انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 103)
پنج شنبه 2/9/1391 - 2:16 -0 تشکر 575391
علل تفاوت نماز شیعیان و درستی آن

علل تفاوت نماز شیعیان و درستی آن

همان طور که می دانید بین نمازی که در بین شیعیان وسنی ها برگزار می شود‏، علیرغم تمام شباهت ها، تفاوت هایی وجود دارد. یکی از این تفاوت ها در زمان برگزاری نماز است.

 

شیعیان معتقدند که هر یک از نمازهای پنجگانه وقت خاصی دارند و بهتر است در وقت خاص خود گزارده شوند؛ اما نماز ظهر و عصر و نیز نماز مغرب و عشا را با هم به جا می آورند به این دلیل که رسول خدا(ص) بدون آنکه عذری داشته باشد و بیمار یا در سفر باشند نیز اینچنین می کرده اند. این مطلب در صحیح مسلم آمده است.همچنین این کار به خاطر سبک نمودن کار امت و آسان گیری بر ایشان بوده است.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

پنج شنبه 2/9/1391 - 2:16 - 0 تشکر 575392

یکی دیگر از تفاوت ها، وضو است که شیعه جعفری دست ها را از آرنج تا سر انگشتان می شوید و نه برعکس. زیرا ایشان چگونگی وضو را از اهل بیت(ع) فراگرفته اند و آنان از رسول خدا(ص) و این پیشوایان بهتر از هر کس دیگر می دانند که جدّشان چگونه وضو می ساخته است و بی شک رسول خدا(ص) این گونه وضو می گرفته اند.شیعیان در وضو پا و سر خود را مسح می کشند و نمی شویند. هم به دلیلی که گفته شد و هم به این دلیل که در روایتی از این عباس آمده است که "وضو عبارت است از دو شستن (شستن صورت و دست) و دو مسح کردن(پا و سر)." این روایت در منابع معتبر سنی مثل تفسیر فخررازی نیز آمده است.شاید بگویید این ها مسائل مهمی نیست و مسائل بزرگتر و اصلی تر نیز برای بحث و مناظره وجود دارد ولی باید گفت که:این تفاوت ها مهم است چون نماز مهم است و در جایگاه والایی قرار دارد و البته وقتی برخی افراد با همین شبهه ها به تشیع حمله می کنند، مجبور به پاسخ دادن به انها هستیم.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی