ورزش و تندرستی (بازدید: 60)
شنبه 14/11/1391 - 11:36 -0 تشکر 586937
خبرهای امروز

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان قدس گفت: یکصد بانوی کوهنورد از 10 استان کشور به مناسبت دهه مبارک فجر و بزرگداشت هیمالیانورد فقید ˈجعفر ناصریˈ به قله چشمه شاهی صعود کردند.

ˈداود احمدیانˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کوهنوردان از استان های تهران، مرکزی، البرز، گیلان، مازندران، لرستان و اصفهان در این برنامه ورزشی حضور داشتند.

وی اظهار کرد: 30 بانوی کوهنورد از تهران در این صعود حضور داشتند که نشان دهنده توانمندی بانوان استان تهران در این رشته ورزشی است.

احمدیان، هدف از این صعود را ترغیب کوهنوردان به همکاری و همدلی، تبادل اطلاعات و ارتقای فنی و کیفی این رشته ورزشی برشمرد.

وی گفت: این برنامه در قالب دوازدهمین صعود فصلی کوهنوردان استان تهران با همکاری هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان قدس انجام شد.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان قدس گفت: هیات استان تهران با تمام توان در تلاش است تا بانوان حضوری چشمگیرتر در صعود از قله های مرتفع داخلی و بین المللی داشته باشند.

به گفته احمدیان 34 برنامه صعود از 34 قله واقع در استان تهران به مناسبت سی و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی طراحی شده که این برنامه ورزشی از 11 بهمن ماه آغاز شده و تا 27 بهمن ادامه دارد.

قله چشمه شاهی با ارتفاع سه هزار و 275 متر در منطقه 22 استان تهران (وردآورد) واقع شده است.

شنبه 14/11/1391 - 11:38 - 0 تشکر 586939

اگر دقت می كردیم با اختلاف 2، 3 گل پرسپولیس را می بردیم. دربرخی مواقع به سرم زد كه به خط حمله اضافه شوم اما چون چند هفته مصدوم بودم از لحاظ بدنی این شرایط را نداشتمعبداله كرمی در قلب خط دفاعی فولاد یك بازیكن موثر و بدون اشتباه است. این مدافع باهوش نقش بسیاری در موفقیت های فولاد ایفا كرده. او جزو بازیكنانی است همه می گویند باید ملی پوش شود اما جایش در لیست كی روش خالی است.

به گزارش گل عبدالله كرمی در این باره می گوید:« همه می گویند جای من در تیم ملی خالی است اما كی روش می گوید نه. بسیاری از كارشناسان چنین نظری دارند اما آن كسی كه باید چنین نظری داشته باشد ندارد. كی روش روی من نظر ندارد اما من وظیفه دارم به نظر و سلیقه او احترام بگذارم.حتما در سطح تیم ملی نیستم كه دعوت نمی شوم. » كرمی 30 ساله در ادامه می گوید:«احتمال می دادم برای این اردو به تیم ملی دعوت شوم. به نظر خودم امسال خیلی از سالهای گذشته آماده ترم. به عنوان یك دفاع وسط 4 گل زده ام و تیممان هم كه روزهای موفقی را پشت سر می گذارد. البته از این موضوع ناراحت نیستم و به نظر كی روش احترام می گذارم»

 كرمی درباره مدافعانی كه به تیم ملی دعوت شده اند می گوید:« من سابقه ملی پوش شدن را نداشتم اما كی روش حركت معقولانه ای را انجام داد و مدافعان باتجربه را به تیم ملی دعوت كرد. در این برهم حساس نیاز است تا بازیكنان با سابقه به تیم ملی دعوت شوند. كی روش كار خوبی كرده و آنهایی ه سایقه داشتند را دعوت كرده. انها هم تجربه شان بیشتر است و هم بیشتر به كار تیم ملی می آیند. یك بازیكن باید حقیقت را بگوید و من هم این حرفها را از ته دل می گویم»
كرمی كه كمتر مصاحبه می كند درباره بازی با پرسپولیس می گوید:« خیلی خوب بازی كردیم و در زمین پرسپولیس این تیم را می توانستیم شكست بدهیم. البته در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتیم و كمی هم بدشانس بودیم. اگر دقت می كردیم با اختلاف 2، 3 گل پرسپولیس را می بردیم. دربرخی مواقع به سرم زد كه به خط حمله اضافه شوم اما چون چند هفته مصدوم بودم از لحاظ بدنی این شرایط را نداشتم كه در هجوم ها شركت كنم.»
كرمی صحبتهایشرا اینگونه ادامه می دهد:« پرسپولیس همیشه پرسپولیس است و بیشترین تماشاگر را دارد و بازی روبروی این تیم سخت است. استقلال این روزها صدرنشین جدول است اما می بینید كه برای پرسپولیس بیشتر از استقلال تماشاگر می آید. به نظر من حق این تماشاگران نیست كه پرسپولیس اینگونه نتیجه بگیرد. من خودم بچگی ها پرسپولیسی بودم اما حالا فولادی ام و تمام تمركزم را گذاشته ام روی موفقیت این تیم»
 از كرمی می پرسیم كه كار كدام یك از مدافعان ایرانی را بیشتر می پسندد كه می گوید:« بازی پژمان منتظری را بیشتر از بقیه دوست دارم. ضمن اینكه از بازی كسی الگو نمی گیرم و سعی می كنم خودم باشم»
كرمی درباره دلایل موفقیت فولاد می گوید:« به نظر من عامل اصلی نتایج فولاد كسی نیست جز فركی. او واقعا خیلی مرد است و از زمانی كه به تیم ما آمده رفاقت و دوستی بوجود آورده. او جوی درست كرده كه تاثیرش راروی نتایج فولاد گذاشته. حالا هم اگر بدشانسی نیاوریم می توانیم سهمیه آسیا بگیریم. به شرطی كه فقط حرف نزنیم و در زمین حرفهایمان را اجرا كنیم»


شنبه 14/11/1391 - 11:39 - 0 تشکر 586940

واکنش انصاری فرد به دعوت مهاجم استقلال به تیم ملی

مهاجم تیم پرسپولیس گفت: در تمرینات پرسپولیس محکم کار می کنم تا به تیم ملی برسم.
جام ورزشی، کریم انصاری فرد درباره عدم دعوتش به تیم ملی فوتبال اظهار داشت: بهتر است جواب این سوال را کی روش بدهد. من بازیکن هستم و وظیفه ام خوب تمرین و بازی کردن است. حتما نفرات دیگر بهتر بوده اند که کی روش مرا دعوت نکرده است.وی افزود: من اعتراضی این این موضوع ندارم. شاید کی روش خواسته به من استراحت بدهد و نفراتی مثل فرزاد حاتمی که خوب کار کرده اند را تست کند. به نظر کادرفنی احترام می گذارم.انصاری فرد در خاتمه افزود: از فردا تمرینات پرسپولیس آغاز می شود و محکم کار می کنم تا در اردوهای بعدی دوباره به تیم ملی برسم


شنبه 14/11/1391 - 11:41 - 0 تشکر 586941

چرا حقیقی و نوری به تیم ملی دعوت نشدند؟
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می گوید انتظار داشت بازیکنان بیشتری از تیمش به اردوی جدید تیم ملی فوتبال دعوت شوند.


چرا حقیقی و نوری به تیم ملی دعوت نشدند؟


به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، یحیی گل محمدی درباره فهرست جدید تیم ملی فوتبال اظهار کرد: محمد نوری، رضا حقیقی و کریم انصاری فرد شایستگی دعوت شدن به تیم ملی را داشتند. نوری در بهترین روزهای دوران فوتبالش قرار دارد و درخشش او در بازی های قبل گواه این موضوع است.

وی افزود: رضا حقیقی هم در چند هفته گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت و کمتر کسی فکر می کرد که او به تیم ملی دعوت نشود. من خودم از این موضوع تعجب کردم چرا که حقیقی به همراه نوری در داربی جزو بهترین های زمین بودند.

گل محمدی گفت: ضمن اینکه حقیقی با توجه به سن و سال کمی که دارد می تواند سال های سال برای تیم ملی بازی کند و حیف است که چنین بازیکنان جوانی به تیم ملی دعوت نشوند. به هر حال ما باید به فکر سال های بعد هم باشیم.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به اینکه دعوت نشدن این بازیکنان روی روحیه آنها تاثیر می گذارد، گفت: زمانی که تیم ما نتیجه می گیرد کم شدن تعداد ملی پوشان ما روی روحیه بازیکنان تیم تاثیر می گذارد. امیدوارم آنها روحیه خود را حفظ کنند و با درخشش مجدد شانس دعوت شدن به تیم ملی را داشته باشند.

وی گفت: نمی خواهم با حرف هایم فضا را برای کار کردن کی روش سخت کنم. حتی زمانی که بعضی از مربیان از حرف های کی روش درباره لیگ انتقاد کردند من چیزی نگفتم.

گل محمدی همچنین درباره دعوت نشدن کریم انصاری فرد به اردوی تیم ملی گفت: انصاری فرد یکی از بازیکنان ممتاز کشور است که گل نزدن در چند بازی ملاکی برای گذشتن از نام این بازیکن باشد. بالاخره ممکن است برای هر مهاجمی این اتفاق بیفتد که نتواند در سه، چهار بازی گل بزند.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به دعوت غلامرضا رضایی هم به ایسنا گفت: خوشحالم که او به حق خودش رسیده و به تیم ملی دعوت شده است. او در نیم فصل اول مصدوم شد ولی در بازی های اخیر در ترکیب تیم کاملا جواب داده و از زمانی که من هدایت تیم را در دست گرفته ام، ۲ گل زده، ۲ پاس گل داده و ۲ پنالتی برای ما گرفته است. ضمن اینکه دو، سه پنالتی دیگر هم روی او اتفاق افتاده اما گرفته نشده است. این آمار نشان دهنده آمادگی اوست.

شنبه 14/11/1391 - 11:42 - 0 تشکر 586943


ادعای جالب یک روزنامه اسپانیایی درباره کی‌روشیک روزنامه اسپانیایی ادعا کرد؛ کارلوس کی‌روش در معرفی دروازه‌بان کنونی رئال مادرید به دنیای حرفه‌ای فوتبال نقش به سزایی داشته است.

پایگاه اینترنتی روزنامه مارکای اسپانیا در گزارشی به حضور دیه‌گو لوپز دروازه‌بان جدید رئال مادرید در ال کلاسیکو اشاره کرده و نوشته است: دیه گو لوپز با حضور در ترکیب اصلی رئال مادرید مقابل بارسلونا به آرزوی خود رسید. وقتی که مورینیو ۲ ساعت پیش از آغاز بازی ترکیب رئال را اعلام کرد، او بسیار خوشحال بود.

زمانی که لوپز در سال ۲۰۰۰ در سن ۱۷ سالگی به تمرین‌های رئال راه پیدا کرد، باید زیر دست مانول آمیه‌رو مربی دروازه‌بان های تیم جوانان رئال که دروازه‌بان‌های بزرگی را تحویل کهکشانی‌ها داده کار می‌کرد.

آمیه‌رو دروازه‌بان هایی همچون ایکر کاسیاس، کودینا، کیکو کاسیا و البته دیه‌گو لوپز را تربیت کرده و تحویل رئال داده است. در حالی که الان ممکن است ویسنته دل بوسکه گوشه چشمی به لوپز برای دعوت از او به تیم ملی اسپانیا داشته باشد، این کارلوس کی‌روش بود که برای اولین بار با آوردن او به تیم نخست رئال، نگاه‌ها را به سمت لوپز جلب کرد. این موضوع زمانی اتفاق افتاد که در رئال این اصل وجود داشت که به بازیکنان جوان فرصت داده می‌شد با تیم اصلی تمرین کنند.

کی‌روش پس از اولین تمرین لوپز از عملکرد او بسیار شگفت زده شده بود، به طوری که گفته بود: "چطور این دروازه‌بان تا به حال بازی نکرده است؟" او نمی‌توانست متوجه شود که بازیکنی با ۱۹۶ سانتی‌متر قد، چطور می‌تواند به سرعت بین دو تیر دروازه جابجا شود و رفلکس‌های سریع انجام دهد. از آن زمان به بعد لوپز در کنار کاسیاس در تیم اصلی تمرین می‌کرد تا اینکه در سال ۲۰۰۷ به ویا رئال رفت.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی