انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 238)
سه شنبه 28/9/1391 - 22:7 -0 تشکر 579733
عوامل بی توجهی بدحجابان به پوشش اسلامی

1- سستی و تزلزل ایمان

طرف چون خدا و آخرت رو درست و حسابی باور نداره دستورات خدا رو هم یک درمیان و دل بخواهی عمل می کنه و برای دیندار نشون دادن خودش از قسمت های آسان و بی درد سر دین شروع می کنه مثل صدقه دادن و مشهد رفتن !حال فکر می کنه که صدقه بدهد به خدا نزدیک شده !!!

2- انحرافات اخلاقی و اعتقادی

طرف همه دین رو قبول داشت اما از بس سر جاده آخرت خوابش برد و گناه کرد افتاد تو مسیر اشتباه و از بی تفاوتی و بی خیالی نسبت به اخلاق و اعتقادات سر در آورد وقتی هم بهشون اعتراض می کنیم یکیشون برداشت و گفت : عیسی به دین خود موسی به دین خود !!؛ من هم بهش گفتم : اینی که من می بینم نه تو کیش عیسی بود نه کیش موسی و نه کیش محمد

سه شنبه 28/9/1391 - 22:8 - 0 تشکر 579734

3- راهی برای ستیز با جامعه


طرف اعصابش از دست مردم و محیطش خُرد شده برای تلافی یک تصمیم انقلابی می گیره !! یعنی بدحجابی ! و اینجوری حال همه رو به خیال خودش تو شیشه می کنه ؛ آخه فکر میکنی حال من را گرفتی ؛ از قدیم گفتن هر کسی را توی قبر خودش می ذارن از من گفتن بود از تو نشنیدن ؛ راستی یادم باشه اون موقع بگم خود کرده را تدبیر نیست مطمئن باش حال من و امثال من نمی گیره ما فقط به دستور الهی هشدار می دهیم که بلکه تلنگری باشه و نجات پیدا کنی...


4- خودباختگی یا کم پنداری خویشتن


طرف چون درونش تهی است سعی می کند بیرونش را متفاوت و جذاب نشان بدهد آدم هایی که شخصیت محکم و ریشه داری دارند و از درون احساس قدرت و آرامش می کنند سعی نمی کنند در ظاهر جلب توجه کنند و تابلو باشند بلکه عاقلانه رفتار  می کنند و این عقل آنها هست که زبانزد می شود.

سه شنبه 28/9/1391 - 22:9 - 0 تشکر 579736

6- عوامل وانگیزه های روانی


طرف عقده ای می شه میره حجابشو کم می کنه به همین راحتی دست خودشم نیست اینجوری آرومتره البته تا یه مدتی . بدحجابی برااینا مثل کدئین برا دندون درده و بعد یه مدت عذابش بیشتر میشه و اون احساس آرامش کاذب حاصل از بدحجابی تبدیل به آشفتگی شخصیتی می شه . همین!


7- تاثیر پذیری از محیط


طرف چون هر چی فامیل و همسایه و همکلاسی داره کمی تا قسمتی بی حجاب و بد حجابند تصمیم می گیره از قافله عقب نمونه . اون هم ، همرنگ جماعت می شه نه همرنگ حقیقت ؛ آخه اینجوری لازم نیست سختی حرکت برخلاف جریان آب رو تحمل کنه شما راحت باش !

سه شنبه 28/9/1391 - 22:15 - 0 تشکر 579737

بد حجاب بی دین نیست اما ...
بدحجاب بی دین نیست ولی فردی است که یکی از دستورات مهم خدا را نادیده گرفته ! بدحجاب به دلخواه خود یک قسمتی از دین خدا را در زندگی خود تعطیل کرده است ! اما یادمان نره که گناه بدحجاب مثل گناه درغگویان یا ... نیست بلکه گناهش بزرگتر است چرا که بدحجاب هم خود گناه می کند هم زمینه گناهکاری دیگران را مهیا کرده است.
آثار رعایت نکردن حجاب


1- ناخشنودی پروردگار
2- مورد توجه افراد غافل و خطاکار واقع شدن
3- امیدوار نمودن شیطان
4- تضعیف اراده در اثر اطاعت از هوای نفس
5- به خطر انداختن خود و دیگران
۶- از بین بردن سلامت معنوی
۷- سرد شدن روابط و به خطر افتادن نظام خانواده
۸- افزایش تنش و نگرانی
۹- تضعیف قوه ی فرهنگی و اقتصادی جامعه
۱۰- کم کردن ارزش و حرمت زن
۱۱- مجری نقشه های بد اندیشان و شیادان قرار گرفتن
۱۲- مشارکت در جرم و خطای دیگران
۱۳- دور کردن دیگران از ارزش ها
۱۴- محرومیت از دعای خیر خوبان

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی