ورزش و تندرستی (بازدید: 1694)
سه شنبه 5/10/1391 - 20:36 -0 تشکر 581384
ورزش از دیدگاه مقام معظم رهبری

کارآمدی و نشاط در جامعه ورزشکار

اولاً همه آحاد مردم، باید ورزش را جدی بگیرند. همه باید برای سلامتی خودشان، ورزش را یک ضرورت و کار لازم به حساب بیاورند. جامعه ورزشکار، جامعه بانشاط، پرتلاش، زنده و کارآمد خواهد بود.
(بیانات مقام معظم رهبری در مراسم افتتاحیه مانور ورزشی جانبازان و معلومان کشور- 15/6/1376)

 

 

سه شنبه 5/10/1391 - 20:37 - 0 تشکر 581385

ورزش یک امر هیجانی است
چیزهایی هست که هیجان در آن آشکار است. مثلاً ورزش- بخصوص بعضی از ورزشها مثل فوتبال- یک حادثه هیجانی است. طبیعت فوتبال این گونه است و با نوع بازی والیبال و تنیس فرق دارد؛ از جهت این که اصلاً بافت بازی، بافتی است که در آن، مبارزه و هیجان و امثال اینها زیاد است.
ورزش به طور کلی یک امر هیجانی است. کارهای هنری هم هیجان انگیز است؛ اما اینها آن چیزهایی است که هیجانشان آشکار است.
(گفت و شنود مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از جوانان به مناسبت هفته جوان- 7/2/1377)

سه شنبه 5/10/1391 - 20:38 - 0 تشکر 581389

ورزش، نشاط بخش و سلامت آفرین
البته مبارزه و تلاش حتماً دشواریهایی دارد. رفتن به کوهنوردی یا ورزش در میدان دو، صبح بیدار شدن، زحمت کشیدن، عرق ریختن، به خود فشار آوردن و خستگی را تحمل کردن دارد؛ که اگر آدم همان وقت را برود در رختخواب بخوابد، هیچکدام از این زحمتها را ندارد؛ اما ببینید نتیجه این دو تا چیست؛ خوابیدن در رختخواب، بیماری زا و ذلت آور است؛ اما رفتن به میدان تلاش، نشاط بخش و سلامت بخش است. همه میدانها همین گونه است.
ملتی که اهل مبارزه و تلاش است؛ البته راحتی در رختخواب دراز کشیدن و چرت زدن و تنبلی کردن را ندارد؛ اما از بیماریها، آفتها، بدبختیها، ذلتها و خاکسترنشینی‌ها هم نجات پیدا می کند.
(بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با برادران سپاه حفاظت ولی امر- 9/8/1379)سه شنبه 5/10/1391 - 20:39 - 0 تشکر 581390

جسم سالم همراه با روح سالم
ای بسا انسانهایی که به ظاهر که نگاه می کنیم کمبود ندارند، اما کمبود اصلی آنها همت و نیت است. بله، کمبود اصلی آنها اراده ای است که از اراده الهی سرچشمه و نور گرفته باشد و به سمت خدای متعال هدف گیری کند.
اصل قضیه این است. اگر انسان بتواند این نور را- نور اراده صحیح و قوی و عزم راسخ در راه خدا را- در خودش به وجود بیاورد، هیچ کمبودی در او نمی تواند این اثر را بگذارد که او را از حرکت و سیر باز بدارد.
هیچ یک از حوادث زندگی او را عاجز نمی کند. بیچاره آن کسانی هستند که دلشان نور ندارد، اراده و نیت ندارند. نور نیت و عزم در آنها نیست.
آنها اگر جسم سالمی هم داشته باشند، نمی توانند آن را در راه درست به کار بیندازند. پول زیاد، جسم سالم، امکانات فراوان، وقتی که انسان نتواند آن را در راه سعادت و خیر و نجات خود به کار بیندازد، چه فایده ای دارد؟ ملاک اینهاست.
(بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با ورزشکاران جانباز و نمایش ورزش باستانی جانبازان- 62/10/1374)سه شنبه 5/10/1391 - 20:39 - 0 تشکر 581391

چگونه بدن انسان، پرتوان، پرکشش و پر استقامت می شود؟
شما می توانید بدن خام، کم توان، کم ماهیچه، کم تحرک، لخت و سست را با ورزش منظم درست، تبدیل به یک بدن خوش اندام نیرومند پر تحرک پر کشش پر توان کنید.
خوب؛ این بدن را پیش از ورزش و بعد از ورزش امتحان کنید و درمی یابید چه بوده است و چه شده است.
می بینید کسانی که در رشته های ورزشی علمی کار می کنند، چه بدنهای پرتوان پرکشش پراستقامتی پیدا می کنند.
(بیانات مقام معظم رهبری در برنامه اقامه نماز جماعت و سخنرانی در جمع فرزندان شاهد - 30/4/1373)

سه شنبه 5/10/1391 - 20:40 - 0 تشکر 581393

ورزش وسیله قدرت
جسم انسان بدون ورزش، ضعیف و لاغر و بی قدرت خواهد بود. هر کسی باشید، هرچه بنیه قوی و نیرومند داشته باشید، اگر ورزش نکردید، خوردید و خوابیدید، بدن ضعیف می ماند؛ شکی در این نیست.
همچنانی که اگر ورزش نکنید، بدن شما آن رشد لازم را نمی کند، زیباییهایی هم دارد که ورزش آنها را آشکار خواهد کرد؛ بدون ورزش نمی شود. روح شما هم عیناً همین طور است. بدون ورزش، بدون تمرین و ریاضت، ممکن نیست شما قوی بشوید.
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اقشار مردم(سی ام ماه مبارک رمضان- 6/2/1369)

سه شنبه 5/10/1391 - 20:41 - 0 تشکر 581394

دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد اهمیت ورزش


ورزش برای سلامت و حفظ نشاط است ، سرمایه ای است که اواخر عمر برای شما می ماند . ورزش یک مجاهدت است . جامعه ورزشکار ، جامعه با نشاط ، پر تلاش ، زنده و کارآمد خواهد بود . ورزشکار ، یعنی همان روح پهلوانی که نشانه های آن در داستانهای قدیمی ایرانی و در حوادث اسلامی ما آشکار خواهد بود.اگر بخواهید جسم را به قدرت ، زیبائی ، توانائی و بروز قدرت ها و استعداد های گوناگون برسانید ، باید ورزش کنید . هر کسی به هر ورزشی که دوست دارد و با وضع و طبیعت و امکانات او متناسب است بپردازد ، ورزش بخصوص در مرحله های بالا و پهلوانی ، یک امر روحی است ، امری است که به مربوط به اراده و عزم است . ورزش از موجودی ملت ها خبر میدهد و سخن میگوید ، حتی از توانائی دولت ها هم خبر میدهد و حرف میزند ، امروز ورزش در دنیا این است . نظام اسلامی ، نظامی است که اساس آن بر تامین خواسته های جسمس ، روحی ، مادی و معنوی انسان است.

سه شنبه 5/10/1391 - 20:43 - 0 تشکر 581395


رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای ، از قهرمانان جانباز و معلول جمهوری اسلامی ایران در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن تقدیر کردند و پایبندی آن‌ها به ارزش‌ها و احکام اسلامی را درخور قدردانی و سپاس جداگانه دانستند.
متن پیام به این شرح است:بسمه تعالی
قهرمانان عزیز جانباز و معلول
افتخاراتی که در مسابقات جهانی به‌دست آوردید، مایه خرسندی و سرافرازی و شادمانی ملت ایران است. صمیمانه از همه شما تشکر میکنم.
پایبندیهائی که به ارزشها و احکام اسلامی نشان دادید نیز درخور قدردانی و سپاس جداگانه است. خداوند همواره شما را سربلند بدارد.
سیدعلی خامنه‌ای

۹۱/۶/۱۹سه شنبه 5/10/1391 - 20:44 - 0 تشکر 581396

ورزش شأنی از شؤون زندگی


من در سابق، در باب ورزش یك چیزهایی گفتم و نمی دانم ورزشكارهای ما و جوان- های ما شنیده اند و یادشان هست یا نه؟ من اعتقادم این است كه ورزش در اصل یك حرفه نیست. ورزش یك شأنی از شئون زندگی است، مثل غذا خوردن. هر كسی كه غذا می خورد، ورزش هم بایدبكند. اصلاً خدای متعال این جسم را جوری آفریده كه اگر شما ورزش نكردید، مثل این است كه نخوابیدید، مثل این است كه غذا نخوردید، یعنی خلاف مقتضای جسم عمل كردید. اگر خدای متعال می خواست این بدن تحرك نداشته باشد، او را عضلانی نمی آفرید، او را با این مفاصل نمی آفرید.                                                                              


این مفاصل برای این است كه باید تحرك ایجاد كند. انسانی كه راه نرود، خم و راست نشود، تكان نخورد، در میدان های سخت، بدن خودش را به كار نیندازد، جسم را معطل گذاشته است. بنابراین ورزش یكی از شئون زندگی است، این دید عمومی بنده نسبت به ورزش است. یعنی نگاه اصلی و عمومی من به ورزش این است كه همه باید ورزش كنند، بزرگ و كوچك، زن و مرد، پیر و جوان.


مقام معظّم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

سه شنبه 5/10/1391 - 20:45 - 0 تشکر 581397

بازدید  مقام معظم رهبری آمام خامنه ای از کلاس کیوکوشین کاراته دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) به مربیگری شی هان بهمن صفی حصاری.


5. قام معظم رهبری و شی هان صقی حصاری2. مقام معظم رهبری و شی هان حصاری

سه شنبه 5/10/1391 - 20:46 - 0 تشکر 581398دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد اهمیت ورزشمن اعتقاد دارم ورزش برای همه یک فریضه عمومی است .

ورزش برای سلامت و حفظ نشاط است ، سرمایه ای است که اواخر عمر برای شما می ماند .
ورزش یک مجاهدت است .
جامعه ورزشکار ، جامعه با نشاط ، پر تلاش ، زنده و کارآمد خواهد بود .
ورزشکار ، یعنی همان روح پهلوانی که نشانه های آن در داستانهای قدیمی ایرانی و در حوادث اسلامی ما آشکار خواهد بود.
اگر بخواهید جسم را به قدرت ، زیبائی ، توانائی و بروز قدرت ها و استعداد های گوناگون برسانید ، باید ورزش کنید .
هر کسی به هر ورزشی که دوست دارد و با وضع و طبیعت و امکانات او متناسب است بپردازد ، ورزش بخصوص در مرحله های بالا و پهلوانی ، یک امر روحی است ، امری است که به مربوط به اراده و عزم است .
ورزش از موجودی ملت ها خبر میدهد و سخن میگوید ، حتی از توانائی دولت ها هم خبر میدهد و حرف میزند ، امروز ورزش در دنیا این است .
نظام اسلامی ، نظامی است که اساس آن بر تامین خواسته های جسمی ، روحی ، مادی و معنوی انسان است.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی