فرهنگ پایداری (بازدید: 158)
يکشنبه 28/8/1391 - 0:51 -0 تشکر 574669
خلاصه ای از زندگینامۀ شهید احمد الجعبری/ تصاویر

جنگنده های رژیم صهیونیستی در حمله هوایی به غزه، سرانجام احمد الجعبری، بالاترین مقام نظامی گردان های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین"حماس" را به شهادت رساندند.

 

جام سیاسی به نقل از العالم، " احمد سعید خلیل الجعبری " كه به عنوان قدرتمندترین مرد حماس شناخته می شد، در اسرائیل با عنوان " رئیس ستاد جنبش حماس " نامیده می شد. الجعبری كه مذاكره كننده مستقیم جنبش حماس با رژیم صهیونیستی در ماجرای مبادله گلعاد شالیت بود، به سبب عهده دار بودن فرماندهی عملیاتی گردان های عزالدین قسام، از ویژه ترین افراد تحت پیگرد سازمان های امنیتی رژیم صهیونیستی به شمار می رفت.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

يکشنبه 28/8/1391 - 0:51 - 0 تشکر 574671

الجعبری در سال 1995 از زندان رژیم صهیونیستی آزاد شد و اداره موسسه رسیدگی به امور اسیران وابسته به جنبش حماس را به عهده گرفت. آن گاه در سال 1997 وارد دفتر رهبری سیاسی جنبش حماس در غزه شد و رابطه اش با محمد الضیف، سعد العرابید و عدنان الغول از شاخص ترین فرماندهان گردان های قسام مستحكم شد و همین مساله سبب شد نیروهای امنیتی وابسته به تشكیلات خودگردان او را در سال 1998 به اتهام ایفای نقش حلقه اتصال میان شاخه نظامی و رهبری سیاسی جنبش حماس بازداشت كند.


اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

يکشنبه 28/8/1391 - 0:52 - 0 تشکر 574673

قابلیت های فرماندهی الجعبری به سرعت در گردان های قسام، نمود یافت و شاخه نظامی جنبش حماس را در مدتی كوتاه از گروهی شبه نظامی به یك شبه ارتش با بیش از 10 هزار نیروی نظامی تبدیل كرد كه بر اساس رتبه بندی مشخص هرمی به فعالیت مشغول شدند و هر یك در واحدهایی ویژه به كار گرفته شدند. الجعبری زرادخانه متنوعی و بزرگی از نظر تسلیحاتی برای گردان های قسام تدارك دید كه برخی از سلاح های آن بومی بود.


اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

يکشنبه 28/8/1391 - 0:52 - 0 تشکر 574674

" الجعبری " به بزرگ ترین معضل سازمان های امنیتی تبدیل شده بود. او علاوه بر فرماندهی عملیات مختلف و بی سابقه بر ضد رژیم صهیونیستی پیش از عقب نشینی این رژیم از غزه در سال 2005، به عنوان یكی از مسئولان اصلی پاكسازی غزه از جاسوسان تشكیلات خودگردان می داند كه به جدایی غزه در ژوئن 2007 انجامید. وی همچنین به عنوان مغز متفكر عملیات ربودن گلعاد شالیت نظامی صهیونیست به شمار می رفت. الجعبری همچنین در تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، با برنامه ریزی عملیات منحصر به فردی در ایستادگی در مقابل تجاوز همه جانبه اسرائیل، ناكامی بزرگی را برای این رژیم رقم زد و از همین جا برنامه ریزی رژیم صهیونیستی برای ترور الجعبری در دستور كار قرار گرفت و ارتش رژیم صهیونیستی بارها سعی كرد او را ترور كند كه مهم ترین اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در این مجال، حمله موشكی بالگردهای آپاچی به خانه او در 18 آگوست 2004 بود كه به زخمی شدن او منجر شد. در این حمله تروریستی فرزند ارشد الجعبری به نام محمد و برادرش و سه تن از نزدیكانش شهید شدند.
الجعبری داماد شهید عبدالعزیز الرنتیسی بود و فرزند او شهید محمد الجعبری داماد شهید صلاح شحاده بود.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی