انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 102)
دوشنبه 22/8/1391 - 8:57 -0 تشکر 573493
خبرهای معارف

چهارشنبه 24 آبان ماه 91 برگزار می شود؛ سومین گردهمایی اعضای هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی

گردهمایی اعضای هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی( وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها) برای بازشناسی ظرفیت و افق پژوهش و كارشناسی در مجموعه نهاد نمایندگی و نیز تبادل آراء و اندیشه ها میان مسئولان نهاد و اعضای هیئت علمی چهارشنبه 24 آبان ماه 91 برگزار خواهد شد.

به گزارش پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، در افتتاحیه این نشست حجت الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم ، حجج اسلام داود رنجبران معاون راهبردی و رئیس پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، اسحاق مسعودی معاون امور اساتید، مبلغان و امور دفاتر نهاد و مجید امامی معاون پژوهشی پژوهشگاه حضور خواهند داشت.
این گزارش می افزاید: برگزاری 2 كارگاه آموزشی ( در حوزه روش شناسی پیشرفته تحقیق و نگارش در علوم انسانی- اجتماعی) با اعطای گواهینامه رسمی از دانشگاه امام صادق(ع) از جمله برنامه های این نشست خواهد بود.
این نشست از ساعت 8 صبح  در قم  و ساختمان نهاد به نشانی بلوار جمهوری اسلامی، ساختمان نهاد ، پلاك 72، سالن امام رضا(ع) برپا خواهد شد.

دوشنبه 22/8/1391 - 8:59 - 0 تشکر 573494

یجاد معاونت فرهنگی در تمام دانشگاههای کشور تا پایان سال جاریپژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی: مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ایجاد معاونت فرهنگی در تمامی دانشگاههای کشور خبر داد و گفت: تا پایان امسال تمامی دانشگاهها صاحب معاونت فرهنگی خواهند شد.

جلیل دارا در گفتگو با مهر با اشاره به برنامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه فرهنگی در دانشگاههای کشور اظهار داشت: هم اکنون بیش از 90 درصد دانشگاههای اصلی وزارت علوم دارای معاونت فرهنگی هستند و تا پایان سال این رقم به 100 درصد خواهد رسید.

وی با بیان اینکه از سال تحصیلی جدید معاونت های فرهنگی در دانشگاهها مستقر شده اند، خاطرنشان کرد: این معاونت های فرهنگی از مهرماه امسال فعالیت خود را به صورت جدی آغاز کرده اند و پیش بینی می شود با توجه به ساختار ایجاد شده، شاهد پویایی بیشتری در امور فرهنگی دانشگاهها باشیم.

دارا با تاکید براینکه در کنار مدیریت فرهنگی برای دانشگاهها مدیریت اجتماعی نیز ایجاد شده است، تصریح کرد: با ایجاد مدیریت فرهنگی و اجتماعی در دانشگاههای وزارت علوم، برنامه های مختلف و جدیدی را در حوزه فرهنگ دنبال خواهیم کرد.


دوشنبه 22/8/1391 - 9:0 - 0 تشکر 573495

پیشنهاد ایران به عربستان؛ اعمال تفکیک جنسیتی در طواف خانه خدا


پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با ارائه پیشنهادی به مسئولان عربستان سعودی خواستار اعمال تفکیک جنسیتی طواف خانه کعبه در مناسک حج تمتع شد و اعلام کرد: با تفکیک جنسیتی معنویت طواف خانه خدا برای زائران افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به مکه مکرمه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری دو دعای کمیل در مدینه منوره، دعای عرفه و مراسم برائت از مشرکان در حین برگزاری مناسک حج سال جاری گفت: تمامی این مراسم ها با شکوه‌تر از سال گذشته برگزار شده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر اینکه امسال بعثه مقام معظم رهبری با وزرا و روسای بعثه 20 کشور اسلامی در مکه و مدینه منوره درباره آخرین وضعیت و تغییر و تحولات جهان اسلام گفتگو کرده است تصریح کرد: در مجموع برگزاری این نشست‌های مشترک با کشورهای مختلف اسلامی منجر به الگوبرداری سایر کشورها از سیستم برگزاری حج ایران شده است.

وی با اعلام اینکه کشور عراق از چند سال گذشته تا کنون با استفاده از تجربیات و برخی از کارگاه‌های آموزشی حج ایران موفق به برگزاری یک حج موفق برای زائران خود شده است، اظهار داشت: سایر کشورهای اسلامی هم بر استفاده از تجربیات حج ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

حجت‌الاسلام قاضی عسکر با بیان اینکه امسال پیام رهبری به مناسبت برگزاری مراسم برائت از مشرکان در جهان اسلام با انعکاس‌های گسترده و فراگیری همراه بوده است، بیان کرد: ‌متن بیانات رهبر معظم انقلاب به 32 زبان دنیا ترجمه شده است.

این عضو شورای عالی حج و زیارت با یادآوری اینکه در مجموع حجاج ایرانی از برگزاری مراسم مناسک سال جاری و نظم و انضباط بین کاروان‌ها اظهار رضایت می‌کنند، تبیین کرد: برخی از مشکلات و نواقص هم وجود دارد که پیش بینی می‌شود این مسایل برای حج تمتع سال آینده به طور کامل حل و فصل شود.

محکومیت کشتار مسلمانان در میانمار

وی با اشاره به اینکه مهمترین محورهای مذاکرات با بعثه‌های کشورهای مختلف اسلامی درباره اهانت به ساحت مقدس حضرت محمد (ص) و آتش زدن قرآن توسط کشیش ‌آمریکایی بوده است گفت: همچنین تمامی کشورهای اسلامی کشتار مسلمانان مظلوم میانمار را محکوم کرده‌اند و توافق شده که قانونی بین کشورهای مختلف تصویب شود تا هیچ کشوری حق اهانت به مقدسات مسلمانان را پیدا نکند.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه در صورت تصویب این قانون هر کشور یا فردی که به مقدسات اسلام توهین کند مشمول مجازات خواهد شد تاکید کرد: همچنین همزمان با برگزاری مناسک حج کشورهای اسلامی استفاده صلح آمیز ا ز انرژی هسته‌ای را حق مسلم ایران اعلام کردند.

تفکیک دیپلماسی حج ایران و عربستان از روابط سیاسی

وی همچنین در خصوص نوع برخورد برخی از مقامات امنیتی عربستان سعودی با زائران خارجی که قصد حضور در همایش‌های بین‌المللی بعثه ایران را دارند توضیح داد: ایران و عربستان به این توافق دست یافته‌اند که دیپلماسی حج از روابط سیاسی دو کشور جدا است.

سرپرست حجاج ایرانی در سرزمین وحی با اشاره به برگزاری دو همایش با شکوه با حضور بیش از یک هزار پژوهشگر و علمای دینی از کشورهای مختلف اسلامی در مدینه منوره گفت: همچنین همایش قدس به منظور حمایت از مردم مظلوم فلسطین هم با شکوه هرچه بیشتر در مکه مکرمه برگزار شده است.

وی با اشاره به انجام برخی گفتگوها با مقامات امنیتی عربستان سعودی برای حل و فصل برخی موضوعات تصریح کرد: در مجموع باید بپذیریم که حج کانون وحدت مسلمانان است و همایش‌هایی هم که توسط ایران در مکه و مدینه برگزار می‌شود حول تحکیم بیشتر وحدت و یکپارچگی مسلمانان جهان است.

تفکیک جنسیتی در طواف خانه کعبه

این عضو شورای عالی حج با اشاره به اینکه امسال از کشور عربستان سعودی حدود یک میلیون نفر در مناسک حج مشارکت کرده ‌اند اظهار داشت: افزایش تعداد زائران عربستان سعودی منجر به کاهش سهمیه سایر کشورهای اسلامی از جمله ترکیه و جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی با یادآوری اینکه باید با توسعه مسجدالحرام و سایر اماکن مقدسه امکان افزایش تعداد مسلمانان برای برگزاری مناسک حج در سرزمین وحی فراهم شود بیان کرد: در حال حاضر شرایط طواف اطراف خانه کعبه و برگزاری رمی جمرات زیبنده مسلمانان و جهان اسلام نیست.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه در این شرایط که به دلیل کمبود جا برخی از مسایل پیش می‌آید میزان معنویت بین حجاج کشورهای مختلف اسلامی در زمان انجام طواف هم کاهش می یابد.

وی به مسئولان عربستان سعودی پیشنهاد کرد با انجام تفکیک جنسیتی در طواف خانه کعبه هم از به وجود آمدن برخی مسایل بین خانم‌ها و آقایان جلوگیری کنند و هم معنویت انجام طواف بین زائران بیت‌الله الحرام افزایش یابد.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به وجود ترافیک در شهر مکه مکرمه و سرزمین منا تبیین کرد: دولت عربستان سعودی با توسعه شبکه‌های ریلی و به ویژه منوریل و توقف تردد وسایل نقلیه متفرقه علاوه بر کاهش آلودگی های هوا و صوتی امکان انجام یک مراسم حج باشکوه‌تر بین مسلمانان را فراهم می‌کند.

دوشنبه 22/8/1391 - 9:1 - 0 تشکر 573496

رئیس جدید دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم معرفی شد


پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی: مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار و حجت‌الاسلام عابدی به عنوان رئیس جدید این مرکز معرفی شد.

به گزارش فارس از قم مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم پیش از ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه در سالن اجتماعات این دانشگاه در قم برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از محققان و پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی شرکت داشتند، حجت‌الاسلام محمدی به سخنرانی پرداخت و در ابتدا با اشاره به مسئله غدیر و اهمیت بسزای آن در تاریخ اسلام بر ضرورت توجه به پیام این واقعه مهم تاکید کرد.

وی در ادامه این موضوع را مورد توجه قرار داد که برخی از افراد حتی در زمان حیات پیامبر اسلام(ص) قصد داشتند از ابلاغ پیام امامت و ولایت توسط ایشان ممانعت به عمل آورند اما اقدام به موقع حضرت محمد(ص) این تصمیم آن‌ها را خنثی کرد.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت توجه به اسلامی‌سازی علوم انسانی را به عنوان یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار داد و از دست‌اندرکاران و اساتید دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم خواست در این راه پیشگام باشند.

نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه قرآن ‌پژوهی و فعالیت‌های مرتبط با این کتاب آسمانی در درجه نخست بر عهده حوزه‌های علمیه و فضلای روحانی است، از همه طلاب خواست در این مسیر تلاش و کوشش بیشتری داشته و همچون مراجع گذشته در این مسیر پیش‌قدم شوند.

در ادامه این مراسم حجت‌‌الاسلام احمد عابدی رئیس جدید دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم طی سخنان کوتاهی با اشاره به جنگ نرم دشمنان علیه اسلام و ملت ایران، قرآن را مهم‌ترین سلاح مسلمانان در این نبرد دانست و بر ضرورت توجه به مفاهیم و پیام‌های این کتاب آسمانی تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به علم، بصیرت، معرفت و ایمان به عنوان مهم‌ترین ارزش‌های مدنظر مدیریت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم اظهار کرد: دشمنان سعی می‌کنند با گمراه کردن مردم آن‌ها را از مسیر حق و عدالت خارج کنند و این مسئله یکی از بزرگ‌ترین خطرات جنگ نرم است.

گفتنی است پیش از این حجت‌الاسلام راغبی به مدت شش سال ریاست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم را بر عهده داشت و طی این مدت توانست اقدامات مثبتی در راستای اعتلای مفاهیم قرآنی انجام دهد.

دوشنبه 22/8/1391 - 9:1 - 0 تشکر 573497

دوین متون علوم انسانی اسلامی توسط دانشگاه باقرالعلوم (ع)پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی: مدیر پژوهشی دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: این دانشگاه تدوین متون در حوزه علوم انسانی اسلامی را از مأموریت‌های اصلی خود می‌داند.
رضا خراسانی امروز در گفت‌وگو با فارس در قم با اشاره به مأموریت دانشگاه باقرالعلوم(ع) اظهار داشت: معاونت پژوهشی این دانشگاه برنامه‌های خود را بر اساس این مأموریت‌ها در چند سطح ساماندهی کرده است.

وی ادامه داد: یکی از این سطوح طرح‌های پژوهشی است که با هدف تهیه متون آموزشی جدید طراحی می‌شود.

مدیر پژوهشی دانشگاه باقرالعلوم(ع) ابراز داشت: دانشگاه باقرالعلوم(ع) تلاش می‌کند این متون آموزشی جدید را در حوزه علوم انسانی و در سطح رشته‌های این دانشگاه مانند رشته کلام اسلامی، علوم سیاسی، علوم اجتماعی، فرهنگ و ارتباطات، تاریخ، زبان‌های خارجی و مدرسی معارف اسلامی تهیه کند.

خراسانی اظهار کرد: معاونت پژوهش سعی کرده برخی از این متون آموزشی توسط انتشارات سمت که کار نشر متون آموزشی علوم انسانی را برای وزارت علوم انجام می‌دهد، به چاپ برسد.

وی گفت: یکی از کتاب‌هایی که به طور مشترک توسط انتشارات سمت و معاونت پژوهش دانشگاه باقرالعلوم چاپ شده، کتاب «نظام‌های سیاسی در اسلام» است که برای رشته علوم سیاسی تدوین شده است.

مدیر پژوهشی دانشگاه باقرالعلوم(ع) افزود: کار تألیف پنج عنوان درسی دیگر در معاونت پژوهش دانشگاه باقرالعلوم(ع) به اتمام رسیده است که این کتاب‌ها توسط انتشارات سمت به چاپ خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: کتاب‌های «فلسفه اسلامی»، «اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)»، «اصول ارتباطات و تبلیغ در کتاب و سنت»، «اصول و مبانی مدیریت فرهنگی و تبلیغی» و «درآمدی بر سیاست‌های فرهنگی و سیاست‌گذاری فرهنگی در نظام جمهوری اسلامی ایران» در حال تهیه بوده که هر کدام از این عناوین معطوف به یک یا دو درس در رشته‌هایی مانند علوم سیاسی و فرهنگ و ارتباطات است.

خراسانی ادامه داد: این تدوین متون در راستای اهداف نظام اسلامی و به منظور اسلامی‌سازی علوم انسانی توسط دانشگاه باقرالعلوم(ع) پیگیری می‌شود.


دوشنبه 22/8/1391 - 9:3 - 0 تشکر 573498

همایش بین‌المللی رسول اکرم (ص) در مدینه آغاز به‌ کار کرد


همایش بین المللی "رسول اکرم (ص) و عزت مسلمین در مکتب اهل بیت" با مشارکت اندیشمندان، علما و دانشمندان کشورهای مختلف مسلمان به میزبانی بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره آغاز به کار کرد.

به گزارش پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی به نقل از مهر ، همایش بین المللی "رسول اکرم (ص) و عزت مسلمین در مکتب اهل بیت" امروز شنبه 22 مهر ماه با مشارکت اندیشمندان، علما و دانشمندان کشورهای مختلف مسلمان به میزبانی بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره آغاز به کار کرد.

سخنران کلیدی این گردهمایی بین‌المللی حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر سرپرست حجاج ایرانی و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت است، ضمن آنکه دانشمندان و علمایی از برخی از کشورهای مسلمان همچون عراق، پاکستان و برخی از کشورهای آفریقایی در این همایش سخنرانی خواهند کرد.

پیامبر اعظم از دیدگاه اهل بیت (ع)، عصمت پیامبر (ص) در مکتب اهل بیت، نقش پیامبر در تمدن بشری و تحولات فرهنگی، علمی و اخلاقی جهان اسلام، ویژگی‌های مکتب اهل بیت در ظلم ستیزی و عدالت محوری از مهمترین محورهای اصلی این گردهمایی بین المللی یک روزه به شمار می رود.

پیش بینی می‌شود همزمان با فرارسیدن موسم حج سالجاری همایش‌هایی در مدینه و مکه مکرمه با موضوع همایش منزلت زن و اهل بیت(ع)، همایش تقریب المذاهب الاسلامی، قدس و ایرانیان خارج از کشور برگزار شود.

دوشنبه 22/8/1391 - 9:5 - 0 تشکر 573499

همایش" نیم قرن حضور" برگزار می شود؛ پاسداشت پنجاه سال تلاش علمی، فرهنگی، سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم


همایش" نیم قرن حضور" به منظور پاسداشت پنجاه سال تلاش علمی، فرهنگی، سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دی ماه سال جاری در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

به گزارش پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به عنوان مهم‌ترین نهاد دینی-سیاسی با رویکردی علمی و سیاسی در طول نیم قرن حضور فعال و بی وقفه خود از بدو تاسیس تا به امروز، همواره از جایگاه مرجعیت در میان مردم مسلمان ایران برخوردار بوده و چراغ راه سلوک اجتماعی ـ سیاسی آنان بوده است؛ به نحوی که در برهه‌ها و بزنگاه‌های حساس تاریخ ایران در رأس حرکت کلی روحانیت نقش بسزا و تأثیر ژرفی داشته است. این مهم، به سبب بینش و بصیرت الهام گرفته از تعالیم وحیانی و دستورات دینی ملهم از سیره‌ی بی‌مانند اهل بیت عصمت و طهارت که در سیره علمی و عملی اعضای آن جاری و ساری گشته، نشأت گرفته است.
بر همین اساس جایگاه اجتماعی آن همچون نهاد روحانیت همواره مورد طمع و دسیسه دشمنان دین و مردم ایران واقع بوده است و راه سختی را طی کرده تا منجر به تشکیل حکومت اسلامی در ایران اسلامی گردیده است.
روزآمدی پیکار دشمنان دین با این سلسله‌ی جلیل القدر می‌طلبد حرکت و کاوشی ژرف در حفظ و گسترش این جایگاه به عمل آید و در این بین آنچه رخ می‌نماید یک‌دلی، یک‌رنگی و اتحاد روزافزون اعلاء روحانیت است که به سان خاری در چشم دشمنان و ویران‌گر توطئه‌های آنان خواهد بود؛ بر اساس همین رویکرد است که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که نهاد و هویت حوزه و نقطه‌ی اتکای علمای بلاد محسوب می‌شود با محوریت «معاونت جامعه و روحانیت» تصمیم به برگزاری همایش «پنجاهمین سالگرد تاسیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم» نمود.
بدیهی است پس از پنجاه سال فعالیت مداوم و تاثیرگذار این تشکل حوزوی، فرهنگی و سیاسی برگزاری چنین همایشی گامی مثبت در معرفی جایگاه والا و عمیق این نهاد دیرپای حوزوی خواهد بود.


آنچه در ذیل می‌آید برخی از اهداف، موضوعات و برنامه‌های این همایش است.اهداف همایش:
معرفی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نقش آن در مقاطع مختلف انقلاب برای اقشار مختلف مردم و نخبگان سیاسی و فرهنگی خصوصا حوزه های علمیه وعلمای بلاد، احیا هویت اصیل و ذاتی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ایجاد زمینه و بسترهای لازم جهت تاثیر گذری بیشتر در عرصه‌های مختلف فرهنگی، حوزوی و سیاسی و اجتماعی، تدوین و ترسیم افق‌های پیش روی جامعه مدرسین و شناسائی موانع و آسیب های آینده جامعه مدرسینمحورهای پیشنهادی برای ارسال مقالات:
الف- جامعه مدرسین ؛حوزه و روحانیت1-    جامعه مدرسین و تحول در حوزه مدیریت آن
2-    ارتباطات و تعامل جامعه مدرسین با مراجع عظام تقلید در قبل و بعد از انقلاب اسلامی
3-    چرایی و ضرورت های شكل گیری و تداوم جامعه مدرسین در حوزه علمیه
4-    جامعه مدرسین و مبارزه با تفكر جدایی دین از سیاستب-جامعه مدرسین؛ نهضت امام خمینی (ره)
1- بررسی حركت های فردی و جمعی در حوزه علمیه در مبارزات علیه طاغوت
2- بررسی جایگاه جامعه مدرسین در پیدایش و تداوم انقلاب اسلامی و فرازها و فرودهای آن
3- شبكه ارتباطی روحانیت و علمای بلاد، چگونگی شكل گیری و تبیین كاركردهای آن
4- بررسی ارتباط و پیوند جامعه مدرسین با امام خمینی(ره) در طول نهضت
5- بررسی و آسیب شناسی نهضت روحانیونج- جامعه مدرسین؛ نظام اسلامی
1- جامعه مدرسین در دیدگاه امام (ره) و رهبری
2- بررسی جایگاه و نقش جامعه مدرسین در حوادث پس از انقلاب
3- جامعه مدرسین و لزوم نظارت و اتخاذ موضع در مسایل حكومت و نظام
4- میزان و چگونگی مسئولیت پذیری حوزه و روحانیت در نظام اسلامی
5- جامعه مدرسین ؛ چشم انداز و افق های پیش رود- جامعه مدرسین؛ فرهنگ دینی مردم
1- بررسی نقش و اقدامات جامعه مدرسین در گسترش فرهنگ، معنویت و ارزش ها
2- اقدامات و دیدگاه های جامعه مدرسین در مورد تهاجم فرهنگی و مبارزه با انحرافات اعتقادیه- جامعه مدرسین؛ امور بین الملل و جهان اسلام
1- ضرورت و چگونگی حضور جامعه مدرسین در عرصه های بین الملل
2- بایسته های تعامل و حضور فعالانه جامعه مدرسین در عرصه جهان اسلام و مجامع علمیو- جامعه مدرسین؛ ساختار و نهادهای وابسته
1- خصوصیات فكری و علمی و منهج سیاسی، اجتماعی اعضای جامعه مدرسین
2- فعالت ها و خدمات موسسات وابسته به جامعه مدرسین و معرفی آثار و بركات آن
3- ضرورت و چگونگی صیانت از دست آوردها و پشتوانه های جامعه مدرسین

ضوابط تالیف و ارسال مقالات:
آخرین مهلت ارسال مقالات تا تاریخ 15/9/91 است
مقالات حداقل در 15 صفحه A4 و در محیط Microsof Word 2007 و یک نسخه PDF به صورت پست الکترونیک(i nfo@nimgharn.ir) یا از طریق پایگاه اینترنتی به دبیرخانه همایش ارسال شود. ارسال مقالات به صورت پست پیشتاز حصول اطمینان بیشتر را به دنبال دارد.
مقالات ارسالی باید دارای معیارهای پژوهشی ( چکیده، کلید واژه، مقدمه، نتیجه و منابع) به همراه سوابق علمی و پژوهشی نویسنده باشد. دبیرخانه همایش ضمن حمایت از پایان نامه ها و مقالات ارائه شده اقدام به چاپ مقالات برگزیده به صورت کتاب خواهد نمود.
به مقالات منتخب علاوه بر حق التألیف، جوایز نفیسی اهداء می شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی