سينما و تلویزیون (بازدید: 370)
سه شنبه 28/9/1391 - 17:20 -0 تشکر 579676
سفره رنگارنگ تلویزیون برای شب یلدا


به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه‌های صدا و سیما در شب یلدا که امسال با میلاد امام موسی کاظم(ع) مصادف شده است، همراه با مخاطبان، این رسم باستانی را پاس می‌دارند.

 

این برنامه‌ها با هدف تکریم سنت‌های ایرانی و تأکید بر نهاد خانواده روی‌آنتن می‌روند.

 

تلویزیون برای شب یلدا ویژه برنامه‌های «خانواده عزیز»، «رادیو هفت» و فیلم‌های سینمایی «عصر یخبندان3»، «اسکیموها»‌، «جوجه اردک زشت»، «پشت نیمه‌شب» و «صبح تنهایی» را تدارک دیده است.

شبکه‌های رادیویی هم برنامه‌های «تولد خورشید»، «شب عاشقان بیدل»، «راه شب» و«آن دم که شب شود» را روی آنتن می‌برند.


برنامه خانواده عزیز در دو نوبت از ساعت 21 تا 22 و 30 دقیقه و 23 و 30 دقیقه تا دو بامداد از شبکه دو پخش می‌شود. در این برنامه همه مجریان شبکه دو حضور دارند. حافظ‌، مثنوی‌ و شاهنامه‌خوانی و گزارش‌هایی درباره رسوم اقوام ایرانی از قسمت‌های این برنامه است. شبکه پویا هم در شب یلدا دو ساعت بیشتر از شب‌های دیگر برنامه پخش خواهد کرد.

آنتن شبکه پویا که هر روز ساعت 22 خاموش می‌شود، در شب یلدا ساعت 24 برنامه‌های خود را تمام می‌کند.

 

فیلم‌های سینمایی «عصر یخبندان3»، «اسکیموها»‌ و «جوجه اردک زشت» در فاصله ساعت 22 تا 24 پخش می‌شود. دو تله‌فیلم از محصولات سیمافیلم در شب یلدا از شبکه‌های یک و سه پخش می‌شود. «پشت نیمه‌شب» ساخته سعید اسدی در این شب از شبکه سه و «صبح تنهایی» به کارگردانی حسین تبریزی از شبکه یک به نمایش درمی‌آید.


در فیلم «پشت نیمه‌شب» اکبر سنگی، یکتا ناصر، رحیم نوروزی، بهناز جعفری، مرتضی ضرابی، احمد برسوزیان، سعیده عرب، بیوک میرزایی، قاسم زارع، فرحناز منافی‌ظاهر و... بازی کرده‌اند.

در فیلم «صبح تنهایی» به تهیه‌کنندگی سعید سالارزهی، نیلوفر شهیدی، نسیم خسروانی، تیرداد کیایی، خسرو فرخ‌زادی، سعیده عرب و سعید تهرانی ایفای نقش کرده‌اند.

 

برنامه«رادیو هفت» از شبکه آموزش به مدت سه ساعت از ساعت 22 تا یک بامداد پخش می‌شود. در این برنامه مجریان این برنامه همراه خانواده‌هایشان در استودیو حضور خواهند داشت. پخش برنامه«شب‌نشینی» از شبکه تهران به طور زنده ساعت 21 آغاز می‌شود. این برنامه با اجرای عبدالرضا امیراحمدی و حسین رفیعی مجری ها و علیرضا افتخاری و بهنام صفوی خوانندگان مهمان برنامه هستند.تهیه کننده این برنامه جاپلقی است.

 

رادیو ایران ویژه‌برنامه «راه شب» را به مناسبت میلاد امام موسی کاظم(ع) و شب یلدا به صورت ویژه از 30 دقیقه بامداد تا سه بامداد پخش می‌کند. این برنامه با اجرای فاطمه نیرومند و عباس محبی موضوعات خانواده ایرانی، آموزه‌های دینی در مناسبت‌های مختلف، صله‌رحم، دورهم‌نشینی‌های فامیلی مطرح می‌شود.

 

مریم نشیبا هم در برنامه «شب بخیر کوچولو» یک داستان مناسب با شب یلدا برای بچه‌ها تعریف می‌کند.


برنامه «سلام کوچولو» نیز روز چهارشنبه به صورت ویژه به مناسبت شب یلدا می‌پردازد. برنامه «خانه‌ای در آسمان» هم از ساعت 9 تا 10 و 30 دقیقه صبح روز پنجشنبه هم به موضوع شب یلدا می‌پردازد.

 

برنامه «آن دم که شب شود»از رادیو نمایش در شب یلدا به صورت ویژه و زنده از ساعت 22 و 30 دقیقه به مدت یک ساعت پخش خواهد شد. این برنامه در شب یلدا به آداب و رسوم تهران و ایران قدیم می‌پردازد. مریم روزبهانه سردبیر برنامه درباره آن گفته است: در کتاب‌های قدیم درباره نذر نار یا همان نذر انار به مناسبت شب یلدا اشاره شده است. ما در این برنامه به این سنت می‌پردازیم و درباره این‌که این میوه نماد باروری و تکثیر است، توضیحاتی به شنوندگان می‌دهیم.

برنامه «تولد خورشید»از رادیو جوان از ساعت 19 تا 23 و 30 دقیقه روز پنجشنبه پخش می‌شود. محور اصلی این برنامه صله‌رحم است. در این برنامه گزارش‌هایی از شهرستان‌ها و آداب و رسوم مردم پخش می‌شود.

برنامه «شب عاشقان بیدل» روز پنجشنبه از ساعت 21 و 30 دقیقه تا 23 ادبیات فولکلور را بررسی می‌کند. بررسی جشن‌های مطرح ایرانیان در شب یلدا و ارائه گزیده اشعاری را که شاعران از زمان رودکی تاکنون درباره شب یلدا سروده‌اند از قسمت‌های این برنامه است.

 

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

سه شنبه 28/9/1391 - 17:21 - 0 تشکر 579677


«رادیو هفت» شب یلدا چهره‌ها را به تلویزیون می‌آورد


تهیه‌کننده‌ی برنامه «رادیو هفت» شبکه آموزش با اعلام اینکه این برنامه در شب یلدا ویژه پخش می‌شود، گفت: به مناسبت شب یلدا «رادیو هفت» یک ساعت بیشتر روی آنتن می‌رود.

محمد صوفی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، همچنین خاطرنشان کرد: قرار است پنجشنبه شب از حضور هنرمندان و خوانندگان چهره و همچنین مجریان به همراه یکی از اعضای خانواده‌شان استفاده کنیم.

او افزود: به دلیل اینکه شعار برنامه «رادیو هفت» امسال در راستای خانواده ایرانی است، ما هم بیشتر به سمت خانواده می‌رویم و در شب یلدا هر یک از میهمانان برنامه به همراه یکی از اعضای خانواده حضور پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: در کنار حضور هنرمندان چهره «رادیو هفت»، در شب یلدا یکسری از ترانه های قدیمی را بازخوانی و آنها را نیز برای بینندگان پخش می‌کنیم.

تهیه‌کننده برنامه «رادیو هفت» در پایان به ایسنا گفت: این برنامه هر هفته پنجشنبه‌ها به مدت یک ساعت از شبکه آموزش به روی آنتن می‌رود که این هفته در شب یلدا یک ویژه برنامه‌ی سه ساعته دارد که پخشش از ساعت 22 آغاز و تا یک بامداد ادامه دارد.

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

پنج شنبه 30/9/1391 - 3:56 - 0 تشکر 580271
«احسان علیخانی» شب یلدا به شبکه سه می‌رود
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، پس از غیبت «احسان علیخانی» در ماه عسل امسال شبکه سه سیما، این شایعات درباره وی مطرح شد که به دلیل برخی اظهاراتش در ویژه برنامه نوروزی شبکه دو و همچنین دعوت از برخی چهره‌های هنری، ممنوع‌التصویر شده است. بنا بر این گزارش، پس از این غیبت نسبتا طولانی، شبکه سه سیما تصمیم گرفته از این مجری معروف تلویزیونی که توانایی جذب مخاطبان بسیاری را دارد، استفاده کند و برنامه شب یلدای خود را به علیخانی سپرده است. این برنامه نیز مانند برنامه‌های سابق علیخانی مهمان محور است و مخاطبان این شبکه شاهد حضور مهمانانی از عرصه‌های فرهنگ و ورزش در این برنامه خواهند بود. جشن میلاد هفتمین امام شیعیان، احترام به بزرگسالان و صله ارحام، دعوت از زوج‌های خوشبخت جوان و سالخورده از بخش‌های دیگر این برنامه است.

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

پنج شنبه 30/9/1391 - 3:58 - 0 تشکر 580272«شهریاری» و «احمدزاده» مجریان یلدای شبکه دو«امیر شرافتی»، تهیه‌کننده برنامه «خانواده عزیز» با اعلام این خبر در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: این برنامه در دو بخش از ساعت 20 تا 22:30 و از ساعت 23:30 پنجشنبه تا 2 بامداد جمعه با تدارک آیتم‌های تازه و جذاب روی آنتن می‌رود.


شرافتی با بیان اینکه اجرای ثابت این برنامه به دو مجری پر طرفدار، محمود شهریاری و کاظم احمدزاده سپرده شده است، افزود: در فواصل برنامه نیز از حضور امیر سهیلی، رویا حسینی و دیگر مجریان این شبکه نظیر آزاده نامداری و داریوش فرضیایی (عموپورنگ) استفاده می‌شود.


این تهیه کننده با بیان این‌که شب یلدای ایرانی از دیرباز با حافظ خوانی، شاهنامه خوانی و مثنوی خوانی همراه بوده است، افزود: ژاله صادقیان، شجاعی و دکتر کتابدار اجرای این بخش‌ها در برنامه «خانواده عزیز» را بر عهده خواهند داشت.


وی اظهار داشت: مادر بزرگ «خانواده عزیز» هم در شب چله، بساط کرسی و سفره شب یلدای روی این کرسی را می‌چیند، اجرای این بخش به صدیقه کیانفر سپرده شده و تلاش می‌شود در این آیتم برکت حضور بزرگترهای خانواده (پدر بزرگ و مادر بزرگ) در کانون گرم خانواده‌های ایرانی به تصویر ‌کشیده شود.


لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

شنبه 2/10/1391 - 0:54 - 0 تشکر 580579

خب دوستان
من که نتونستم ببینم برنامه ها رو
کسانی که دیدن نظرشون چی بوده؟؟

بهترین برنامه به نظر شما مال کدوم شبکه بود؟؟

خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 3/10/1391 - 18:33 - 0 تشکر 580966

سلام

من فقط نارنیا 3 و برنامه علیخانی رو دیدم
برنامه شبکه سه خوب بود مدتی بود برنماه گفتگو محور خودمونی ندیده بودم

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی