ورزش و تندرستی (بازدید: 241)
چهارشنبه 18/11/1391 - 11:15 -0 تشکر 587736
پیش بازی ایران - لبنان

تیم ملی که در بازی‌های انتخابی جام جهانی و در بیروت شکست تلخی را برابر لبنان تجربه کرد تا نخستین باخت ایران در تاریخ به این کشور رقم بخورد، حالا در تهران به نوعی به دنبال جبران آن شکست و انتقام گرفتن از حریف است.

شکست تاریخی مقابل لبنان و ازبکستان فوتبال‌دوستان را نگران کرده است. حتی علی کفاشیان رئیس خوش‌اخلاق فدراسیون هم گفت که تکرار بازی‌های ضعیف گذشته قابل قبول نیست.

به این ترتیب بازی با لبنان یک بازی حیثیتی برای ملی‌پوشان ایرانی و کارلوس کی‌روش محسوب می‌شود. آنها روز چهارشنبه باید ثابت کنند که باخت به لبنان در بیروت یک اتفاق بوده است. به همین دلیل همه منتظر یک بازی هجومی و زیبا و یک برد خوب از تیم ملی مقابل لبنان هستند.

کی‌روش البته می‌گوید که لبنان استاد تقلب است اما همه از کی‌روش توقع داریم که استاد تقلب را شکست بدهد و قدرت فوتبال ایران را به رخ متقلبان بکشاند.

چهارشنبه 18/11/1391 - 11:15 - 0 تشکر 587737

در این بازی مهدی رحمتی و علی کریمی غایبان بزرگ تیم ملی هستند. رحمتی که ظاهرا رابطه خوبی با کی‌روش ندارد خودش را از تیم ملی کنار کشید ولی علی کریمی که از حامیان کی‌روش است، مصدوم می باشد.  گفته می‌شود رحمان احمدی دروازه‌بان سایپا بیشتر از علیرضا حقیقی دروازه‌بان ذخیره روبین‌کازان شانس حضور در ترکیب اصلی را دارد.

در خط حمله هم کریم انصاری فرد بر خلاف بازی های قبل حضور ندارد، اما اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد و مسعود شجاعی لژیونرهایی هستند که می توانند در این خط برای تیم کارلوس کی‌روش بازی کنند. سرمربی تیم ملی هم در آخرین اظهارات خود گفته تمامی بازیکنان تیم ملی برای این بازی آماده هستند و برای انتخاب ترکیب اصلی دچار سردرد خواهد شد!لبنان اما آنقدرها هم حریف دست و پا بسته‌ای نیست. بوکر مربی آلمانی توانسته فوتبال این کشور را متحول کند. لبنانی‌ها چند روز قبل در دیداری تدارکاتی برابر قطر با یک گل از روی نقطه پنالتی شکست خوردند.لبنان فیزیکی، قدرتی و دفاعی بازی خواهد کرد و چشم به ضد حملات دارد. برای لبنانی که همیشه شکست با کمترین گل از ایران برایش آرزو بود یک مساوی در ورزشگاه آزادی پیروزی بزرگی محسوب می‌شود بنابراین کی‌روش قطعا برای باز کردن دروازه لبنان دفاعی تدابیر تاکتیکی در نظر خواهد گرفت.

فوتبال لبنان در آستانه دیدار چهارشنبه گرفتار بحران شده است و رسانه‌های این کشور مدعی‌اند که برخی از بازیکنان فوتبال لبنان در لیگ تبانی کرده‌اند.

چهارشنبه 18/11/1391 - 11:16 - 0 تشکر 587738

تاریخچه کامل بازی های ایران و لبنان
بازی شماره یک ـ ۱۳/۱۱/۱۹۹۶
* لبنان صفر ـ ایران صفر، ورزشگاه بیروت (دیدار دوستانه)


بازی شماره ۲ ـ ۱۲/۱۰/۲۰۰۰
* لبنان صفر ـ ایران چهار، ورزشگاه اسپورت سیتی بیروت (مسابقات فوتبال جام ملت های ۲۰۰۰ آسیا)
گل ها: کریم باقری (۱۹)، حمید استیلی (۷۵ و ۸۷) و علی دایی (۹۰)
بازی شماره ۳ ـ ۳/۹/۲۰۰۲
* لبنان صفر ـ ایران دو، ورزشگاه عباسیون دمشق (مسابقات فوتبال غرب آسیا)
گل ها: علیرضا واحدی نیکبخت (۲۲) و علی کریمی (۹۰)
بازی شماره چهار ـ ۱۹/۱۱/۲۰۰۳
* لبنان صفر ـ ایران سه، ورزشگاه اسپورت سیتی بیروت (مسابقات فوتبال انتخابی جام ملت های ۲۰۰۴ آسیا)
گل ها: علی دایی (۴۰ ـ پنالتی)، یحیی گل محمدی (۶۱) و علیرضا واحدی نیکبخت (۸۰
)
بازی شماره ۵ ـ ۲۸/۱۱/۲۰۰۳
* ایران یک ـ لبنان صفر، ورزشگاه آزادی تهران (مسابقات فوتبال انتخابی جام ملت های ۲۰۰۴ آسیا)
گل: علی دایی (۲۱)
بازی شماره ۶ ـ ۱۷/۶/۲۰۰۴
* ایران چهار ـ لبنان صفر، ورزشگاه آزادی تهران (مسابقات فوتبال غرب آسیا)
گل ها: علی دایی (۱۵ ـ پنالتی، ۶۱ و ۸۸) و جواد نکونام (۸۱)
بازی شماره ۷ ـ ۱۱/۹/۲۰۱۲

* لبنان یک ـ ایران صفر، ورزشگاه کمیل شمعون بیروت (مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴)
گل : ۲۸ رضا عنتر برای لبنانعلی دایی با 6 گل زده به لبنان بهترین گلزن ایران برابر این تیم محسوب می شود.

چهارشنبه 18/11/1391 - 11:17 - 0 تشکر 587739

رضا عنتر

سال 2000 تیم امید ایران پر از ستاره بود. جواد نكونام، نیكبخت واحدی، رسول خطیبی، مهدی مهدوی‌كیا، داریوش یزدانی، علی سامره، علی انصاریان و... آن‌قدر اسم و رسم داشتند كه حتی با محرومیت یك‌ساله علی كریمی و حذف او از این تیم باز هم به نظر نمی‌رسید ما مشكلی برای عبور از سد لبنان و بحرین داشته باشیم. سرمربی آن تیم ایگون كوردس بود. هیچ‌كس فكر نمی‌كرد تیمی در حد لبنان حریف دندان‌گیری برای ما باشد. اتفاقی كه در عمل رخ داد و شكست دو بر صفر مقابل لبنانی‌ها كمر امیدهای ما را در همان ابتدای كار خم كرد.

ستاره لبنانی‌ها در آن بازی جوان لاغراندامی بود به نام رودا(رضا) عنتر؛ پدیده فوتبال لبنان كه شایعه پیوستنش به تیم‌های بزرگ اروپایی هم شنیده می‌شد. عنتر و یارانش آن روز بردی مقابل ایران به دست آوردند كه یك نتیجه تاریخی در فوتبال لبنان بود. درست مثل پیروزی‌شان در 13سال بعد كه این بار در رده بزرگسالان به دست آمد و باز هم اولین برد لبنان مقابل ایران در این رده بود و باز هم با ضربه سر رضا عنتر رقم خورد.

چهارشنبه 18/11/1391 - 11:18 - 0 تشکر 587740

جام ملت‌های آسیاجام ملت‌های آسیا در سال 2015 در استرالیا برگزار می‌شود و تاکنون حضور ژاپن به عنوان قهرمان دوره قبل، استرالیا به عنوان میزبان و کره‌ جنوبی به عنوان تیم سوم دوره قبل در این رقابت‌ها قطعی شده است. کره شمالی هم که قهرمان چلنج کاپ در سال 2012 شده است دیگر تیمی است که در جام ملت‌های آسیا 2015 حضور خواهد داشت. اما برای تعیین 11 تیم دیگر 20 تیم در 5 گروه 4 تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

گروه 1: اردن، سوریه، عمان، سنگاپورگروه 2: ایران، کویت، تایلند، لبنانگروه 3: چین، عربستان، اندونزی، عراقگروه 4: قطر، بحرین، یمن، مالزیگروه 5: ازبکستان، امارات، ویتنام، هنگ‌کنگاز هر گروه دو تیم به طور مستقیم به جام ملت‌ها صعود می‌کند و بهترین تیم سوم هم به استرالیا خواهد آمد.دیدار تیم‌های ملی ایران و لبنان ساعت 15:30 روز چهارشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

برنامه سایر مسابقات به این شرح است:ویتنام – اماراتازبکستان – هنگ کنگتایلند – کویتعمان – سوریهعراق – اندونزیاردن – سنگاپوریمن – بحرینقطر – مالزیعربستان – چین

چهارشنبه 18/11/1391 - 11:19 - 0 تشکر 587741

تعداد بسیار كم تماشاگران، بزرگ‌ترین مشخصه فوتبال ایران در این روزهاست.
در روزهایی كه در بازی‌های لیگ برتر تعداد تماشاگران به زحمت به یك عدد پنج‌رقمی می‌رسد و كشاندن 10هزار نفر به استادیوم‌ها موفقیتی بزرگ محسوب می‌شود تیم ملی ایران میزبان لبنان خواهد بود. دو بازی قبلی تیم ملی در ورزشگاه آزادی (مقابل كره جنوبی و ازبكستان) با حضور پرتعداد هواداران و با سكوهایی پر از تماشاگر برگزار شد اما بعید به نظر می‌رسد كه فردا هم استادیوم آزادی شاهد چنین حضور گسترده‌ای باشد. چون نه رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌ها –آن هم در اولین بازی- به اندازه صعود به جام جهانی اهمیت دارد و نه لبنان به اندازه دو حریف قبلی تیم ملی صاحب اسم و رسم است.
 بازیكنان لبنانی حتما از جو ورزشگاه آزادی و سختی‌های بازی كردن در مقابل صدهزار نفر روایت‌های زیادی شنیده‌اند اما مطمئنا آن‌ها فردا بخشی از سكوهای ورزشگاه را هم خالی خواهند دید.
به نظر شما بازی ایران- لبنان چند تماشاگر خواهد داشت؟ نظرتان را برای ما بنویسید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی