فرهنگ پایداری (بازدید: 142)
يکشنبه 4/1/1392 - 14:10 -0 تشکر 595603
داروی فرزند

زمانی که در شهر قم زندگی میکردیم وهمسرم مشغول تحصیل در حوزه علمیه بود شرایط اقتصادی مناسبی نداشتیم و با همان درآمد محدود امرار معاش میکردیم.

شهید حسین اصغری از آن جهت که انسانی قناعت پیشه بود و زندگی طلبگی را یک خودسازی و رسیدن به کمال و دوری از مواهب ظاهری دنیوی می دانست هرگز از شرایط موجود و حاکم بر زندگی شکایتی نداشت.جالب اینکه با همان درآمد کم و مشکلات عدیده هرگاه احساس می کرد کسی نیاز به کمک و یا مساعدت دارد بی درنگسعی داشت تا از او رفع مشکل نماید.هر روز که از زندگی مشترکمان می گذشت بیشتر از پیش متون اخلاق و صفات پسندیده ی ایشان میشدم.

یک روز فرزند بزرگمان سخت بیمار شد و پس از آنکه به پزشک مراجعه کردیم نسخه ای نوشت و دادم تا همسرم از داروخانه تهیه نماید.ساعتی گذشت وایشان به منزل آمدند.وقتی به دستانش نگاه کردم اثری از بسته ی دارو نبود.سوال کردم:نسخه را از داروخانه گرفتید؟

لحظه ای مکث کرد و سپس جواب داد:رفته بودم تا داروهای فرزندمان را بگیرم اما وقتی وارد داروخانه شدم،دیدم خانمی با پسرشدر آنجاست و فرزندش شدیدا بدحال بود . وقتی بیشتر دقت کردم فهمیدم پول خرید داروهای فرزندش را ندارد.من هم نتوانستم آن لحظه بی تفاوت باشم در نتیجه پولی که همراهم بود را صرف خرید داروی آن کودک کردم.به همین دلیل نتوانستم داروی فرزندمان را بخرم.شما هم نگران نباشید ،خدا ارحم الاحمین است.

شهید حسین اصغری همیشه معتقد بود اگر گره ای از مشکل کسی بگشایم خدا نیز با عنایت خود گره از کارهای مان خواهد گشود.

شاید این یکی از صدها کار خیر شهید حسین اصغری بود که من از آن آگاه شدم.زیرا اصولا بسیاری از این کارها را در خفا انجام می دادو دوست نداشت کسی از آن آگاه شود.

من نیز بنا به توصیه ی ایشان و لطف خداوند چند روزی از فرزندمان مراقبت کردم تا اینکه حالش خوب شد وبار دیگر شهید حسین اصغری کاری کرد تا بهتر و بیشتر در مسیر کمال انسانی و قرب الهی گام بردارم و افتخارم آن باشد که در کنار چنین انسان وارسته ای زیبا زیستن را بیاموزم.

(راوی همسرشهید)

شهید حسین اصغری سندی

نام پدر: علی

تاریخ و محل تولد: 1337/6/6

شهرستان فومن

تاریخ و محل شهادت:1360/9/7

شهرستان ماسال

سمت در جبهه: مسئول دفتر نماینده ول فقیه در جهاد 

 نوشته شده توسط گروه تفحص رشت

گدای فاطمه(س)

دوشنبه 5/1/1392 - 13:20 - 0 تشکر 595744

روحانی مبارز شهید حسین اصغری سِندی
اللهم عجل لولیک الفرج
شنبه 31/1/1392 - 14:16 - 0 تشکر 598973


نخل های سر جدا یادش به خیر

ای بسیجی ها خدا یادش به خیر

فصل سرخ بی قراری ها گذشت

فرصت شب زنده داری ها گذشت

          کربلای جبهه ها یادش به خیر       سرزمین نینوا یادش به خیر               

 

       "شادی روح امام و شهدا صلوات"          

 

                                               

 
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی