ورزش و تندرستی (بازدید: 572)
چهارشنبه 30/12/1391 - 12:39 -0 تشکر 595195
بهترین اجرا های انفرادی در "تئاتر رویاها"

منبع: http://good-life.ir


اگر چه نقل قول های مشهور برای بعضی چیز ها کاملا متفاوت ساخته شده و به خوبی می شود احساسات از سفر به الترافورد را بیان کرد. از زمانی که سر الکس فرگوسن سرمربی افسانه ای شیاطین سرخ در یونایتد حضور داشته تئاتر رویاها برای حریفان یک میدان نبرد وحشتناک و سخت بوده.استادیوم های بسیار کمی نظیر استادیوم منچستر یونایتد وجود دارد. و منچستر یونایتد نشان داده که در استادیوم خودش ملقب به تائتز رویاها بسیار بی رحم و خطر ناک مقابل حریفانش نشان داده است. افسانه های بسیاری در قلب ما و سینه های ما در طول این سال ها وجود داشته اند. و با این وجود آنها بسیار پر تلاش و با انگیزه بسیاری بازی می کردند در نبرد های مستقیم و حساس ولی در بعضی اوقات این ستاره ها و افسانه های نیز دچار اشتباهاتی شده اند با این حال آنها شب های بسیار تاریخی را داشته اند و طعم و مزه ی باخت و برد را چشیده اند. و آن شب های فراموش نشدنی که برای هوداران هم بسیار خوب و دلنشین بود که صمیمانه هواداران نیز به پا خواستند و قدردانی بسیاری از طریق آنها شد. و شاید در آن شب ها برنده ی واقعی فوتبال باشد در حالی که یونایتد آن بازی ها بازنده شد.

حالا بیایید برخی از نبرد های تابناک و بزرگ یونایتد را در تائتز رویا ها مرور کنیم که هواداران بسیاری برای آن بازی استراس و هیجان زیادی داشته اند.

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:40 - 0 تشکر 595196

دژان ساویچویچ سال 1991 UEFA Super Cup


بر میگردیم به یونایتد دهه ی 90 که یکی از حوادث شگفت انگیز در آن اروپا اتفاق افتاد سه نفر از مدافعان برجسته در آن زمان نیز حضور داشته اند که عبور از آنها خیالی بود Denis Irwin, Steve Bruce و Gary Pallister و هنوز آن شب درخشان در خانه ی شیاطین سرخ نیز به یاد مانده است یک نبرد بسیار جداب و تماشایی بود و این بود که کلاس فوتبال چه کار هایی نیز می تواند انجام دهد Savicevic در آن شب ازدفاع یونایتد مانند یک چاقو که یک کره را برش می دهد عبور می کرد نه یک بار نه دو بار بلکه در تمام طول شب این باعث ناراحتی بروس و پالیستر بود که چنین اتفاقاتی را تصور نمی کردند و نه حداقل در الترافورد که از حمایت بی نظیر هوادارن همراه بود و واقعا این برای همه قابل بحث است که در الترافورد چنین نمایش و محارت هایی را نشان میداد برای طول مدت 82 دقیقه از خودش و بازیش در الترافورد رو نمایی میکرد و مانند آن بود که در آب بوده و روی هوا شناور بود و مدافعان یونایتد که انگار که اصلا وجود نداشته اند. و هنوز این یکی از بزرگترین روز ها بود که شخصی مثل Zvezda وانمود کرد که پیتر اشمایکل مثل یک نابینا در دروازه ی یونایتد در آن شب حضور داشت و در آن شب رونمایی بزرگی از Savicevic شد که حدود 20،000 در این بازی بزرگ و جادویی نیز حضور داشتند که باعث ناراحتی آنها و همتایان یونایتدی شد ولی باز هم با این وجود یونایتد و ورزشگاهش تائتر رویاها درخشان و با عظمت بود.

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:40 - 0 تشکر 595197

مارک اورمارس آرسنال 1998 لیگ برتر انگلیس.


در میان تمام رقیبان گوش چپ واقعی به نام اورمارس بوده که گری نویل یکی بود که در مقابل اورمارس نتوانست کاری از پیش ببرد. این اظهار نظر ها در مورد او از طرف فردی است که نزدیک به 600 بازی را برای یونایتد انجام داده است پس از آن مارک اورمارس در طول 11 دقیقه در آن بازی باقی ماند که به بازی خود پرداخت که در آن بازی آرسنالی ها عقب کشیدند و پس از فرو پاشی یونایتد آن ها را تحت فشار قرار دادندو این اولین جام ونگر در سواحل انگلیس بود با این حال قهرمان آن روز نه تنها به خاطر گل هایی که به ثمر رسانده بود بلکه به خاطر نمایش سرگرم کننده اش در آن بازی مارک اورمارس کسی بود که کفش طلایی بر پا کرده بود و مهاجم اصلی آرسنال در طول این مسابقه بود. گری نویل در آن بازی به دفاع وسط منتقل شد و با فرصتی که به مدافع نوجوان Neil Curtis داده شد ولی در مقابل آن بار دیگر مارک اورمارس مهارت های خود را به رخ کشید و بازیش را مقابل آن جوان با استعداد بسیار ترسناک نشاند داد. البته در آن بازی تعداد زیادی به الترافورد نیامده بودند مارک اورمارس که در آن بازی نمایش خیره کننده ای از خود به جای گذاشت یک خطر ثابت در آن بازی بود و یک عامل تحریک آمیز بود به سادگی به جلو نمی رفت بلکه ملیون ها قلب در جهان برای او می تپید. ترکیب او با پتی بسیار ثابت شده بود که واقعا این بسیار سخت و دشوار بود که اگر مدافعین به جلو و نزدیک به هم بیایند او میتواند با استفاده از سرعتش فرار کند و اگر آنها به عقب بروند آنها می توانند انواع و اقسام مشکلات را فراهم سازند.

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:40 - 0 تشکر 595198

فرناندو ردوندو رئال مادرید 2000 لیگ قهرمانان اروپا


رئال مادرید وارد یک بازی و نبرد سخت شد غالبا رئال مادرید تیمی نبود که وارد یک بازی بشود و پیروز نشود اما باز هم با این حال این یک نبرد عادی نبود پس از آن یونایتد که تیم دلبوسکه را در برنابئو به بنبست رسانید وظیفه ی تیم فرگی بسیار واضح و مستقیم بود و هرگونه بردی به نحوی خوب خواهد بود. دل بوسکه یک مربی کارکشته است در آن بازی استرس و اضطراب بسیاری داشت.یونایتد با سیستم 4-4-2 بازی می کرد و گمان می کردند که مادریدی ها با سیستم 4-4-1-1 خودشان بازی خواهند کرد ولی در عوض بسیار بعید بود که مادریدی ها با سیستم 2-2-3-3 ترکیبشان به تصویب برسد. فرناندو ردوندو در آن بازی یک هافبک مرکزی بود که توسط McManaman و Savio نیز پشتیبانی میشد. بازیکنان بزرگ یونایتد نظیر پل اسکولز و روی کین یک تریکب غیر قابل نفوذ را تشکیل میدادند. که فرناندو ردوندو در آن بازی بسیار نمایش خیره کننده ای از خود به جای گذاشت که برای فرگوسن و هواداران یونایتد یک اتفاق غیر قابل باور بود آنها با این سیستم انتظار نمی رفت که بتوانند برنده ی بازی باشند. فرناندو ردوندو بیشتر اوقات یک بازیکن زیر قیمت و فراموش شده بود ولی در آن بازی سطح عملکردش را بسیار ارتقا داد تا اسمش در ذهن تمام هواداران نقش ببندد.

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:41 - 0 تشکر 595199

رونالدو رئال مادرید 2003 لیگ قهرمانان اروپا


یونایتدی ها یک بار دیگر بهتر بازی کردند. انبار در برنابئو با این وجود که یک راه برای ضربه زدن به آنها وجود داشت و آن هم مهار رائول بود ولی اینبار او در این بازی حضور نداشت ولی در آن بازی کهکشانی ها نیز دارای یک ستاره دیگر نیز بودند رونالدوی برزیلی باعث شد که سرالکس فرگوسن در آن بازی تمام آرزو هایش بر باد برود و مانند یک کوهی بود که در مقابل یونایتد نیز ایستاده بود یونایتدی ها هر بار که میشد پاسخ میداند اما رونالدو با گل زنی که انجام میداد جواب آنها را خاموش می کرد. سومین گل رونالدو در این بازی بسیار مهم بود و سرنوشت ساز که به راستی آنها مستحق این پیروزی نیز بودند رونالدو در تمام شب نظم و انظبات مدافعین یونایتد را بر هم میزد. که آن ها نیز هیچ جوابی برای آن نداشتند رونالدو در آن بازی یک ستاره ی بزرگ بود به طوری که یک سرو گردن از بازیکنان دیگر نیز بالا تر بود و او نیز در آن بازی یک نمایش متفاوت را بر جای گذاشت و در بازی برگشت بود که یونایتد در تائتر رویاها از صعود به مرحله ی بعدی نیز بازماند.

چهارشنبه 30/12/1391 - 12:42 - 0 تشکر 595200کاکا آث میلان 2007 لیگ قهرمانان اروپا


درخت تکیده ای به نام کاکا در حضور بازی در کنار نخبگان اروپا قد کشیده و رشد کرده و اکنون یکی از رهبران این ستاره ها میباشند. در بازی مقابل یونایتد آنها بازی را در دست گرفتند و بازی را ادامه میدهند و مسابقه را به آنها دیکته میکردند. کاکا توپ را از پشت مدافعی با پاسی که سیدورف فرستاده بود را گرفت و به زیبایی یکی پس از دیگری را پشت سر گذاشت و ادوین فاندرسار را نیز پشت سر می گذاشت این تمام آن چیزی بود که مثل برق از جلوی چشمانمان می گذشت و این لحظه همان لحظه ای بود که هواداران یونایتد از او پرسیدند که آیا واقعا او چنین کاری را انجام داده بله و او نیز مطمئنا انجام داد و آن گل پایان کار نبود.بلکه او مطمئن بود که جهان خواهد دانست که او چه کار هایی می تواند انجام دهد. او در آن بازی عالی کار کرد و فلچر را هم نیز پشت سر میگذاشت او همچنان جلو میرفت و این نیز برای کاکا واقعا شگفت انگیز بود و هر زمان که توپ زیر پای کاکای برزیلی می آمد قلب دفاع یونایتد از کار می ایستید. و الترافورد نیز میدانست که یک فرد ویزه و خاص را نیز دارد تماشا می کند. کسی که فوتبال را زیبا میکند آن طور که باید و شاید ولی بی گمان یونایتدی ها به وظیفه ی خود عمل نمودند و کاکا و میلان نیز در سن سیرو بسیار فعال عمل کردند و در پایان پیروز بودند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی