سينما و تلویزیون (بازدید: 12241)
چهارشنبه 1/9/1391 - 9:9 -0 تشکر 575264
نبرد حضرت عباس ( حذف شده از فیلم مختار )


کربلا لبریز عطر یاس شد ، نوبت جانبازی عباس شد

                    

http://bia2mob.net


با عرض  پوزش از دوستان ، با توجه به نظرات
لینک دانلود را از این قسمت حذف کردم

خدا کند که مرا با خدا کنی آقا 
زقید و بند معاصی رها کنی آقا
دعای ما به در بسته میخورد ای کاش
خودت برای ظهورت دعا کنی آقا...
اللهم عجل لولیک الفرج....
چهارشنبه 1/9/1391 - 23:30 - 0 تشکر 575336اظهارات تهیه‌کننده «مختارنامه» درباره انتشار بخش‌های مربوط به حضرت عباس(ع)تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۱۹

صحنه‌های مربوط به حضرت ابوالفضل(ع) در سریال مختارنامه در حالی منتشر شده که هیچ‌کدام از عوامل سریال از این موضوع اطلاع ندارند.

زمان فیلمبرداری مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» و اوایل سال 88 بود که سیدعزت الله ضرغامی برای بازدید از پشت صحنه این سریال راهی شاهرود شد و در کنار دیدن از پشت صحنه سریال، به تماشای صحنه‌های مربوط به بخش‌های عاشورا و حضرت ابوالفضل (ع) مختارنامه نشست.ضرغامی پس از دیدن این بخش‌ها و تصویر زیبایی که داوود میرباقری از این واقعه عظیم تاریخی خلق کرده بود، دستور داد این بخش‌ها در سریال بیشتر شوند تا مخاطبان آن محظوظ‌تر شوند.اما پس از گذشت مدتی و انتشار تصاویری از بازیگر نقش حضرت ابوالفضل(ع) و بالا رفتن اعتراضات، رئیس رسانه ملی دستور داد تا این بخش‌ها از سریال حذف شوند.داوود میرباقری هم به اطاعت از سفارش دهندگان سریال، این بخش‌ها را حذف و به آرشیو صداوسیما سپرد.

اما امسال، ‌در حالی که رسانه ملی مختارنامه را به عنوان یک اثر فاخر از بسیاری از شبکه‌های خود پخش می‌کند و هنوز هم این سریال مخاطبان بسیاری دارد، به یکباره تصاویری از صحنه‌های مربوط به حضرت ابوالفضل(ع) در فضای مجازی منتشر و به سرعت فراگیر شد.صحنه‌هایی که اتفاقا از کیفیت بسیار خوبی برخوردار نیست و چهره حضرت عباس(ع) نیز به طور واضح و شفاف مشخص است. البته این تصاویر دیالوگ ندارد و روی آنها مداحی عربی گذاشته شده است.در این باره محمود فلاح تهیه‌کننده سریال در گفت‌وگو با فارس گفت: متاسفانه من از این جریان اطلاعی نداشتم و تازه مطلع شده‌ام.

وی ادامه داد: صحنه‌ها مربوط به همان صحنه‌هایی است که خود ما گرفته‌ایم و صحنه‌های خارجی که مربوط به یک دوربین دیگر باشد نیست.فلاح تصریح کرد: من از دیدن این تصاویر بسیار ناراحت شدم و امیدوارم که پی‌گیری شود این نسخه‌ها که مربوط به راف‌کات‌های ماست چطور بیرون آمده‌اند.وی افزود: این صحنه‌ها بدون اصلاح رنگ و صداگذاری است. در حقیقت این بخش نزدیک به 19 دقیقه است که حدود 5 دقیقه آن منتشر شده است.

فلاح در پاسخ به این سوال که با توجه به انتشار این تصاویر که چهره حضرت ابوالفضل (ع) بدون نورانی شدن منتشر شده و الان بخشی از مخاطبان آن را دیده‌اند، تصمیم ندارید این بخش‌ها را بدون نشان دادن تصویر حضرت در کار بگنجانید؟ توضیح داد: متاسفانه دیگر امکان این کار وجود ندارد. چون کار بسته شده و قصه‌ها درآمده است. اگر بخواهیم این کار را بکنیم باید سریال از اول تدوین شود.وی درباره ارائه این بخش‌ها در قالب نماهنگ نیز گفت: این کار را می‌توان انجام داد، البته از دست ما خارج شده و صداوسیما در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند.

در این باره «مهران برومند» دستیار میرباقری در تولید این سریال نیز گفت: گروه کارگردانی سریال مختارنامه از از موضوع انتشار بخش‌های محرمانه سریال بی اطلاع هستند.وی ادامه داد: این بخش‌ها به طور کامل و اصلاح شده و همراه با چهره نورانی حضرت ابوالفضل(ع) در آرشیو صداوسیما موجود است ولی این تصاویر منتشر شده مربوط به راف کات‌هاست که نمی‌دانیم چطور به بیرون راه پیدا کرده است.برومند ادامه داد: اگر تصمیمی بر استفاده از این بخش‌ها باشد، این تصاویر حاضر و آماده در آرشیو وجود دارد ولی در این زمینه مدیران صداوسیما باید تصمیم بگیرند.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 1/9/1391 - 23:31 - 0 تشکر 575338اعتراض کارگردان «مختارنامه» به انتشار صحنه‌های شهادت حضرت عباس (ع) در فضای مجازیتاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۰۲

مهر نوشت:داوود میرباقری کارگردان مجموعه «مختارنامه» در واکنش به انتشار صحنه‌های مربوط به شهادت حضرت عباس (ع) از مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» در فضای اینترنت گفت: «بنده کاملاً از این جریان بی‌اطلاع بودم و از شما این خبر را می‌شنوم.» او ادامه داد: «قطعاً نسبت به این جریان معترضم و معتقدم باید مسئولان سازمان و تهیه‌کننده فیلم پیگیری کنند تا مشخص شود این فیلم از چه کانالی در فضای مجازی منتشر شده است.» ارگردان «مختارنامه» در ادامه گفت: «به‌عنوان کارگردان مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» این صحنه‌ها را ساخته بودم تا مخاطبان آن را ببینند، اما اصلا تمایل نداشتم این صحنه‌ها با کیفیت نازل آن هم در فضای اینترنت منتشر شود.»

میرباقری ادامه داد: «این صحنه‌ها پس از ‌آنکه فهمیدیم امکان نمایش در مجموعه «مختارنامه» را ندارد از کار حذف شد و هیچ تروکاژ و مرحله فنی دیگری که برای نهایی شدن کار و نمایش ‌آن لازم بود، روی آن انجام نشده‌است.» او ادامه داد: «این نسخه تنها در اختیار تهیه‌کننده و چند دفتر فنی که سریال «مختارنامه» ‌ در آن‌ها آماده می‌شد بوده‌ و تنها مرحله تدوین را طی کرده‌است.میر باقری ادامه داد: «قطعاً نسبت به این جریان به عنوان کارگردان و صاحب معنوی اثر معترضم و معتقدم باید پیگیری لازم انجام شود تا مشخص شود این اتفاق از چه کانالی صورت گرفته ‌است.»او ادامه داد: «در این زمینه تهیه‌کننده سریال صاحب حقوق مادی است و باید پیگیری این جریان را تا رسیدن به نتیجه نهایی انجام شود.»


داوود میرباقری در پاسخ به این سئوال که آیا خود برنامه‌ای برای انتشار این صحنه‌ها در‌ آینده داشته‌ یا خیر، گفت: «در این زمینه هیچ برنامه‌ای نداشتیم چراکه پس از حذف صحنه‌ها از سریال احساس کردیم شرایط برای نمایش آن فراهم نیست و به همین دلیل مراحل فنی آن را نهایی نکردیم.»در روزهای اخیر صحنه‌هایی از مجموعه «مختارنامه» به‌عنوان حذفیات این سریال در فضای مجازی منتشر شده است که با توجه به اختصاص این صحنه‌ها به نبرد و شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و هم‌زمانی آن با ایام محرم با استقبال فراوانی در فضای مجازی مواجه شده‌است.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 3/9/1391 - 21:7 - 0 تشکر 575627


محمود فلاح: فقط ما و میرباقری این تصاویر را داشتیم

تصاویر حذف شده حضرت ابوالفضل (ع) در «مختارنامه» روی اینترنت

تصاویر مربوط به سکانس‌های حضرت ابوالفضل (ع) در سریال «مختارنامه»، به صورت راف‌کات و در زمان تقریبی 10 دقیقه در سایت‌های اینترنتی قرار داده شد.

مخاطبان می‌توانند با دانلود کردن آن، بخشی از تصاویر سانسور شده حضرت ابوالفضل (ع) در سریال «مختارنامه» را ببینند.

محمود فلاح، تهیه‌کننده‌ی «مختارنامه» نیز در گفت‌وگویی با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، توضیح داد: تصاویر اصلی بین 19 تا 18 دقیقه هستند و مونتاژ شده‌اند، اما تصاویری که در اینترنت می‌بینیم بدون صدا، اصلاح رنگ و ... هستند که یک نسخه‌ی اولیه و راف‌کات از سکانس‌های مربوط به حضرت ابوالفضل (ع) است.

فلاح ادامه داد: واقعیت این است که من هم از دیدن این تصاویر شوکه و ناراحت شدم و نمی‌دانم از کجا درز کرده است.

او تاکید کرد: نسخه‌ی کامل «مختارنامه» تا به حال از شبکه‌ای پخش نشده و این تصاویر را فقط ما و داوود میرباقری داشتیم، اما هر کسی که کپی این تصاویر را برداشته کپی ناقصی برداشته که کامل نیست، چون چیزی که ما داریم کامل و صداگذاری شده است.

به گزارش ایسنا، پخش تصاویر حضرت ابوالفضل (ع) در زمانی که «مختارنامه» روی آنتن بود از سوی علمای دینی با واکنش منفی مواجه شد که در نهایت تلویزیون تصمیم به حذف این سکانس‌ها از سریال «مختارنامه» گرفت اما حالا پس از پایان مختار این تصاویر در دسترس عموم قرار گرفته است.


لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

دوشنبه 6/9/1391 - 19:9 - 0 تشکر 576228

سلام

میشد این مبحث رو تایید نکرد
ولی خواستم با درج این مبحث و نظرات عوامل مربوط به فیلم
خود بازدید کنندگان در این مورد تصمیم بگیرند

با تشکر از شما

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

دوشنبه 6/9/1391 - 19:44 - 0 تشکر 576238


در واکنش به انتشار قسمت‌های مربوط به حضرت ابوالفضل(ع)

یک کارشناس مذهبی:

با پخش صحنه‌های حذف شده‌ی «مختارنامه» ذهن مردم آسیب دید

عضو هیات علمی پژوهشکده‌ی علوم و اندیشه سیاسی در واکنش به انتشار بخش‌های حذف شده حضرت ابوالفضل (ع) در سریال «مختارنامه»، گفت: نباید مسائل معنوی را که به عنوان اعتقادات در ذهن مردم وجود دارد، به امری محسوس تبدیل کنیم.


حجت‌السلام سجاد نظرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا تاکید کرد: چنین مسائلی هر قدر هم هنرمندانه صورت گیرد، معمولا با سلیقه‌ی بعضی جور درمی‌آید و با سلیقه‌ی بعضی هماهنگ نیست. حضرت ابوالفضل (ع) در بین همه‌ی مردم چه مذهبی و چه غیرمذهبی، قداست خاصی دارد و وقتی چهره او را به تصویر می‌کشیم، عده‌ای می‌پسندند و عده‌ای نمی‌پسندند و باعث شکستن قداست آن می‌شود.


او تاکید کرد: استفاده از هنر در محسوس کردن معنویات طوری است که ذهن فرد را به سمت دیگری می‌برد؛ مثلا اگر بخواهیم شخصیت مختار را در ذهن بیاوریم، ذهنمان ناخودآگاه به سمت چهره‌ی فریبرز عرب‌نیا می‌رود و در مورد عمر سعد، مهدی فخیم‌زاده را به یاد می‌آوریم.


این کارشناس مذهبی سپس به مساله‌ی فاجعه‌زدایی از برخی موارد اشاره کرد و گفت: احساس می‌کنم بعضی آدم‌های خوشنام صداوسیما باعث فاجعه‌زدایی از برخی موارد می‌شوند؛ مثلا وقتی به جنایت عاشورا فکر می‌کنیم، احساس می‌کنیم عده‌ای وجود داشتند که مثل گرگ و کفتار برخورد کردند، اما همین حالت وقتی در سریال «مختارنامه» نمایش داده می‌شود، یک سپاه منظم و شیک را نشان می‌دهد که همه لباس قشنگ پوشیده‌اند و منتظر فرمان هستند. این باعث گندزدایی از فاجعه می‌شود.


او ادامه داد: هنر مثل تیغ دو لبه است. هم باعث تهییج احساسات می‌شود و هم عمق برخی از فاجعه‌ها را از ذهن پاک می‌کند؛ مثلا در روایات هست که در حادثه عاشورا از سم اسب‌ها گوشت شهدای عاشورا تکه تکه پرتاب می‌شد، اما آیا هنر امروز ما می‌تواند آن را نشان دهد که مسلما پاسخ منفی است.


نظرزاده بار دیگر به عینی کردن شخصیت‌های مذهبی اشاره کرد و توضیح داد: وقتی هنر وارد چنین مقوله‌ای می‌شود و آن را به یک امر محسوس تبدیل می‌کند که در خیلی از موارد هم نمی‌توانیم آن را خوب از آب در بیاوریم، مردم ممکن است بگویند الحمدالله ما فکر می‌کردیم این حادثه خیلی بدتر بوده که خدا را شکر نبود. به علاوه در ذهن خیلی از مردم این تقدس شکسته می‌شود.


او تصریح کرد: پایین‌ترین مساله‌ای که ممکن است اتفاق بیفتد، صدمه زدن به ذهن کسانی است که چنین تصویری را قبول ندارند. در قضیه مختار و با پخش صحنه‌های حذف شده‌ی مربوط به حضرت ابوالفضل (ع) در سریال «مختارنامه» هم ذهن نیمی از مردم آسیب دیده است.


عضو هیات علمی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی ادامه داد: به نظر من عرصه هنر، عرصه‌ای است که باید خط قرمزهایش را رعایت کنند. یکی از شبکه‌های قطری چهره امام حسن (ع)، امام حسین (ع) و خلفا را پخش کرد ولی هدف آنها تقدس‌شکنی بود و چون هدفمند کار می‌کنند، سعی می‌کنند خطاهای انسانی را نیز در آن جا بدهند. ما نباید به بهانه اینکه کارمان اثرگذار است، با آنها همراه شویم.ایسنا

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی