انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 431)
چهارشنبه 16/12/1391 - 17:1 -0 تشکر 593259
4 جمله ای که نباید به مردان بگویید

در روابط زناشویی مسائلی وجود دارند كه یـك زن هیچ گـاه نباید در مورد شوهرش مطرح نموده و یا با سخنی نیش دار اقدام به آزار و اذیت او نماید.
شما می توانید در مورد نحوه لـبـاس پـوشیـدن و یـا اضافه وزن شوهر خود صحبت نمایید بـدون ایـنكه برای وی دلخوری پیش بیاید و یا از شما دلگیـر گـردد امـا
چـهار مـسئله وجـود دارد كه پیش كشیدن هر یك تاثیر ناگواری در روحیه و غرور یك مرد برجای خواهد گذاشت چـرا كه
اولا
باعث می گـردد كه او خودش را با خصیصه های مـردان دیـگر مقایسه نموده و سرخورده شود.
ثـانـیا
به دلیل این كـه تـغییر مسائل مذكور به دست خود آدم نبوده و جزء ویژگی های هر انسانی است، موجب افسردگی و نا امیدی خواهد گردید.
پس حواس خود را جمع کرده و با به خاطر سپردن این موارد از به خطر افتادن زندگی آینده خود جلوگیری کنید .
در ادامه به این مسائل اشاره می كنیم :
1 - بنیه مالی و پول
واضح است كه داشتن پول بیشتر بهتر از داشتن مقدار كم آن می بـاشد. مـردان بـر این تصورند كه میـزان سـرمایه و قدرت مـالی آنها منعكس كننده ارزش های درونیشان است. بنابراین گوشـه و كنـایه زدن در مـورد درآمـد یـك مـرد در حـقیـقت لـطمـه زدن بـه غـرور او محسوب می گردد.
وقتی به شوهر خود با سخنی نیش دار می گویید كه مثلا " تلویزیون ما كوچكترین تلویزیون دنیاست "، در وجود و ضمیر او آتشی برمی افروزیـد چون او را در برابر مردهای دیگری كه می شناسید شرمنده وتحقیر نموده اید.
توجه داشته باشید تلویزیون بزرگ یعنی كیف پر از پول. درآمـد یـك مـرد چیزی نیست كه بتواند آن را فورا تغییر دهد، مگر اینكه بخواهد بـه یك بانك دستبرد بزند.
شـكاف، زمانی عمیق تر می شود كه یـك زن، بی پولی ، وسایل قدیمی ، عدم خرید طلا و جواهر و یا خـانه مـحـقر شـوهـرش را مکرر به وی گوشزد می کند و نمی داند که با این کار هر بار تیشه به ریشه زندگی خود می زند چرا که این تحقیرها نه تنها از عشق میان آنها می کاهد بلکه به هیچ وجه باعث اقدامی برای بهتر شدن وضع زندگی نخواهد شد شاید اگر به جای تحقیر شوهر خود او را تشویق به انجام کارهای موثرتری نمایید زودتر به خواسته خود برسید .
2 - موی سر
اگر مسئله ای وجـود داشته باشد كه مــردان نسبت بـه آن حساس باشند، این مسئله موی سر آنهاست. هر مردی نگران این موضوع می بـاشـد كه بالاخره موی سرش را از دست خواهد داد، چون مردان تصور می كنند كـه بـا ریختن موی سر، جذابیت آنها در برابر همسرشان نیز ازبین خواهد رفت.
یـكی از دوسـتـان مـن بـعد از اینكه نامزدش به او گفت : "موهای خوشرنگی داری ولی حیف كه كـم پشته"، دچـار افـسردگی شـد. در حـقیقت او كار زیادی برای پرپشت كردن مـوهایش نمی توانست انجام دهد مگر اینكه به سـراغ داروهـای گـران قـیـمـت رشد مو می رفت.
3 - قد
مردها كار زیادی در مورد كوتاهی قد خـود نمی توانند انجام دهند. قـد پدر و دو برادر من هر سه ۱۹۷ و قد خود من ۱۷۰ سانت است. چند ماه پیش وقتی همسرم با كنایه گفت "برادرات هر دو قـد بلندند، پـس قد تو به كی رفته؟" حسابی دلگیر شده و تا چند وقت در فكرش بودم. با اینكه بسیاری مردان كوتاه قد و در عین حال قدرتمند و موفق، در اجتماع وجـود دارند، مطالعات نشان داده كـه مـردان بـلنـد قد جـدی تـر از مـردان كوتاه قد به نظر می آیند.
4 - مردانگی
مسخره نمودن مردانگی یك فرد،شكنجه آورترین گوشه و كنایه برای وی به شمار می آید. یك زن باید بداند كه هرگز نباید شوهر خود را به دلیل ناتوانی ها و ضعف های جنسی وی مورد سرزنش و استهزاء قرار دهد چرا كه این مطلب می تـواند صـدمات و زیان های جبران ناپذیری در روحیه و زندگی او بگذارد.
نـكته این است كه وقتی شما به شوهر خود این موضوع را گوشزد می كنید، در حقیـقـت او تصور می نماید كه نسبت به مردان دیگر دارای ضعف و ناتوانی شدید است و همین امر باعث سرشكستگی و آزرده خاطری وی می گردد.

ميان ما و شهادت عهدي است در رفتن ...

http://javon.pelakfa.com

يکشنبه 27/12/1391 - 23:20 - 0 تشکر 594793

سلام
عه پس فهمیدم چطوری حال این آقایون و بگیریم که دیگه اینقدر پرو گیری در نیارن و اینقدر به ما خانمها توهین نکنند دارم براتون
http://img1.tebyan.net/TS/Persian/Forum/Emotics/paykoobi.gif

بعدشم چطور اونا هر جور دلشون میخواد به خانمها توهین کنند با روشهای مختلف ولی ما یه چیزی اونم به شوخیم بگیم اونا حساسن!!! http://img1.tebyan.net/TS/Persian/Forum/Emotics/cuckoo.gif

البته اونایی که اون بالا گفتم درد دل خودم بود ولی به نظرم زن نباید به حرفهای شوهرش توجه کنه به خاطر حفظ زندگیشم که شده با سیاست باید زندگیش و نگه داره و نذاره محبت از زندگیش بیرون بره
در آخر نکات جالبی بود تا به الان فکر نمیکردم واسه مردا اینقدر مهم باشه ممنون از حضورتون امیدوارم بیشتر ببینیمتون.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 29/12/1391 - 13:6 - 0 تشکر 594989

سلام
واقعا درسته
انسانی نیست که با گفتن این جملات شخصیت مرد زندگیمون رو خدشه دار کنیم
ولی برای نگفتن این جملات باید با هوی نفسمون مقابله کنیم و  بدونیم که اگر چیزی از زبان ما خارج شد دیگه ما در بند اون کلمات هستیم و ممکنه زیبایی الان زندگی ما با یک جمله نامناسب کمرنگ بشه

خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 19/1/1392 - 13:59 - 0 تشکر 597279

جملات وحشتناک زنان به مردان






1- بیا با هم حرف بزنیم

شاید ظاهر این جمله صلح طلبی و تلاش برای برقراری یک رابطه دوستانه و عاشقانه باشد اما معمولا واقعیت برخلاف این است. زنان این جمله را زمانی بر زبان می آورند که مشکلی بروز کرده و آنها را به آستانه انفجار رسانده، همسرشان متوجه ناراحتی و تغییر رفتار او نشده و بهانه گیری هم نتوانسته او را آرام کند پس برای او راهی جز این باقی نمانده که از شوهرش بخواهد با هم صحبت کنند. آقایان در این لحظه هرگز فکر نکنید که می توانید آزادانه هر چه را خواستید در این گفت و گو به او بگویید برعکس باید کاملا محتاط بوده و حساب شده صحبت کنید.





2- مرد باش

شنیدن این جمله از زبان خانم ها برای هر مردی بسیار آزاردهنده است چرا که معنی این جمله چیزی جز این نیست که به نظر من، تو مرد ایده آل نیستی. مردان همواره سعی می کنند برای همسرانشان اسطوره ای قدرتمند باشند و این جمله درست مانند یک پتک آن اسطوره را می شکند.







3- سرم درد می کند

معنی این جمله را خانم ها خودشان بهتر از هر کس دیگری می دانند، شاید اگر از مردان معنی این جمله را بپرسید آنها در لحظه پرسیده شدن سوال نتوانند معنی آن را بگویند اما در شرایط خاص، زمانی که همسرشان چندان سرحال و خوش اخلاق نیست ناخودآگاه به خوبی متوجه می شوند که معنی «سرم درد می کنه» چیزی جز این نیست که امشب حوصله محبت کردن ندارم، لطفا طرف من نیا.

بهترین توصیه ای که می توانیم به شما آقایان بکنیم این است که در این شرایط کمی مراعات کنید، یک قرص مسکن به او بدهید و سعی کنید امشب شوهر خوبی برایش باشید تا از دلخوری های بعدی در امان بمانید.









4- پدرم، این کار را نمی کردند

این کار مقایسه مرد با فرد دیگری است. کمتر کسی را می بینیم که از مقایسه شدن با دیگران ناراحت نشود.









5- به چه چیزی فکر می کنی؟

این سوال خانم ها دخالت در شخصی ترین حریم مردان یعنی افکار آنهاست، مردان دوست دارند افکارشان تا زمانی که عملی نشده اند همچنان شخصی و مخفی باقی بمانند. آقایان زمانی که به موضوع مهمی فکر می کنند دوست ندارند مورد بازجویی قرار گیرند.







6- چه فرقی کرده ام؟

آقایان عزیز امیدوارم شانس بیاورید و متوجه تغییر او بشوید در غیر اینصورت گرفتار مشکلات بعدی خواهید شد. در ضمن سعی کنید در کوتاهترین زمان ممکن این تغییر را بیابید چون هر چه زمان بیشتری بگذرد او را بیشتر از خودتان ناامید می کنید. همسرتان کوچکترین تغییر شما را در کوتاهترین زمان ممکن متوجه می شود و انتظار دارد شما نیز چنین باشید و وای به زمانی که چشمان شما مانند چشمان همسرتان تیزبین ودقیق نباشد.







7- خواهرت، خواهر زاده ات ... خوشگل شده بود، مگه نه؟!

خواهرت، خواهرزاده ات ... خوشگل شده بود، مگه نه؟! خانم ها به دلیل عشقی که به همسرشان دارند معمولا دوست ندارند هیچ زن دیگری غیر از خودشان به نظر او زیبای بایید، در واقع حسادت زنان در بیشتر مواقع به خاطر محبت و علاقه آنها به شوهرشان است و اینکه می خواهند همسرانشان نیز آنها را بیش از هر فرد دیگری دوست داشته باشند.

 آقایان عزیز اگر نمی خواهید همسرتان را برنجانید باید در این لحظه کاملا هوشمندانه رفتار کنید. اگر به همسرتان بگویید نه خواهرم زیبا نشده بود دروغ گفته اید و همسرتان نیز متوجه این موضوع می شود، اگر تنها یک پاسخ مثبت هم بدهید، او را می رنجانید. پس می توانید به او بگویید: آره زیبا شده اما به نظرم تو زیباترین زن دنیا هستی یا جملاتی از این قبیل.


خدا در همین نزدیکی است
چهارشنبه 21/1/1392 - 20:15 - 0 تشکر 597621

سلام
چقدر ریز و دقیقه این جملات خیلیم تاثیر گذاره ممنون ازتون بابت مطلب گذاشته شده.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی