انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 197)
شنبه 23/10/1391 - 12:56 -0 تشکر 583775
سرطان رؤسا!

روسای جمهور برخی کشورهای آمریکای لاتین که از رهبران چپ این قاره به شمار می‌آیند، یکی پس از دیگری به سرطان مبتلا می‌شوند؛ ماجرایی که هوگو چاوز آن را توطئه آمریکایی‌ها عنوان و ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است.

 
به گزارش خبرگزاری فارس، با ابتلای «خوان مانوئل سانتوس»، رئیس جمهور کلمبیا به سرطان، یک نفر دیگر به جمع روسای جمهور برخی کشورهای آمریکای لاتین که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند، اضافه شد.
 
پیش از او نیز «هوگو چاوز»،‌ رئیس جمهور ونزوئلا، «کریستینا فرناندز»، رئیس‌جمهور آرژانتین، «فرناندو لوگو»، رئیس جمهور پاراگوئه، «دیلما روسف» و «لولا داسیلوا»، روسای کنونی و سابق برزیل هر یک، به یکی از انواع سرطان مبتلا بوده‌اند.
 
علاوه بر همه این شخصیت‌ها، سال 2006 گفته شد «فیدل کاسترو»، رهبر انقلاب کوبا نیز به یک بیماری ناشناخته دچار شده است که او را وادار کرده همه سمت‌های خود را رها کند و حتی تا آستانه مرگ پیش برود. البته بعدها بیماری او تورم روده عنوان شد.
 
البته اعلام خبر ابتلای برخی روسای جمهور آمریکای لاتین یکی پس از دیگری طی دو سال گذشته چندان عجیب و غیر طبیعی به نظر نمی‌رسید تا اینکه هوگو چاوز ادعای عجیبی بر زبان آورد که نقل دهان مردم دنیا شد. او مدعی شد بیماری‌اش تقصیر آمریکایی‌هاست و آنها او و باقی رهبران چپ آمریکای لاتین را گرفتار سرطان کرده‌اند.
 
او در این باره گفت: «مگر می‌شود در یک قاره نصفه و نیمه رئیس‌جمهورها همگی یکی بعد از دیگری سرطان بگیرند؟»
 
چاوز در واکنش به ابتلای جمعی از رهبران چپگرای آمریکای لاتین این سئوال را مطرح کرد که «آیا آمریکایی‌ها با تکنولوژی خاصی مشغول سرطانی کردن رهبران چپ‌گرای آمریکای لاتین هستند» و سپس با اشاره به اینکه نمی‌خواهد فرد یا کشوری را در این زمینه متهم کند، گفت:‌ «اگر آنها به فناوری ایجاد بیماری سرطان دست پیدا کرده باشند و هیچ کس به این موضوع پی نبرده باشد، اصلا تعجب برانگیز نخواهد بود، من صرفا به این موضوع واکنش نشان می‌دهم.»
 
این ادعا هر چند عجیب به نظر می‌رسید اما فکر خیلی‌ها را مشغول کرد. اینکه تعداد قابل توجهی از رهبران آمریکای لاتین به سرطان مبتلا شده‌اند، نکته‌ای است که خیلی‌ها تا آن موقع به آن فکر نکرده بودند.
 
البته چاوز زمانی به فکر بررسی علت ماجرای سرطان گرفتن همتاهای لاتینش افتاد که در گیرودار درمان‌هایش در کوبا خبر رسید کریستینا فرناندز، رئیس‌جمهور آرژانتین که تازه دور دوم ریاست جمهوری‌اش را شروع کرده بود، به سرطان تیروئید مبتلا شده و باید برای چند وقت قید کار را بزند و به دوا و درمان بپردازد.
 
به عقیده چاوز مبتلا شدن رهبران چپ آمریکای لاتین به سرطان توطئه آمریکایی‌هاست، به این امید که آنها را یکی پس از دیگری از دایره قدرت خارج کنند.
 
همین اظهارنظر موجب شد پای جادوگر معروف مکزیکی نیز به ماجرا باز شود. آنتونیو واسکوئز که در میان مردم آمریکای لاتین چهره شناخته‌ شده و محبوبی است، پیش‌بینی کرده «تا دو سال دیگر دو نفر دیگر هم سرطان می‌گیرند»!
 
البته او ادعا کرده که می‌داند کدام روسای جمهور قرار است ظرف سال 2012 و 2013 سرطان بگیرند بنابراین گفته هر کدام از این شخصیت‌های آمریکای لاتین که مایل باشند، می‌توانند در یک دیدار خصوصی از آینده‌شان باخبر شوند!
 
پس از اعلام خبر ابتلای رئیس جمهور آرژانتین به سرطان، واسکوئز پیش‌بینی کرد او از شر سرطان خلاص می‌شود اما اوضاع کشورش به خاطر بیماری خانم رئیس‌جمهور به هم می‌ریزد. به عقیده او چاوز خوب نخواهد شد اما اوضاعش از چیزی که هست هم بدتر نمی‌شود.
 
رئیس جمهور ونزوئلا: هوگو چاوز در سن 56 سالگی در حالی که برای سومین دوره شش ساله ریاست جمهوری‌اش نقشه می‌کشید مبتلا به سرطان پروستات و روده بزرگ شد. او بخشی از دوره درمانش را در کوبا سپری کرده و کماکان به‌رغم عود کردن دوباره بیماری‌اش به رهبری خود بر ونزوئلا امیدوار است.
 
رئیس‌جمهور آرژانتین: کریستینا فرناندز درست بعد از اینکه برای دوره دوم ریاست جمهوری‌اش قسم خورد، فهمید سرطان تیروئید دارد و باید برای مداوا اقدامی جدی کند. بانوی اول آرژانتین آخرین چهره آمریکای لاتین است که به سرطان مبتلا شده. البته پزشکان اعلام کردند او شانس خوبی برای درمان کامل بیماری خود دارد و نیازی به شیمی درمانی یا رادیوتراپی نیست.
 
رییس جمهوری کلمبیا: «خوان مانوئل سانتوس» مهر ماه سال جاری در حالی که پزشک شخصی او نیز کنارش بود، در یک نطق تلویزیونی اعلام کرد به بیماری سرطان پروستات مبتلاست. او افزود، این بیماری تاکنون موجب از کارافتادگی او نشده و به گفته پزشکان، پس از خارج شدن تومور نیاز به معالجات بیشتر از جمله شیمی درمانی و رادیو درمانی نخواهد داشت.
 
رئیس‌جمهور پاراگوئه: قبل از اینکه مردم چهره بدون موی هوگو چاوز را در رسانه‌ها ببینند، با سر بی موی فرناندو لوگو رئیس‌جمهور پاراگوئه آشنا شده بودند. بیماری فرناندو لوگو سال گذشته میلادی تشخیص داده و مشخص شد که او یک غده سرطانی خوش خیم دارد. فرناندو لوگو سرطان غدد لنفاوی گرفته است.
 
رئیس‌جمهور سابق برزیل: داسیلوا زمانی بین چپ‌های آمریکای لاتین محبوبیت زیادی داشت. او نه فقط در عرصه سیاست و اقتصاد با آمریکایی‌ها رقابت داشت، بلکه در زمینه ورزش هم حسابی روی رقیب را کم کرد. گفته شده او اکنون سرطان حنجره دارد.
 
رئیس‌جمهور فعلی برزیل: هر کسی داسیلوا را در برزیل دوست داشت، این روزها دیلما روسف اولین رئیس‌جمهور زن این کشور را هم دوست دارد. روسف که از اعضای حزب داسیلوا و ادامه دهنده راه و سیاست‌های وی است، سال گذشته موفق شد در انتخابات ریاست جمهوری برزیل به پیروزی برسد. روسف درست زمانی که داشت برای انتخابات ریاست جمهوری آماده می‌شد، فهمید که سرطان حنجره گرفته است.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
شنبه 23/10/1391 - 13:3 - 0 تشکر 583777برای بزرگ شدن روی تصویر کلیک نمایید

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی