• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 193)
دوشنبه 7/12/1391 - 19:34 -0 تشکر 591853
چگونه شوهرانی که قاتلان عشق در زندگی مشترک هستند را مهارنماییم...

چنین شوهرانی قاتلان عشق در زندگی مشترک هستند

برخی ازهمسران با کارهای خود باعث می شوند تا عشق بین خود و همسرانشان ناخواسته از بین برود ، با مطالعه این روش ها می توانید از این فاجعه جلوگیری کنید .

چنین شوهرانی قاتلان عشق در زندگی مشترک هستند:

1– شوهرهایی که تعصب بی جا را با غیرت اشتباه گرفته اند

خانمش را چون یکی شیء می پندارد. به نام دوستی و عشق، او را  با توهمات خود زندانی کرده و قوانین ممنوعیت را برای همسر خود وضع می کند. مثلا: جواب دادن به تلفن ممنوع؛ رفتن به خانه پدر و مادر ممنوع؛ سرزدن به دوستان ممنوع؛ درس خواندن و دانشگاه رفتن ممنوع؛ داشتن شغل ممنوع؛ اردو و مسافرت ممنوع؛ استفاده از رایانه و اینترنت ممنوع؛ خندیدن با صدای بلند در محیط خانواده و محارم ممنوع؛ تعریف و توضیح در مورد آقایان ممنوع؛ رفتن کنار پنجره ممنوع؛ نامه نوشتن ممنوع؛ بیرون رفتن از منزل ممنوع.
 
2 – شوهرهای سلطه جو، زورگو و کنترل کننده

 چنین شوهرانی حق انتخاب را به کلی از همسرشان می گیرند و این حق انتخاب را فقط برای خود به رسمیت می شناسند. از تصمیم های مهم و کلی تا جزئی ترین مسائل باید زیر نظر آنها و به فرمان آنها باشد.

به عنوان مثال بعضی از اعمال و مستبدانه این آقایان عبارتست از: تصمیم در انتخاب محل زندگی به تنهایی؛ تصمیم گیری در مورد فرزند داشتن؛ تصمیم در مورد رفت و آمد و میهمانی رفتن، تصمیم در ارتباط یا  قطع رابطه با بعضی از فامیل یا دوستان از روی دل خودشون؛ تصمیم گیری در مورد شغل خانم، تصمیم گیری در مورد رشته تحصیلی و محل تحصیل همسرشان بدون توجه به نظر او؛ انتخاب رنگ پرده ؛ انتخاب نوع مبل؛ انتخاب رنگ و نوع فرش؛ انتخاب ظروف و لوازم منزل، در اختیار گرفتن و  به نام زدن سند شش دانگ ریموت تلویزیون و ویدئو، انتخاب و تماشای برنامه های دلپسند خود از تلویزیون بدون توجه به خانواده و همسرشان؛ انتخاب نوع و رنگ لباس داخل منزل خانمشان؛ دستور به خانمشان در مورد چگونه فکر کردن، چگونه حرف زدن، چگونه احساس کردن و چگونه رفتار کردن.
 

3 – شوهران بی مسئولیت

این شوهران فراموش کرده اند که مراحل نوزادی، نوباوگی، کودکی و نوجوانی را پشت سر گذاشته و فرد بالغی شده اند و ازدواج کرده اند. خانواده تشکیل داده اند و صاحب فرزند شده اند. لذا در تصمیم گیری ، اجرا، و پاسخگویی نسبت به وظایف و مسئولیت های منزل خود را عقب کشیده اند و چون حبابی خود را رها کرده اند.

هنوز در پی لذت طلبی انفرادی خود هستند. اینها برنامه ها و دل مشغولی های خود را بدون توجه به خانواده و همسرشان دنبال می کنند. بدون توجه به به مسئولیت هایی که باید بپذیرند و نیازهایی که خانواده به آنها دارد، به دنبال پارتی ها، تفریحات، مسافرتها، کوهنوردی، فوتبال، استراحت، خواب، تلویزیون و فیلم و سینما، موسیقی و دوستان و کارهای انفرادی مربوط به خود هستند.

آنها همیشه چون میهمانی بر سر سفره آمده منزلشان اگر وقت کنند حضور می یابند و رنجهایشان را به خانواده می ریزند و لذتهایشان را بیرون از خانواده تقسیم می کنند. این افراد گاهی تصور می کنند با دادن پول زیاد به خانواده می توانند، آنها را رها کنند. با یک پلی استشن ، با یک رایانه و اینترنت و ...، سعی می کنند همسر و فرزندان خود را به خودشان وابگذارند. و نسبت به مسئولیت در قبال همسر و تربیت فرزندان شانه خالی می کنند.

4 – شوهران بی احساس و سخت کوش

برای این شوهران زندگی یعنی کار، کار یعنی زندگی و اینها همه یعنی پول. این شوهران خلاء وجودی خود را فقط با پول و کار پر می کنند. به بهانه های مختلف مثل داشتن اقساط، تعویض منزل یا خودرو، فراهم آوردن رفاه ، تامین آینده زندگی، مسئولیت کاری ، و ...، اکثر اوقات خود را از صبح تا آخر شب و حتی تعطیلات، به دنبال کار و اضافه کاری و تجارت و مدیریت و ... هستند.

 گاهی بهانه های انسان دوستانه و خدمت به خلق را پیش می کشند و گاهی تعهدات کاری را دستاویز قرار می دهند. اینها از منزل ، همسر و فرزندان خود، ابتدا به صورت فیزیکی دور می شوند و کم کم از نظر احساسی و عاطفی و ذهنی فاصله می گیرند. این آقایان به همه مردم خدمت می رسانند و با آنها هستند به غیر از همسر و خانواده.
 
مردان دیگری را نیز می توان در این طبقه قرار داد. آنهایی که شاید این همه مشغله نداشته یا از محیط خانواده دور نیستند، ولی از نظر عاطفی ، احساسی و ذهنی فاصله زیادی از جو خانواده پیدا کرده اند. آنها هم احساسی ، همدلی ، همدردی با همسر را نیاموخته اند. حرف زدن برای آنها سخت تر از بلند کردن خودرو  توسط قویترین مردان است.
برای پاسخ یک کلمه ای به یک سئوال ، خانمشان باید کلی به به آنها التماس کند، وقتی آنها یک جمله 3 کلمه ای به زبان می آورند، همسر آنها، به شدت ذوق زده شده و  آن روز را همه سال جشن می گیرند و سالگرد زبان گشایی آقا را غنیمت می شمارند.
 
اگر خانمشان با آنها صحت کند، در حال دیدن تلویزیون هستند، یا در حال تعمیر وسایل منزل می باشند، و حتی زحمت تغییر جهت نگاهشان را به طرف خانمشان ، نمی کشند. گوش شنیدن ندارند، و این کار هم برای آنها مثل شکافتن اتم و آزاد سازی انرژی هسته ای هست. ولی متاسفانه این انرژی آزاد کردن را حق خود نمی دانند تا این اتم را بشکافند و گوش شنوا برای حرفها و احساسات خانمشان داشته باشند.
 
این مردان مهارت های گوش دادن، مهارتهای ارتباطی، مهارتهای هم حسی یاد نگرفته اند یا تمرین نکرده اند و یا انگیزه ای برای انجامش ندارند.
 
برای این آقایان، سخن محبت آمیز و عاشقانه، نوازش محبوبانه و نگاه دلبرانه به خانمشان، افسانه ای خیالی و بی فایده است. همسر این آقایان با حسرت به زوجهایی که در پارکی نشسته اند و در گوش هم نجوا می کنند می نگرند.یک تلفن از محل کار به خانم، یک دسته گل، یک نامه عاشقانه ، یک نوازش ، و یک همدلی و هم حسی به گاه نگرانی و بیماری؛  از آرزوهای هرگز برآورده نشده ، خانم این دسته از آقایان است.

 

5 – شوهران وابسته و غیر مستقل

این آقایان به علت اینکه از بچگی تحت چتر حمایتی شدید پدر و مادر خود قرار داشته اند و همیشه والدینشان برای آنها تصمیم گرفته اند، وابسته ، ترسو و دمدمی مزاج و بچه صفت تربیت شده اند. آنها همین طور که بزرگ شده اند به جای اینکه روز به روز مستقل تر شوند، روز به روز وابسته تر شده اند. هنگام ازدواج نیز نمی خواهند در این وضعیت تغییری ایجاد کنند. هنوز هم دستورات و تصمیم گیری های مهم زندگی زناشویی را از والدین خود اخذ می کنند.
 
معمولا پدر و مادر این آقایان سخت گیر و مقرراتی هستند و شاید کمک مالی زیادی هم به زندگی اینها کرده باشند. مرزهای خانواده توسط این شوهران گسسته شده و مسائل محرمانه و خصوصی خانواده به راحتی به بیرون از خانواده منتقل می شود و افراد دیگر هم به خود اجازه می دهند در مسائل خانوادگی اینگونه شوهران دخالت کنند.
 
6 – شوهران کمالگرا و خسیس

این آقایان شخصیت وسواسی دارند. معیارهای نانوشته ای در ذهن خود ترسیم می کنند و آن را وحی منزل و تخلف ناپذیر تصور می کنند. به جزئیات زندگی زیاد کار دارند و گیر می دهند. برای هر چیز کوچکی در خانواده نظر می دهند. همیشه ترس از آینده دارند، اعتماد به نفس پائین ، و ایده آلی خواهی از مشخصات دیگر اینهاست.
 
با خسیس بودن و پس انداز افراطی سعی در آرامش خاطر خود دارند. همواره امروز را فدای فردا می کنند. و فردای آنها که باعث نگرانیشان بود، هرگز نمی آید. حسرت تفریح ، مسافرت ، لباس نو، میهمانی را به سادگی و با بهانه های مختلف، بر دل زن و بچه خود می گذارند. توقع زیادی از همسرشان دارند ، انتظار بی عیب و نقص بودن خانم خود را داشته و نقاط مثبت همسرشان را نمی بینند.

پنج شنبه 10/12/1391 - 13:47 - 0 تشکر 592261

به نظرم شوهران غیر مستقل بدترینشونن

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 10/12/1391 - 14:48 - 0 تشکر 592269

با سلام
کاش یک نفر هم بگه که با این مدل شوهر ها باید چجوری رفتار کرد، تا زندگی کمی شیرین تر بشه
ما با این متن با مدل های مختلف مرد ها آشنا شدیم، اما حالا که چی؟ چه باید کرد؟
مثلا با مردی که سلطه طلبه و انتظار داره خانمش عین اون فکر کنه چه جوری باید رفتار کرد؟
مردی که به خانمش میگه تو عقل داری اما ازش استفاده نمیکنی! (چرا چون خانمش عقاید خودش رو داره و اون نمیتونه این رو بپذیره )
تشریح درد کردید، درمان هم بگید لطفن!

SAHEL

جمعه 11/12/1391 - 19:37 - 0 تشکر 592394

saheleziba1 گفته است :
[quote=saheleziba1;614712;592269]

با سلام
کاش یک نفر هم بگه که با این مدل شوهر ها باید چجوری رفتار کرد، تا زندگی کمی شیرین تر بشه
ما با این متن با مدل های مختلف مرد ها آشنا شدیم، اما حالا که چی؟ چه باید کرد؟
مثلا با مردی که سلطه طلبه و انتظار داره خانمش عین اون فکر کنه چه جوری باید رفتار کرد؟
مردی که به خانمش میگه تو عقل داری اما ازش استفاده نمیکنی! (چرا چون خانمش عقاید خودش رو داره و اون نمیتونه این رو بپذیره )
تشریح درد کردید، درمان هم بگید لطفن!


سلام دوست عزیزم
به نظر من خیلی از این مردها درست بشو نیستن چون توی خانواده و در محیطی اینچنینی شاید 20 سال یا بیشتر بزرگ شدن و شخصیتشون اینگونه شکل گرفته و نمیشه هم ازشون با اون فرهنگ انتظار دیگه ای داشت.
به نظرم در مورد مردان بی مسئولیت و بی احساس میشه یه حرکتی کرد اونم با توجه زیاد بهشون و احساس به خرج دادن بتونیم یکم تغییرشون بدیم البته خیلی کم پیش میاد همونها هم تغییر کنن
ولی فکر نمیکنم موارد دیگه مثل متعصب ها زورگوها و خسیس ها به راحتی تغییر کنن خیلی سخته واقعا نظر کارشناسانه میخواد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 12/12/1391 - 0:31 - 0 تشکر 592449

سلام

راستش این مدل مردها برای رفاقت هم مناسب نیستن چه برسه به همسرداری
در مورد مردان متعصب چیزی که من تجربه دارم اینه که در گام اول نباید زیاد مقاومت کرد
یعنی اگه فرد بفهمه که در برابرش گارد گرفتی از سیاست زور استفاده میکنه و پافشاری بیشتری میکنه
البته نباید تسلیم شد
خدا به خانم ها این ویژگی داده که میتونن این مردها رو نرم کنن
به عینه مشاهده نمودم
از تجربه بزرگترها و مشاوره غافل نشید

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

شنبه 12/12/1391 - 13:14 - 0 تشکر 592566

seyed68 گفته است :
[quote=seyed68;517566;592449]سلام

راستش این مدل مردها برای رفاقت هم مناسب نیستن چه برسه به همسرداری
در مورد مردان متعصب چیزی که من تجربه دارم اینه که در گام اول نباید زیاد مقاومت کرد
یعنی اگه فرد بفهمه که در برابرش گارد گرفتی از سیاست زور استفاده میکنه و پافشاری بیشتری میکنه
البته نباید تسلیم شد
خدا به خانم ها این ویژگی داده که میتونن این مردها رو نرم کنن
به عینه مشاهده نمودم
از تجربه بزرگترها و مشاوره غافل نشید


سلام
ممنون از شرکتتون در این مبحث به نظرم منم نباید از اول شروع به مخالفت کرد چون عکسش اتفاق میفته و بدتر میشه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

جمعه 18/12/1391 - 18:57 - 0 تشکر 593453

سلام

تو همین تبیان 3 یا 4 تا مقاله هست از دکتر بهفر. به نظرم فوق العاده است. چون به آدم یاد میده چطور با این مشکلات مبارزه کنه، نه اینکه عصه بخوره.

درباره مردای سلطه طلب، من هم با جناب seyed68 موافقم.
قبل از هرچیز باید اعتماد اون مرد رو جلب کرد، که شما همراه و موافقشید و نمیخواید هیچ گونه تخلخلی توی آزادیش ایجاد کنید. کم کم و با سیاست باید پیش رفت. حسن نیت رو نشون بدید. نمیدونم دیگه:)) ولی این مقاله ها رو بخونید:

ازدواج تکامل یا افول؟!

مثل دلال ها عشق نورزید!

تداخل دو جنس مخالف در هم

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 18/12/1391 - 21:47 - 0 تشکر 593475

dehkade2010 گفته است :
[quote=dehkade2010;591792;593453]
سلام

تو همین تبیان 3 یا 4 تا مقاله هست از دکتر بهفر. به نظرم فوق العاده است. چون به آدم یاد میده چطور با این مشکلات مبارزه کنه، نه اینکه عصه بخوره.

درباره مردای سلطه طلب، من هم با جناب seyed68 موافقم.
قبل از هرچیز باید اعتماد اون مرد رو جلب کرد، که شما همراه و موافقشید و نمیخواید هیچ گونه تخلخلی توی آزادیش ایجاد کنید. کم کم و با سیاست باید پیش رفت. حسن نیت رو نشون بدید. نمیدونم دیگه:)) ولی این مقاله ها رو بخونید:

ازدواج تکامل یا افول؟!

مثل دلال ها عشق نورزید!

تداخل دو جنس مخالف در هم


سلام
ممنون بابت مطالبی که پیشنهاد کردین عالی بودن

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی