انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 557)
سه شنبه 30/8/1391 - 22:44 -0 تشکر 575219
روابط قبل از ازدواج خوب یا بد؟

 

آقا پسری با دختر خانمی قرار میذارن تا برای ازدواج همدیگرو بیشتر بشناسند، یکی از ترفندهایی که معمولا پسرها برای دستیابی به یک دختر بکار میگیرند بازگو کردن جملات زیر است.


گامهای اولیه دوستی هایی که امروزه رواج دارند :


رابطه ای بر مبنای دوستی:

یک نگاه، یک پروژه دانشجوئی، محل کار، دانشگاه، مسیر رفتن به مدرسه، اتوبوس مترو تاکسی، اینترنت، خرید و فروش، اس ام اس اشتباه، خیابان، کوچه و … به هر حال در زمان و مکانی یا بر حسب اتفاق جرقه آشنایی زده میشود و به نوعی آغاز رابطه دوستی بین دو جنس مخالف. مسلما اول هر رابطه ای خوب است و ارتباطات زیاد. با گذر زمان و به میان آمدن احساسات رنگ رابطه تغییر میکند چون دو طرف هدف مشخصی از رابطه دوستی ندارند عموما حجم بالای احساسات را در همان ابتدای رابطه بکار میگیرند تا کم کم احساسات فی مابین دو طرف باعث وابستگی شود برخی ها این وابستگی احساسی را با دوست داشتن و عاشق شدن اشتباه میگیرند همچنان رابطه را ادامه داده تا این وابستگی جای خود را به عادت کردن داده حرفهای تکراری و …

سه شنبه 30/8/1391 - 22:49 - 0 تشکر 575220

رابطه بر مبنای شناخت بیشتر برای ازدواج (پیشنهاد رابطه جنسی از سوی پسر):


آقا پسری با دختر خانمی قرار می گذارند تا برای ازدواج همدیگر را بیشتر بشناسند، یکی از ترفندهایی که معمولا پسرها برای دستیابی به یک دختر بکار میگیرند بازگو کردن جملات زیر است:


دوست دختر قبلی من بهم خیانت کرد، با من صادق نبود، تو با بقیه دخترها فرق داری، تو دختر پاکی هستی و من به خاطر پاکی تو رو انتخاب کردم.


اگر از این پسر بپرسی چرا شما را دوست دارد جوابهای زیر را خواهید شنید:


دوست داشتن که دلیل نمی خواد، نمیدونم چرا اینقدر دوست دارم، چون تو با بقیه دخترا فرق داری و …


مدتی کم از رابطه به اصطلاح شناخت برای ازدواج می گذرد ادعای دوست داشتن دو طرف به میان می آید و پسر از دختر درخواست رابطه جنسی دارد.

سه شنبه 30/8/1391 - 22:55 - 0 تشکر 575221

دلایلی که به میان می آورند عبارتند از:

تو اگر من رو واقعا دوست داری باید این رابطه رو با من داشته باشی، تو منو درک نمیکنی من پسرم بهم فشار میاد اگر منو درک میکردی نیازهایم هم برات مهم بود، من و تو متعلق به هم هستیم حتما که نباید اسممون تو شناسنامه هم باشه که بتونیم رابطه جنسی پیدا کنیم، قبل از ازدواج باید با هم رابطه جنسی داشته باشیم که بفهمیم میتونیم پاسخگوی نیازهای جنسی هم باشیم یا نه، تو حتما منو دوست ندرای که پیشنهاد رابطه جنسیم رو رد میکنی.


این شرایطی است که متاسفانه دیر یا زود اکثر دختران در روابط دوستی با آن مواجه می شوند من قصد دارم تا با ارائه مطالب ذیل در این زمینه راهنمای این دسته از دختران باشم.


اولا: یک پسر چرا شما را برای ازدواج انتخاب کرده: مسلما اکثر پسرها فردی را برای ازدواج انتخاب میکنند که طبق گفته خودشان دختر پاکی باشد این موضوع را بارها به دختر بازگو می کنند که تو با بقیه دخترا فرق داری تو دختر پاکی هستی حال سوال اینجاست به نظر شما آیا اگر پسری به پاکی شما ایمان داشته باشد به خود اجازه میدهد تا بواسطه لحظاتی لذت این پاکی زیر پا گذاشته شود؟


دوم: پسرها عموما در پیشنهادات رابطه جنسی خود به دخترها می گویند اگر من رو دوست داری باید به نیازم پاسخ دهی و اگر این کار را نکنی یعنی من رو دوست نداری.


سوال اینجاست چرا یک دختر باید با زیر پا گذاشتن عفاف و پاکی خود دوست داشتن خود را به اثبات برساند؟


چرا یک پسر با خویشتن داری و جلوگیری از شهوت و هوس خود دوست داشتن خود را نشان ندهد؟


مگر نه اینکه ادعای دوست داشتن دارد و آیا به این فکر کرده اید که چطور میشود به یک پسر که قادر نیست جلوی نفس خو د را بگیرد برای زندگی تکیه کرد؟

سه شنبه 30/8/1391 - 23:7 - 0 تشکر 575223

مهم ترین فاکتور: بیش از ۹۰ درصد از روابطی که در آن رابطه جنسی بوجود می آید ازدواج صورت نمیگیرد. بیش از ۹۵ درصد از پسران هرگز راضی نمی شوند با کسی که رابطه جنسی به صورت کامل داشته اند ازدواج کنند. این خاصیت مردان است این در وجود اکثر مردان قرار داده شده است. گرایشهای احساسی پسران پس از رابطه جنسی جای خود را به گرایش جنسی میدهد و فقط بعد از اولین رابطه جنسی رابطه دوستی شما بواسطه انجام رابطه جنسی ادامه می یابد. یک پسر جذب دختری می شود که دیرتر به او راه دهد نه اینکه خود را کامل در اختیار او قرار دهد البته در مورد ازدواج.

و اکثر روابطی (۹۰ درصد) که در آن رابطه جنسی بوجود می آید سرانجامی در پی ندارد. این دست هیچ مردی نیست؛ این در ناخودآگاه پسران نهفته است و غالبا آن دسته از روابطی هم که در آن رابطه جنسی بوجود می آید و به ازدواج ختم می شود به دلایلی همچون (باردار شدن، جلوگیری از آبرو ریزی و…) و حتی اگر چنین هم نباشد در زندگی زناشویی دچار مشکل می شوند. شاید شما فکر کنید دوست پسر شما متفاوت باشد مسلما اگر تجربه کنید پی به محتویات این مقاله خواهید برد.

سه شنبه 30/8/1391 - 23:9 - 0 تشکر 575224

قانونگذاری در روابطی که برای شناخت بیشتر جهت ازدواج میباشد :


هیچ اشکالی ندارد برای شناخت بیشتر جهت ازدواج ارتباط سالمی وجود داشته باشد اما باید فراموش نکنیم که این رابطه با رابطه دوستی تفاوت دارد و قوانین خاص خود را دارد اولا مدت زمان باید تعیین شود که حداکثر ۲ ماه میباشد چون شناخت کامل هیچوقت حاصل نمی شود. با گفتگوی تلفنی زیاد با ارتباط از طریق چت نمی توان به شناختهای اولیه دست یافت و متاسفانه احساساتی که بر دو طرف حاکم می شود هر دو را از شناخت درست منحرف میکند. برای همین به این فکر کنید که پس از این دو ماه ممکن است به این نتیجه برسید که معیارهای یکدیگر را ندارید.


فاکتور مهم: هر زمان فکر انتخاب همسر برای ازدواج هستید باید معیارهایتان مشخص شده باشد (حتما مکتوب باشد) و این معیارهای ثابت شده باشد یعنی باید به سنی رسیده باشید که معیارهای شما برای انتخاب همسر تغییر نکند هر چند که ازدواج سن مشخصی ندارد اما عموما در پسرها سن ۲۶ تا ۳۰ سالگی سنیست که معیارها ثابت شده و در دختران سن ۲۴ تا ۲۷ . البته این شرایط سنی در همه افراد یکسان نیست چرا که بلوغ فکری و رفتاری فرد نیز در این روند موثر است. قبل از به میان آمدن احساسات طرف مقابل را با معیارهای خود مقایسه کنید.


نکته بعدی شهوت در وجود هر مردی پر رنگ است و در وجود زنان هم وجود دارد اما در مردان غریزه جنسی جلو تر از احساسات و در زنان بالعکس است به همین دلیل دختران در صورتی رابطه جنسی برقرار میکنند که واقعا حس کنند از روی دوست داشتن است اما پسران اینگونه نیستند. از اینرو غریزه جنسی میتواند یکی از دلایل پر رنگ ازدواج مردان باشد که گاها خود از آن بی اطلاعند اما امریست طبیعی.

سه شنبه 30/8/1391 - 23:11 - 0 تشکر 575226

در رابطه ای که برای شناخت است صحبت راجع به مسایل جنسی مناسب نیست، در این زمینه باید در دوران نامزدی صحبت کرد (نامزدی قبل از عقد) نکته مهم اینکه سعی نکنید موقعیت و وجه اجتماعی طرف مقابل شما باعث بشود تا هویت فردی وی را نادیده بگیرید شما در زندگی با هویت فردی آن طرف روبرو هستید نه وجه و موقیعت اجتماعی طرف مقابل (هر انسان دو شخصیتاجتماعی و فردی دارد که متاسفانه در اکثر آدمها تفاوت رفتاری و گفتاری بین این دو هویت زیاد است بعنوان مثال یک استاد دانشگاه، یک دکتر، یک شخصیت برتر اجتماعی دارای وجه اجتماعی مناسبی است شاید رفتارهای مودبانه و با کلاسی در اجتماع از خود نشان دهد اما در منزل یا در حین عصبانیت هویت فردی آن باعث بشود تا الفاظ یا رفتارهای نامناسبی از خود نشان دهد).


مورد بعدی اگر هدف یک پسر ازدواج باشد هر چه زودتر خانواده را در جریان میگذارد حتی اگر شرایط آن مهیا نبود مسلما قرار نیست آدم منتظر بماند تا همه شرایط ایده آل برایش فراهم شود چون اگر منتظر این زما ن بماند شاید چند سالی به طول بینجامد و هیچکس انتظار ندارد که از همان اول زندگی هر پسر صاحب خانه صاحب اتومبیل دارای مدرک و شغل مناسب و … باشد. ادامه رابطه شناخت باید با اطلاع خانواده ها باشند چرا که خانواده نقش مهمی دارد.

چهارشنبه 1/9/1391 - 0:27 - 0 تشکر 575242

سلام
روابط قبل از ازدواج انواع مختلفی داره که هر کدومش شرایط خاص خودش و داره ولی خوب اصولا براساس دوستی های خیابونی و نتی هستش که بدون در نظر گرفتن شرایطشون از هم خوششون میاد و بر اساس روابط بسیاری که با هم دارن بهم وابسته میشن و میخوان ازدواج کنند حالا یا بهم میرسن یا بهم نمیرسن که در هر دو صورت عواقب بدی در انتظار دو طرف هست
باید فرهنگ سازی بشه تا جوونها فرق بین عاشق واقعی و غیر واقعی را بفهمن

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 9/9/1391 - 15:5 - 0 تشکر 576684

بله دوست عزیزم مسائلی که مطرح کردید خیلی مفید هستند
باز هم دوستی داریم تا دوستی
به نظر من صحبت بین خانم و اقا الان دیگه چیز طبیعی هست و خب یک نوع رابطه اجتماعی هست اما هر چیزی حدی داره حالا اسمش رو میشه گذاشت دوستی اما به نظر من این نوع چیز بدی نیست به شرطی جایگاه و شان و احترام و مسائل روابط شرعی رعایت بشه .در صورتی که واقعا دو طرف فهم و درک برای دید پاک و خوب نسبت به هم داشته باشند میتونن به هم کمک هم بکنند

اما مساله دیگه برداشت مسائل گذرا و غریزی هست که به اسم دوستی وارد میشن مخصوصا از طرف پسرها نسبت به دختر ها  صورت میگیره و حرفهایی که صدر مطلب امده گواهی درستی به این مطلب هست
اما این نوع رابطه اسمش دوستی نیست .شیادی هست دو طرف توی این رابطه سعی میکنن ارتباط طرف مقابل رو جلب بکنن و بعد هم سو استفاده .متاسفانه خانم ها بیشترین قربانی در این مطالب هستند .و خب در دوستی فکر نمیکنند طرف مقابل نیت بدی داشته باشه و اعتماد میکنن. سریعا هم با مسائل و درخواست های غلط روبرو میشن .و مشکلاتی پیش میاد
به قول دوستمون اگر پسری به پاکی دختری ایمان داشته باشه به خودش اجازه نمیده به خاطر لذت گذرا این پاکی رو بهم بزنه
بله باید حدو  مرز مشخص بشه و فرهنگ سازی بشه تا این دو .  طرف مقابل رو بهتر بشناسن دوست رو از دشمن تشخیص بدن

                                                                                                   ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم / در ره عشق جگر دار تر از صد مردیم
هر زمان عطر خمینی به سر افتد ما را / دور سید علی خامنه ای میگردیم

پنج شنبه 9/9/1391 - 20:40 - 0 تشکر 576688

اصولا دوستی از طرف پسر با نیت ارضای غرایزه یعنی غیر از این نیست مطمئن باشین اگه غیر از این باشه پسر پس از مدت کوتاهی که از دوستی گذشت با دختر ازدواج میکنه .
اینا که میگن میخوایم یک همدم داشته باشیم و از این حرفا کشکه مطمئنا قصد سوء دارن دخترها هم مخصوصا توی سن کم زود تحت تاثیر قرار میگیرن و زود وابسته میشن و هر چیم پسر بگه گوش میکنن به این امید که پسر خواهانشونه بعدم به جایی میرسه که دیگه نه راه پس دارن و نه راه پیش.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 9/9/1391 - 21:10 - 0 تشکر 576692

بله قبول دارم اینجا دوستی از طرف پسر معمولا با اهداف خاص هست اما خب گاهی اوقات اگر نیت و عقیده درست باشه نه تنها از طرف پسر بلکه از طرف هردو  و هر دو طرف مقید باشند و در چارچوب ارتباط داشته باشن بد نیست
بله وبدترین چیز هم همین تاثیر پذیر بودن و گول خوردن دخترهاست که هرچه سن پایین تر احساساتی تر  خام تر .اینکه همه نیاز به یک همدم دارن بر هیچ کس پوشیده نیست .اما کسی که همدم بخواد دنبال دوستی با جنس مخالف نمیره بلکه دنبال فردی مناسب به عنوان همسر میگرده .یعنی از راه درستش اقدام میکنه  همه ادم ها دوست دارن یک نفر رو همیشه به عنوان همدم کنارشون داشته باشن اما یک دوست نمیتونه همدم همه لحظات زندگی بشه .این مساله غیرقابل باور هست .
وابسته شدن هم خیلی بده معمولا وابستگی زمانی بیشتره که فرد از دنیای اطرافش خسته میشه  و به یک نفر پناه میاره و همه بدی هاش رو خوب میبینه و توجیه میکنه .و همین وابستگی و ترس از جدا شدن هست که بیشترین مشکلات رو به وجود میاره

                                                                                                   ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم / در ره عشق جگر دار تر از صد مردیم
هر زمان عطر خمینی به سر افتد ما را / دور سید علی خامنه ای میگردیم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی