انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 1121)
پنج شنبه 25/8/1391 - 23:13 -0 تشکر 574319
معرفی برترین طراحان مد و لباس اسلامی ـ ایرانی در حوزه مانتو و پوشش سر

معرفی برترین طراحان مد و لباس اسلامی ـ ایرانی در حوزه مانتو و پوشش سر

گروه اجتماعی: در مراسم اختتامیه نمایشگاه «مد مانتو و پوشش سر آبان ماه» كه عصر امروز برگزار شد، 9 نفر از طراحان برتر مانتو و سه نفر از نویسندگان مقاله‌های برتر حوزه طراحی مانتو و پوشش سر اسلامی ـ ایرانی معرفی شدند.

مراسم اختتامیه نمایشگاه «مد مانتو و پوشش سر آبان ماه» عصر امروز چهارشنبه 24 آبان ماه با حضور سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمیدرضا شاه آبادی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عفت شریعتی مشاور وزیر در امور بانوان و جمعی از طراحان و صاحب‌نظران حوزه مد و لباس در تالار وحدت برگزار شد.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

پنج شنبه 25/8/1391 - 23:15 - 0 تشکر 574321

در ابتدای این مراسم كه با قرائت آیات حجاب و سوره كوثر آغاز شد، عفت شریعتی در امور بانوان عرصه پوشاك را عرصه هنر معرفتی و نگریستن در آئینه جمال و جلال الاهی دانست و گفت: طراحی لباس تلالو اندیشه‌های درون در جلوه‌های بیرونی است.


وی با اشاره به اینكه طرح ساماندهی مد و لباس در مجلس هفتم به تصویب نمایندگان رسید اما در این خصوص همچنان باید كارها و حمایت‌های بیشتری صورت گیرد، از كمیسیون فرهنگی مجلس و كمیسیون‌های مرتبط با این مسئله خواست در راه اعتلای این برنامه‌ها به كارگروه ساماندهی مد و لباس كمك كنند. مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان:
عرصه پوشاك عرصه هنر معرفتی و نگریستن در آئینه جمال و جلال الاهی است و طراحی لباس تلالو اندیشه‌های درون در جلوه‌های بیرونی است

شریعتی به مشكل پارچه برای تولید انبوه طرح‌های ارائه شده اشاره و خواستار كمك مسئولان زیربط در حل این مسئله شد.


تئاتر عزاداری حسینی ادامه بخش این مراسم بود و سپس حمیدرضا شاه‌آبادی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأكید بر اینكه یكی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها برای صیانت از سبك زندگی اسلامی ـ ایرانی پوشلاك است، عنوان كرد: ما امروز در ایستگاهی ایستاده‌ایم كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش اساسی خود را در مد و لباس به عنوان شاخصه سبك زندگی اسلامی ـ ایرانی ایفا كرده است.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

پنج شنبه 25/8/1391 - 23:17 - 0 تشکر 574323

وی از ورود كارگروه ساماندهی مد و لباس به طراحی لباس‌های آقایان و كوكان خبر داد و افزود: داشتن یك لباس متناسب با فرهنگ ایرانی ضرورت ماست و ورود به حوزه پوشاك كودكان با در نظر گرفتن تمامی ضرورت‌های خاص این حوزه باید مورد اقدام قرار گیرد.


در ادامه مراسم اولین شناسه یكپارچه مد و لباس اسلامی ـ ایرانی(شیما) توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر روی مانتوی طراحی شده توسط طراحان كشورمان نصب و از اولین ژورنال مد و لباس بانوان ایرانی رونمایی شد.


سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی كشورمان پس از مراسم رونمایی، با اشاره به آیات قرآن در مورد پوشش و لباس گفت: اولین منبع طراحان و پژوهشگران حوزه مد و لباس باید آیات قرآن كریم و سیره ائمه معصومین(ع) باشد.


پس از سخنرانی وزیر ارشاد به 12 نفر از طراحان برتر نمایشگاه «مد مانتو و پوشش سر آبان ماه» شامل سه نفر از طراحان برتر مانتوی مجلسی، سه نفر برتر طراحان مانتوی اجتماع، سه نفر برتر ارائه كنندگان مقاله‌های علمی و سه نفر از طراح اولی‌ها لوح سپاس و جوایزی اهدا شد.


همچنین با توجه به اینكه هیچ یك از طرح‌های ارائه شده در حوزه پوشش سر به عنوان طرح‌های برتر انتخاب نشده بودند، از صاحبان چهار طرح پوشش سر تجلیل به عمل آمد، همچنین 9 نفر از طراحان مانتو نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی