انجمن ها > انجمن مدیریت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مدیریت (بازدید: 183)
شنبه 18/9/1391 - 0:6 -0 تشکر 577903
چگونه پولدار شویم؟

زمانی هایی وجود دارد که یک سرمایه گذار یک نیاز بلندمدت دارد، اما نمی خواهد یا قادر نیست تا یک خطر اساسی را تصور نماید، دراین مورد، یک "صندوق تعادلی"(Balanced fund)، که در هر دو سهام عادی و اوراق قرضه سرمایه گذاری می کند،ممکن است بهترین انتخاب باشد
قبل از خریدن سهام هر صندوقی، سرمایه گذار باید در ابتدا اهداف و خواسته هایش از سرمایه گذاری کردن پولش را مشخص کنند.

آیا سودهای سرمایه ای بلند مدت(Long-term Capital gains) می خواهد،یا یک درآمد جاری را ترجیح می دهد؟

آیا این پول برای پرداخت هزینه های دانشگاه استفاده خواهد شد، یا مکمل بازنشتگی برای دهه های بعد است؟

تعیین هدف اهمیت دارد به این دلیل که به شما این امکان را می دهد تا به طور چشمگیری فهرست بیش از 8.000 صندوق های سرمایه گذاری را که در حوزه عمومی است را کوچک تر کنید.

در ادامه، سرمایه گذاران باید همچنین به مسئله تحمل ریسک(Risk Tolerance) توجه کنند.آیا سرمایه گذار توانایی استطاعت آن را دارد و از نظر روانی نوسانات چشمگیر ارزش سبد سهام را می پذیرد؟یا،یک سرمایه گذاری محافظه کار تر شایسته تر است؟مشخص کردن تحمل ریسک به اندازه معین نمودن هدف اهمیت دارد.

کلاً، چه سرمایه گذاری ای خوب است که سرمایه گذار در شب خواب های وحشتناک نداشته باشد؟

نهایتا، مسئله افق زمانی باید مشخص شده باشد.سرمایه گذاران باید درباره مدت زمانی که استطاعت پارک کردن پول شان را دارند ، یا اگر انتظار نقدینگی در آینده ای نزدیک را دارند، فکر کنند.

به خاطر اینکه، صندوق های سرمایه گذاری هزینه های فروش(Sales Charges) دارند، که می تواند مقدار قابل توجه ای از بازدهی سرمایه گذار در یک دوره کوتاه مدت را ببلعد،در واقع داندگان واحدهای صندوق سرمایه گذاری مشترک باید یک افق زمانی حداقل پنج ساله یا بیشتر داشته باشند.

شنبه 18/9/1391 - 0:14 - 0 تشکر 577904

سبک و نوع صندوق سرمایه گذاریاگر سرمایه گذار قصد دارد تا پول را در صندوق سرمایه گذاری برای دوره بلندمدت به کار گیرد و یک میزان متوسط خطر و فراریت را تصور کند، بنابراین نوع سرمایه گذاری که برای او مناسب است یک "صندوق سرمایه گذاری با افزایش ارزش سرمایه بلند مدت"(Long-term capital appreciation fund) می باشد.


این سبک از صندوق ها نوعا یک درصد بالایی دارایی شان را در سهام عادی نگه می دارند، و از این رو بصورت ذاتی با نوسان همراه هستند. آنها همچنین پتانسیل یک سود بزرگی را با خود در طول زمان به همراه دارند.


به طور معکوس، اکر سرمایه گذار مایل به درآمد جاری است، باید دنبال سهام یک "صندوق درآمدی" باشد. اوراق بدهی شرکتی یا دولتی، دو نوع از دارایی های عمومی تر دریک صندوق درآمدی هستند.


البته، زمانی هایی وجود دارد که یک سرمایه گذار یک نیاز بلندمدت دارد، اما نمی خواهد یا قادر نیست تا یک خطر اساسی را تصور نماید، دراین مورد، یک "صندوق تعادلی"(Balanced fund)، که در هر دو سهام عادی و اوراق قرضه سرمایه گذاری می کند،ممکن است بهترین انتخاب باشد.

شنبه 18/9/1391 - 0:16 - 0 تشکر 577905

هزینه ها و حق الزحمه هاصندوق های سرمایه گذاری مشترک از طریق حق الزحمه های خدمات دهی به سرمایه گذار برای خود پول سازی می کنند. آشنایی با انواع متفاوت حق الزحمه هایی که ممکن است شما هنگام خرید یک واحد سرمایه گذاری با آن روبرو شوید دارای اهمیت زیادی است.


برخی هزینه های فروش صندوق ها به عنوان "هزینه اختتامی" شناخته می شود، که هم روی سرمایه گذاری اولیه هزینه خواهد شد یا زمان فروش واحدهای سرمایه گذاری.


"کارمزد افتتاحی"(front-end load) در ابتدای سرمایه گذاری توسط سرمایه گذار پرداخت می شود، در حالی که "کارمزد اختتامیه"(back-end load) هنگامیکه یک سرمایه گذار سرمایه اش را می فروشد پرداخت می گردد، معمولا پیش از یک دوره زمانی مشخص.


هر دو کارمزد افتتاحیه و اختتامیه صندوق ها نوعا سه تا شش درصد از کل میزان سرمایه گذاری شده را شامل می شود، اما این میزان می تواند به اندازه هشت و نیم درصد طبق قانون باشد.


این میزان کارمزد برای کم کردن گردش سرمایه و پوشش هر گونه هزینه های اجرایی همراه شده با سرمایه گذاری است، هدفش این است که گردش را سست کند و همه هزینه های اجرایی را که وابسته به سرمایه گذاری است را بپوشاند.


در رابطه با صندوق های سرمایه گذاری، حق الازمه ها ممکن است به کارگزار به خاطر فروش واحدهای صندوق سرمایه گذاری برسد یا به خود صندوق،که ممکن است منجر به حق الازمه های اجرایی کمتر بعد از آن شود.


برای دوری کردن از این حق الزحمه های فروش، به دنبال "صندوق های بدون کارمزد"(no-load funds)،که هزینه های افتتاحی و اختتامی را مطالبه نمی کنند، باشید.


به هر صورت، مواظب هزینه های دیگر در یک صندوق بدون کارمزد باشید، مانند "نرخ هزینه"(expense ratio) مدیریت و هزینه های اجرایی دیگر،که ممکن است خیلی بالا باشند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی