• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ورزش و تندرستی (بازدید: 116)
يکشنبه 3/10/1391 - 10:53 -0 تشکر 580852
دردنامه ای که آبروی فوتبال ایران را می برد

نویسنده: تورج عاطف

این بی آبروئی ها هزینه ای بیش از قرار داد نابخردانه با ژوزه برای ما خواهند داشت ژوزه بد بود اما بدتر از او كسانی بودند كه او را به این فوتبال آوردند!

این بی آبروئی ها هزینه ای بیش از قرار داد نابخردانه با ژوزه برای ما خواهند داشت ژوزه بد بود اما بدتر از او كسانی بودند كه او را به این فوتبال آوردند!

 آقای ژوزه اینجا فوتبال فارسی است جائی كه  فوتبال حرفه ای معنائی ندارد او نمی داند كه در اینجا براحتی آب خوردن آدمها  تغییر رنگ می دهند و نمی  خواهند كه بر روی تعهدات خودشان بمانند  اینجا فوتبال به گونه ای می خواهند كه بین المللی كنند اما تنها بد نامی بین المللی با این رفتارها را برای فوتبال ایران پدید می آورند در این فوتبال به ژوزه می گویند هیچگاه نیا .

چه كسانی ؟

كسانی چون رویانیان و آشتیانی و وطن خواه و پروین ... كه او را خواستند!

يکشنبه 3/10/1391 - 10:54 - 0 تشکر 580853

حكایت های فوتبال ما پر از قصه هائی است كه می توانند به عنوان درد نامه و شاید سر فصل هائی از سو مدیریت برای فوتبال دنیا تحریر شوند و داستان لقمان و آموختن ادب ز بی ادبان را تداعی نمایند. در فوتبال ایران با سر مربی پرتغالی قرار داد می بندند. همه چیز روشن است. سر مربی در  تیم مشغول به كار می شود او تیم را نمی شناسد بازیكنانش را انتخاب نكرده است با جو یك كشور آشنائی ندارد  توجه از او زیاد و تلاش  از سوی همراهان و بازیكنانش كم و توقع از سوی مدیریت بالا است او نیم فصل وقت دارد اما به همانجائی می رسد كه متوقعین تیم را از آن نقطه به او تحویل داده اند. تیم مشكل دارد اما همین تیم با این سر مربی قرار داد دارد به یك باره می گویند او سر مربی است اما به ورزشگاه راهش نمی دهند برایش یكه و بزن می فرستند و سر انجام می گویند پولش را نمی دهیم  و بی نوا پرتغالی از حكایت " وعده سر خرمن " و " نخود سیاه "  فرهنگ ما خبر ندارد. او به دنبال فوتبال بین المللی است اما فوتبال بین المللی ؟ اینجا ؟ شوخی است!!فوتبال بین المللی در یوونتوس وجود دارد جائی كه كونته متهم به تبانی می شود  اما تیم با دستیاران او مشغول به كار می شود تیم قرار نیست كه به بهانه تبانی مربی قهرمان و با كارنامه ای را متهم كند به او فرصت می دهد و سرانجا محرومیت در حالی تمام می شود كه تیم همچنان در صدر است و كونته به سر جای خود باز می گردد.   فوتبال بین المللی در بارسا است جائی كه ویلانوا سرطانش اوج می گیرد شایعه فراوانی در باشگاه است كه پپ گواردیولا به بارسا باز می گردد اما ویلانوا یك قهرمان است او ارزش حفظ شدن دارد زیرا كارنامه اش موفق است و از سوی دیگر حق انسانی كجاست ؟ قانونمندی و شخصیت و اعتبار كه به این آُسانی از بین نمی رود ؟ بارسا كه با آبیدال چنین زیبا عمل كرد و هنوز به او فرصت داده كه تمریناتش را با تیم ادامه دهد دست به تركیب تیم فنی نمی زند  تا ویلانوا باز گردد و به دیگران در فوتبال بارسا بگوید كه در فوتبال حرفه ای و بدون شعار و ادعاهای دیگر می توان اول انسان حرفه ای بود  دستیار ویلانوا تیم را اداره می كند تا تكلیف تیم مشخص شود.

يکشنبه 3/10/1391 - 10:55 - 0 تشکر 580854

پرسپولیس دوازدهم است اما اگر ژوزه باید برود باید بقیه هم بروند همه كسانی كه تیم را به اینجا رسانده اند  كسانی كه با اعتبار یك جامعه بازی می كنند اگر ژوزه قرار داد دارد چرا با او چنین معامله ای می كنند ؟  حق مردم  را ندادن با كدامین منطقی سازگار است ؟ آیا یوونتوس نمی توانست كونته را به این علت كه محروم است از تیمش محروم كند؟ آیا ویلانوا نمی تواند برود و پپ گواردیولا باز گردد؟ آیا آبیدال را نمی توانستند خیلی وقت پیش از همه چیز محروم كنند ؟ این فوتبال حرفه ای كه بیشتر از فوتبالفارسی ما منطق و انسانیت و حق و عدالت سرش می شود ؟  فرض كنیم كه پول مانوئل را ندادیم آیا با این كار به حیثیت یك كشور صدمه نمی زنیم ؟ این پول را به او نمی دهیم بخاطر این كه تاوان اشتباهاتمان را پرداخت نكنیم ؟  كسانی كه دم از كارهای اقتصادی برای باشگاه می زنند و قالیچه ابریشم می دهند تا پیراهن میلان را در كنار عكس با گالیانی داشته باشند نمی دانند اصل اول تجارت صداقت و اعتبار و التزام به تعهد است ؟ این گونه می خواهیم بین المللی شویم ؟ جهانی شدن این گونه است ؟ این حكایت های بی معنی تا به كجا ادامه خواهند داشت ؟ از بارسلونا و یونتوس یاد بگیریم! این بی آبروئی ها هزینه ای بیش از قرار داد نابخردانه با ژوزه برای ما خواهند داشت ژوزه بد بود اما بدتر از او كسانی بودند كه او را به این فوتبال آوردند!

يکشنبه 3/10/1391 - 16:19 - 0 تشکر 580941

سلام
 خب نتیجه نیاورده كلی پول هم بهش بدیم بگیم دستت درد نكنه؟
مربی آوردن كه نتیجه خوبی بگیرن اون مربی هایی رو كه ازشون در فوتبال بین المللی حمایت میشه تیمها رو به اوج میرسونن

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

يکشنبه 3/10/1391 - 19:23 - 0 تشکر 580974

به نام خدا و سلام

مشکل پرسپولیس از ده سال پیش شروع شده بنظرم مشکل رویانیان و پروین و ...... نیستند مشکل سیستم فوتبال ماست استقلال هم به نوعی دیگر و بقیه تیمها نیز هم.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 3/10/1391 - 19:39 - 0 تشکر 580983

سلام
 به قول تیچمن گرامی مشگل از فرهنگ غلط فوتبالمونه که اینطوری شده کاری به تیم خاصیم نداره حالا این اینجوری شد تیم ملی مگه کم براش این قضیه پیش اومد به نظرم اگه در کل این رییس فدراسیون و هم فکرهاش و از این فوتبال خارج کنن خوب میشه فوتبال ما از سر مشکل داره اونم فدراسیونی که معلوم نیست چکار کردن و فدراسیون برتر اعلامشون کردن تا صدای مردم و بخوابونن فکر کردن مردم ایران بچه دو سالن که باور کنن

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 3/10/1391 - 22:2 - 0 تشکر 581003

با زدن این این مبحث کاری به مشکل فوتبال باشگاهی و تیم ملی که خیلی هم زیاد هست ندارم
موضوع عدم آگاهی در نحوه ی قرارداد بستن و زیر پا گذاشتن قوانین بین المللیه.

دوشنبه 4/10/1391 - 15:57 - 0 تشکر 581146

behroozraha گفته است :
[quote=behroozraha;558041;581003]با زدن این این مبحث کاری به مشکل فوتبال باشگاهی و تیم ملی که خیلی هم زیاد هست ندارم
موضوع عدم آگاهی در نحوه ی قرارداد بستن و زیر پا گذاشتن قوانین بین المللیه.


به نام خدا و سلام

منم موافقم با وجود این مشکل.

تا وقتی سیاسیون برای فوتبال تصمیم بگیرند هر کس بیاد همین آش است و همین کاسه.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 4/10/1391 - 17:52 - 0 تشکر 581163

teachman گفته است :


به نام خدا و سلام

منم موافقم با وجود این مشکل.

تا وقتی سیاسیون برای فوتبال تصمیم بگیرند هر کس بیاد همین آش است و همین کاسه.
behroozraha گفته است :
[quote=teachman;521731;581146][quote=behroozraha;558041;581003]با زدن این این مبحث کاری به مشکل فوتبال باشگاهی و تیم ملی که خیلی هم زیاد هست ندارم
موضوع عدم آگاهی در نحوه ی قرارداد بستن و زیر پا گذاشتن قوانین بین المللیه.


گفتی مدینه و کردی کبابم

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی