کتاب و کتابخوانی (بازدید: 698)
يکشنبه 1/2/1392 - 21:44 -0 تشکر 599147
معرفی کتاب‌های برتر از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

در نمایشگاه کتاب تهران صورت می گیرد


معلمی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عنوان کرد: این سیر‌های مطالعاتی که به صورت جزوه‌هایی هر سال لیست کتاب‌های برتر را  در حوزه‌های گوناگون معرفی و تجدید چاپ می‌کند، امسال نیز برای هدفمند کردن مطالعه مخاطبان در نمایشگاه کتاب به صورت کتابچه عرضه می شود.وی همچنین از برپایی 10 نشست در غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد و اظهار کرد:
 هر روز با حضور پژوهشگران گوناگون یک نشست در غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار خواهد شد.

معاون توسعه کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی کشور اظهار کرد:
نشریه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به صورت مجله و یا روزنامه در فضای نمایشگاه کتاب فعال خواهد بود.

وی با اشاره به برپایی
ایستگاه‌های مشاوره کتاب در پنج نقطه از نمایشگاه کتاب تهران گفت: امسال برای پرهیز از فروش کتاب‌ها بازاری و توریستی مردم تلاش می‌کنیم با معرفی نویسنده، ناشر و کتاب خوب، اطلاعات و فهرست کتاب‌های مناسب را به مردم و مخاطبان نمایشگاه کتاب عرضه کنیم.

معلمی با بیان این که خرید آثار نامناسب باعث کتابسازی می شود، اظهار کرد: مخاطبان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باید با آگاهی و تحقیق کتاب انتخاب کنند تا از کتابسازی و فروش آثار بازاری جلوگیری شود و مردم به جای خرید توریستی کتاب با آگاهی به تهیه آثار مکتوب فاخر بپردازند تا این طریق، گرایش به مطالعه از ابزار‌های بزرگ فرهنگی نماشگاه کتاب  شود.

معاون توسعه کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی کشور درباره استفاده از کتابخانه دیجیتال نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: کتابخانه دجیتال نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور سال گذشته در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال افتتاح شد اما هنوز فشار تبلیغاتی روی آن اعمال نشده تا بعد از توافق با مولفان و ایجادفایل‌های ایمن قابل دانلود و استفاده از آن هدفمند‌تر شود.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی