• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
زن ریحانه آفرینش (بازدید: 248)
دوشنبه 25/10/1391 - 15:17 -0 تشکر 584132
زنان خبرساز و شگفتی‌ساز سال ۲۰۱۲ به نقل از پایگاه «گلوبال پست»، رویدادهای مهمی در سال ۲۰۱۲ میلادی برای زنان اتفاق افتاده است
تیراندازی اعضای طالبان به ملاله یوسف زای دختر ۱۵ ساله پاکستانی به «جرم» رفتن به مدرسه باعث شد که نظر مردم سراسر جهان به اوضاع اسفبار زنان پاکستان معطوف شود.

حمله تروریستی به دانش آموز پاکستانی


با این اتفاق ظلم و ستمی که در حق زنان پاکستانی انجام می‌شد، آشکار شد و در پی آن دولت پاکستان را بر آن داشت که در مورد مسائل جنسیتی اقدامات جدی تری انجام دهد. نام او در جایگاه دوم لیست “اشخاص” سال ۲۰۱۲ مجله تایم به چشم می‌خورد. مسئله این است که او چگونه این قدرت شگفت‌انگیز خود را در آینده به کار می‌گیرد و یا اینکه آیا او به پاکستان برمی‌گردد یا در خارج از کشورش به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد. اگرچه دولت پاکستان اخیرا با همکاری سازمان ملل  بنیادی با نام «ملاله» برای دختران تاسیس کرده است، اما ماه گذشته افراط‌ گرایان پاکستانی علیه او فتوا دادند و این دوباره زنگ خطری را برای ملاله به صدا درآورده است. ملاله و خانواده‌اش باید در فعالیت‌های خود برای مبارزه با تبعیضات جنسی در سراسر جهان محتاطانه عمل کنند، اما ملاله اولین فردی نیست که در منطقه خود به جانبداری از حق تحصیل دختران اقدام می‌کند.

 
خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 25/10/1391 - 15:22 - 0 تشکر 584134انتخاب اولین روسای جمهوری زن در کره جنوبی و مالاوی

انتخاب اولین روسای جمهوری زن در کره جنوبی و مالاوی نیز به عنوان دیگر رویدادهای مهم برای زنان در سال گذشته میلادی است. به طوریکه خانم پارک جین‌های در ماه دسامبر به عنوان رییس جمهور کره جنوبی منسوب شد و اولین رییس جمهور زن کره جنوبی لقب گرفت.جویسی باندا نیز در ماه آوریل سال گذشته رییس جمهور مالاوی شد. وی در طول دوران اداره یکی از فقیرترین کشورهای جهان و به عنوان دومین رییس‌جمهور زن آفریقا با چالش‌های زیادی روبرو بوده است.خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 25/10/1391 - 15:23 - 0 تشکر 584136


رهبری امور توسط زنان در آسیای جنوب شرقی


بر اساس این گزارش، زنان همچنین رهبری امور را در آسیای جنوب شرقی در دست گرفتند. زنان در اداره امور در آسیای جنوب شرقی حضور فعالی داشتند و اکنون ۱۸٫۵ درصد پارلمان آسیای جنوب شرقی را زنان تشکیل می‌دهند که این آمار در سال جاری نیز با افزایش چشمگیری روبرو خواهد بود.


خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 25/10/1391 - 15:23 - 0 تشکر 584137


تجاوز دسته جمعی به دانشجوی ۲۳ ساله هندی


سال گذشته همچنین خبر تلخ تجاوز دسته جمعی به دانشجوی ۲۳ ساله هندی که منجر به مرگ او شد، جهان را تکان داد. همزمان با این اتفاق هزاران نفر به خیابان‌ها آمدند و علیه این خشونت‌ها تظاهرات به پا کردند. فعالان حوزه زنان اعلام کرده‌اند تا زمانی که به این خشونتها پایان داده نشود، ساکت نخواهند شد.


خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 25/10/1391 - 15:24 - 0 تشکر 584138
موفقیت ۲۰ زن آمریکایی برای نمایندگی در مجلس سنا


از رویدادهای دیگر سال ۲۰۱۲ میلادی برای زنان، موفقیت زنان آمریکایی در ماه نوامبر بود که توانستند ۲۰ کرسی مجلس سنا را به خود اختصاص دهند و این ۲۰ زن در انتخابات مجلس سنا موفق به کسب رأی شدند و این امر در تاریخ آمریکا یک رکورد محسوب می‌شود.
خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 25/10/1391 - 15:24 - 0 تشکر 584139


موفقیت زنان در اقتصاد برزیل و آلمان


موفقیت زنان در اقتصاد برزیل و آلمان هم از دیگر رویدادهای مهم سال گذشته میلادی برای زنان است که در راستای آن صندوق بین المللی پول تحت کنترل زنان در حالی که جهان در منجلاب بحران مالی گرفتار شده است، در صحنه آمد و زنان قدرت خود را در حوزه اقتصاد به رخ کشیدند. آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در مورد بحران منطقه یورو، کمک‌های زیادی به اتحادیه اروپا کرد.دیلمارولف رییس جمهور برزیل نیز با اقداماتش باعث رشد ۳٫۳ درصدی اقتصاد برزیل شد. با وجود رکود اقتصادی در سراسر دنیا، اقتصاد برزیل یکی از شکوفاترین اقتصادهای دنیاست.


خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 25/10/1391 - 15:25 - 0 تشکر 584140انتخاب اولین رییس زن صندوق بین المللی پول


بر اساس این گزارش، همچنین سال گذشته کریستین لگارد، به عنوان اولین رییس زن صندوق بین المللی پول منصوب شد.سال ۲۰۱۲ سال خوبی برای زنان در عرصه کار بود. زنان زیادی به عنوان مدیرعاملان در بزرگترین شرکتهای آمریکا فعالیت کردند. در حال حاضر ۱۶ درصد هیات مدیره شرکت‌های معتبر را در آمریکا زنان تشکیل می‌دهند که این امر در نروژ به ۴۰ درصد می‌رسد.


خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 25/10/1391 - 15:26 - 0 تشکر 584141حضور زنان عربستانی و قطری برای اولین بار در المپیک ۲۰۱۲


 حضور دست کم یک نماینده زن از همه کشورهای جهان در المپیک لندن هم امری مهم تلقی می‌شد، به طوریکه در المپیک ۲۰۱۲، ۴۵ درصد شرکت کنندگان زنان بودند. در این دوره از المپیک ۳۷ زن توانستند رکورد جهانی را بشکنند که این آمار در مورد مردان ۲۹ نفر است. عربستان سعودی، برونئی و قطر نیز برای اولین بار ورزشکاران زن خود را به مسابقات فرستادند.


منبع : ایسنا


خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 25/10/1391 - 15:28 - 0 تشکر 584143

سلام دوستان

نظر شما در مورد این مقاله چیه؟

زنان شگفتی ساز جامعه ما چه کسانی هستند؟ می تونید اسم چند زن که به نظر شما مایه افتخار و مباهات جامعه ما در سال گذشته بوده اند رو نام ببرید؟


خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 26/10/1391 - 21:53 - 0 تشکر 584320

سلام بازم مثل همیشه جالب بود.

ای کاش یه روزی تعداد زنان موفق و مسلمان جهان چشم دنیارا به حقیقت باز کند.

. امام علي (ع) مي فرمايند بهره خرد پند گرفتن واحتياط است و دستاورد ناداني غفلت و فريب خوردگي. و باپاکدامنان و فرزانگان بنشين وباانان زياد گفتگو کن زيرا اگر نادان باشي تورا دانش اموزند و اگر دانا باشي بردانش تو افزوده شود. خداوند به ماتوفيق بندگي بي چون وچرابده. اللهم عجل لوليک الفرج والعافيه والنصر.

منتظر شما در انجمن زن ريحانه آفرينش . کليک کن دوست عزيز

 

چهارشنبه 11/11/1391 - 16:2 - 0 تشکر 586465

heaven_h گفته است :
[quote=heaven_h;612899;584143]
سلام دوستان

نظر شما در مورد این مقاله چیه؟

زنان شگفتی ساز جامعه ما چه کسانی هستند؟ می تونید اسم چند زن که به نظر شما مایه افتخار و مباهات جامعه ما در سال گذشته بوده اند رو نام ببرید؟زنان ما کلهم اجمعین شگفتی سازن
همینکه قادر به زندگی کنار مردای ایرانی هستیم خودش کلی شگفتیه!!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی