بهداشت و سلامت (بازدید: 121)
يکشنبه 19/9/1391 - 17:59 -0 تشکر 578190
نشانه ی برخی از دردها چیست!؟

این دردها را جدی بگیرید

بیماری های مختلف دارای نشانه های متفاوتی هستند که هر کدام به نوعی خودشان را بروز می دهند. این درحالی است که باید به این نشانه ها به دقت توجه کرد و آن ها را نادیده نگرفت.
بسیاری از بیماری ها با بروز دادن دردهایی در قسمت های مختلف بدن خودشان را نشان می دهند. برخی از این دردهای شاید زود گذر باشند اما نباید به آن ها بی توجهی کرد چرا که ممکن است از بیماری های بسیار بزرگتری سخن بگویند.

دردهای قفسه سینه

دردهای قفسه سینه یکی از مهمترین و همچنین خطرناک ترین دردهای بدن هستند. همیشه دقت داشته باشید که به طور گلی نباید به دردهای این ناحیه بی توجهی کنید. اصلی ترین دلیلی که می تواند باعث بروز این درد شود مشکلات قلبی و عروقی است و همچنین به عنوان یکی از نشانه های خطرناک سکته قلبی نیز شناخته می شود. با به وجود آمدن این دردها بهتر است خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید.

دردهای موضعی سر

از جمله خطرناک ترین دردها که کمتر به آن توجه می شود سردرد است که می تواند نشانه هایی از بیماری های بسیار خطرناک باشد. سردردهایی موضعی که به مدت طولانی وجود دارند می توانند نشانه هایی از بیماری های مغزی باشند که توجه نکردن به آن می تواند باعث اسیب های جبران ناپذیری شود.

دردهای شدید در کناره های بدن

گاهی اوقات به علت ضربه و یا کمر درد پهلوهای شما نیز درد بگیرد اما گاهی اوقات بدون این که شما بیماری خاصی داشته باشید بدن شما درد می گیرد. از همین رو باید به این دردها دقت بیشتری داشته باشید. این دردها ممکن است نشانه هایی از دردهای کلیوی و یا حتی آپاندیس شما باشد. اگر دردهای کناره بدن شدت بیشتری پیدا کرد سریعا به نزدیکترین اورژانس مراجعه کنید.

درد پا همراه با ورم

دردهای واقع در پا شاید خیلی جدی نگیرید اما دردهایی که همراه با قرمز شدن و یا گاهی ورم کرن بخشی از پا میشود را حتما توجه داشته باشید. این دردها گاها به علت گرفتگی های رگ های خونی ایجاد می شود و باید به دقت آن ها را مراقبت کرد. اگر این دردها را با بی توجهی رد کنید ممکن است لخته ها خون وارد شریان های خونی شما شده و به قلب اسیب برسانند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی