• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن مدیریت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مدیریت (بازدید: 479)
دوشنبه 4/10/1391 - 15:59 -0 تشکر 581148
ایده كسب و كار Idea To Business

شروع كسب و كار یكی از جالبترین عملكردهایی است كه یك فرد میتواند داشته باشد. بیش از ده میلیون نفر هر ساله كسب و كاری را آغاز می كنند و در نتیجه بیش از سه میلیون كسب و كار كوچك هر ساله ایجاد میشود.


كارآفرینی مزایای متعددی دارد و در نتیجه رقابت در این حیطه نیز بسیار است. درك ابعاد این رقابت و طرح كسب و كار دقیق و كارا می تواند منجر به شروع یك كسب و كار موفق شود. آیا عملكرد شما ازین مراحل تبعیت می كند؟ سعی كنید آنچه را كه دیگران انجام می دهند، بررسی كنید تا به چگونگی شروع كار پی ببرید.

سنجش میزان آمادگی برای شروع كسب و كار


با وجود اینكه كارآفرینی میتواند منجر به موفقیت های زیادی شود اما شما باید آماده و حاضر باشید. حتما زمانی را صرف تشخیص آمادگی خود برای شروع كسب و كار كنید.


- آیا كارآفرینی برای شما مناسب است؟


- آیا قادرید تشكیلات اقتصادی خود را كنترل كنید؟در كسب و كار هیچ تضمین و گارانتی وجود ندارد، اما میتوانید با طرح یك نقشه مناسب و بررسی دقیق آن شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

دوشنبه 4/10/1391 - 16:1 - 0 تشکر 581152

در ابتدا نقاط ضعف و قوت خود را به عنوان یك دارنده كسب و كار مورد ارزیابی قرار دهید. با دقت به پرسشهای زیر توجه كنید:

آیا شما تازه كار هستید؟

البته این به خود شما بستگی دارد كه چگونه پروژه های خود را ارتقا دهید، زمان را تنظیم كنید و به جزئیات توجه داشته باشید.

با شخصیت های متفاوت چگونه برخورد می كنید؟


صاحبان كسب و كار نیازمند توسعه روابط كاری با افراد زیادی از جمله مصرف كنندگان، فروشندگان، كارمندان، بانكداران و افراد حرفه ای مانند وكلا، حسابداران و مشاوران هستند. آیا شما می توانید با یك مشتری مصر، یك فروشنده غیر قابل اعتماد و یا یك كارمند بدخلق سر و كار داشته باشید؟

چگونه تصمیم گیری انجام می دهید؟

صاحبان كسب و كار كوچك نیازمند تصمیم گیریهای سریع و پایدار هستند.

آیا دارای استقامت روحی و جسمی كافی برای شروع و راه اندازی یك كسب و كار هستید؟
داشتن یك كسب و كار جالب و مفید اما در عین حال طاقت فرسا است. آیا میتوانید هفت روز هفته روزی دوازده ساعت فعالیت و كار داشته باشید؟

چگونه برنامه ریزی و سازماندهی میكنید؟

تحقیقات نشان میدهید كه طرحهای ضعیف عامل شكست در كار میشوند. سازماندهی موثر مالی و برنامه ریزی دقیق در تولید میتواند از هرگونه ورشكستگی جلوگیری كند.

آیا گامهای شما به میزان كافی مستحكم است؟
ایجاد یك كسب و كار ممكن است شما را از لحاظ روحی خسته كند. بیشتر صاحبان كسب و كار از قبول این همه مسئولیت سنگین به سرعت خسته و دلسرد میشوند. انگیزه قوی در حفظ و بقای كار به شما كمك میكند.

كسب و كار شما چگونه بر روابط كاری شما اثر می گذارد؟
اولین سالهای شروع كسب و كار ممكن است بر خانواده فشارهایی را وارد كند. این موضوع حائز اهمیت است كه افراد خانواده بدانند چه انتظاری دارند و شما باید كاملا مطمئن باشید كه آنها در طول این زمان شما را حمایت می كنند. تا زمانی كه كسب و كار شما سود آور شود ممكن است با مشكلات مالی بسیاری مواجه شوید كه چند ماه یا سال به طول انجامد. آیا شما قادرید خود را با استاندارد های پایین تر زندگی تطبیق دهید؟

دوشنبه 4/10/1391 - 16:2 - 0 تشکر 581153

چند نكته:


دلایل زیادی وجود دارد كه نتوانید كار خود را شروع كنید، اما برای یك فرد توانمند، مزایای امتیازات داشتن یك كسب و كار به خطرات موجود در آن می ارزد :


· مدیر خود هستید.
· كار سخت و طولانی مزایایی برای شما دارد و سود آن به جای آنكه نصیب شخص دیگری شود به شما میرسد.
· بدست آوردن پول و رشد كاری بسیار لذت بخش است.
· اقدام به كار مخاطره آمیز میتواند جذاب و نیازمند جسارت بالائی باشد.
. ایجاد یك كسب و كار همیشه منجر به یادگیری میشود.

دوشنبه 4/10/1391 - 16:7 - 0 تشکر 581157دلایل شكست یك كسب و كار


- چرا یك كسب و كار با خطر شكست مواجه است؟


موفقیت در كسب و كار هیچگاه بصورت خودبخودی ویا بر اساس شانس نیست و همانطور كه گفته شد این موفقیت اصولا به سازمان دهی و بصیرت فرد راه انداز كسب و كار بستگی دارد و تضمینی برای آن وجود ندارد.


شروع یك كسب و كار همیشه ریسك پذیر است و شانس موفقیت اندك میباشد. بنابر گزارش اداره كسب و كارهای كوچك در آمریكا (SBA) بیش از 50% كسب و كارهای كوچك در سالهای اول با شكست مواجه شده و 90% آنها در 5 سال اول از بین میروند.

Michael Ames در كتاب خود به نام "كنترل كسب و كار كوچك" دلایل زیر را برای شكست این نوع كسب و كارها بیان كرده است:


1. عدم وجود تجربه
2. نداشتن سرمایه كافی
3. نداشتن جایگاهی مناسب
4. عدم وجود كنترل قوی
. سرمایه گذاری بیش از اندازه در دارائیهای ثابت
6. قراردادهای اعتباری ضعیف
7. استفاده شخصی از سرمایه های تجاری
8. رشد بدون انتظار

Gustav Berle دو دلیل دیگر در كتاب خود بنام "كسب و كار را خود بر عهده بگیرید" به این دلایل اضافه میكند:


1. رقابت
2. فروش پائین

یك عامل دیگر در خصوص شكست كسب و كار:

با بیان این موارد قصد ترساندن شما را نداریم بلكه می خواهیم شما را برای مسیر پر فراز و نشیبی كه در پیش دارید آماده كنیم. ناچیز پنداشتن مشكلات شروع یك كسب و كار یكی از بزرگترین موانع كارآفرینی است. در هر صورت اگر صبور باشید و به سختی كار كنید به موفقیت دست می یابید.

یافتن یك راهنما

هیچ گاه فكر نكنید كه به تنهایی قادرید كارها را انجام دهید. یكی از بهترین روشها برای جلوگیری از هر گونه شكست یك راهنما است. شخصی كه دارای تجربیات مرتبط با كسب و كار است، میتواند شما را در این امر راهنمایی كند.

****
منبع : مقاله " ایده كسب و كار (Idea To Business) "

چهارشنبه 9/12/1391 - 11:11 - 0 تشکر 592134

مهمترین مساله در شروع کسب و کار بررسی احتیاجات بازار است که متاسفانه خیلی از افراد در نظر نمی گیرند و این مساله منجر به ورشکستگی می شود.

چهارشنبه 9/12/1391 - 12:24 - 0 تشکر 592150

sargon91 گفته است :
[quote=sargon91;841228;592134]مهمترین مساله در شروع کسب و کار بررسی احتیاجات بازار است که متاسفانه خیلی از افراد در نظر نمی گیرند و این مساله منجر به ورشکستگی می شود.

سلامی گرم و پرشور به شما کاربر گرامی
اول از همه خیلی بهتون خوش آمد میگم .. انجمن مدیریت و تمام اعضا و بیشتر از همه بنده ی حقیر خیلی خوشحال میشم از حضور عزیزانی چون شما 
.
درمورد نظرتون هم کاملا موافقم .. هر کسی تو این موارد حتما باید اول طرحشو ارزیابی کنه .. هم از نظر احتیاجات بازار هم از نظر مالی و فنی و اقتصادی .. که مشاوران زیادی هم برا این کارا هستن 
ممنونم از نظر خوبتون :)
امیدوارم همیشه تو مبحث ها نظر بدید و همراهمون باشید 

میدونی فرق انجمن مدیریت با انجمنای دیگه چیه ؟

دوست داری بدونی ؟ خب فرقش اینه : همه ی انجمنهای تخصصی تبیان فقط یه مدیر داره ، ولی تو انجمن مدیریت هر کس بیاد و فعالیت کنه

خودش یه مدیره پس بیا انجمن مدیریت و با چشمان یک مدیر نگاه کن

 

چهارشنبه 9/12/1391 - 12:28 - 0 تشکر 592151

sargon91 گفته است :
[quote=sargon91;841228;592134]مهمترین مساله در شروع کسب و کار بررسی احتیاجات بازار است که متاسفانه خیلی از افراد در نظر نمی گیرند و این مساله منجر به ورشکستگی می شود.

راستی شما میتونید به تاپیک تازه عضو شدی یا غریبی میکنی هنوز؟ بیاید و اونجا با گذاشتن یه پاسخ ، ضمن استقبال گرم بقیه کاربرا ، بیشتر با همه آشنا بشید :) امیدوارم همراه همشگی ما باشید .

میدونی فرق انجمن مدیریت با انجمنای دیگه چیه ؟

دوست داری بدونی ؟ خب فرقش اینه : همه ی انجمنهای تخصصی تبیان فقط یه مدیر داره ، ولی تو انجمن مدیریت هر کس بیاد و فعالیت کنه

خودش یه مدیره پس بیا انجمن مدیریت و با چشمان یک مدیر نگاه کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی