• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 2175)
پنج شنبه 21/10/1391 - 14:12 -0 تشکر 583490
ویژگی معلم موفقمعلم خوب وموفق کسی است که شب های مطالعه اش را به روزهای تدریسش وصل می کند.
داشتن آمادگی قبلی برای تدریس از ویژگی های یک معلم خوب است. معلم موفق همواره مجهز به سلاح علم روز وباآگاهی کامل در کلاس درس حاضر می شود.
درگذشته این معلمان بودند که که یکروز یا یک درس از دانش آموزان جلوتر بودند .در این اواخر می گفتند معلم ودانش آموزان پا به پای هم حرکت می کنند .اما امروزه شاهد هستیم دانش آموزان از معلمین پیشی گرفته اند.وجود رسانه های جمعی وفناوری های روز باعث شده که شاگردان در برخی موارد از معلمانشان آگاه تر وداناتر باشند.واین یعنی ضرورت مطالعه وتحقیق برای معلم...
معلم خوب وموفق کسی است که شب های مطالعه اش را به روزهای تدریسش وصل می کند.
داشتن آمادگی قبلی برای تدریس از ویژگی های یک معلم خوب است. معلم موفق همواره مجهز به سلاح علم روز وباآگاهی کامل در کلاس درس حاضر می شود.
درگذشته این معلمان بودند که که یکروز یا یک درس از دانش آموزان جلوتر بودند .در این اواخر می گفتند معلم ودانش آموزان پا به پای هم حرکت می کنند .اما امروزه شاهد هستیم دانش آموزان از معلمین پیشی گرفته اند.وجود رسانه های جمعی وفناوری های روز باعث شده که شاگردان در برخی موارد از معلمانشان آگاه تر وداناتر باشند.واین یعنی ضرورت مطالعه وتحقیق برای معلم.
یاد دارم اولین سال خدمتم بوددر منطقه ی کنارک از شهرستان چابهار ،یک روز در کلاس حاضر شدم ومی خواستم جمع دو عدد مخلوط را برای کلاس پنجمی ها تدریس کنم.طبق روال اکثر معلمان گچ رابرداشتم وشروع به تدریس کردم.یک جمع رانوشتم ومی خواستم ،باحل کردن جمع روش کار را به دانش آموزانم یاد بدهم.
هرچه تلاش کردم خودم نتوانستم جمع راحل کنم چه برسد به تفهیم دانش آموزانم.مجبور شدم به بچه ها بگم درس باشد برای فردا،واین، نتیجه ی بی تجربگی ونداشتن آمادگی ومطالعه بود.

چه معلوم که دانش آموزان ضعف وناتوانی من معلم را درک کرده باشند.مشکلی که بعضی از ما معلمین داریم اینه که دانش آموزان رادست کم می گیریم وبعضاً آنها را نادان می پنداریم.حال آنکه آنها چیزهایی را می بینند که ما نمی بینیم.

دانش آموز، معلم را از همه داناتر می داند وانتظار اشتباه ویا ندانستن را از اوندارد.یک روز پسرم که دانش آموز کلاس سوم است چند سوال ازم پرسید جواب سوال هایش رادادم در آخر حوصله ام سر رفت در جواب یک سوال گفتم تو چقدر می پرسی ؟من جوابت را بلد نیستم.قیافه حق به جانب گرفت وگفت:پس شما چی بلدید ؟معلم ها باید همه چیز را بدانندوبلد باشند.معلمان ارجمند دانش آموزان وحتی کودکان خودمان ما را چنین دانشمندانی دانا می پندارند پس بیایید دنیای آنها را به یاس وبی اعتمادی تبدیل نکنیم با آمادگی کامل ودلسوزانه در کلاس حاضر شویم.

دوشنبه 25/10/1391 - 13:53 - 0 تشکر 584123

دوستان خوبم سلام 

به نظرن صبر معلم در هنگان تدریس، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

به روز بودن اطلاعات دبیر هنگان تدریس 

شیوه بیان مناسب 

می تونه در تدریس نقش بسزایی داشته باشه.

خوش باشین

یا حق

التماس دعا

يکشنبه 1/11/1391 - 8:12 - 0 تشکر 584859

به نام خدا و سلام

کاملا درسته آمادگی قبلی مطالعه به روز بودن و علاقه به معلمی از عوامل مهم در موفقیت معلمند به اینها اضافه کنید هنر معلمی را خدا در برخی افراد به ودیعه گذاشته است.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 1/11/1391 - 16:17 - 0 تشکر 584924

teachman گفته است :
[quote=teachman;521731;584859]به نام خدا و سلام

کاملا درسته آمادگی قبلی مطالعه به روز بودن و علاقه به معلمی از عوامل مهم در موفقیت معلمند به اینها اضافه کنید هنر معلمی را خدا در برخی افراد به ودیعه گذاشته است.


بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

متاسفانه اکنون در بین معلم های کشور ما یک دوگانگی وجود دارد.

بعضی از معلمین مطالعه خوب و قابل قبولی دارند اما برخی دیگر هیچ مطالعه ای ندارند.

البته معلم هایی که مطالعه های مرتبط زیادی دارند از لحاظ جایگاه ، محبوبیت خوبی در بین دانش آموزان کلاس دارند.

موفق و موید باشید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی