بهداشت و سلامت (بازدید: 126)
شنبه 26/12/1391 - 10:39 -0 تشکر 594525
مراجعه 100 میلیون نفری بیماران به مراکز درمانی در کشور 77 میلیونی

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل درمان مستقیم تامین اجتماعی با اشاره به مراجعه سالانه 100 میلیون بیمار و بستری 800 هزار نفر و انجام 500هزار عمل جراحی از کاهش پرداختی پزشکان در صورت تجویز غیرمنطقی آنتی‌بیوتیک‌ها خبر داد.

100 میلیون مراجعه در سال

وی ادامه داد: گزارش عملکرد سال 91 تاکنون و همچنین عملکرد سال 90 را بخواهم ارائه دهم بطور متوسط بیش از 48 میلیون مراجعه‌ سرپایی داشته‌ایم و در حدود 50 میلیون مراجعه به مراکز پاراکلینیک داشتیم که قسمت اعظم این مراجعان به داروخانه‌ها، رادیولوژی‌ها و آزمایشگاه‌ها است که رقمی حدود 100 میلیون مراجعه در سال می‌شود.

 

کاهش پرداختی پزشکان در صورت تجویز غیر منطقی آنتی‌بیوتیک‌ها

وی گفت: بحث علمی دیگر ارزیابی ماهیانه همکاران پزشک سازمان تامین اجتماعی است تا  تداخل دارویی و تجویز غیر منطقی آنتی‌بیوتیک‌ها صورت نپذیرد و براین اساس فرم‌های روزانه و ماهانه در مراکز تامین اجتماعی تکمیل و پر می‌شود تا مبنایی شود برای ضریب پرداخت پزشکان که اگر نرم‌ها را رعایت نکنند خواه یا ناخواه بر اساس این نرم‌های تعریف شده دچار ضریب کاهش دریافتی برای آنان اعمال می‌شود.

کمیته بررسی نسخ پزشکی

وی ادامه داد: اگر خدای نکرده در جایی در خصوص تجویز دارو و یا بحث ارجاع به واحدهای پاراکلینیکی خطایی صورت پذیرد این خطاها اصلاح می‌شود و یک نوع اقدام پیشگیرانه داریم که این مباحث رصد شود، کمیته‌ای هم با عنوان کمیته بررسی نسخ پزشکی که در تمامی مراکز ملکی سازمان به خصوص در مراکز سرپایی وجود درد که در این کمیته به لحاظ علمی، منطقی، تداخل دارویی و یا عدم رعایت نرم های تجویز منطقی دارو در آن کمیته بررسی‌های لازم صورت می‌پذیرد.

چوب ساز گفت: در این زمینه اگر پزشکی مشکلی داشته باشد آن پزشک دعوت می‌شود و تبادل نظرهای لازم صورت می ‌پذیرد و به لحاظ علمی آن پزشک راهنمایی خواهد شد تا اگر تجویزهایش صحیح نبود، اختلالات دارویی و عوارض آن به پزشک اعلام می‌شود و این مسئله نیز به صورت مستمر در واحدها صورت می‌پذیرد.

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی