تعلیم و تربیت (بازدید: 1437)
دوشنبه 22/8/1391 - 9:51 -0 تشکر 573516
معرفی مجلات و ژورنال‌های معتبر علمی در زمینه آموزش و پرورش

آشنایی با ژورنال‌های معتبر در زمینه آموزش می‌تواند از چند جنبه برای دست‌اندركاران عرصه آموزش و پرورش مفید فایده باشد.

در وهله اول این ژورنال‌ها حاوی جدیدترین مقالات علمی و تخصصی هستند كه می‌توان از آن‌ها جهت ارتقاء و به روز رسانی اطلاعات علمی بهره گرفت و از دیگر سو می‌توان با ارسال مقالات علمی به این ژورنال‌ها، جهان آموزش را از پژوهش‌های انجام پذیرفته در كشورمان مطلع نمود. برخی از ژورنال‌های معتبر در حوزه آموزش و پرورش كه به صورت Online در دسترس می‌باشند به شرح زیر می باشند.

دوشنبه 22/8/1391 - 9:52 - 0 تشکر 573518


1ـ ژورنال بین‌المللی پژوهش آموزشی:


International Journal of Educational Research


این ژورنال معتبر علمی بیش از سی سال سابقه فعالیت دارد و از مجلات معتبر علمی است كه تا مدتی قبل مقالات فردی را جهت داوری و چاپ بررسی نمی‌كرد و تنها به درج مقالات و طرح‌های پژوهشی جمعی اقدام می‌نمود اما مدتی است كه این ژورنال، مقالات فردی را نیز داوری و منتشر می‌كند. سردبیر ین ژورنال نیل مرسر می‌باشد. مقالات و گزارش‌های معتبر علمی كه به هر یك از حوزه‌های آموزش و روش‌شناسی تدریس مرتبط باشد امكان چاپ در این ژورنال را دارند. مقالات می‌بایست به آدرس پست الكترونیكی


Email:C.J.Johns-mackenzie@open.ac.uk فرستاده شوند.


این ژورنال 8 شماره در سال منتشر می‌شود.

دوشنبه 22/8/1391 - 9:54 - 0 تشکر 573519

2ـ ژورنال آموزش پایه بزرگسالان Adult Basic Education


این مجله به مقالات و موضوعات مرتبط با آموزش بزرگسالان و ارتقاء تأثیر بخشی آموزش به بزرگسالان بی سواد و كم سواد و افراد دور مانده از تحصیل می‌پردازد.


این ژورنال سه بار در سال منتشر می‌گردد. برای فرستادن مقالات خود به این ژورنال از آدرس پست الكترونیكی زیر استفاده كنید: Journal editor @ literacy program.orgدوشنبه 22/8/1391 - 9:54 - 0 تشکر 573520

3ـ ژورنال بین‌المللی آموزش فنی و حرفه‌ای


International Journal of vocational Education and Training


این ژورنال، مجله رسمی انجمن بین‌المللی آموزش فنی و حرفه‌ای می‌باشد كه به صورت یكسال در میان منتشر می‌شود و مركز اصلی آن در دانشگاه تنسی آمریكاست. آدرس اینترنتی ژورنال انجمن بین‌المللی و آموزش فنی و حرفه‌ای WWW.iveta.org/journals.htm می‌باشد كه آرشیو شماره‌های قبلی (از سال 1993 تا 2006) در آن موجود است. ایمیل این نشریه نیز ewbrewer @ utk.edu می‌باشد.

دوشنبه 22/8/1391 - 9:55 - 0 تشکر 573521


4ـ ژورنال بین‌المللی آموزش مستمرInternational Journal of lifelong Education


این مجله به بررسی پژوهش‌های انجام گرفته در زمینه آموزش مستمر (بلندمدت) در كشورها و موقعیت‌های مختلف می‌پردازد و 6 شماره در سال منتشر می‌گردد. این مجله برای برخی شماره‌های خود فراخوان مقاله هم منتشر می‌كند. پست الكترونیكی این دو ماهنامه برای ارسال مقاله: P.Jarvis @ surrey.ac.ukدوشنبه 22/8/1391 - 9:56 - 0 تشکر 573522

5ـ نشریه بررسی‌های بین‌المللی آموزش (UIE)


International Review of Education


این فصلنامه به مطالعات تطبیقی در زمینه آموزش رسمی و غیررسمی اختصاص دارد و توسط انستیتو آموزش یونسكو (UIE) منتشر می‌گردد. این ژورنال به 2 زبان انگلیسی و آلمانی منتشر می‌گردد.

دوشنبه 22/8/1391 - 9:57 - 0 تشکر 573523


6ـ ژورنال آموزش و گسترش كشاورزی


Journal of Agricultural education and extension


این فصلنامه به دستاوردهای جدید و تغییرات رخ داده در عرصه كشاورزی و آموزش آن می‌پردازد. در سایت این فصلنامه به آدرس http://www.jaee.nl


چكیده همه مقالات و همچنین دسترسی محدود به برخی مقالات به شكل كامل فراهم است.

دوشنبه 22/8/1391 - 9:57 - 0 تشکر 573524


7ـ ژورنال تربیت و ارتقاء معلم آسیا اقیانوسیه


(Asia-Pacific Journal of Teacher Education & Development)


این ژورنال به تحلیل‌های انتقادی از شیوه تدریس در دوران مختلف تحصیلی اختصاص دارد. این نشریه توسط اتحادیه آموزش معلمان استرالیا (ATEA) به صورت سه نسخه در سال منتشر می‌شود. اطلاعات بیشتر درباره این اتحادیه و ژورنال آن در آدرس www.atea.edu.au موجود می‌باشد.

دوشنبه 22/8/1391 - 9:58 - 0 تشکر 573525


8ـ ژورنال آموزش از راه دور (Journal of Distance Education)


این ژورنال كه 6 شماره در سال منتشر می‌گردد به موضوع آموزش از راه دور اختصاص دارد و دسترسی كامل و رایگان به منبع مقالات آن فراهم است. سایت این مجله www.joe.org می‌باشد.

دوشنبه 22/8/1391 - 10:9 - 0 تشکر 573527

9ـ ژورنال تكنولوژی آموزشی استرالیا


Australian Journal of Educational Technology


این فصلنامه به طور عمده به مقولات مرتبط با تكنولوژی آموزشی در استرالیا و خارج از آن می‌پردازد. مقالات این ژورنال به صورت رایگان و دسترسی كامل در اختیار بینندگان می‌باشد. آدرس پست الكترونیكی جهت ارسال مقاله به این ژورنال: ajet-editor@ascilite.org.au
دوشنبه 22/8/1391 - 10:10 - 0 تشکر 57352810ـ ژورنال تكنولوژی آموزشی انگلستان British Journal of Educational Technology


این ژورنال ISI بین‌المللی توسط انتشارات Blackwell به صورت یك ماه در میان منتشر می‌شود. جهت ارسال مقاله به این ژورنال به آدرس پست الكترونیكی زیر مراجعه كنید: nick.rushby@dial.pipex.com


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی