ایران سرای من (بازدید: 201)
چهارشنبه 29/9/1391 - 22:43 -0 تشکر 579956
سفر و پیرامون آن

چرا باید تجارب سفر دیگران را مطالعه كرد؟


افرادی كه ابعاد بد و خوب سفر را تجربه كرده اند اطلاعات ارزشمندی برای ارائه به دیگران دارند. به عنوان مثال : چه طور ابعاد مثبت سفر را به حداكثر رسانده و ابعاد بد را به حداقل و این مسئله تاثیر شگرفی بر روی تجارب شخصی ما از سفر خواهد داشت. مطالعه تجارب دیگران از سفر سرگرمی بزرگی است ولی گاهی باورنكردنی و در عین حال بسیار سودمند. مثل خاطرات دیگران كه از فردی به فرد دیگر منتقل شده است. درگیری مسافران با پلیس، مشكلات مرزی ... جزء اتفاقات تهدید كننده ای است كه امكان دارد هر فردی در طول سفر با آن روبرو شود، اطلاعات ارزشمندی وجود دارد كه نشان می دهد چه طور باید با این اتفاقات روبرو شد و آنها را حل كرد این اطلاعات به واسطه روانشناسی سفر و گردشگری به دست می آید. روانشناسی مربوط به گردشگری و سفر كمك می كند همه نگرانی ها، ترس ها و خطرات مربوط به سفر كاهش یافته و یا كاملا از بین برود چنانچه این راه ها به مسافرین ارائه شود می توان تاثیر به سزایی بر روی تجارب سر آنها داشته باشد. اساسا سفر امریست ناشناخته و ترسناك. زیرا ترك كردن آرامش و امنیت محیط خانواده برای تجربه ی امور ناشناخته و جدید كمی ترس آور به نظر می رسد. هر وسیله ای كه بتواند باعث كاهش این ترس شود مفید خواهد بود. به عنوان مثال: اگر تجار با افرادی كه در سفر دچار رویدادهایی شده اند را بخوانید خواهید فهمید كه چه طور درصورت وقوع با این موضوع آن را حل كنید. بدون مطالعه روانشناسی سفر در هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه شما فقط اطالعات و تجارب شخصی را برای غلبه بر آن در دسترس خواهید داشت. ولی مانند همه علوم دیگر یادگیری و تفكر درمورد مطالب این چنینی گاهی می تواند تاثیر زیادی در موفقیت سفر داشته باشد.

 

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی