• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 863)
سه شنبه 19/10/1391 - 10:38 -0 تشکر 583268
کنسرت همایون شجریان در اصفهان برگزارمی شود

 

کنسرت همایون شجریان با همراهی گروه سیاوش و به تهیه کنندگی نوای مهر سپاهان در روزهای ۲۵ و۲۶ دی ماه در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

همایون شجریان کنسرت‌های بسیاری را با بزرگان موسیقی اجرا کرده و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران و جهان منتشر کرده‌است که می‌توان به آلبوم کنسرت‌های «بی تو به سر نمی‌شود» و «فریاد» اشاره کرد که هردو اثر در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ نامزد دریافت جایزه گرمی شدند.

  

سه شنبه 19/10/1391 - 10:57 - 0 تشکر 583272

واقعا میاد اصفهان؟؟

جالبه ............


بلیطش چقدره؟؟

اللهم عجل لولیک الفرج
سه شنبه 19/10/1391 - 14:58 - 0 تشکر 583321

صاحبدل گفته است :
[quote=صاحبدل;78644;583272]
واقعا میاد اصفهان؟؟

جالبه ............


بلیطش چقدره؟؟

از قیمت بلیطش اطلاعی ندارم ولی میتونید با تالار رودکی تماس بگیرید و ازشون بپرسید.
آدرس تالار رودکی: ملک شهر ، روبروی شهربازی ملک شهر

چهارشنبه 20/10/1391 - 23:54 - 0 تشکر 583445

سلام
خیلی واسم عجیبه بعد از این مدت شجریان میاد ایران و کنسرت میذاره؟!!!!!

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 23/10/1391 - 17:26 - 0 تشکر 583786

هیچ باعث افتخار نیست بلکه باعث کسر شان یه شهره اسلامیه که این آقا بره توش کنسرت بذاره
خواهر گوگوش باهاشون نمیاد؟؟؟

   سعید امامی - بابل  

***                   ***

چو مـــازندران شهر ما یاد باد    ***    همه بروبــومــــش آبـــــــاد بــــــــاد

يکشنبه 24/10/1391 - 9:23 - 0 تشکر 583890

منم خودم نمیدونم جریان چیه ولی این خبر را هم توی خبرگزاری پانا خوندم و هم برایم پیامک اومد و برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید با این شماره ها تماس بگیرید6630155 و 6623747و این هم آدرس سایتی که برام پیامک اومده: navayemehr.ir

يکشنبه 24/10/1391 - 9:29 - 0 تشکر 583892

راستی بچه ها اشتباه نکنید این همایون شجریان هست و فکرمیکنم پسر خود استاد شجریان باشه .

سه شنبه 26/10/1391 - 14:21 - 0 تشکر 584280


 همایون شجریان به همراه گروه سیاوش، شب پیش (25 دی) میهمان زادگاه تاج اصفهانی، حسن کسایی و شهناز بودند و نوازندگان همراه، اصفهانی‌های میزبان را مهمان ساز و آواز خویش کردند.


به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، "همایون شجریان" و گروه نوازندگان با خوش آمدگویی حضار در سالن و با کف زدن‌های متوالی روی سن آمدند و کنسرت با تک نوازی تنبور "سهراب پورناظری" شروع شد. سالن این کنسرت نسبت به کنسرت‌های سنتی که قبلا در اصفهان برگزار شده، مملو از جمعیت بود و همه مشتاق شنیدن آواز شجریان جوان چشم به دهان او دوخته بودند. با اولین کلمه‌ای که بر زبان شجریان جاری شد، صدای سوت و کف سالن را پر کرد و این چنین کنسرت به طور رسمی آغاز شد.

سه شنبه 26/10/1391 - 14:22 - 0 تشکر 584282

بخش اول از مراسم دیشب: مقام اصفهان


همایون شجریان حاضران را مهمان چهار رباعی از خیام کرد که پشت سر هم چیده شده بود و آهنگسازی سهراب پورناظری نیز حق مطلب را به درستی به جا آورده بود. شنوندگان بیدل نیز علاوه بر گوش، تمام تن و جان خود را در اختیار آواز همایون و تنبور سهراب قرار داده بودند و زیر لب ابیات خیام را با همایون زمزمه می‌کردند.


آواز روح افزای همایون همچو پدرش و ترکیب سازهای ایرانی و خارجی‌، حاضران را به شعف آورده بود.


مابقی اعضای گروه از جمله جوان‌ترین فرد گروه آیین مشکاتیان با کوزه ای در دست به همراه دیگر کوبه‌ای‌نوازان، مردم را به وجد می‌آوردند و بالاخره این همه شورآفرینی با صدای پر ابهت عود "حمید خوانساری" پایان گرفت و باز آواز همایون بلند شد و قطعه دیگری را آغاز کرد.


زمان‌هایی می‌شد که همایون فارغ از خواندن مانند مردم گوش به موسیقی می‌سپرد و سری تکان می‌داد و با حرکات دستش احساسات را نمایان می‌کرد.


صدایی پیچیده همایون با اوج و فرودهایی بی نظیر، تداعی کننده‌ آوای استاد آواز ایران "محمدرضا شجریان" است و بدرستی که این پسر چه نام و نشانی از پدر به ارث برده است.

سه شنبه 26/10/1391 - 14:23 - 0 تشکر 584283

بخش دوم از مراسم دیشب: دستگاه نوا


نوازندگان شروع به کوک کردن سازها کردند تا قسمت دوم کنسرت را در دستگاه نوا بنوازند. تار "اصغر عربشاهی" و سنتور "مهیار طریحی" به جمع نوازندگان اضافه شد. سهراب ناظری نیز کمانچه ای به دست گرفت تا همراه تنبک مشکاتیان و دیگر نوازندگان کوبه‌ایی دوباره حضار را سوار بر نت‌های آهنگین در آسمان موسیقی ایران به پرواز درآورند.


سهراب، کیخسرو و طهمورث پورناظری آهنگسازان این مجموعه بودند اما تنها سهراب همراه گروه شده بود و با نتبور و کمانچه‌اش گروه را همراهی می کرد. وی علاوه بر نواختن، قسمت‌هایی از اشعار را با همایون هم خوانی می‌کرد. مردم از همان ابتدا خوشحالی خود را با کف زدن‌هایی هرچندکوتاه بیان می‌کردند.


سهراب جز پرکارترین اعضای گروه بود. در بخش اول تنبور و مابقی کنسرت را کمانچه می‌نواخت . تا وقتی تنبور در دست داشت، انگشتانش را بدون وقفه روی سیم ها می‌لرزاند و زمانی که جای آن را با کمانچه عوض کرد، ‌آرشه را بر این ساز زهی می‌رقصاند.


گویی تصاویری زاینده رود پرآب و پل خواجو خفته که جزیی از دکور صحنه بودند با ساز و آواز طرب انگیز همایون وگروه سیاوش جان گرفته بودند و ماهیان می‌خواستند از اب بیرون بجهند و مردم در عکس هم به سماع در آمده بودند.


با به پایان رسیدن اولین سانس کنسرت ، همایون و نوازندگان برخاستند و برای اشتیاق و تشویق‌های مردم سر تعظیم فرود آوردند اما حضار همچنان خواستار اجرای گروه بودند و برای همین یک صدا فریاد می‌زدند "مرغ سحر"، "مرغ سحر" بنابراین گروه دوباره نشست تا تصنیف دیگری اجرا کند اما نه مرغ سحر.


همایون تصنیف دیگری اجرا کرد. اشعار عاشقانه‌های مولوی سهم زیادی در کنسرت دیشب داشت و همایون غزلی از دیوان شمس را پایان بخش اولین شب اجرا کرد.


نوازندگان همچون "حسین رضایی‌زاده" دف، "همایون نصیری" سازهای کوبه‌ای، "داریوش آذر" کنتر باس، "حمید خوانساری" عود، "اصغر عربشاهی" تار، "مهیار طریحی" سنتور، آیین مشکاتیان" تنبک و کوزه گروه سیاوش را تشکیل می دادند.


در دو شب برگزاری کنسرت، همایون شجریان در دو سانس اولی ساعت 18 و دومی ساعت 21 به اجرای برنامه می‌پردازد و امشب نیز به عنوان دومین و آخرین شب کنسرت در دو سانس به روی صحنه می‌رود.


به گزارش ایسنا، موسسه فرهنگی هنری "نوای مهر سپاهان" به مدیریت "کیوان عسگری پور" ترتیب برگزاری کنسرت آیینه ها را در اصفهان بر عهده داشت و علاقه مندان بلیت ها را به صورت اینترنتی خریداری کردند.

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی