بهداشت و سلامت (بازدید: 184)
پنج شنبه 30/9/1391 - 0:27 -0 تشکر 580119
گوشی پزشکی Smart، ابزاری پیشرفته برای تشخیص وضعیت سنگ کلیه

هنگامی سنگ های داخل کلیه از راه تجویز دارو درمان نمی شوند، اکثر پزشکان استفاده از تکنیکی موسوم به سنگ شکن را برای بیماران توصیه می کنند. در این تکنیک سنگ توسط سیگنال های صوتی با شدت بالا مورد حمله قرار می گیرند تا خرد شده و به قطعات کوچکتری تقسیم شوند. آن گاه می توان اجزاء کوچک را با دارو حل کرد یا اینکه از مجرا عبور کرده و از طریق ادار دفع می شوند.

 


 

 

با وجود آن که فرایند سنگ شکن تکنیکی مرسوم در اکثر کشور ها است، اما مانیتورینگ و رصد ضعیف سنگ طی انجام فرآیند، گاهی خطاهایی را به دنبال داشته و منجر می شود تا سنگ کاملا خرد نشده یا بافت های داخل کلیه اشتباها مورد هدف امواج قرار گیرد و بیمار با دردهایی در حین سنگ شکنی مواجه شود.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

پنج شنبه 30/9/1391 - 0:27 - 0 تشکر 580120

پروفسور Leighton به همراه تیمی از محققین دانشگاه southampton یک گوشی پزشکی هوشمند طراحی کرده که می تواند وضعیت سنگ ها را در هنگام انجام عمل سنگ شکن به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار دهد. این وسیله یک دستگیره ویژه دارد که طی عمل بر روی سطح پوست بیمار در اطراف کلیه ها حرکت داده می شود و با ایجاد صداهای متفاوت، پزشک را نسبت به وضعیت سنگ راهنمایی می کند.

با وجود این گوشی فرایند مانیتورینگ در تکنیک سنگ شکن با دقت بالا تری انجام می گیرد و بیمار از دردهای پی در پی خفیف ناشی از اصابت ناخواسته امواج به بافت های داخلی کلیه در امان خواهد بود. همچنین تمامی سنگ های کلیه خرد می شوند و پزشک و بیمار هر دو مطمئن هستند که سنگی از قلم نیفتاده است.

در حال حاضر فرایند مانیتورینگ از طریق اشعه ایکس یا امواج مافوق صوت انجام می گیرد. اما با استفاده از این گوش هوشمند هیچ نوع خطر تشعشعی بیمار را تهدید نکرده و با دقت بالا و سهولت بیشتری تکنیک سنگ شکن مورد نظارت قرار می گیرد.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

پنج شنبه 30/9/1391 - 0:27 - 0 تشکر 580121
در یک بررسی آزمایشگاهی بر روی ۲۰۰ بیمار، با استفاده از گوشی پزشکی Smart دقت عمل 94.7 درصد بوده است. این رقم در مقایسه با ترفند های فعلی که دقتی نزدیک به 36.8 درصد دارند، بسیار حائز اهمیت است. این گوشی در حال حاضر در مرحله تولید انبوه جهت ورود به دنیای ابزار آلات تشخیصی هوشمند پزشکی قرار دارد.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی