• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
کتاب و کتابخوانی (بازدید: 514)
سه شنبه 5/10/1391 - 13:13 -0 تشکر 581314
با افتخار صدقه بگیرید!از همان ابتدا هم که فروشگاه را راه انداختند می شد حدس زد که از این کتابفروشی بغیر از کتاب خوب، کلی طرح و ایده خوب هم بیرون خواهد آمد و نهایتا کارشان به اینجا خواهد کشید؛ به اینجا که نگذارند یکی از دغدغه های حضرت آقا بیش از 17 سال خاک بخورد! هجدهم اردیبهشت ماه 17 سال پیش مقام معظم رهبری طرحی را مطرح کردند که حالا بعد از اینهمه سال بالاخره بر و بچه های «کتابستان» پای کار آمدند تا آن طرح زمین نماند.

 «صدقه کتاب» عنوانی بود که حضرت آقا بر آن طرح گذاشتند و فرمودند:
«اگر کتابخوانی فرهنگ رایج شد و در بین مردم ما جا بیفتد، آن وقت کسانی پیدا می شوند که «صدقه ی کتاب» درست می کنند. شما ببینید چقدر روضه خوانی می شود! چقدر احسان می شود! چقدر به ایتام کمک می شود! چقدر پول و جنس و پارچه و اینها داده می شود! آیا به همین نسبت، کتاب هم داده می شود؟ به همین نسبت پول برای چاپ کتاب داده می شود؟! خیلی کم. حالا یک وقتی در گذشته، زمانی، کسانی از تجار و بازاریهای مومن پیدا می شدند؛ فرضا کتابی چاپ می کردند و مجانی به طلاب می دادند. قبلا در حد معدودی، این کارها معمول بود؛ اما الان این کارها نمیشود، این کارها کم است. خوب شماها روشنفکرید و به اهمیت این کار آگاهید، این را ترویج کنید.»چهارشنبه هفته گذشته اولین جلسه از طرح صدقه کتاب در فروشگاه کتابستان برگزار شد تا این ایده بیشتر از هفده سال خاک نخورد. کتابستانی ها برای شروع، کتاب «چی شد چادری شدم» را انتخاب کرده بودند تا بعد از مراسم با 60 درصد تخفیف به حاضران عرضه کنند. این 60 درصد را هم پیش پیش افراد خیّر و نیکوکاری همچون همسر شهید نوریان تقبل کرده بودند تا این کتاب خوب، ارزانتر به دست مخاطبانش برسد.

خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 5/10/1391 - 13:14 - 0 تشکر 581316

فروشگاه کتابستان متروی شهدا، در اولین جلسه طرح صدقه کتاب میزبان مادر شهیدان مظفری، خانم سارا عرفانی(نویسنده رمان لبخند مسیح) و جمعی از علاقه مندان کتاب بود. 

این طرح قرار است هر چهارشنبه ساعت 16:30 در محل این فروشگاه برگزار شود و هر هفته هم یک کتاب با کمک افراد نیکوکار با تخفیف بالا به دست مخاطبان برسد.

خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 5/10/1391 - 13:17 - 0 تشکر 581317با حجاب خود پاسدار خون شهدا هستیم
مادر شهیدان مظفری که در مراسم حضور داشت با بیان خاطراتی از شهید «کیا مظفری» غلبه جریان حق را با نصرت الهی حتمی خواند و پس از قرائت بخشی از وصیت نامه شهید صفا مظفری(فرمانده گردان سلمان) گفت: «شهدا رفتند و برای ما جان دادند و ما با حجاب خود از خون شهدا پاسداری می کنیم.»خانم عرفانی، نویسنده رمان لبخند مسیح و مجموعه داستانی هدیه ولنتاین، ابراز امیدواری کرد که طرح صدقه کتاب بتواند به فرهنگ کتابخوانی کمکی بکند و بهانه ای برای آشتی دادن مردم ما با کتاب باشد و گفت: «نذر، صدقه یا هدیه کتاب هایی که خوانده ایم می تواند کمکی باشد برای دیگران؛ علاوه  بر بانیان خیر خود ما هم در متناسب وسعمان اگر کتابی را خواندیم آن را به دیگران هم هدیه بدهیم و  به دیگران هم این کار را توصیه کنیم.»
کتابها را بجای خاک خوردن جا بگذارید!

نویسنده رمان لبخند مسیح به جاگذاری کتاب اشاره کرد و گفت: «کتاب هایی در کتابخانه‏مان خاک می خوردند که محتوای خوبی داشتند ولی برای من بلااستفاده بودند؛ کاری هست به نام «کتابت را جا بگذار» یعنی اگر کتاب خوبی را خواندی آن را در مکانی جابگذار تا فرد دیگری آن را بردارد و مطالعه کند. در ابتدای کتاب آن را به دیگران توصیه کن و از آنها بخواه بعد از مطالعه کتاب آن را در جای دیگری جا بگذارند. من خودم چند جلد از کتاب هایم را در مترو به همین روش جاگذاشتم.»


خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 5/10/1391 - 13:19 - 0 تشکر 581318


ایشان همچنین درباره کتاب چی شد چادری شدم گفتند: «اگر چه من با توجه به فرهنگ خانوادگی مان از ابتدا چادری بودم لیکن کسانی که بعدا چادر را به عنوان حجاب کاملتر انتخاب کرده اند قطعاً اجر ویژه ای خواهند داشت. با توجه به اینکه چادری بودن در جامعه ما هزینه هایی دارد باید پایه های معرفتی ما از قرآن و روایات آنقدر محکم باشد که در مقابل حرف و طعنه های نامهربانانه ما در مسیر سست نشویم.»


کتاب یا لوازم التحریر؟ مسئله این است!
احسان عالمی از مؤسسین کتابستان هم در ابتدای این جلسه به وضعیت نامناسب توزیع کتاب های خوب در کشور اشاره کرد و خلأ کتابفروشی های حزب اللهی را یادآور شد و تبدیل شدن کتابفروشی های مذهبی پس از مدتی به لوازم التحریری و امثال آن به دلیل مشکلات مالی را یکی از آسیب های این حوزه ذکر کرد.
عالمی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره رشد کمی و کیفی کتاب در کشور، هدف کتابستان را در بحث کمی افزایش فروش کتاب های خوب و در بخش کیفی ارتباط با مخاطبین و انتقال نیازهای آنان به نویسندگان برشمرد.
او درباره طرح صدقه کتاب توضیح داد: «با توجه به هزینه زیاد و افزایش روزافزون قیمت کتاب، تلاش ما این است که با برقراری ارتباط بین خیرین و مخاطبان کتاب، مخاطب واقعی کتاب دغدغه خرید آن را نداشته باشددر پایان مراسم پس از تقدیر از مادر شهیدان مظفری و خانم عرفانی، کتاب «چی شد چادری شدم؟» به حاضرین عرضه شد.
منبع: رجانیوز خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 5/10/1391 - 13:30 - 0 تشکر 581321


«صدقه کتاب» کتابستان به منزل دوم رسید. دومین کتابی که برای این طرح انتخاب شده است با نگاهی به روز بصیرت، «من مدیر جلسه ام» تألیف رحیم مخدومی است.


این کتاب که مهمترین و جذاب ترین متن آن خاطره دیدار مقام معظم رهبری با اعضای ستاد چهار کاندیدای ریاست جمهوری دهم است، شامل مصاحبه هایی با اهالی فرهنگ همچون وحید جلیلی، وحید یامین پور، سعید قاسمی و … درباره فتنه ۸۸ است.


گرچه نوع و اندازه قلم کتاب چندان دلچسب و حرفه ای نیست لیکن جذابیت و کشش مطالب، کتاب را روان و گیرا کرده است.


کتابستان با هدف دسترسی سهل تر مخاطبان واقعی این کتاب، آن را با ۵۰ درصد تخفیف -که از محل صدقه کتاب تأمین شده است- روز چهارشنبه ۶ دی ماه ساعت ۱۶:۳۰ در فروشگاه متروی شهدا عرضه می کند. با توجه به تعداد محدود و اندک این کتاب توصیه می شود در ساعت مقرر در محل فروشگاه حاضر شوید.
*دوستانی که علاقه به کسب اطلاع بیشتر، همکاری و کمک به این طرح و یا برگزاری آن در محل های دیگر می توانند با شماره تلفن ۳۳۳۵۰۰۷۲، ۹۱۰۲۲۶۱۰۶۰ و یا ۰۹۱۲۴۷۱۵۶۲۶ تماس بگیرید.
ضمنا خیرین و علاقه مندانی که مایل به کمک مالی به این طرح هستند با شماره های فوق تماس بگیرند یا بصورت حضوری به کتابستان مراجعه نمایند.
خدا در همین نزدیکی است
جمعه 8/10/1391 - 4:35 - 0 تشکر 581751

سلام

چه کار قشنگی... خوش ب حال تهرانیا... ما هم میخوایم... اینقده این کتابای ارزشی هم گرونن چهار تا کتاب خوب بخوای بخری 24 تومن میشه.... کاش ی خرده ارشاد هم صدقه می داد D:

خدا خیر بده به بانیان این فروشگاه

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

شنبه 9/10/1391 - 15:4 - 0 تشکر 581927

به نام خدا و سلام

کاش تهرانی بودیم و فسمتی از این همه خوبی سهم ما میشد.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 6/12/1391 - 20:12 - 0 تشکر 591710

dehkade2010 گفته است :
[quote=dehkade2010;591792;581751]

سلام

چه کار قشنگی... خوش ب حال تهرانیا... ما هم میخوایم... اینقده این کتابای ارزشی هم گرونن چهار تا کتاب خوب بخوای بخری 24 تومن میشه.... کاش ی خرده ارشاد هم صدقه می داد D:

خدا خیر بده به بانیان این فروشگاه


سلام

وقتی شیروان بودیم میخواستم چند تا کتاب بگیرم یکی شون 8 تومن بود یکی دیگه ام 9 تومن بود اون موقع پول نداشتم گفتم بعدا میگیرم.حالا فک کنید همینا چقد شدن؟
یکی 25 تومن یکی دیگه ام 30 تومن :|

شنبه 10/1/1392 - 0:12 - 0 تشکر 596150

dehkade2010 گفته است :
[quote=dehkade2010;591792;581751]

سلام

چه کار قشنگی... خوش ب حال تهرانیا... ما هم میخوایم... اینقده این کتابای ارزشی هم گرونن چهار تا کتاب خوب بخوای بخری 24 تومن میشه.... کاش ی خرده ارشاد هم صدقه می داد D:

خدا خیر بده به بانیان این فروشگاهسلام
خب دهکده کاغذ خیلی خیلی گرون شده
وگرنه انتشاراتی ها هم پول چندانی به نویسنده ها نمیدن

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
شنبه 10/1/1392 - 0:27 - 0 تشکر 596154

بسم الله الرحمن الرحیم


سلام علیکم

برای پایین آمدن قیمت کتاب ، ناشران می توانند نسخه الکترونیکی کتاب های خود را نیز در اختیار مردم قرار دهند ( مثلا با 50 در صد تخفیف ) . هم چنین به شرط رعایت شدن حق تالیف و قانون کپی رایت.

موفق و موید باشید.

یا حق.

شنبه 10/1/1392 - 1:45 - 0 تشکر 596159

سلام

واقعا طرح قشنگیه

ایول به همت برگزارکننده هاش

خدا خیرشون بده

یا علی

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی