امر به معروف؛نهی از منکر (بازدید: 617)
يکشنبه 10/10/1391 - 22:19 -0 تشکر 582148
زیبایی به چشم و ابرو نیست


بنده ی خدایی می گفت دختر خانم محجبه ای را دیده که با وجود اینکه حجابش کامل بوده یک عامل بسیار جذب کننده در نوع پوشش داشته، آن دختر خانم به جز چادر لباس های تنش همه رنگ فسفری داشته.

دلم می خواست آنجا بودم و با آن دختر حرف می زدم که خواهر من مگر خداوند در قرآن نگفته زنان طوری رفتار نکنند که برای مردان جذاب باشد؟ خوب تو اگر حجاب را قبول داری این پوشش تند در زیر چادرت چیست؟

اگر فکر می کنی چادر به سر داری و کسی نمی بیند اولاً اگر قرار است کسی نبیند چرا چادرت باز است و همه می بینند؟ دوماً اگر به گفته ی خودت کسی نمی بیند چرا خودت اینگونه رنگ لباسهایت را یک رنگ انتخاب کرده ای؟ وقتی کسی قرار نیست ببیند برای خودت زیر چادر لباس همرنگ و آن هم با رنگی تند پوشیده ای؟ سوماً بر این فرض می گیریم تو جوان هستی و دل داری، یعنی ما حالا در مقابلمان یک خانم جوان دین دار را داریم که دل داشتنش هم قابل انکار نیست، آیا به نظر دینی که تو قبولش داری سطح جامعه جولانگاه دل بخواهی های من و تو است؟

خوب است خودت به چشم میبنی آنان که دلشان را به سطح جامعه کشیده اند چه بر سر جامعه ی اسلامی ما آورده اند، خواهر من زیبایی که تنها چشم و ابرو نیست، شک نداشته باش لباس ما هم جزء زیبایی های ما به حساب می آید، اگر غیر از این بود چرا خود تو این همه وقت گذاشته ای برای انتخاب و خرید و پوشیدن لباسهای هم رنگ؟

"در مورد حجاب واجب، کافی است که زن به هر وسیله ای که می تواند خود را بپوشاند و لباس خاصّی شرط نیست; ولی پوشیدن لباس های تنگ و چسبان و همچنین لباس های زینتی اشکال دارد."1...

"و لا یبدن زینتهن الا ما ظهر منها"2

"زنان می بایست زیبای ها و خوشایندی های خود را آشکار نسازند.جز مقدار مشخص"پی نوشت: 1
- مصطفوی، حسن، التحقیق فی کلمات القرآن الکریم، ج۳، ص ۱۲۷٫

2- آیه 31 سوره نور

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی