از 8 تا 20 کبوتر تشکیل شده است. داوران شیوه آغاز معلق زدن کبوتر، کیفیت عمل، و ریکاوری بعد از معلق زدن را داوری می کنند.

چهارشنبه 4/2/1392 - 13:49 - 0 تشکر 599621بسکتبال فیل ها
در کشور تایلند به فیل های 6 و 9 ساله آموزش می دهند که چطور از خرطوم هایشان برای انداختن توپ در تور بسکتبال استفاده کنند تا به این روش انرژی و سلامت این حیوانات را بهبود بخشند. سازماندهنگان این مسابقه می گویند برای آموزش قوانین ابتدایی بسکتبال به فیل ها، زحمات بسیاری را متحمل می شوند.
آنها ابتدا کنترل توپ را به فیل یاد می دهند. با این آموزش ها فیل یاد می گیرد چگونه توپ را با خرطوم خود نگه دارد. بعد از آن حیوان می آموزد چگونه روی دو پایش بایستد و درحالی که توپ را روی خرطومش نگه داشته راه برود و در نهایت آن را داخل تور بیندازد.

چهارشنبه 4/2/1392 - 13:49 - 0 تشکر 599622کشتی شترها
کشتی شترها یکی از سنت های شهر سلجوق ترکیه است. در این مسابقه شترهای غول پیکر از روستاهای اطراف در یک استادیوم خاکی به مصاف هم می روند و صحنه های کمدی را برای تماشاچیان خود خلق می کنند.  
از آنجایی که کشتی ورزش مناسبی برای شترها نیست ، ین حیوانات از دندان هایشان هم برای غلبه بر دیگری استفاده می کنند. به همین دلیل پوزه بندهایی بر دهان آنها می بندند تا رقیب خود را گاز نگیرند. اما صدای خشمگین شترها هنگام کشتی وحشتناک است.

چهارشنبه 4/2/1392 - 13:50 - 0 تشکر 599623

جنگ گاوها
جنگ گاوها یکی از ورزش های سنتی سوئیسی است. برخلاف جنگ گاوهای وحشی که انسان ها با گاوهای وحشی بازی می کنند، تنها بازیکنان این مسابقه، گاوها هستند. هر جنگی حدود 40 دقیقه به طول می انجامد. این مسابقه در فرانسه، ایتالیا، و همچنین ترکیه طرفداران بسیاری دارد.

چهارشنبه 4/2/1392 - 13:50 - 0 تشکر 599624فوتبال اسب ها
استرس باعث ایجاد تنش در حیوانات و در نتیجه رم کردن آنها می شود. حیواناتی را تصور کنید که در حیات وحش زندگی می کردند و وقتی برای اولین بار وارد قفس باغ وحش ها می شوند، رم می کنند. حتی گاهی حیوانات اهلی هم دچار ترس می شوند. کارشناسان رفتارشناسی اسب ها، با آگاهی از تاثیرات منفی استرس بر روی این حیوان نجیب، بازی را اختراع کردند که تنش اسب را کاهش می دهد. این بازی همان فوتبال اسب ها نام دارد.

اسب ها از فوتبال لذت می برند. آنها قادرند هم با اسب سوار و هم به تنهایی این بازی را انجام دهند. در شیوه جدید این بازی، از توپ های خیلی بزرگی استفاده می شود. اسب ها و سوارکاران دو تیم می شوند و تلاش خود را برای زدن گل می کنند.

چهارشنبه 4/2/1392 - 13:51 - 0 تشکر 599625چوگان فیل ها
چوگان فیلها در حالی برگزار می شود که فیلبانان بر روی فیل ها سوار هستند. مسابقات چوگان فیل ها در نپال، سریلانکا، هند، و تایلند برگزار می شود. تجهیزات لازم برای این ورزش توپ چوگان استاندارد، 6 تا 10 چوب چوگان (شبیه ساقه های بامبو)، با انتهایی گرز مانند می باشد. این بازی دارای سه کوارتر است. هر فیل را دو نفر می راند و وظیفه آنها هدایت فیل به سوی توپ است.

گرچه اولین چوگان فیلها در هند در اوایل قرن بیستم برگزار شد، اما نوع مدرن آن در نپال ریشه دارد. مسابقات چوگان فیل ها در کشورهای نپال و تایلند تحت نظارت انجمن جهانی چوگان برگزار می شود و شرکت کنندگان باید در این بازی رعایت حال فیل ها را بکنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی