ورزش و تندرستی (بازدید: 504)
چهارشنبه 30/12/1391 - 12:48 -0 تشکر 595210
ثروت و درامد باشگاه های بزرگ اروپا

Fc Bayern Munchen

رئیس باشگاه : اولی هوینس Uli Hoenes

این باشگاه توسط سازمان ای جی اداره میشود . انها در واقع یک کمپانی بزرگ تجاری هستند که 84.1 در صد سهام این باشگاه متعلق به انهاست . ضمن اینکه شرکت خودرو سازی ائودی و البته کمپانی معتبر ورزشی ادیداس هم در این تیم سرمایه گذاری کرده اند . ناگفته پیداست که این دو شرکت به اندازه ی کافی در المان و کل دنیا اعتبار تجاری و مالی دارند . در حال حاضر اصلی ترین شریک تجاری باشگاه کمپانی دی تی است و اسپانسر های ان را شرکتهای معتبری چون کوکاکولا , شرکت هوایی لوفت هانزا و سامسونگ تشکیل میدهند . بر اساس اخرین امار میزبان ارزش دارایی های باشگاه بایرن مونیخ 303.8 میلیون یورو است و به عبارتی چهارمین باشگاه پولدار جهان در سال 2009 شناخته شد ولی گفته میشود امروزه ثروت این باشگاه نزدیک به دو برابر این رقم است .

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:50 - 0 تشکر 595211Man City

رئیس باشگاه : شیخ منصور بن زاید


ثروت بی اندازه مالکان عرب و ثروتمند این باشگاه انقدر در سطح فوتبال جهان پیچیده است که دیگر نیازی به توضیح وجود ندارد . منصور بن زاید متولد سال 1970 است و یکی از اعضای خانواده فوق میلیاردر ال نهیان در امارات است و برادر ناتنی وی ریاست جمهوری ابوظبی را بر عهده دارد . خارج از حوزه امارات او به عنوان صاحب باشگاه منچستر سیتی نیز شهرت زیادی کسب کرده است . شیخ منصور صاحب یک کمپانی بزرگ سرمایه گذاری نفتی است و با همین پشتوانه ی قوی توانسته هزینه های فوق العاده زیاد باشگاه را انجام دهد و ستارگان زیادی را به تیمش بیاورد و به نوعی رکورد خرج کردن پول در فصل نقل و انتقالات را شکسته است .

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:50 - 0 تشکر 595212


F.C. Internazionale Milano


رئیس باشگاه : ماسیمو موراتی Massimo Moratti


یکی از غول های سرمایه داری در عرصه نفت در ایتالیا ماسیمو موراتی است که در سال 1944 متولد شده است و پس از مرگ پدرش که مالک باشگاه اینتر میلان و صاحب این شرکت نفتی بود , سرمایه گذاری های خو را به شرکت ساراس هم کشاند که در امر پتروشیمی و صادرات نفت خام فعال است . او حالا با این ثروت افسانه ای صاحب باشگاه معتبر اینتر است که بر اساس امار فوتبالی در سال 2008 ارزش مالی باشگاه بیش از 200 میلیون یورو تخمین زده شده بود یعنی مقام نهم ثروتمند ترین باشگاه جهان . جالب است که علیرغم کم شدن تماشاگران در فوتبال ایتالیا اما باز هم اینتر میلان از هر بازی حدود یک میلیون دلار درامد دارد .

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:51 - 0 تشکر 595213Manchester United FC

رئیس باشگاه : خانواده گلیزر Glazer Family


خانواده گلیزر یکی از معروفترین و شاید هم منفورترین افراد در راس باشگاهای اروپا باشند . انها ثروت زیادی را وارد باشگاه منچستر کردند ولی به دلیل برخی مسائلی که نسبت به گذشته ی باشگاه داشتند , منفور هواداران این تیم شدند . شرکت معروف گلیزر که در سال های دور راه اندازی شده تنها یک کمپانی راه اهنی بود اما حالا یک قطب مالی بزرگ در انگلستان است تا جاییکه دارایی های این باشگاه رقمی در حدود 600 میلیون یورو تخمین زده میشود . در زمینه کاری تجاری نیز انها کارهای مشترکی در امریکا و انگلستان انجام میدهند و صادرات و واردات انها به کشور های اسیای شرقی رسیده است .

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:51 - 0 تشکر 595214


Real Madrid C.F

رئیس باشگاه : فلورینتو پرز Florinto Perez


در خلال دوران حضور فلورینتو پرز در سال های 2000 تا 2006 باشگاه رئا مادرید به ثروتمند ترین باشگاه فوتبال جهان تبدیل شد . هوش و ذکاوت پرز در خرید های کلان و سپس بهره برداری از انها در کسب درامد واقعا زبانزد است . او در سال 2001 مقادیر قابل توجهی زمین برای باشگاه رئال خریدو ماحصل این سرمایه گذاری رقمی غیر قابل تصور است . در سال 2007 رئال به عنوان ارزشمندترین برند فوتبال اروپا شناخته شد . با بازگشت دوباره پرز به مدیریت رئال بازهم سرمایه گذاری های او روی بازیکنان نامدار و استفاده از انها در کسب درامد و همینطور سرمایه گذاری روی تجارت های مختلف مخصوصا تجارت مواد غذایی در یک سال اخیر , باعث شده است تا امروز ثروت باشگاه نزدیک به 600 میلیون یورو تخمین زده شود .

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:52 - 0 تشکر 595215


Chelsea FC

رئیس باشگاه : رومن ابراموویچ Roman Abramovich


ابراموویچ دیگر نام شناخته شده برای همه فوتبال دوستان است . رومن یکی از مردان میلیاردر جهان است که اگر برای تفریح خود یک کشتی در حد تایتانیک می خرد , دیگر برای کاربرد های پر افتخار تیمش چه کارهایی میکند ... این تاجر متولد 1966 که به عنوان یک ثروتمند روس مشهور است , صاحب بزرگترین کمپانی سرمایه گذاری جهان به نام مایل وس ال ال سی است . ارزش دارایی های فعلی او 13.4 میلیارد دلار است که بر اساس لیست سال 2011 مجله فوربس او نهمین چهره ثروتمند جهان به شمار میرود .

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:52 - 0 تشکر 595216


Arsenal Fc

رئیس باشگاه : پیتر هیل وود Wood - Peter Hill


یک شرکت نا محدود خصوصی به نام ارسنال هولدینگ حامی فعالیت های مالی این باشگاه است که به خاطر وجود سهامداران عمومی و مردمی اش نتمایز از سایر فعالان تجاری فوتبال است . سال 2010 مجله ی فوربس این باشگاه را به عنوان سومین باشگاه تجاری فوتبال جهان معرفی کرد که به عبارتی پس از منچستر و رئال قرار گرفت ان هم با ارزش مالی نزدیک به 600 میلیون یورو . پیتر هیل وود سومین نسل از خانواده هیل وود است که ریاست این باشگاه را عهده دار است . او به تجارت مواد غذایی و پوشاک مشغول است و در سال 2007 به 3 نفر از شرکای کمپانی White - Red به نام های دیوید دین , فرهاد مشیری و علی شیر عثماذف درصدی از سهاماین باشگاه را فروخت .

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:53 - 0 تشکر 595217


Fc Barcelona


رئیس باشگاه : ساندرو راسل Sandro Rosell


در سال 2011 مجله فوربس دارایی های این باشگاه را حدود 700 میلیون یورو اعلام کرد . سهام باشگاه بارسا به صورت عضویتی میان اعضا و هواداران تیم عرضه میشود و این نوعی جدید از مدیریت است . عمده هزینه های باشگاه نیز از همین حق عضویت ها به دست می امد . بارسا بزرگترین قرارداد تبلیغاتی تاریخ فوتبال را نیز با قطری ها بست تا برای اولین بار در تاریخ 111 ساله باشگاه لوگوی یک اسپانسری روی پیراهنش درج کند تا سال 2016 سالیانه حداقل 30 میلیون یورو دریافت خواهد کرد و بسته به میزان موفقیت ها و کسب جام این میزان قابل افزایش است . به این ترتیب مبلغ کل قرارداد تا این زمان به 150 میلیون یورو می رسد .

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:53 - 0 تشکر 595218


AC Milan


رئیس باشگاه : سیلویو برلوسکونی Silvio Berlusconi

برلوسکونی نامی اشنا و جنجالی در سیاست و ورزش جهان است . البته شاید او بیشتر از هر چیزی به دلیل ایجاد مسائل حاشیه ای معروف باشد . این سیاستمدار ثروتمند ایتالیایی سالهاست که نخست وزیر کشورش است و مالک باشگاه میلان در سال 2011 مجله فوربس دارایی های او را بالغ بر 7.8 میلیارد دلار تخمین زد و به عبارتی او در لیست ثروتمندان جهان مقام 118 را دارد . با همین پشتوانه مالی باشگاه میلان رشد اقتصادی زیادی داشته است و مبالغ هنگفتی را به عنوان درامد به جیب برلوسکونی واریز کرده است چرا خرید ستارگان بزرگ جهان باعث جذب اسپانسر های بزرگ جهان شده است . ادیداس یکی از اصلی ترین سرمایه گذاران میلان است .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی