فرهنگ پایداری (بازدید: 144)
چهارشنبه 7/1/1392 - 19:23 -0 تشکر 595886
شهیدی که با شهادتش که عزم همه را جزم کرده بود

خاطره از زبان آقای امجدی مدیر مدرسه :

 یک سال برف زیادی آمده بود . به طوریکه راه رفتن در حیاط مدرسه خیلی دشوار بود . محمود همراه با شهید ابوذر علیپور لباسهای گرم خود را از تن در آوردند و شروع کردند به پارو کردن برفها و طی نیم روز تمام برفها ی حیاط مدرسه را به بیرون از مدرسه بردند. وی با اینکه کم سن و سال بود اما روح بلندی داشت که حتی برای من هم الگو بود . رفتار های  خوبش بر بچه های دیگر اثر می گذاشت . همه ی بچه ها اورادوست داشتند . بعد از شهادتش بچه های مدرسه همگی آمدند و برای اعزام به جبهه نام نویسی کردند . تمام حیاط مدرسه از داوطلبان جبهه پر شده بود .به طوریکه ما با سپاه تماس گرفتیم و گفتیم اگر همه بچه ها به جبهه اعزام شوند دیگر شاگردی در مدرسه نمی ماند.

 

شهید محمود نیک پی خالکیاسری

 

تاریخ تولد :10/9/1347

محل تولد :روستای خالکیاسر شهرستان لنگرود

تاریخ شهادت :2/8/62

محل شهادت :مریوان

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی