انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 119)
سه شنبه 22/12/1391 - 17:1 -0 تشکر 594229
طنین صدای ترانه خداوندی...

هر شب نگاهی به نهج البلاغه؛
در این گزارش خطبه 167 مورد بررسی قرار می گیرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، سپاس از آن خداوندی است که آسمان ها و زمین را آفرید و در آن گیاهان و جانوران و دریاها و جنگل ها را قرار داد.
در کنار همه زیبایی هایش فصل ها را یکی پس از دیگری گماشت تا ریزش و رویش گیاهان موجب آسایش و رفاه زندگی دنیا شود و فرصت تفکری ایجاد کند.
و اینکه زندگی همیشه جاریست و عشق خداوندی در آن جریان دارد.
اما ناسپاسی و بی رحمی بشر همواره نعمت های الهی را نادیده می گیرد. امانت هایی که به دست انسان سپرده می شود تا از آن برای رفاه حال بهره ببرد. آستین ها را بالا زده و به نابودی آنها همت گماشته است.
گاهی حرص ها و هوس های عده ای لباس زیبای طبیعت را از زمین کنده و به زشتی و کثیفی آراسته.
 از دل یک کوه به جای درختی پربار، خانه ای سر بر آورده که مصالحش چوب و آهن است و آزار حیوانات شده بخشی از تفریحات کسانی که هیچ احساس بودنی ندارند.
حضرت علی(ع) در خطبه 167 نهج البلاغه می فرمایند که تقوای الهی پیشه کنید هم در مورد بندگان خدا و هم شهرها و آبادی ها، چرا که شما(در برابر همه اینها) حتی سرزمین ها و چهارپایان مسئولید... .
چه مسئولیت بزرگ و سنگینی بر دوش انسان نهاده شده است که هیچ گاه نتوانسته اجرایش کند.
شاید این روزها که طبیعت با نوای جانبخش بهاری اش به استقبال ما آمده است، بد نباشد کمی مهربانتر باشیم./ز

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی