ورزش و تندرستی (بازدید: 83)
سه شنبه 27/1/1392 - 21:27 -0 تشکر 598549
فعالیت بدنی فقط ورزش كردن نیست

منبع: جام جم آنلاین

هرگونه حركت بدنی به وجود آمده توسط انقباض عضلات اسكلتی كه مصرف انرژی را در بدن بالا ببرد، فعالیت بدنی محسوب شده و این فعالیت ها منحصر به ورزش كردن نیست.
  
حمل اشیاء، باغبانی، بالا و پایین رفتن از پله، انجام كارهای منزل و كارهایی از این قبیل كه مصرف انرژی را در بدن افزایش می دهد نیز فعالیت بدنی محسوب می شود.

ورزش و فعالیت های بدنی ضربان قلب را افزایش داده و در نتیجه جریان خون در شریان های قلب را دو برابر می كنند كه منجر به تغذیه بهتر ماهیچه قلب و مانع رسوب چربی و سخت شدن رگ ها می شود.

شنا، پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و كوهنوردی مناسب ترین ورزش ها برای سلامت قلب است.

ورزش های هوازی با شدت متوسط و زمان بیش از ۲۰ دقیقه مانند پیاده روی و شنا، تاثیرات بهتری بر سیستم قلب و عروق بدن دارند.

این گزارش تفاوت فعالیت بدنی متوسط و شدید را چنین توضیح می دهد: در فعالیت بدنی متوسط تعداد تنفس و ضربان قلب افزایش یافته و در فعالیت بدنی شدید تنفس به شماره می افتد.

در این گزارش تأثیر ورزش و فعالیت بدنی در كاهش وزن در اثر افزایش سوخت كالری روزانه اعلام شده و آمده است: ورزش هایی با شدت متوسط مانند پیاده روی نیمه سریع در كاهش وزن بدن تأثیرات بیشتری دارند.

بر این اساس ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط به مدت ۳روز در هفته حداقل فعالیت بدنی مناسب است .
 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی