• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ورزش و تندرستی (بازدید: 78)
يکشنبه 11/1/1392 - 9:13 -0 تشکر 596345
سپاهان راهی فینال جام حذفی شد

سپاهان با برتری برابر استقلال در ضربات پنالتی راهی فینال جام حذفی شد.

 

به گزاش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،از مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران دو تیم استقلال و سپاهان از ساعت 17 در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان 120 دقیقه تلاش دو تیم به تساوی یک بر یک انجامید و این سپاهان بود که در ضربات پنالتی توانست در مجموع با نتیجه‌ی شش بر پنج استقلال را مغلوب سازد و راهی فینال جام حذفی شود.

 

نیمه نخست وقت اضافه این دیدار، بازی برابری از سوی دو تیم ارائه شد. اولین فرصت این دیدار را در دقیقه سوم "محرم نویدکیا" بدست آورد. ارسال کرنر از جناح راست استقلال از سوی "خلعتبری" با ضربه سر او همراه شد و با دخالت مدافعان استقلال توپ بازهم به کرنر تبدیل شد.

يکشنبه 11/1/1392 - 9:14 - 0 تشکر 596346

گزارش دقایق حساس این بازی به شرح زیر است:

در دقیقه 5 این دیدار آرش برهانی در صحنه‌ای مشکوک حوالی محوطه جریمه‌ی سپاهان سرنگون شد که داور خطای او را اعلام کرد.

در دقیقه 9 این دیدار خسرو حیدری در محوطه جریمه سپاهان سرنگون شد که علیرضا فغانی با اعتقاد به تمارض از سوی او، به این بازیکن کارت زرد نشان داد.

در دقیقه 14 این دیدار آرش برهانی به صورت عمدی توپ را با دست زد تا با کارت زرد جریمه شود.

در دقیقه 17 ارسال خسرو حیدری به شکلی خطرناک از کنار دروازه سپاهان به اوت رفت.

در دقیقه 25 این دیدار پاس زیبای ساموئل پشت مدافعان سپاهان فرصت مناسبی برای آرش برهانی ایجاد کرد که فرشید طالبی را مجبور به خطا کرد. فغانی در این هنگام با کارت قرمز طالبی را اخراج کرد تا سپاهان ده نفره به کار ادامه دهد.

در دقیقه 36 برهانی در فرصتی مناسب پشت محوطه‌ی جریمه سپاهان صاحب توپ شد که ضربه این بازیکن با اختلاف زیاد از بالای دروازه سپاهان راهی اوت شد.

در دقیقه 37 اشتباه بیک‌زاده فرصت مناسبی برای سوکای ایجاد کرد که ضربه عجولانه‌ی سوکای را براحتی رحمتی در اختیار گرفت.

در دقیقه 41 در یک ضد حمله سوکای صاحب توپ شد. ضربه فنی این بازیکن را رحمتی به زیبایی راهی کرنر کرد.

در دقیقه 43 محمدرضا خلعتبری از پشت محوطه جریمه‌ی استقلال با شوتی زمینی توپ را به گوشه‌ی دروازه‌ی استقلال فرستاد که ضربه‌ی او دور از دستان رحمتی به گل تبدیل شد تا سپاهانی‌ها با وجود ده نفره بودن، با پیروزی یک بر صفر راهی رختکن شود.

با آغاز نیمه دوم فرزاد حاتمی بجای آرش برهانی به میدان آمد و استقلال فشار بیشتری بر روی دروازه سپاهان ایجاد کرد.

در دقیقه 52 پاس دیدنی علی حمودی را فرزاد حاتمی با پشت پا به سمت دروازه‌ی سپاهان زد که این توپ با واکنش خوب گردان تبدیل به گل نشد.

در دقیقه 55 سیاوش اکبرپور جایش را به فرهاد مجیدی داد.

در دقیقه 56 سوکای از سپاهان جایش را به محسن ایران نژاد داد.

در دقیقه 63 خسروی حیدری به علت درگیری با محمدرضا خلعتبری با کارت زرد داور مواجه و به علت دو اخطاره شدن از میدان اخراج شد. همچنین خلعتبری نیز با کارت زرد جریمه شد.

در دقیقه 64 شوت محکم جواد نکونام را شهاب گردان بطور ناقص دفع کرد و سوشاک که تلاش داشت توپ را از منطقه خطر دور کند با تکل حاتمی مواجه شد. تکل حاتمی منجر به گل تساوی این دیدار شد تا بازی با نتیجه‌ی یک بر یک مساوی دنبال شود.

در دقیقه 66 فرهاد مجیدی از سوی علیرضا فغانی با کارت زرد مواجه شد.

در دقیقه 71 فرهاد مجیدی از یک ضد حمله فرصت مناسبی را بدست آورد که ضربه‌ی نچندان خوب او از کنار دروازه سپاهان راهی اوت شد.

در دقیقه 74 جواد نکونام با خطا بر روی محرم نویدکیا با کارت زرد داور جریمه شد.

در دقیقه 77 کار تیمی سپاهانی‌ها در محوطه‌ی جریمه‌ی استقلال نصیب خلعتبری شد که ضربه‌ی او را مهدی رحمتی به کرنر تبدیل کرد.

در دقیقه 78 شوت سنگین ساموئل از پشت محوطه جریمه‌ی سپاهان از بالای دروازه راهی اوت شد.

در دقیقه 85 در یک ضد حمله سپاهان صاحب فرصت مناسبی شد که خلعتبری نتوانست توپ را بخوبی کنترل کند و همین امر باعث از دست رفتن این فرصت برای سپاهان شد.

در دقیقه 92 شوت سنگین امید ابراهیمی از فاصله‌ای سی متری را مهدی رحمتی مشت کرد تا حساب کار در پایان نود دقیقه همچنان یک بر یک باقی بماند و دو تیم آماده‌ی وقت‌های اضافه شوند.

با آغاز دو وقت اضافه‌ی پانزده دقیقه‌ای بیک زاده جایش را به عباس محمدرضایی داد.

در دقیقه دوم از وقت‌های اضافه شوت محمدرضایی با اختلاف کم از کنار دروازه سپاهان راهی اوت شد. این در حالی بود که فرهاد مجیدی در صحنه‌ای مشکوک پشت محوطه جریمه سرنگون شده بود.

در دقیقه 4 از وقت‌های اضافه شوت سنگین ایران نژاد را مهدی رحمتی بخوبی دفع کرد.

در دقیقه 6 از وقت‌های اضافه شوت ولکو از کنار دروازه به شکلی خطرساز راهی اوت شد.

در دقیقه 11 از وقت‌های اضافه شوت امید ابراهیمی با برخورد به تیرک دروازه‌ی استقلال راهی اوت شد.

در دقیقه 13 از وقت‌های اضافه ضربه سر خطرناک فرزاد حاتمی با فاصله‌ای اندک از کنار دروازه سپاهان راهی اوت شد تا نیمه‌ی نخست از وقت‌های اضافه بدون گل و در مجموع با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

با آغاز نیمه‌ی دوم از وقت‌های اضافه دو تیم سعی در اداره‌ی بازی داشتند و تنها اتفاق خاص در این پانزده دقیقه حضور جمشیدیان در دقیقه 118 بجای نویدکیا بود تا بازی با تساوی یک بر یک مساوی به ضربات پنالتی کشیده شود.

ترکیب دو تیم در این دیدار به شرح زیر بود:

برای استقلال؛ مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، علی حمودی، هاشم بیک‌زاده ( عباس محمدرضایی )، خسرو حیدری،‌ جی‌لویدساموئل، مجتبی جباری، جواد نکونام، آرش برهانی ( فرزاد حاتمی) و سیاوش اکبرپور( فرهاد مجیدی) در این دیدار به میدان رفتند.

همچنین برای سپاهان؛ شهاب گردان، اروین گولکو، سوشک، فرشید طالبی، احسان حاج صفی، امید جهان عالیان ( علی احمدی)، محرم نویدکیا ( احمد جمشیدیان)، امید ابراهیمی، حسین پاپی، محمدرضا خلعتبری و جواهیر سوکای(محسن ایران نژاد) به میدان رفتند.

در ضربات پنالتی، زننده پنالتی نخست مجتبی جباری برای استقلال بود که ضربه‌ی این بازیکن برخلاف جهت حرکت گردان به گل تبدیل شد.

اولین ضربه‌ی تیم سپاهان را اروین بلکو به گل تبدیل کرد. سپس نوبت ساموئل بود تا برای استقلال پنالتی بزند و ضربه‌ی او نیز به گل تبدیل شد. پنالتی دوم را امید ابراهیمی برای سپاهان زد. ضربه‌ی او دور از دستان مهدی رحمتی به گل تبدیل شد تا حساب کار مساوی باقی بماند.

پنالتی سوم استقلال را عباس محمدرضایی به زیبایی وارد دروازه‌ی سپاهان کرد. از سویی دیگر محمدرضا خلعتبری پنالتی سوم را برای سپاهان زد و ضربه‌ی او نیز درون دروازه قرار گرفت.

اما پنالتی چهارم استقلال را امیرحسین صادقی زد و ضربه‌ی او از بالای دروازه‌ی سپاهان راهی او شد تا فرصتی مناسب برای سپاهان مهیا شود.

احسان حاج صفی نیز با گل کردن این پنالتی سپاهان را یک گل برابر استقلال پیش انداخت.

پنالتی پنجم استقلال را جواد نکونام با ضربه‌ای چیپ وارد دروازه‌ی سپاهان کرد تا همه چیز به پنالتی پنجم سپاهان کشیده شود.

ضربه‌ی ضعیف احمد جمشیدیان را براحتی رحمتی گرفت تا حساب کار به تساوی 4 بر 4 در ضربات پنالتی کشیده شود.

ضربه ششم استقلال را در تعجب همگان مهدی رحمتی زد و ضربه‌ی او راهی اوت شد. ضربه‌ی ششم سپاهان را ایران نژاد که مهدی رحمتی با یک عکس‌العمل توپ را گرفت تا همچنان کار در تک ضربه‌ها باقی بماند.

ضربه‌ی هفتم استقلال را فرزاد حاتمی با ضربه‌ای بسیار ضعیف به سمت دروازه‌ی سپاهان زد که براحتی در اختیار گردان قرار گرفت. سوشاک نیز در طرف مقابل با گل کردن ضربه‌ی هفتم تیمش باعث پیروز شدن سپاهان شد تا بازی با نتیجه‌ی پنج بر چهار در ضربات پنالتی و در مجموع شش بر پنج به سود سپاهان به پایان برسد و این تیم راهی فینال جام حذفی شود.

سه شنبه 13/1/1392 - 19:18 - 0 تشکر 596521

سلام
عقاب آسیا را دیدیم چطور رفت تو قوطی:)

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 15/1/1392 - 8:54 - 0 تشکر 596613

yasekaboud63 گفته است :
[quote=yasekaboud63;498511;596521]سلام
عقاب آسیا را دیدیم چطور رفت تو قوطی:)


چجوری رفت؟
کدوم قوطی؟

راستی باد سپاهان که خالی شد ولی استقلال با همین عقاب داخل قوطی آبروی فونبال ایران رو خرید و انتقام شکست سنگین سپاهان را گرفت

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی