انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 1286)
دوشنبه 19/1/1392 - 9:39 -0 تشکر 597186
شرف الشمس --- 19 فروردین

شرف الشمس از علوم غریبه است، شرف الشمس باید در روز 19 حمل كه مطابق با روز 19 فروردین است برعقیق زرد و در صورت عدم امكان بر كاغذ زردی نوشته شود و با خود حمل نماید
خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 19/1/1392 - 9:41 - 0 تشکر 597189
شرف الشمس از علوم غریبه است، لكن دركتب متقدمین اعم از روایی وادعیه و اذكار دلیلی پیدا نشده است ، فقط متاخرین در چند قرن اخیر معتبر می دانند و بیاناتی درباره شرف الشمس وطریقه تكسیر آن به صورت مربع یا مسبع وغیره و نیز آثار و بركات آن مطالبی متذكر شده اند و بعضی آن را ماخوذ از اسم اعظم تلقی كرده اند و در كتاب جواهر مكنونه كه از كتب خطی اذكار است و همچنین در كتاب السحاب اللئالی تالیف سید عبدالله بوشهری و كتب دیگر، آثاری از جمله دفع فقر و بیماری ها و حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا وكسب عزت و بزرگی متذكر شده اند."

"كفعمی در كتاب جنت الواقیه آورده است كه این حروف شكل ، اسم اعظم است و در بعض كتب علمای شیعه آمده است كه این شكل از امیرالمؤمنین علیه السلام می باشد ولی سندی برای ادعای خود ذكر نكرده اند.شرف الشمس باید در روز 19 حمل كه مطابق با روز 19 فروردین است برعقیق زرد و در صورت عدم امكان بر كاغذ زردی نوشته شود و با خود حمل نمایدنقش شرف الشمس شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آنها را کلمات مبارکه الله، جمیل، رحمن، مومن و نور گفته اند.

خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 19/1/1392 - 9:41 - 0 تشکر 597192


 قابل ذکر است که هم مربع و هم مسبع لوح شرف الشمس وارد شده است که ما هر دو نمونه لوح را در ذیل ذکر کرده ایمنکاتی که در هنگام نوشتن نقوش باید رعایت شود:1. هیچ خطی دوبار کشیده نشود.       2- سوراخهای ستاره و میم و ها و واو بسته نشود.            3- خطوط ابتدا و انتهای ستاره یکدیگر را قطع نکنند.                       4- اندازه الف ها یکسان باشد.                       5- اگر روی کاغذ نوشته می شوند با گلاب و زعفران نوشته شوند. ( بهتر است با گلاب و زعفران روی كاغذ زرد نوشته شود.)       6-واو آخر روی تمام نقش کشیده شود. 7- اگر از نگین استفاده می کنید سعی کنید هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل بوسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید.8- اگر روی کاغذ نوشتید آنرا باز نکنید و به کسی نشان ندهید  و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید.9 - گروهی معتقدند تكرار شرف الشمس در هر سال لازم نیست.

خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 19/1/1392 - 9:42 - 0 تشکر 597194


بسم الله الرّحمن الرّحیماَللّهُم اِنّی اَسئَلُكَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِكَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقوَّمِ و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی كالكَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صورة اِسمكَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 19/1/1392 - 9:43 - 0 تشکر 597196


بسم الله الرّحمن الرّحیماَللّهُم اِنّی اَسئَلُكَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِكَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقوَّمِ و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی كالكَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمكَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 19/1/1392 - 9:46 - 0 تشکر 597201

منبع: http://www.emamraoof.irخدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی