ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 195)
چهارشنبه 9/12/1391 - 15:55 -0 تشکر 592182
مهندسی اجتماعی

مهندسی اجتماعی

 مهندسین اجتماعی، فریب‌کاران هنرمندی هستند که می‌خواهند شما را فریب دهند تا اطّلاعات شخصی یا محرمانه‌ی خود را در اختیار آن‌ها بگذارید. بیاموزید که چگونه ترفندهای مشترک مهندسین اجتماعی را شناسایی کنید تا به دام آن‌ها نیافتید.
- مهندسی اجتماعی، هنر دستکاری در اختیارات افراد برای گرفتن اطّلاعات یا انجام کارهایی است که آن‌ها به طور عادّی انجام نمی‌دهند.
- مهندسین اجتماعی با استفاده از غفلت انسان‌ها (عدم اطّلاع)، ساده‌لوحی، تمایل به دوستی و تمایل آن‌ها به کمک به دیگران، طعمه‌های خود را انتخاب می‌کنند.
- درباره‌ی آن‌چه به غریبه‌ها می‌گویید احتیاط کنید. ممکن است آن‌ها، همان کسانی نباشند که ادّعا می‌کنند.
- از افرادی که تلاش می‌کنند تا بدون نشان وارد ساختمان شما شوند، برحذر باشید. هر غریبه‌ای را که در محیط‌های صرفاً اداری خود مشاهده کردید، بیرون کنید.
- در برابر ایمیل‌هایی که از شما اطّلاعات صحیح شخصی یا محرمانه‌تان را سوال می‌کند، احتیاط کنید، اگر شک کردید، منبع ارسال را چک کنید.
- اطّلاعات ضبط شده در ایمیل یا ایمیل صوتی خود که در خارج از محیط اداری ضبط کرده‌اید را محدود کنید. مهندسین اجتماعی می‌توانند از این اطّلاعات استفاده کرده، با فریب هم‌کلاسی‌ها یا همکاران شما، اطّلاعات محرمانه را کسب کنند.
- اگر مشکوک به این هستید که اطّلاعات شخصی شما به خطر افتاده است، سریعاً با بانک یا شرکت صادرکننده‌ی کارت اعتباری خود تماس بگیرید.
- از غریبه‌هایی که اطّلاعات با جزئیاتی از کار شما را سؤال می‌کنند، بر حذر باشید. ممکن است آن‌ها در پی فریب‌دادن شما برای کسب اطّلاعات محرمانه‌ی شما باشند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی