انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 150)
جمعه 27/11/1391 - 18:11 -0 تشکر 589949
همیشه پای تلفن

« به نام خداوند بخشنده و مهربان »

سلام ؛


تمام پدر و مادران، زمانی‌که یکی از فرزندانشان به سن بلوغ و نوجوانی می‌رسد با دیدن قبض تلفن که به‌شدت افزایش یافته عصبانی می‌شوند.

«هنوز چیز دیگه‌ای نمونده که به هم نگفته باشید؟ تمام روز را که با هم بودید!»
 اغلب این تنها دلیلی‌‌است که پدر و مادران به‌خاطر اشغال‌ماندن مداوم خط تلفن از دست نوجوانانشان به‌ستوه می‌آیند.

جمعه 27/11/1391 - 18:12 - 0 تشکر 589950

اما صبور باشید! این علاقه چند‌سالی بیشتر طول‌ نمی‌کشد.
در سنین بین ۱۳ تا ۱۶سالگی علاقه آنها به تلفن به‌اوج خود رسیده و سپس زمانی‌که دوره نوجوانی را پشت‌سر می‌گذارند، این علاقه فروکش می‌کند.


نوجوان باید ارتباط با دوستانش را حفظ کرده و با کسی که رازدار و محرم اوست و یا حتی با جمع دوستانش، ارتباط مداوم داشته باشد. تلفن فاصله‌ها را کوتاه کرده و بدون جابجایی و تغییر مکان، دسترسی به یکدیگر را ممکن می‌سازد و در صورت بروز ناراحتی او باید بتواند از نگرانی و اضطرابی که تاب‌تحملش را ندارد با کسی حرف بزند.


زمانی‌که به نصیحت نیاز دارد، تلفن می‌زند. زمانی‌که نیاز به صحبت‌کردن دارد، تلفن می‌زند. زمانی‌که احساس تنهایی می‌کند، تلفن می‌زند. تمام این دلایل کافی‌است تا او گوشی تلفن را برداشته و به دوستانش زنگ بزند.

جمعه 27/11/1391 - 18:15 - 0 تشکر 589951

اگر نمی‌توانید نوجوانان را از تلفن‌کردن به دوستانشان بازدارید، با این‌حال می‌توانید محدودیت و مقررات مخصوصی تعیین کنید. باید آنها را مسئول کرده و برایشان محدودیت زمانی قرار دهید، به‌طوری‌که بتوانند حرف‌هایشان را درمدت زمان معلوم با دوستانشان بزنند.

روش مفید دیگر آن است که به‌کمک ریز مکالمات تلفن هزینه تلفن‌های او را حساب کند. اگر به‌طور محسوس ملاحظه کند که تلفن‌های او تا چه مبلغی بودجه خانواده را تحت‌فشار قرار می‌دهد شاید بفهمد که کمی در تلفن‌زدن زیاده‌روی می‌کند.
منبع : ویستا

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی