پاسخ به شبهات (بازدید: 2067)
شنبه 9/10/1391 - 22:28 -0 تشکر 581996
این پیامک رو واسه 5 نفر بفرست وگرنه اتفاق بدی واست میوفته

این روزها دریافت و ارسال پیامک هایی حاوی متن های مذهبی که در آن به دریافت کننده می گویند اگر این پیامک را برای هر کسی که می شناسی نفرستی به فلان بلا دچار می شوی و عاقبت خوبی نخواهی داشت، یا در متن پیامک ادعا می کنند اگر این پیامک برای چند نفر دیگر فرستاده شود، فرستنده هر حاجتی داشته باشد حاجت روا می شود، باب شده است. آیا متن‌های اینگونه پیامک‌ها توجیه دینی و مذهبی دارند؟


سید علی بنی صدر، محقق و کارشناس مذهبی: در بی اساس بودن این پیامک ها هرگز شک نکنید.  متن این پیامک ها حتی ارزش فکر کردن هم ندارند. متن این پیامک ها 100 درصد خرافه و بی اساس است. این حرف‌ها در گذشته هم بوده است، اما در حال حاضر به شکل پیامک رواج پیدا کرده؛ این گونه حرف‌ها در گذشته به صورت بسته هایی که حاوی شکلات و تکه ای کاغذ بودند و روی  کاغذ می نوشتند، اگر شکلات داخل بسته را بخورید حاجت‌تان برآورده می شود و اگر برآورده شد تا 10 سال از این بسته به همین تعداد درست کنید و بین مردم پخش کنید.

متاسفانه گاهی در آموزش و یادگیری مسایل دینی کوتاهی کرده ایم و گاهی نسبت به احکام شریعت اسلام نادان هستیم و وقتی نادان شویم آن چیزی را که باید، از دین و شریعت نمی آموزیم.

خداوند در قرآن می فرماید : <فاسلوا اهل الذكر ان كنتم لا تعلمون>؛ یعنی اگر راجع به چیزی نمی دانید از اهل آن درباره اش بپرسید.در حالی که ما به جای اینکه از حجت های خدا، انبیا، ائمه، کتاب خداوند و قرآن مسایل را یاد بگیریم، دین‌مان را از زبان مردم جاهل یاد می گیریم و این باعث می شود این گونه حرف‌ها پخش شود.

این حرف‌ها خرافه است و ریشه خرافه هم در جهل ، نادانی و گاهی کم سوادی است؛ یعنی افراد چیزی شنیده اند و از آن کاه کوه می سازند. اگر این خرافات به گوش دشمنان شیعه و اسلام برسد از کاه کوه می سازند و می گویند شیعه عقیده اش این است که اگر پیامکی نفرستد، بدبخت و بیچاره می شود.

یعنی زندگی انسان، اراده، اندیشه و تفکر او را در گرو پیامک می گذارند و می گویند اگر این پیامک را برای دیگران نفرستی، همه این موارد تحت تاثیر قرار می گیرد  کسی نیست بپرسد این حرف آیه قرآن است؟ کدام منبع دینی این حرف را زده است؟ کدام عالم اسلامی این حرف را زده است؟ این حرف ها پیش نمی آید و حتی در ذهن مخاطب سوال به وجود نمی آید که آیا ممکن است این حرف سند مذهبی هم داشته باشد؟ در نهیایت مردم این خرافه ها را باور می‌کنند و آن وقت به اینجا می رسیم.

این خرافات در حال حاضر در جامعه کم نیست و از این موضوع ضربه‌های بسیاری خورده ایم. زمانی می توانیم حرفی را به خدا، دین و امام معصوم منتسب کنیم که آن حرف از دین برآمده باشد. مثلا بگوییم فلانی اگر تو امروز نماز نخوانی تا قبل از ظهر می میری. نماز نخواندن حرام شرعی است، اما اینکه بیاییم از جانب خدا حکم تعیین کنیم درست نیست.

باید آشنای به شرع این حرف را بزند. اگر جز حاکم شرع و دین شخص دیگری این حرف را بزند که در راس‌شان پیغمبران و ائمه قرار دارند، قابل قبول نیست. اگر غیر از اینها کسی بخواهد حرفی را به دین و مذهب منتسب کند، درست نیست. امروزه خیلی حرف‌ها و عقاید پخش شده اند که در دین نیستند، اما آنها را به پای دین می نویسند، یا اینکه بخواهیم حکم صادر کنیم و بگوییم اگر فلان کار را بکنی به فلان بلا دچار می شوی، این گونه حرف‌ها درست نیست و اصلا ریشه فقهی ندارد.

يکشنبه 10/10/1391 - 0:48 - 0 تشکر 582013

انقد از این پیامک ها بدم میاد...هیچ وقت هم نمیفرستم
اگه قرار بود برام اتفاقی ببفته تاالان افتاده بود...
چون هیچ وقت نمیفرستم:)
تعجب میکنم از بعضی از دبیرام...اونها هم ازاین پیامک ها برام میفرستن...

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

پنج شنبه 5/11/1391 - 7:53 - 0 تشکر 585416

سلام
این پیامکا دیگه خیلی تابلوهه که الکیه! من که هیچ وقت پولمو برای این پیامکا خرج نکردم!!!:)) اتفاقی هم نیوفتاد!!!....:)

دوشنبه 30/11/1391 - 17:38 - 0 تشکر 590619


این پیام رو برای بقیه بفرست حاجت میگیری *تلاش دشمنان اسلام در لوث کردن توسل

الهم صل علی محمد و آل محمد
وصیت نامه پیامبر اكرم (ص)

از شهر مدینه حاج احمد این وصیت نامه را فرستاده است. در این وصیت نامه نوشته شده شب جمعه در مدینه قرآن شریف را مطالعه می كردم که به خواب رفتم و در خواب دیدم نبی اكرم حضرت محمد (ص) تشریف آوردند و فرمودند که این هفته شصت هزار نفر مرده اند ولی در میان آنها یك نفر با ایمان نبوده، خیلی دوران بدی شده كه زنها حجاب اسلامی را رعایت نمی كنند و خدمت به شوهرانشان نمی كنند. فرزندان حرف پدر و مادر را گوش نمی دهند . سرمایه داران به مستضعفان كمك نمی كنند و به حج نمی روند و خمس و ذكات نمی دهند. شما ای شیخ احمد به مردم این دنیا بفرمایید كه نیك و پرهیزگار باشند چون قیامت نزدیك است، در آسمان یك ستاره ظاهر خواهد شد، بعد از آن دروازه توبه به روی همه بسته خواهد شد. رسول اكرم (ص) فرمودند هر كس این وصیت نامه را بخواند و آن را چاپ كند و از جایی به جای دیگر برساند، در روز قیامت به حمایت آن شخص می آیم و خداوند خانواده آن را همراه بعثت نشان می دهد و باز فرمودند اما هر كس نیز وصیت را تقسیم نكند خداوند آن فرد را از رحمت خود محروم می كند و هر كس این وصیت را نقل كرده و به یاران برساند انشااله بدهی هایش تمام می شود و حاجتمند به مرادش می رسد.
شیخ احمد نقل كرده: و اگر این گفته ها دروغ باشد خداوند مرا لعنت كند و به جهنم بفرستد. بر ما لازم و واجب است بر محمد (ص) درود بفرستیم و در خواندن نماز و گرفتن روزه پابرجا باشیم. به فكر ضعیفان بوده و به راه راست برویم. هر كس 100 برگ از این نوشته را چاپ و بین مردم تقسیم كند، 12 روز بعد خوشحالی می بیند و ارزشمند می شود. شخصی 50 برگ از این نوشته را چاپ و بین مردم تقسیم كرد، چند روز بعد 1000 دینار استفاده برد. برادری که در این فكر بود كه فردا یا پس فردا چاپ كند، ولی نکرد پس از چندی فوت شد. از شما برادران و خواهران خواهش دارم كه:
این وصیت نامه را دروغ نشمارید كه به خدای محمد حقیقت است.
موقعی كه این نامه را دریافت كردید نام كسی را كه دوست دارید بنویسید و منتظر یك معجزه باشید. این نامه برای خوش شانسی شما فرستاده شده است. نسخه اصلی این نامه در ... میباشد. این نامه 9 بار در دنیا چرخیده است. شانس برای شما فرستاده شده است. ظرف مدت 4 روز پس از دریافت این نامه شما اخبار خوشی را دریافت خواهید كرد به شرط آنكه شما هم به نوبه خود آن را برای دیگران ارسال نمایید. این شوخی نیست با ارسال این نامه شما خوش شانسی خواهید آورد. پول نفرستید. كپی نامه را برای اشخاصی بفرستید كه فكر می كنید به شانس احتیاج دارند چون تقدیر قیمت ندارد.
این نامه را نگه ندارید باید ظرف 96 ساعت از دست شما خارج شود. مرد كافه داری به محض دریافت 20 كپی از آن تهیه و ارسال نمود و 70 هزار دلار دریافت نمود ولی چون این زنجیره را شكست، آن را از دست داد در همین حال در فیلیپین جینوانز به دلیل آنكه این نامه را به جریان نیانداخت 6 روز بعد همسر خود را از دست داد اگر چه قبل از از دست دادن همسرش 20 هزار دلار دریافت نمود شما 20 کپی بفرستید و ببینید بعد از 4 روز چه اتفاقی می افتد.
این نامه حقیقت دارد آن را نادیده نگیرید، حتی اگر اعتقاد ندارید این نامه بنا به دلایل خاص و عجیبی عمل می كند.

چند سال پیش این متن پخش شد بعدمعلوم شد از طرف وهابیون برای تضعیف عقیده شیعیان بوده
این وصیت نامه واین قبیل نامه ها و نظیر این پیامها هیچ سند وپشتوانه تاریخی ندارد و متاسفانه بین عوام بسیار زیاد شده است
منبع

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

سه شنبه 13/1/1392 - 18:51 - 0 تشکر 596519

اینقدر اس ام اس های بی مزه وخنده آور است، به عنوان مثال یکی از این اس ام اس ها را یکی از بچه ها برام فرستاد برای شما می نویسم تا شما هم مثل من بخندید.

هشت بار بگو ساندویچ وبرای هشت نفر بفرست،شب خواب پیتزا میبینی.
نخند یکی کوتاهی کرد شب خواب ماست وخیار دید.

amir
سه شنبه 11/4/1392 - 13:21 - 0 تشکر 617046

یاد یه دوستی بخیر یه بار براش از این پیامکا آمد بلند خوند بعد گفت: عجب! یعنی خدا اینقدر بی حساب و کتاب می گیره و میده؟! به خدا پناه می برم از این حرفا و گمان ها در مورد خدا ...

یه بحثی هست تحت عنوان شرک خفی که خیلی موذیانه و زیرپوستی حرکت می کنه مثل حرکت مورچه سیاه بر روی سنگ سیاه در شب تاریکه، به نظر من این جور پیامکا هم شبیه همونه یعنی به قول جناب valayat این جور پیامکا داره خیلی زیرپوستی و موذیانه اعتقاد ما به توسّل رو سطحی و قشری می کنه

پس tab1363 حواست باشه نه خودت ترویج کنی نه در مقابل دیگرانی که اینها رو ترویج می کنند خیلی ساده بگذری

اینطور نگاه به خدا با جهان بینی انسان مومن در تعارضه اگر ما در جهان بینی به این نقطه رسیدیم که خالق جهان از آفرینش هدف داشته و برای رسیدن به آن هدف والا راه و مسیر مشخص کرده اونوقت دیگه نمی تونیم خیلی راحت قبول کنیم که با ارسال یا عدم ارسال یه پیامک همگانی به خواسته مون می رسیم یا نه چون رسیدن به خواسته شرط و شروطش خیلی مهم تر و عمیق تر از ایناست مثل شرایط استجابت دعا، ضمنا رسیدن به خواسته ابزار خودشو داره

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی