ورزش و تندرستی (بازدید: 71)
سه شنبه 12/10/1391 - 9:4 -0 تشکر 582360
ورزش اول کشور به کجا می‌رود؟

اگر ورزش کشور یک مقدار روی اصول و حساب و کتاب باشد و افراد سر جای خود باشند، ما از به دست آوردن ده مدال در المپیک ذوق زده نمی‌شویم؛ چه این که کشورمان پر از استعدادهای ناب در همه رشته‌های ورزشی است و تنها برنامه می خواهد و مردانی که از جنس همین کار باشند.
به گزارش «تابناک»، متأسفانه اگر بعضا مدیران کاردان و کاربلدی پیدا می‌شوند که یک رشته ورزشی را سروسامان می‌دهند و می‌توانند، از وضعیت موجود، بهترین بهره را ببرند، افراد کارنابلد، چنان تیشه به ریشه‌اش می‌زنند که طرف را از کار کردن منصرف می‌کنند؛ یا کافی است، رییس یک فدراسیون بله قربان‌گو نباشد و بخواهد با اعتراض از حق خود دفاع کند و سر تعظیم جلوی مدیریت کلان ورزش فرود نیاورد. آن گاه است که بسیار آسان او را برکنار می‌کنند و البته نمونه‌اش را در همین دوره مدیریت وزارت ورزش دیده‌ایم. 

سه شنبه 12/10/1391 - 9:5 - 0 تشکر 582361

حجت الله خطیب که هنوز اثرات و خرابکاری‌های او در مدیریتش بر کلان شهر تهران به چشم می‌آید و جامعه کشتی او را به هیچ عنوان نمی‌پذیرد، جای یزدانی خرم را در آستانه المپیک گرفت و جالب آن که آقایان می‌خواهند پیروزی کشتی در المپیک را به پای خطیب بنویسند، ولی کافی است از محمد بنا و همه مربیان و کشتی‌گیران و هیأت‌های کشتی بپرسید تا بگویند که کار اصلی را یزدانی خرم انجام داد و این را وجدان‌های آگاه و بیدار به عینه می‌بینند.

اکنون کشتی به هزارجزیره‌ای تبدیل شده که هر کس در آن ساز خود را می‌زند و به فکر منافع خویش است و هرچند بنا و رسول خادم، حضورشان در رأس تیم‌های ملی، غنیمتی بزرگ برای این رشته ملی و مدال‌آور است، همانها نیز هر روز از بی‌برنامگی‌ها می‌نالند و تا کنون چند بار رفته‌اند، ولی با هزار خواهش و تمنا برگشته‌اند؛ البته بنا بار‌ها نارضایتی خود را از وضعیت موجود اعلام کرده و اکنون نیز قطعی به کشتی برنگشته است.

خطیب می‌خواهد کار کند و دوست دارد که گام بردارد، ولی از حجب و حیا و قاطعیت نداشتن او سوءاستفاده می‌شود، به گونه‌ا‌ی که هم‌اکنون نارضایتی‌تراشی علیه او در فدراسیون به اوج خود رسیده و جالب این که به گفته یکی از اعضای ارشد فدراسیون، خطیب کار از دستش در رفته و هم‌اکنون درست برعکس دوران یزدانی خرم ـ که کسی اجازه نداشت بدون اجازه‌اش آب بخورد ـ آنجا دریا دریا بالا و پایین می‌کنند و کسی هم نمی‌تواند به دیگری تو بگوید.

در همین حال، اخباری وحشتناک‌تر از این سخنان هر روز به وزارت ورزش و جوانان فرستاده می‌شود و از این روی، وزارت ورزش به این نتیجه رسیده که برای مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی روی نیروی دیگری سرمایه‌گذاری کند، چرا که با این اوضاع معلوم نیست چه بلایی در بازی‌های آسیایی اینچوان و بد‌تر از آن در المپیک بر سر کشتی ما خواهد آمد.

اما وزارت ورزش و جوانان که مدیری جوان و از جنس کشتی را در این فدراسیون به عنوان نایب رییس دارد، می‌کوشد به نوعی یک اجماع کلی پدید آورد تا بلکه اهالی کشتی و بزرگان کشتی که جوان بودن رنگرز را بعضا نقطه ضعفی برای ریاست رنگرز می‌دانند، او را بپذیرند تا کشتی همانند دورانی که امیر خادم در سن جوانی مشابه شرایط رنگرز را داشت و بسیار هم امیر بر خلاف تصورات خوب کار کرد، صاحب یک مدیر جوان و تحصیل‌کرده و قهرمان جهان شود. 

سه شنبه 12/10/1391 - 9:6 - 0 تشکر 582362

در هر حال، اوضاع کشتی دورنمای خوبی ندارد و وزارت ورزش باید هر چه زود‌تر تصمیم بگیرد و کشتی را از این نابسامانی بیرون آورد، چرا که هم‌اکنون بسیاری از پرسنل فدراسیون، مربیان تیم‌های ملی، هیأت‌ها و آنهایی که امور اجرایی فدراسیون کشتی را بر عهده دارند، چندان دل به کار ندارند و حق هم با آنهاست؛ چه اینکه نخست آن‌ها خیلی به آینده فدراسیون با وجود خطیب امیدوار نیستند و دوم آن که ثباتی در تصمیات و تفکرات خطیب نمی‌بینند، از این روی، اوضاع فدراسیون به قول کار‌شناس کشتی صدرالدین کاظمی شیرتوشیر و قمر در عقرب است

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی