• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 338)
سه شنبه 10/11/1391 - 21:58 -0 تشکر 586355
به همین راحتی از شر بگو مگو ها خلاص شوید

http://www.niksalehi.com/public/khabar/phpThumb_generated_thumbnailjpg.jpg

مطمئنا بارها برایتان پیش آمده که در حال گفت و گو با همسرتان هستید اما گمان می کنید که او به حرف هایتان گوش نمی دهد یا اینکه هرچه سعی می کنید صحبت هایتان به نتیجه مناسب و دلخواهی برسد اینطور نمی شود و برعکس پس از تمام شدن گفت و گو متوجه می شوید نه تنها حرف هایتان با هم یکی نشده و به یک نتیجه مشترک نرسیده اید بلکه این گفت و گوی نامطبوع را با دلخوری از یکدیگر به پایان رسانده اید...


این قبیل مشکلات که این روزها خیلی همه گیر شده، به راحتی می تواند با گذشت زمان بنیان خانواده را سست کند و مشکلاتی اساسی را در زندگی مشترکتان به وجود بیاورد.

اما این مشکلات از کجا نشأت می گیرند؟

آیا نشانه تفاهم نداشتن شما با همسرتان است یا نشان دهنده نداشتن مهارت لازم برای یک گفت و گوی مطلوب؟

ما به شما این اطمینان را می دهیم که با رعایت کردن نکات ساده اما کاربردی، می توانید برای همیشه از شر بگومگوهای بی نتیجه زندگی مشترک خلاص شوید.

 با ما همراه باشید....

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 10/11/1391 - 21:59 - 0 تشکر 586356

● اصلا رایج ترین مشکلات زوج های جوان چیست؟▪ رابطه با خانواده ها:این از رایج ترین مشکلاتی است که اغلب زوج های جوان با آن مواجه می شوند و هرکدام سعی دارند رابطه صمیمی سابق خود را با خانواده نگه دارند.▪ حسابدار خانواده کیستدر ابتدای زندگی مشترک از آنجا که راهی طولانی در پیش است، طرفین می خواهند برای اطمینان خاطر بیشتر سررشته امور را در دست بگیرند اما حقیقت این است که شما در نهایت باید برای این کار تصمیمی بگیرید که هر دو از آن راضی باشید.▪ گذراندن تعطیلات:بعد از شروع یک زندگی مشترک، زن و شوهر دوست دارند تعطیلات شان را همان گونه که در دوران مجردی تصور می کردند سپری کنند، درچنین شرایطی ممکن است که نظرات متفاوتی در خصوص نحوه گذراندن تعطیلات عنوان شود.▪ معاشرت با دوستان:بعد از ازدواج، معاشرت کردن با دوستان متاهل از سرگرمی های پرطرفدار زوج های جوان است.


زن و شوهر سعی می کنند دوستان خود را به یکدیگر معرفی کرده و باب معاشرت با آنها را باز کنند. در این مورد رقابتی پنهانی ممکن است به وجود بیاید که تنها چاره آن صحبت کردن در این مورد است.▪ تربیت بچه ها:اگر زن و شوهر در این مورد به اتفاق نظر نرسند، درآینده کوچک ترین دردسری را که کودک شان بیافریند به گردن یکدیگر خواهند انداخت که نتیجه آن کدورت هایی است که به سختی از یاد می رود.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 10/11/1391 - 22:0 - 0 تشکر 586357

● تصمیم گیری مشترک، تحمیل نظرات نیستآیا درست است که همیشه یکی از دو نفر تصمیم بگیرد و انتظار داشته باشد که دیگری آن را قبول کند؟ آیا در صورتی که نظرها متفاوت باشد، درست است که همیشه یکی به سود دیگری کنار برود؟ مسلما نه... بدیهی است که در هیچ زندگی زناشویی ای جای اختلاف نظر خالی نیست و این اختلاف نظرها به شرط کوچک و بی اهمیت بودن، به زندگی هیجان می بخشد و آن را از یکنواختی نجات می دهد.


● این ۲ نکته را روی دیوار خانه تان بنویسیدسعادت زناشویی، حفظ شادابی و طراوت عشق مستلزم این است که زن و مرد نظر خود را ابراز کرده، ریشه و علل اختلاف نظر را بررسی و زمینه را برای گرفتن تصمیم مشترک فراهم کنند. زن و شوهر باید این واقعیت را پذیرا شوند که وجود اختلاف نظر در زندگی زناشویی اجتناب ناپذیر است در این صورت اگر به دنبال خوشبختی هستند سعی کنند نظراتشان را هرچه بیشتر به هم نزدیک کنند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 10/11/1391 - 22:1 - 0 تشکر 586358

یک راهنمای فوق العاده برای اینکه از شر بگو مگو ها خلاص شوید

دستور آشپزی برای همه زوج های جوانمواد لازم برای گرفتن تصمیم مشترک▪ گذشت


▪ ابراز حسن نیت


● هیچ وقت نگویید...کی حق دارد؟


کی حق ندارد؟


کدام درست است؟


کدام غلط است؟

ادامه دارد....

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 11/11/1391 - 22:15 - 0 تشکر 586518

● این را فقط خانم ها بخوانند


در ارتباط برقرار کردن با شوهرتان به طور معمول با مواردی روبه رو می شوید که ما آنها را در قالب ۳ شکایت رایج زنان عنوان می کنیم.شوهرم در مورد احساساتش حرف نمی زند: برخی زن ها می گویند که شوهرشان هنگامی که ناراحت یا افسرده است، صحبت نمی کند. این سکوت شما را عذاب می دهد چون در مقابل چنین سکوت هایی، فکرهای عجیب و غریبی به ذهنتان خطور می کند و می خواهید سردر بیاورید که چه مشکلی برای همسرتان پیش آمده است.شوهرم پیگیر حرف نمی شود و گفت و گو را ادامه نمی دهد: نوع گفت و گوی زن ها، گفت و گوی آزاد است و اغلب همین موضوع باعث می شود که مردان دنبال حرف را نگیرند در صورتی که خانم ها به جزئیات در گفت و گوها علاقه مند هستند و انتظار دارند که شوهرشان در این نوع گفت و گو شرکت کند اما مشکل کار اینجاست که مردها نمی دانند چگونه می توانند این کار را انجام دهند.شوهرم با همه صحبت می کند، جز من: بعضی زنان گله می کنند، هنگامی که شوهرشان از سرکار به خانه می آید به آنها می گوید حوصله صحبت کردن ندارد چون خیلی خسته است اما اگر همان موقع یک دوست با آنها تماس بگیرد زمان زیادی با او صحبت می کند. اینگونه مشکلات از آنجا نشأت می گیرد که: برای زن، گفت و گو نشان دهنده دلبستگی، علاقه و محبت است اما برای مرد گفت و گو یعنی؛ کار.


● کی صحبت کنید؟یادتان باشد هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد و این اصلی ترین بخش مهارت های گفت و گو با همسر است.اگر شما خانم خانواده هستید: باید بدانید که مردان مثل زنان نمی توانند بی مقدمه شروع به صحبت کردن کنند یا از روی احساسات شان با شما بحث کنند. پیدا کردن یک زمان مناسب برای جلب رضایت همسرتان برای هیچ خانمی کار مشکل و پیچیده ای نخواهد بود، فقط کافی است کمی از ذکاوت زنانه خود استفاده کنید.اگر شما مرد خانواده هستید: در این صورت کار شما کمی مشکل خواهد بود. توجه داشته باشید که با زنان وقتی که احساساتی شوند نمی توان منطقی صحبت کرد. این احساسات می تواند غم، اندوه، شادی، هیجان، یأس و... باشد. با این اوصاف شاید به فکرتان خطور کند که صحبت کردن با زنان کار دشواری است و پیش خودتان بگویید: «پس کی می شود با او صحبت کرد» در مقابل این سؤال، باید بگوییم درست است که زنان روحیه حساسی دارند و خیلی زود احساساتی می شوند اما شما به عنوان همسر و شریک زندگی اش تنها فردی هستید که اجازه دارید به عمق این احساسات وارد شوید و او را آرام کنید.


● اگر شوهرتان، دل به حرف زدن نمی دهد حتما...دلایلی وجود دارد که باعث می شود شوهرتان نتواند با شما ارتباط خوبی برقرار کند و در نتیجه گفت و گوی مطلوبی با هم نداشته باشید. ممکن است کم حرفی شوهرتان ناشی از عوامل زیر باشد:ممکن است شوهرتان در خانواده ای رشد کرده که در آن افراد کمتر با یکدیگر ارتباط برقرار می کردند.شاید شوهرتان تجربه مثبتی از گفت و گو با شما ندارد و دفعات پیش که با هم صحبت می کردید آنقدر بحث جدی شده که در نهایت ایجاد کدورت کرده است.احساس می کند حرفی ندارد که بتواند با شما بگوید و اگر صحبت کند شما او را درک نخواهید کرد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 14/11/1391 - 10:57 - 0 تشکر 586919

● نکاتی برای مردانزنان هنگام صحبت و بحث کردن عادت هایی دارند. شما با دانستن این عادت ها می توانید راحت تر با همسرتان ارتباط برقرار کرده و صحبت کنید:زنان همیشه در صحبت کردن گوی سبقت را از دیگران می ربایند.از نظر یک زن وقتی مرد قدم به خانه می گذارد باید از سیر تا پیاز همه آنچه را که طی روز بیرون از خانه برایش اتفاق افتاده با همسرش در میان بگذارد.زنان هنگام حرف زدن باید از همه چیز سر دربیاورند بنابراین از هر دری سخن می گویند.زنان در صحبت و بحث کردن چنان استادانه عمل می کنند و تمامی مهارت ها و ترفندهای خود را به کار می برند که در بسیاری از مواقع سررشته کلام را در دست می گیرند.


● با هم تصمیم بگیریددر زندگی با یکدیگر به عنوان یک زن و شوهر، دائم شرایط تصمیم گرفتن در زمینه های مختلف پیش می آید، از آنچه به آن فکر می کنید گرفته تا آنچه می خواهید انجام دهید، همه و همه به نوعی نیاز به اخذ تصمیم دارند. اگر مجرد بودید، هر نوع تصمیمی را که می خواستید می گرفتید اما اکنون که زندگی مشترک تشکیل داده اید، چه دلتان بخواهد و چه نخواهد، باید تصمیم خودتان را با تصمیم همسرتان یکی کنید درغیر این صورت آتش اختلاف زبانه خواهد کشید.


● مرد ها اینطوری هستندهنگامی که شما تصمیم می گیرید با همسرتان صحبت کنید و در مورد موضوع مهمی تصمیم گیری مشترکی داشته باشید، باید نکاتی را در مورد طرز تفکر، صحبت و بحث کردن او که در بیشتر مردها مشترک است، بدانید.مردها گمان می کنند که شما معتقد هستید آنها نمی توانند درک تان کنند.مردها اصولا از بحث کردن با همسرشان می ترسند چون فکر می کنند اگر ضمن صحبت کردن اشتباه کنند، دچار دردسر می شوند.مردها دوست ندارند در تنگنا قرار بگیرند و مثل یک شاهد عینی یا مجرم از سوی همسر خود زیر بمباران سوال قرار گیرند.


● اگر طالب یک گفت و گوی مطلوب هستید...برای اینکه بتوانید ارتباط بهتری با همسرتان داشته باشیدباید:تفاوت روانی مرد و زن را بپذیرید.


به تفاوت های فردی توجه کنید.


با فراهم کردن فضایی پر از محبت و آرامش از گفت و گو با همسر خود بیشتر بهره مند شوید.● ۷ گام برای به دست آوردن کلید هم زبانی با همسرتان▪ زمان مناسبی را برای گفت و گو انتخاب کنید:این مسئله بسیار مهم است، شما ممکن است علاقه مند باشید که بعد از بازگشت از کار با شوهرتان صحبت کنید اما او در این زمان نیاز به آرامش داشته باشد، پس بهترین راه این است که بعدا گفت و گو کنید.▪ در مقابل سکوت شوهرتان، سکوت نکنید:گاهی اوقات سکوت مرد باعث ایجاد احساس ناکامی و عصبانیت در زن می شود. برای اجتناب از این موقعیت، هنگامی که شوهرتان پاسخ نمی دهد، سکوت نکنید و جویای احوالش باشید. اگر بازهم پاسخ نداد راحت از کنار سکوتش رد نشوید.▪ جزئیات را از شوهرتان بپرسید و در مورد مسائل کلی از او سؤال نکنید:هیچ وقت از شوهرتان نپرسید: «امروز کار چطور بود؟» به جای این بگویید: «امروز رفتی شرکت، با رئیستون در مورد اون مسئله حرف زدی؟»▪ علایق مشترکتان را توسعه دهید:درمیان گفت و گوهایی که با شوهرتان دارید، سعی کنید علایق مشترک تان را پیدا و او را هم از آن آگاه کنید. حتی می توانید یک قدم هم فراتر بردارید و به مرور زمان سعی کنید نظرهای متفاوت با شوهرتان را به هم نزدیک کنید.▪ شرکت در فعالیت های متفاوت:سعی کنید در همه کارها کنار شوهرتان باشید به طوری که او حضورتان را حس کرده و بتواند با شما احساس راحتی بیشتری کند در این صورت در ارتباط برقرار کردن و صحبت کردن، بیشتر می توانید روی او تاثیرگذار باشید و همسرتان هم بهتر از گذشته به حرف های شما گوش خواهد داد.▪ با دقت به صحبت های او گوش کنید:وقتی که با شوهرتان در حال گفت و گو هستید و قرار است در مورد موضوع مهمی تصمیم گیری کنید، باید نشان دهید که شش دانگ حواستان پیش اوست و مو به مو به صحبت هایش گوش می دهید. نباید طوری رفتار کنید که او احساس کند شما دل به حرف های او نمی دهید.▪ منصفانه بحث کنید:در هنگام بحث کردن نباید جانبدارانه در مقابل همسرتان قرار بگیرید و گاهی هم خودتان را جای او بگذارید و اگر حرفی خلاف میل شما عنوان می شود، حالت تدافعی نگیرید.● بهترین گوش باشید۱. هنگام صحبت کردن با همسرتان به چشم های او نگاه کنید و تا جایی که می توانید اجازه ندهید تماس چشمی شما قطع شود. این کار باعث می شود حرف هایتان تاثیر بیشتری روی او داشته باشد.۲. درحین صحبت کردن کار دیگری انجام ندهید اگر وقتی همسرتان می خواهد با شما صحبت کند، مشغول انجام کاری هستید، آن را رها کنید و بعد از تمام شدن حرف هایتان به ادامه کاری که انجام می دادید بپردازید اگر هم کاری که انجام می دهید ضروری است از او بخواهید دقایقی را صبر کند تا کارتان را تمام و بعد شروع به صحبت کردن کنید.۳. هرازگاهی با تکان دادن سر حرف های او را تایید کنید. این کار باعث می شود تا مطمئن شود که به حرف های او گوش می دهید و با اعتماد به نفس بیشتری حرف هایش را ادامه می دهد و از گفت و گو با شما لذت خواهد برد.۴. حرف های همسرتان را قطع نکنید در غیر این صورت، ممکن است:او را عصبانی کنید.


رشته کلام از دستش خارج شود.


شما متوجه منظور او نشوید و زود قضاوت کنید.


بحث شما به نتیجه ای نخواهد رسید.۵. اگر بخشی از حرف های همسرتان را متوجه نشدید همان لحظه به او بگویید که مجددا توضیح بیشتری بدهد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 14/11/1391 - 10:57 - 0 تشکر 586920


● اغلب زن هاموقع بحث این اشتباهات استراتژیک را مرتکب می شوندبعضی از اشتباه های هنگام بحث کردن باعث می شود گفت و گوهای شما با همسرتان به نتیجه مطلوبی نرسد اگر سعی کنید این اشتبا ه هایی را که در بسیاری از زنان به عادت تبدیل شده از خود دور کنید، به نفع شما خواهد بود.۱ بالا بردن صدا یا استفاده از لحن به شدت احساسی مثل تهمت زدن، ناله کردن، طعنه زدن و...۲ استفاده کردن از جملاتی مانند «چگونه می توانی این حرف را بزنی؟» شما می توانید به جای این جمله بگویید: «می فهمم و قبول دارم که... اما نظر من این است که...»۳ نظر شوهرتان را درباره موضوعات مختلف در ذهن خود تفسیر نکنید. بهتر است به جای این کار با صراحت از خودش بپرسید که منظورش از حرفی که زده، چه بوده است.۴ شکایت کردن کلی درباره همه چیز به جای مشخص کردن دقیق علت عصبانیت و ناراحتی؛ مثلا استفاده از این جملات رایج: «تو مدام تلویزیون تماشا می کنی»۵ شکایت کردن از زمین و زمان به جای مطرح کردن خواسته های خود. شما باید طوری با همسرتان حرف بزنید که تبدیل به راه حل شود نه خود مشکل.۶ انتظار نداشته باشید که وقتی با شوهرتان صحبت می کنید از او واکنشی زنانه ببینید، نحوه برخورد مردها با زن ها کاملا متفاوت است.۷ هیچ وقت همسرتان را با مردهای دیگر مقایسه نکنید این کار غرور او را جریحه دار می کند.۸ هیچ وقت از بحث کردن برای بروز احساساتی که روی هم انباشته شده، استفاده نکنید این باعث می شود که شوهرتان دیگر با شما وارد بحث نشود.۹ پشت سر هم حرف نزنید و به همسرتان هم اجازه بدهید حرف بزند و در مقابل صحبت های شما اظهارنظر کند. یادتان باشد اگر فقط خودتان صحبت کنید، نتیجه ای از آن بحث عایدتان نمی شود.۱۰ وقتی از مسئله ای ناراحت هستید و آن را با همسرتان درمیان می گذارید، نباید از او توقع داشته باشید که معجزه کند، کمی وقت به او بدهید و خودتان هم به از بین بردن ناراحتی تان کمک کنید.۱۱ روی احساس های خودتان پافشاری نکنید و از گفتن جمله هایی مثل «احساس می کنم چیزی را از من پنهان می کنی» خودداری کنید.۱۲ هروقت خواسته ای از همسرتان دارید آن را محترمانه عنوان کنید طوری که او گمان نکند به او دستور می دهید.


● سکوت را بشکنیدروانشناسان می گویند که درمان سکوت ۵۰ تا ۷۰درصد زندگی های زناشویی تاثیر می گذارد، پس یادتان باشد اگر همسرتان در بیشتر مواقع سکوت کرد به نوعی این سکوت را بشکنید. سکوت کردن بستگی به مرحله ازدواج شما دارد به این صورت که در آغاز رابطه، مرد بیشتر از زن صحبت خواهد کرد برای اینکه خواسته های خود را تحقق ببخشد، سپس به تدریج صحبت های او کمتر و کمتر می شود اما زن هنگامی که با شوهرش احساس راحتی می کند، بیشتر صحبت می کند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 16/11/1391 - 10:55 - 0 تشکر 587373

سلام 

نکات خوبی گفته شده باید صبورتر باشیم. سعی نکنیم سریع اظهار نظر کرده و حرف خودمون رو به کرسی بنشونیم. توجه کنیم که بعضی جزئیات اینقدر مهم نیست که به خاطرش زندگی مون مکدر بشه. ولی باید با ملایمت حرف خودمون رو هم بزنیم و به طرف مقابل فرصت بدیم که کمی فکر کنه و بعد تصمیم بگیریم. 


خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 16/11/1391 - 11:48 - 0 تشکر 587395

heaven_h گفته است :
[quote=heaven_h;612899;587373]
سلام 

نکات خوبی گفته شده باید صبورتر باشیم. سعی نکنیم سریع اظهار نظر کرده و حرف خودمون رو به کرسی بنشونیم. توجه کنیم که بعضی جزئیات اینقدر مهم نیست که به خاطرش زندگی مون مکدر بشه. ولی باید با ملایمت حرف خودمون رو هم بزنیم و به طرف مقابل فرصت بدیم که کمی فکر کنه و بعد تصمیم بگیریم. سلام
اینکه گفتین با ملایمت حرف خودمونم بزنیم خیلی خوب بود چون اگه فردی فقط گذشت بکنه و هیچ چیز نگه و بگذاره اطرافیانش ازش سوء استفاده کنن بلاخره یک روز این حرفها درونش عقده میشه و به جاهای باریک میکشه روابط به نظر منم باید با ملایمت و به طریقی که طرفمون ناراحت نشه حرفمون و بهش بزنیم البته ناگفته نماند به خیلی از افرادم نمیشه حرف زد و باید از طریقه های دیگه منظورمون و بهشون برسونیم.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی