امر به معروف؛نهی از منکر (بازدید: 156)
دوشنبه 22/8/1391 - 18:59 -0 تشکر 573609
حاجی بیا اینجا

شاید برای خود ماها هم عجیب بود. ۴۰ روحانی جوان از ساعات اولیه صبح در ورزشگاه آزادی و تعجب همگان که « آقا، خبریه؟» ، «اتفاقی افتاده؟!»
 


نزدیک ظهر بود که کم‌کم جوانان عزیز وارد ورزشگاه ‌شدند و متعجب از حضور روحانیون در ورزشگاه که این تعجب بیشتر برای قشر خودمان جای تاسف داشت؛ که شاید بعد از خواندن کامل این مطلب حق بدهید برای خودمان متاسف باشیم!

 بعد از خوردن ناهار، کم کم کارمان شروع شد. دوستان طلبه در بین جایگاه تماشاگران و جاهای مختلف ورزشگاه پخش شدند.
 واقعیت این بود که در دل‌های ما هم تردید وجود داشت و نگرانی از این که؛
 


حضور روحانیون در ورزشگاه آزادیآیا مورد استقبال جوانان عزیز قرار می‌گیریم؟
 آیا می‎توانیم جوابگوی این همه تماشاگر باشیم؟
 سوالاتی که از ما پرسیده می شود بیشتر در چه موردی است؟
 عکس العمل تماشاگران بعد از برد یا باخت تیم ملی ایران، با ما چگونه خواهد بود؟

دوشنبه 22/8/1391 - 19:3 - 0 تشکر 573610 چیزی نگذشت که با استقبال عجیب تماشاگران و عکس العمل مثبت آنان روبرو شدیم. در هرنقطه‌ای که یک روحانی حضور داشت، از تیپ‌ها و قشرهای مختلف جوانان دور او جمع می شدند؛ بعضی‌ها سوال خصوصی داشتند، مشکلاتی مثل مسائل خانوادگی، ازدواج، مسئله دینی و عقیدتی، ارتباط با نامحرم، لقمه حلال و حرام و… از مجموع سوالاتی بود که جوانان از روحانیون می‌پرسیدند. بعضی‌‌ها هم از روحانیون برای گرفتن عکس یادگاری یا صرف چای و تخمه دعوت می‌کردند.

 چنان شور و نشاطی بر فضا حاکم بود که خستگی برایمان معنی نداشت. چه کسی فکر می‌کرد برای اولین بار این حرکت اینقدر مورد استقبال قرار بگیرد؟ از نکات برجسته، صحنه‌ی حضور جوانان در نماز جماعتِ نمازخانه‌های ورزشگاه بود که در بعضی جاها برای نماز جماعت، تو نوبت ایستاده بودند؛ به قول خودشان: «صف و نوبت نماز جماعت را ندیده بودیم که دیدیم!»


 تحیلی‌های سیاسی جوانان هم در نوع خود جالب بود. وقتی از یکی پرسیدم: آخر چرا از شهرستان و آن هم چند ساعت قبل از بازی آمدی استادیوم؛ جواب داد: «حاجی، می‌دونی برد این بازی چقدر تو مسئله تحریم اثر داره»!

 شکایات آنان از مسایل مختلف کشور، گله‌ها و نظرات شان بسیار جالب بود.حضور روحانیون در ورزشگاه آزادی کلام قاصر است از این همه لطف جوانان به طلبه های جوان، و شاید همین مولفه باعث همبستگی ماها شده بود. وقتی می‌دیدند ماها هم‌صدا با آنان از تیم ملی کشورمان دفاع می‌کنیم و آرزوی بُردش را داریم، به این نتیجه رسیدن که قشر روحانیون هم مثل خودشان ساده و صمیمی هستند. و شاید در دلشان می‌گفتند که ماها هم به آنها بیخود بدبین بودیم!

 دل های پاک آنان خود به خود ما را مجذوبشان می‌کرد. تا آنجایی که بیش از ۱۰ هزار نفر وقتی صدایم کردند: «حاجی بیا اینجا» دیگر نتوانستم جلوی پاهایم را بگیرم و بی اختیار به همراه دوست عزیزم مصطفی بینشان رفتیم و ناگهان با تشویق عجیب آنان روبرو شدیم که واقعا قابل توصیف نیست.

سه شنبه 23/8/1391 - 10:2 - 0 تشکر 573686

خیلی امیدوار کننده بود 

این روحانیون گرامی هم تصمیم جالبی گرفته بودن 


خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی