ورزش و تندرستی (بازدید: 115)
سه شنبه 28/9/1391 - 9:8 -0 تشکر 579620
فرهاد رویای شیرین استقلال

فرهاد مجیدی دوشنبه شب با حضور در دفتر فتح‌الله‌زاده جلسه‌ای را با مدیرعامل باشگاه استقلال برگزار کرد و پس از این جلسه قرار شد مجیدی در ادامه این فصل و همچنین فصل جدید آبی‌پوشان را همراهی کند.

این جلسه از ساعت 23:10 شب گذشته آغاز و ساعت 00:15 دقیقه به پایان رسید تا بازیکن محبوب استقلالی ها دوباره پیراهن آبی را بر تن کند. توافق مجیدی با استقلال یک و نیم ساله است.

كوثر(تیام)

سه شنبه 28/9/1391 - 9:20 - 0 تشکر 579621

ˈفرهاد مجیدیˈ که همراه برادرش ˈفرزادˈ امشب (دوشنبه) برای انجام مذاکره نهایی دردفتر مدیرعامل باشگاه استقلال تهران حاضر شده بود با ˈعلی فتح الله زادهˈ برای بازگشت به جمع آبی پوشان به توافق رسید.


باشگاه استقلال تهران اعلام کرده بود در صورتی که مجیدی با مسوولان این باشگاه به توافق نهایی برسد ساعت 16روز چهارشنبه (پس فردا) در تمرین تیم استقلال حاضر خواهد شد.


ˈفرهاد مجیدیˈ که سال گذشته به دلیل آنچه مشکلات خانوادگی اعلام کرد از استقلال جدا وراهی تیم الغرافه قطر شد، پیش از آغاز دوازدهمین دوره لیگ برتر نیز مذاکره هایی با مسوولان باشگاه استقلال برای بازگشت به این تیم انجام داد اما به دلیل اینکه تضمینی برای کاپیتان شدن او داده نشد قید حضور در تیم استقلال را زد و پس از آن با صدور بیانیه ای از صحنه فوتبال به عنوان بازیکن خداحافظی کرد.


پس از موافقت ˈامیر قلعه نوییˈ سرمربی تیم فوتبال استقلال با بازگشت ˈفرهاد مجیدیˈ به جمع آبی پوشان، در روزهای گذشته ˈفرزاد مجیدیˈ از طرف برادرخود ˈفرهادˈ با مسوولان باشگاه استقلال تهران مذاکره هایی انجام داد و مقدمات بازگشت مجیدی به استقلال فراهم شد.


فرهاد مجیدی , farhad_majidi

سه شنبه 28/9/1391 - 18:26 - 0 تشکر 579688
سه شنبه 28/9/1391 - 18:27 - 0 تشکر 579690

امیر قلعه‌نویی می‌گوید بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال تنها تصمیم خود او بوده است و استقلال تنها یک مکتب دارد و آن هم مکتب استقلال است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره حضور فرهاد مجیدی در استقلال گفت: به هر حال نگاه من به فرهاد نگاه سرمایه‌ای بود. او سرمایه ملی فوتبال ایران است. من به او نگاهی برادرانه داشتم. می‌خواهم درباره مسئله‌ای صحبت کنم که کسی از آن خبری نداشت. مجیدی قبل از آن که به دفتر فتح‌الله‌زاده برود به خانه من آمد و ما با هم یک ساعتی صحبت کردیم و اگر سوء تفاهمی هم وجود داشت، برطرف شد.

قلعه‌نویی ادامه داد: فرهاد مجیدی کسی است که برای استقلال زحمات زیادی کشیده است. ما در باشگاه‌مان یک مکتب بیشتر نداریم و آن هم مکتب استقلال است و فرهاد هم جزو این مکتب است. ابتدای فصل پیشنهاد دادم که مجیدی به استقلال بیاید و الان هم که او به استقلال برگشته با تصمیم خود من بوده است. چند روز پیش هم گفتم که الان و در شرایطی که استقلال در صدر جدول است خواسته‌ام مجیدی به استقلال برگردد. او زحمات زیادی کشیده و نباید آن‌ها را فراموش کنیم ضمن اینکه من دوست داشتم او در زمان من از فوتبال خداحافظی کند.

وی درباره بحث بازوبند کاپیتانی هم گفت: این مسئله اهمیتی ندارد. آنقدر هدف‌های ما بزرگ هستند که مسئله کاپیتانی چندان مهم نیست. ضمن اینکه خود بازیکنان استقلال بازیکنان بامعرفتی هستند.

قلعه‌نویی در ادامه درباره موافقت شورای تامین استان لرستان با برگزاری دیدار استقلال با گهر در دورود گفت: وظیفه ما این است که هر جا سازمان لیگ اعلام می‌کند بازی کنیم اما حرف ما این است که آیا شرایط برای برگزاری این بازی آن هم برای دیداری که یک طرفش استقلال است فراهم است یا خیر؟ آیا کسانی که چنین تصمیمی گرفته‌اند تجربه برگزاری چنین بازی‌ای را در این شهر داشته‌اند؟ پس از سال‌ها هنوز کسی حادثه ساری را فراموش نکرده است. این چیزی است که ما می‌گوییم باید مسئولان در تصمیم‌گیری‌شان لحاظ کنند. به هرحال حضور استقلال و پرسپولیس در شهرهای مختلف هواداران زیادی را به ورزشگاه‌ها می‌کشاند و همین مسئله حساسیت‌ها را برای میزبانی از این دو تیم سخت می‌کند چه برسد به شهری که می‌خواهد برای نخستین بار میزبان چنین مسابقه‌ای باشد.

وی با بیان اینکه هنوز میزبانی دورود رسما به باشگاه استقلال اعلام نشده است، گفت: اگر این مسئله به صورت رسمی اعلام شود، ما از آن تمکین خواهیم کرد.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که آیا در فاصله 72 ساعت تا برگزاری این دیدار کار برای هماهنگی سفر استقلال به لرستان سخت نمی‌شود به ایسنا گفت: طبیعتا اگر یک هفته جلوتر می‌دانستیم می‌توانستیم بهتر برنامه‌ریزی کنیم اما صحبت من این است که آیا مسئولانی که چنین تصمیمی گرفته‌اند تجربه برگزاری این بازی را در شهرشان داشته‌اند؟ به هر حال اگر واقعا تصمیم‌شان این باشد، ما تمکین می‌کنیم و به دورود می‌رویم چه اینکه در گذشته تقریبا در همه شهرهای ایران بازی کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به حضور شما در لیگ برتر، لیگ قهرمانان و جام حذفی رقابت‌های حذفی را جدی خواهید گرفت یا خیر گفت: خوشبختانه آنقدر بازیکن خوب داریم که باید هر سه جام را جدی بگیریم اما بحث من این است که در بازی با گهر خدای ناکرده مشکلی پیش نیاید. این چیزی است که فارغ از نتیجه باید به آن فکر کنیم. چند روز پیش در خبرها خواندم که یک داور در خلال سفرش تصادف کرده و درگذشته است. آیا خانواده او می‌توانند برای یک عمر این حادثه را فراموش کنند؟ می‌خواهم بپرسم اگر آن روز ما با اتوبوس به شمال می‌رفتیم و اتفاق مشابهی برای ما بود آیا سه امتیاز ارزش آن کارها را داشت و آقایان خوشحال می‌شدند؟ به اعتقاد من باید در تصمیم‌گیری‌هایمان با دید بازتری اقدام کنیم.

قلعه‌نویی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا نگرانی‌های شما درباره تقویت تیم با جذب بازیکنانی نظیر مجیدی، کاماچو، حاتمی و... برطرف شده است گفت: این نگرانی‌ها برطرف شده اما ما باید در یکی دو پست دیگر تیم را تقویت کنیم.

سه شنبه 28/9/1391 - 18:28 - 0 تشکر 579691

بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال برای هواداران این تیم آنقدر جذاب هست که چشم خود را بر برخی از حواشی ای که بوجود آمده یا خواهد آمد ببندند.
شاه ماهی آبی که در نیمه های شب و پس از توافق نهایی با فتح الله زاده به استقلال بازگشت در اولین اظهار نظرش گفت:
"مرحوم حجازی اسطوره همه استقلالی ها و از جمله قلعه نوعی است!"
این جمله البته به خودی خود بد نیست چرا که همه آبی دوستان متفق القولند که مرحوم حجازی در دل تمامی هواداران استقلال جایگاه خاصی دارد اما وقتی روابط قلعه نوعی و حجازی را ورق بزنیم به چیز دیگری می رسیم!

حتی موضعگیری سایت حجازی در قبال امیرقلعه نوعی پس از درگذشت اسطوره آبی ها، هیچگاه مطلوب نبوده و صحبت فرهاد از این جهت می تواند تبعاتی را به همراه داشته باشد که به اختلاف او و قلعه نوعی به ابتدای فصل برمی گردد!
به هرحال باید منتظر ماند و دید امیر قلعه نوعی چه جوابی به این صحبت مجیدی خواهد داد هرچند، ممکن است سرمربی استقلال فعلا سیاست سکوت را در پیش گیرد تا سر فرصت جواب قاطعانه ای به مجیدی بدهد که البته خود را شاگرد مکتب حجازی می داند.

در کنار همه این حرف ها البته موضوع کاپیتانی استقلال هم در نوع خود جالب است. حضور رحمتی و حتی جواد نکونام، بالقوه در این خصوص ایجاد حاشیه می کند و حال با حضور مجیدی این قضیه بی ترکش نخواهد بود. هرچند قتح الله زاده در همان نیمه شب و پس از توافق با مجیدی اعلام کرد که:"خود رحمتی هم می داند که باید بازوبند را به مجیدی بدهد" اما به نظر شما بازیکنی در حد و اندازه نکونام که زمانی یکی از ستون های اوساسونا بود و البته هنوز هم در تیم کی روش به عنوان یکی از اعضای اصلی و کاپیتان تیم ملی از او یاد می شود می تواند به راحتی حضور مجیدی را به عنوان کاپیتان تاب بیاورد؟
نکته بعدی به تعدد حضور مهاجمین در استقلال باز می گردد. فرهاد مجیدی آمده تا بازی کند که در غیر اینصورت این قضیه تبدیل به حاشیه ای جدید خواهد شد اما اگر قرار باشد او بازی کند، جا برای سایرین تنگ می شود! در این بین باید به موضوع نیز اشاره کرد که عده ای از بازیکنان استقلال موافق بازگشت مجیدی نبوده و نیستند و این را می توان به وضوح در پاسخ فتح الله زاده به سوال یکی از خبرنگاران بعد از توافق مجیدی با استقلال ملاحظه کرد که مدیرعامل استقلال جوابی برای این سوال نداشت.
و در آخر این نکته را هم باید متذکر شد که تعیین کاپیتان(حداقل در فوتبال به ظاهر حرفه ای ما) بر عهده سرمربی تیم است و تعجیل فتح الله زاده در این امر خود می تواند نشانه ای از وجود حاشیه در بطن این قضیه باشد!

سه شنبه 28/9/1391 - 18:31 - 0 تشکر 579693بازیکنان استقلال بازیکنان بزرگی هستند و هر کدام می‌توانند کاپیتان استقلال باشند رحمتی کاپتیان تیم است و تجربه حضور در تیم ملی را دارد نکونام نیز در تیم حضور دارد و پژمان منتظری نیز سال‌ها در این تیم زحمت کشیده است.فرهاد مجیدی در مورد جلسه امشب با علی فتح‌‌الله‌زاده مبنی بر مذاکره برای بازگشت به استقلال گفت: واقعیت این است که برایم بازی کردن در استقلال خیلی مهم بود و دوست داشتم شرایطی فراهم شود که با پیراهن تیمی که سالها در آن فوتبال بازی کرده بودم از دنیای فوتبال خداحافظی کنم. خوشبختانه مذاکراتی با آقای فتح‌‌الله‌زاده انجام دادیم و در نهایت تصمیم به بازگشت من گرفته شد اگر از آمدن من حتی یک هوادار خوشحال شود این موضوع برایم کافی است. قرارداد من با استقلال یک سال و نیمه است و تا آنجا که توان داشته باشم برای این تیم تلاشم را می‌کنم.


مجیدی در مورد ‌وجود اختلافات گذشته با امیر قلعه‌نویی عنوان کرد:‌ در مورد گذشته سؤال نکنید و در این ارتباط فعلاً حرفی نمی‌زنم.


وی در مورد اعتراض برخی از هواداران ناصر حجازی به او در مورد بازگشت به استقلال اظهار داشت: من چیزی ندیدم نباید فراموش کنیم که حجازی نه تنها اسطوره من بلکه اسطوره تمام استقلالی‌ها و حتی خود امیر قلعه‌‌نویی است آقای حجازی برای تمامی استقلالی‌ها عزیز است و همیشه در زمان مربیگیری به من لطف داشتند برای من مهم پیراهن استقلال و هواداران این تیم است و اگر می‌دانستم یک هوادار استقلال با آمدن من خوشحال می‌شود این کار را می‌کردم.


شماره 7 سابق استقلال در مورد شرایط بدنی‌ و اینکه اگر در هفته‌های ابتدایی نیمکت نشین بود از این مسئله ناراحت نخواهد شد، گفت: مطمئناً به دلیل اینکه مدتی تمرین نداشتم دو هفته بدنسازی می‌کنم با یک بدنساز صحبت کرده‌ام و تا شرایطم جسمی‌ام مهیا نشود بازی نخواهم کرد.مجیدی در مورد اینکه در ابتدای فصل آیا مسئله کاپیتانی باعث شد به استقلال نیاید، خاطرنشان کرد: چنین بحثی در میان نبوده و دوست ندارم به گذشته بازگردم. کاپیتانی تیم استقلال برایم افتخار است اما شرایطی پیش آمد که باعث شد به استقلال نپیوندم. بحث کاپیتانی در میان نبوده است اگر یادتان باشد در یک مسابقه برای ایجاد همدلی بازوبند کاپیتانی را به دست شریفات که یکی از جوان‌ترین بازیکنان تیم است بستم. کاپیتانی خیلی ارزش دارد اما نه به این اندازه که در استقلال بازی نکنم.


وی در مورد اینکه آیا با امیر قلعه‌نویی در مورد بازگشت به استقلال صحبت داشته و اینکه در این مدت در کلاس‌های مربیگری شرکت کرده است، اظهار داشت:‌ با آقای قلعه‌نویی و فتح‌‌الله‌زاده صحبت کرده‌ام و آقایان به من گفتند هر زمان شرایط فراهم شود در کلاس‌های مربگیری شرکت کنم، برایم باشگاه استقلال بسیار مهم است و دوست داشتم شرایطی ایجاد شود که در استقلال از فوتبال خداحافظی کنم و باز هم می‌گویم اگر می‌دانستم دل یک هوادار با آمدن من شاد می‌شود برایم بسیار اهمیت داشت.مجیدی در مورد اینکه امیر قلعه‌نویی در جلسه قرارداد نکونام حضور داشت اما در جلسه امروز او با فتح‌‌الله‌زاده، قلعه نویی نبود، گفت: من فکر نمی‌کنم حضور قلعه‌نویی در جلسه بستن قرارداد لازم باشد به هر حال این سؤال را باید از ایشان بپرسید. البته سؤال شما اصلاً سؤالی نیست که من به خواهم به آن جواب بدهم.وی در پاسخ به این سؤال که قبلاً‌ یکسری مشکلات وجود داشته و آیا این مسائل حل شده است، گفت: من با ایشان صحبت کردم و مشکل خاصی وجود ندارد.

مجیدی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه قبل و بعد از شروع جلسه دو دستگی بین تماشاگران به وجود آمده، گفت: من دودستگی ندیدم اما مطمئن هستم که هواداران آقای حجازی هم از بازگشت من به استقلال خوشحال هستند. هواداران استقلال تیم را دوست دارند، مرحوم حجازی اسطوره ما است و خواهد بود و تصور نمی‌کنم مشکلی وجود داشته باشد. مطمئن هستم هواداران مرحوم حجازی هم از بازگشت من خوشحال هستند.


فرهاد مجیدی در خصوص اینکه هواداران استقلال منتظر بازگشت وی بودند،‌ گفت: اتفاقاً یکی از دلایل که باعث شده به استقلال برگردم همین بود. وی در خصوص اینکه پس چرا استقلال را ترک کرد،‌ گفت:‌ من نمی‌خواهم به گذشته برگردم و تنها اشتباهی که کردم این بود که باید صبرم را بیشتر می‌کردم ولی باز هم تأکید می‌کنم که شرایطی به وجود آمد که نمی‌خواهم در خصوص آن صحبت کنم.
مجیدی صدور بیانیه در خصوص اینکه نمی‌خواهد به استقلال برگردد را تکذیب کرد و گفت: هر صحبتی انجام بدهم، خودم این کار را خواهم کرد و هیچ بیانیه‌ای صادر نکرده‌ام. وی در خصوص اظهار نظر پرویز مظلومی مبنی بر اینکه شاید اگر مجیدی می‌ماند قهرمان می‌شدیم، گفت: مظلومی یک استقلالی است و مطمئناً اگر استقلال هم نتیجه بگیرد او خوشحال خواهد شد.
خبرنگاری پرسید چه قولی به هواداران استقلال برای دربی می‌دهید که مجیدی گفت: من هیچ قولی نمی‌دهم اما تمام سعی و تلاش خود را می‌کنم که بهترین بازی‌ها را انجام بدهم.
وی افزود: استقلال همیشه جزو مدعیان قهرمانی است ولی تیم‌های دیگری هم هستند که کار کنند و نتیجه بگیرند. بازیکنان استقلال تا نیم‌فصل خوب کار کردند و ان‌شاءالله در پایان فصل کاری کنیم که هواداران استقلال هم خوشحال شوند. وی در خصوص هم‌گروهی استقلال با تیم‌های عربی در لیگ قهرمانان آسیا گفت: تیم‌های عربی همیشه از استقلال می‌ترسند و مطمئن باشید که با قدرت پا به آن مسابقات خواهیم گذاشت. مجیدی در خصوص عکسی که از او در ورزشگاه نیوکمپ منتشر شده است، گفت:‌ شرایطی پیش آمد که من در آنجا حضور پیدا کنم و با مدیر موزه آقای آلفونسو صحبت‌هایی را انجام دادم که بتوانم در آنجا حضور پیدا کنم و از ایشان خواهش کردم که در این کمپ حضور پیدا کند. من در آنجا هیچکدام از بازیکنان مطرح بارسلونا را ندیدم.
وی در پاسخ به این سؤال که در صورتی در کلاس‌های مربی‌گری شرکت کنید آیا لطمه‌ای به استقلال نمی‌خورد، گفت: من در خصوص این مسئله با قلعه‌نویی و فتح‌‌الله‌زاده صحبت کردم و ایشان گفت تا آنجا که بشود به تو کمک می‌کنیم که بتوانی در کلاس‌ها شرکت کنی ولی باید حتماً در کلاس‌ها شرکت کنم و اگر این کار را نکنم در جلسات قبلی که شرکت کرده‌ام غیبت خورده و عملاً مجدداً ‌از ابتدا باید شروع کنم. وی در خصوص صحبت‌هایی که پیرامون حاشیه‌های حضورش در استقلال توسط برخی از هواداران مطرح می‌شود، گفت: هواداران استقلال این تیم را دوست دارند و مطمئن هستم از تیم حمایت می‌کنند تا در آسیا هم بتوانیم موفق باشیم. مجیدی در پاسخ به این سؤال که آیا در نیم‌فصل دوم کاپیتان استقلال هستید، گفت: اصلاً مهم نیست و من نمی‌دانم چرا چنین بحث‌هایی مطرح می‌شود شاید ابتدای فصل چنین صحبت‌هایی مطرح شد اما من نمی‌خواهم در مورد این مسئله زیاد صحبت کنم بازیکنان استقلال بازیکنان بزرگی هستند و هر کدام می‌توانند کاپیتان استقلال باشند رحمتی کاپتیان تیم است و تجربه حضور در تیم ملی را دارد نکونام نیز در تیم حضور دارد و پژمان منتظری نیز سال‌ها در این تیم زحمت کشیده است. هنگامی که به استقلال آمدم بازیکنانی در این تیم وجود داشتند که از من بیشتر در این تیم بازی کرده بودند اما امیرحسین صادقی بازوبند کاپیتانی را به من داد. او فرهنگ خودش را نشان داد که در باشگاه بزرگی پرورش پیدا کرده است. این مسئله احترام به پیشکسوت بود و خواهش می‌کنم چنین مسئله‌ای را بزرگ نکنید. وی در خصوص اینکه چه زمانی در تمرین آبی‌پوشان شرکت خواهد کرد، گفت: فردا یا پس فردا در تمرینات حاضر خواهم شد.
مجیدی در پاسخ به این سؤال که آیا قبول دارید در فوتبال ما حسادت و چشم و هم چشمی وجود دارد،‌ گفت:‌ در کل فوتبال دنیا چنین مسئله‌ای است و فقط در ایران چنین مسئله‌ای نیست همه جای دنیا و در تمام باشگاه‌ها چنین مسائلی مطرح می‌شود.
وی در پایان صحبت‌هایش در خصوص اینکه آیا ممکن است به پیشنهاد تیم ملی هم فکر کنید، گفت: شما اجازه بدهید در استقلال بازی کنم و بعد از آن ببینم که چه می‌شود. اگر بتوانم به تیم ملی هم کمک بکنم با تمام وجود این کار را خواهم کرد.

چهارشنبه 29/9/1391 - 12:30 - 0 تشکر 579844

فرهاد مجیدی گفت:نباید فراموش کنیم که حجازی نه تنها اسطوره من بلکه اسطوره تمام استقلالی‌ها و حتی خود امیر قلعه‌‌نوعی است . به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، فرهاد مجیدی در باره جلسه خود با دکتر فتح‌‌الله‌زاده برای بازگشت به استقلال اظهار داشت: واقعیت این است که برایم بازی کردن در استقلال خیلی مهم بود و دوست داشتم شرایطی فراهم شود که با پیراهن تیمی که سالها در آن فوتبال بازی کرده بودم از دنیای فوتبال خداحافظی کنم. خوشبختانه مذاکراتی با آقای فتح‌‌الله‌زاده انجام دادیم و در نهایت تصمیم به بازگشت من گرفته شد اگر از آمدن من حتی یک هوادار خوشحال شود این موضوع برایم کافی است. قرارداد من با استقلال یک سال و نیمه است و تا آنجا که توان داشته باشم برای این تیم تلاشم را می‌کنم. وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره اعتراض برخی از هواداران ناصر حجازی به او برای بازگشت به استقلال اظهار داشت: من چیزی ندیدم.نباید فراموش کنیم که حجازی نه تنها اسطوره من بلکه اسطوره تمام استقلالی‌ها و حتی خود امیر قلعه‌‌نوعی است . مجیدی افزود:آقای حجازی برای تمامی استقلالی‌ها عزیز است و همیشه در زمان مربیگیری به من لطف داشتند برای من مهم پیراهن استقلال و هواداران این تیم است و همانطور که قبلا گفتم اگر می‌دانستم یک هوادار استقلال با آمدن من خوشحال می‌شود این کار را می‌کردم. مجیدی درباره شرایط بدنی‌ خود گفت: مطمئناً به دلیل اینکه مدتی تمرین نداشتم دو هفته بدنسازی می‌کنم با یک بدنساز صحبت کرده‌ام و تا شرایطم جسمی‌ام مهیا نشود بازی نخواهم کرد. مجیدی درباره اینکه در آغاز فصل آیا مسئله کاپیتانی باعث شد به استقلال نیاید، خاطرنشان کرد: چنین بحثی در میان نبوده و دوست ندارم به گذشته بازگردم. کاپیتانی تیم استقلال برایم افتخار است اما شرایطی پیش آمد که باعث شد به استقلال نپیوندم. بحث کاپیتانی در میان نبوده است اگر یادتان باشد در یک مسابقه برای ایجاد همدلی بازوبند کاپیتانی را به دست شریفات که یکی از جوان‌ترین بازیکنان تیم است بستم. کاپیتانی خیلی ارزش دارد اما نه به این اندازه که در استقلال بازی نکنم. وی در پا اینکه آیا با امیر قلعه‌نویی در مورد بازگشت به استقلال صحبت داشته و اینکه در این مدت در کلاس‌های مربیگری شرکت کرده است، اظهار داشت:‌ با آقای قلعه‌نوعی و فتح‌‌الله‌زاده صحبت کرده‌ام و آقایان به من گفتند هر زمان شرایط فراهم شود در کلاس‌های مربگیری شرکت کنم، برایم باشگاه استقلال بسیار مهم است و دوست داشتم شرایطی ایجاد شود که در استقلال از فوتبال خداحافظی کنم و باز هم می‌گویم اگر می‌دانستم دل یک هوادار با آمدن من شاد می‌شود برایم بسیار اهمیت داشت.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی