انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 140)
سه شنبه 22/12/1391 - 12:29 -0 تشکر 594178
چگونه با همسر شکاک کنار بیاییم؟

آیا شک رابطه تان را خراب می کند؟ هر روز گزارشاتی در کانال های مختلف تلویزیون و روزنامه ها درمورد ازدواج هایی که با مشکل شک و سوءظن همراهند می شنوید و می خوانید. گاهی اوقات بیماری شکاکی آنقدر حاد می شود که فرد شکاک تا مرز کشتن همسر خود نیز پیش می رود. مطمئناً شما هم مردان و زنان شکاک زیادی را در اطراف خود دیده اید. هر چقدر هم که با این آدم ها بحث کنید، مخالفت کنید یا متقاعدشان کنید که شک هایشان بی اساس است، اکثر مواقع بی فایده است. خیلی روابط و ازدواج ها را می بینید که با این شک ها از بین رفته است.

چند وقت پیش داستان زندگی مردی را برایمان فرستاده بودند که با ضربات چاقو همسرش را کشته بود چون تصور می کرد که با همسایه شان رابطه دارد. او سوءظن داشت که بچه هایش از او نیستند و به همین دلیل همه آنها را برای آزمایش DNA فرستاده بود. آزمایش هم راضیش نکرده بود و به همین دلیل فردی را استخدام کرده بود که جاسوسی همسرش را بکند. حتی بعد از اینکه جاسوس به او گزارش داد که همه سوءظن هایش بی اساس است، باز هم دست از سر زن برنمی داشت و مدام درمورد عاشقی که وجود نداشت از او سوال می کرد. و یک روز همسرش را به قتل رساند و سه فرزندش را بی مادر کرد.

یکی از همکاران سابقم هم قربانی سوءظن بود. او مدیر بانکی بود که من در آن کار می کردم و بیشتر وقت ها تا دیروقت در بانک می ماند و کار می کرد. او فردی پرتلاش و قابل اعتماد بود. با اکثر ما هم خیلی دوستانه و صمیمی رفتار می کرد. فشارهای کاری او و دیر برگشتن هایش به خانه کم کم زنش را شکاک کرده بود. هر روز با او دعوا داشت و او را به خیانت متهم می کرد. بااینکه او به همسرش اطمینان می داد که پای هیچ کسی در میان نیست اما او باور نمی کرد. یک روز چنان صحنه ای جلوی بانک برای او درست کرد که آبروی همکارمان را برد و برای او مایه خجالت شد. سه ماه بعد از آن اتفاق، همکارمان زنش را طلاق داد. این مدت را هم فقط به خاطر بچه هایش شک ها و بی احترامی های همسرش را تحمل می کرد. اما وقتی همه چیز برایش غیرقابل تحمل شده بود، تصمیم گرفت که دیگر به همه چیز خاتمه دهد.

اینجا نکاتی را برایتان مطرح می کنیم که کمکتان می کند با همسر شکاک خود کنار بیایید.

شما هم به همسرتان شک دارید؟ دوست دارید بدانید چطور با این شک ها کنار بیایید؟

چه چیز باعث شکاک شدن یک فرد می شود؟ چطور می توان با همسر شکاک زندگی کرد؟ آیا شکاک بودن قابل درمان است؟

شکاک بودن می تواند دلایل زیادی داشته باشد مثل حس عدم امنیت، مالکیت، سوءتفاهم، نداشتن اعتماد و حسادت. وقتی کسی همیشه دنبالتان باشد، زندگی به یک کابوس تبدیل می شود. تصور کنید که چقدر می تواند ناراحت کننده باشد وقتی همسرتان همه تماس های تلفنی، پیام ها و ایمیل های شما را برای اثبات بی وفایی و خیانت شما چک کند، مخصوصاً وقتی هیچ کار خطایی نکرده باشید. دفاع کردن از خود در چنین موقعیت هایی هم بی فایده است. باید ابتدا به همسرتان کمک کنید دلیل شک خود را پیدا کند و به او کمک کنید با آن کنار بیاید.

خیانت در ازدواج این روزها شایع شده است. اما این به آن معنی نیست که همه زن و شوهرها به همسرشان خیانت می کنند. این مسئله بسیار حساس است و باید با توجه و دقت با آن برخورد شود. فقط به این دلیل که شوهرتان دیر به خانه برمی گردد یا زمان زیادی را خارج از منزل سپری می کند، دلیل بر این نیست که مشغول خیانت است! پس بدون سند و مدرک درست، نتیجه گیری نکنید. بنشینید و روی یک تکه کاغذ بنویسید که چرا فکر می کنید همسرتان خیانت می کند. خودتان را بعنوان یک قاضی عادل در نظر بگیرید و به مواردی که نوشته شده نگاه کنید. اگر متقاعدتان نکرد که همسرتان گناهکار است، پس احتمال دارد که خطایی مرتکب نشده باشد. اما اگر هنوز قانع نشدید، باید برای جمع کردن مدارک بیشتر وارد عمل شود.

مثلاً وجود یک تار مو روی پیرهن شوهرتان به این معنی نیست که با زن دیگری در ارتباط است. ممکن است وقتی یکی از اقوام او را بغل کرده بود، تار مو روی لباسش افتاده باشد. این اتفاق ممکن است دلایل زیادی داشته باشد و قضاوت درمورد کسی بدون تحلیل موقعیت کار اشتباهی است. برای آرام کردن فکرتان می توانید مستقیماً از همسرتان سوال کنید. اگر دلیل و توضیحی که به شما ارائه کرد، قانع کننده بود، مسئله را همان جا تمام کنید. اما اگر هنوز شک داشتید، خودتان موضوع را بررسی کنید تا واقعیت را کشف کنید. بعد از اینکه مدارک محکم در دست داشتید، با همسرتان برخورد کنید.

کار اشتباهی است که درمورد شکتان به همسرتان با همه حرف بزنید. موضوع را پیش خودتان نگه دارید. مشکلات بین زوج ها باید بین خودشان بماند و نفر سومی نباید وارد موضوع شود. اگر لازم می بینید که با کسی مشورت کنید، فرد مناسب را پیدا کنید که بتواند توصیه های مفید و عاقلانه به شما بدهد. اگر دلیل و مدرکتان برای هیچ کس به غیر از خودتان قانع کننده نبود، احتمال دارد که از یک بیماری روانی شک و سءظن رنج می برید و نیاز به کمک متخصص دارید.

تاثیرات شک و سوءظن در روابط

چه بلایی سر همسر شکاک می آید؟ شک و سوءظن چه تاثیراتی می تواند بگذارد که فرای کنترل ماست؟

اگر سوءظن به یک اتفاق هر روزه تبدیل شود، می تواند مشکل ساز شود. فرد شکاک معمولاً احساس ناامنی می کند و بدترین چیزها را درمورد همسرش تجسم می کند. حتی یک اتفاق ساده مثل برنداشتن تلفن توسط همسرش می تواند زندگی فرد شکاک و همچنین همسر و بقیه اطرافیانش را جهنم کند. افراد شکاک آرامش روحی و روانی را از خود و دیگران سلب می کنند.

گاهی اوقات سوءظن به خیانت درست به اندازه همان خیانت می تواند به رابطه آسیب بزند. اگر شک ها نادرست باشند، همسر فرد شکاک حالت دفاعی گرفته و او را سرزنش خواهد کرد. گاهی اوقات حتی ممکن است وسوسه شود که واقعاً خیانت کند.

افراد شکاک افرادی شدیداً متزلزل هستند که احساس ناامنی می کنند و حتی ممکن است تا جای پیش بروند که دست به کشتن همسرشان بزنند. حتی ممکن است بخاطر حس عدم امنیت و اطمینانشان خودکشی کنند. به همین دلیل اگر فکر می کنید که همسرتان بی هیچ دلیلی به شما شک دارد، به او کمک کنید شک هایش را برطرف کند. اگر باز درست نشد، قبل از اینکه دیر شود از متخصص کمک بگیرید.

به نظرتان چیزی ناگفته مانده است؟ حرف هایتان را در قسمت نظرات با ما و دیگر خوانندگان درمیان بگذارید.

منبع : mardoman.net

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 22/12/1391 - 20:38 - 0 تشکر 594262

سلام
شک داشتن در زندگی باعث تزلزل زودهنگام میشه و اثرات بدی و روی زندگی میگذاره چون ممکنه این شک اشتباه باشه و مرد و یا زن چون به خاطر کار نکرده توبیخ میشه نفرت به وجود بیاد وقتیم که نفرت به وجود بیاد زندگی واقعا سخت میشه.
به قول پدرم همیشه میگن قبل از ازدواج باید بدبین بود ولی بعد از ازدواج باید در همه زمینه ها خوشبین بود نسبت به همسر و حتی در بدترین شرایط هم محبت و نباید دریغ کرد که مطمئنا اگه چیزی هم وجود داشته باشه بر طرف میشه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی