پاسخ به شبهات (بازدید: 776)
شنبه 18/9/1391 - 23:9 -0 تشکر 578030
مزاحم تلفنی دارم

پاسخ­گویی به سؤالات جوانان- مزاحم تلفنی 

سؤال: برای برخورد با مزاحم تلفنی­ها چه کار کنیم؟ ... هر چی جوابشون را نمیدم بدتر می­کنند. به خدا شماره من دست همه هست. این موضوع خیلی رنجم می­دهد. برای این­که پدر و مادرم نفهمند و به من بی اعتماد نشوند، گوشی را به خودم چسبوندم و خودم حس می­کنم که شک کرده اند. خجالت می­کشم به بابام بگم تا خطم را عوض کند چون چند بار این حرف را بهش زدم و او گفته: مگر مزاحم تلفنی داری؟! من هم از ترسم می­گویم: نه همین جوری!

مزاحم تلفنی

شنبه 18/9/1391 - 23:12 - 0 تشکر 578033

جواب:خواهرم! در وهله­ی اوّل سعی کنید موضوع را با والدین خود مطرح کنید، تا آن­ها در حل این مشکل به شما کمک کنند. به هر حال هر شماره­ای ممکن است مزاحم داشته باشد و صداقت شما در بیان این مطلب گویای این حقیقت است که خود را خطاکار نمی­دانید و تقصیری متوجه شما نیست. البته اگر والدین شما بیش از اندازه حساس هستند و با شنیدن این واقعیت نمی­توانند رفتار صحیحی داشته باشند، می­توانید روی سیم کارت خود خراش بیندازید و سند آن را هم مفقود کنید. با این اوصاف اگر بگویید: «سیم کارتم خراب شده و جواب نمیده»! سخن دروغی مطرح نکرده­اید.


ممکن است ­مزاحم­های تلفنی به طور اتفاقی با شماره­ی شما تماس بگیرند و وقتی متوجه شدند شما دختر هستید، به تماس خود ادامه دهند. برای این منظور بهترین راه برای مواجهه با مزاحمت­های تلفنی خدمتتان مطرح می­شود:  


در برخورد با مزاحم تلفنی


اگر بخواهید به سؤالاتش گوش دهید تا با جواب­های منطقی خود، او را از این کار منصرف کنید! 



اگر بخواهید با التماس از او بخواهید که دیگر با شما تماس نگیرد!



اگر از روی کنجکاوی و بدون این­که پاسخی به او بدهید، فقط به حرفهایش گوش دهید!

شنبه 18/9/1391 - 23:17 - 0 تشکر 578036

در تمام این مراحل شخص مزاحم در می­یابد که با تماس­هایش، تأثیر اوّلیه را در روحیه­ ی شما به جای گذاشته و مصمّم می­شود تا به تماس­های خود ادامه دهد.



التماس به نامحرم نه تنها ممکن است موجب تحریک قوّی جنسی او ­شود؛ بلکه موجب می­شود که او از نقطه ضعف شما مطلع شده دردسرهای بیشتری برای شما ایجاد کند. 



شما باید به گونه­ای رفتار کنید که او مطمئن شود نمی­تواند از دیوار پولادین عفت شما عبور کرده و شما را نگران نماید.


اما بهترین برخوردها در برابر مزاحمهای تلفنی:


1.  تا جایی که امکان دارد به شماره­های غریبه پاسخ ندهید. 


2.   اگر مجبور شدید به برخی از تماسهای غریبه پاسخ دهید، با لحن نرم دخترانه پاسخ ندهید؛ بلکه با صدایی خشن، و لحنی جدی به آن تماس پاسخ دهید.


3.   به محض این­که متوجه شدید، شخص تماس گیرنده قصد مزاحمت دارد، بلافاصله تماس را قطع کنید و دیگر گوشی را برندارید.


4.   مزاحم تلفنی بعد از این کار شما به کرّات تماس خواهد گرفت تا شما را مجبور به پاسخ نماید. مراقب باشید که تسلیم اصرارهای او نشده و به هیچ وجه گوشی را برندارید.


5.  اگر حتی از میان بیست تماس ـ به هر دلیلی ـ فقط به یک تماس او پاسخ گفتید، او در می­یابد که صحبت با شما امکان پذیر است و به تماس­های خود ادامه می­دهد. 


6.    ردّ تماس دادن به تماس­های مکرر او هم ممکن است او را به این توهم بیندازد که در حوزه ی افکار و روحیه­ی شما اثر گذاشته؛ به همین دلیل اگر می­توانید تلفن خود را در حالت سکوت قرار دهید تا مجبور به ردّ تماس نشوید.


   سؤال شما نشان دهنده­ ی عمق عفت و پاکدامنی شماست. امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفّق و مؤیّد بوده و در پناه امام زمان (علیه­السلام) زندگی خوب و سرتاسر معنویتی داشته باشید.م

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی