ورزش و تندرستی (بازدید: 242)
شنبه 20/8/1391 - 9:13 -0 تشکر 572770
[خبر] خبرهای ورزشی 91/8/20

 پیغام سرمربی استقلال به هافبک قرمزها

اعضای تیم استقلال قصد جذب یک هافبک را دارند و در این میان دو گزینه مورد نظر اعضای این تیم است، میلاد زنید پور از سپاهان و مهدی نظری از فجر سپاسی، اما در این خصوص آبی ها به توافق نهایی نرسیدند و حضور این دو بازیکن در حال حاضر منتفی است.

بر اساس این گزارش، آبی ها از اواسط فصل به هر گزینه ای اندیشیدند دچار مشکلات بسیار زیادی شدند و در نهایت اعلام داشتند که از جذب زیندپور و نظری در حال حاضر منصرف شدند و گزینه های دیگر را مورد بررسی کامل قرار می دهند تا در صورتی که وضعیت برای جذب آن ها ایده آل بود، مسئولان وارد ماجرا شده و قرارداد نهایی را امضا کنند.

لازم به ذکر است، صحبت از حضور محمد نوری در تیم استقلال است، هافبک پرسپولیس که گفته می شود سرمربی این تیم مدت هاست که برای حضور این بازیکن در تیمش منتظر پایان نیم فصل است، اما در این خصوص هیچ بحثی در پرسپولیس وجود ندارد و مربیان این تیم قصد فروش نوری را ندارند، آبی ها در ابتدا در خصوص تعویض وی با ساموئل بحث هایی را مطرح کردند اما در حال حاضر امیر قلعه نوعی حاضر به فروش ساموئل نیست و اعلام کرده است که در صورت نیاز به یک بازیکن قرمزها، تنها به حضور آن مهره در تیمش می اندیشد و بازیکنی را از تیم خود به قرمزها نمی دهد.

گفته می شود قرار شده چند بازیکن استقلال که در اردوی تیم ملی حضور، صحبت را با این هافبک انجام دهند و پس از آن گزارش را به سرمربی تیم ارائه دهند، اما این حرف و حدیث در حالی است که به نظر می رسد، قرار نیست دو تیم بازیکنی را به یکدیگر بفروشند حتی اگر قلعه نوعی خواستار نوری باشد.

شنبه 20/8/1391 - 9:13 - 0 تشکر 572771

عماد رضا در حالی با آبی ها به توافق رسید که قرار است، نام چند بازیکن از فهرست این تیم خارج شود و در نهایت این بازیکن در ترکیب تیم به میدان برود، اما پیش از این صحبت از جانشینی میلاد میداودی در استقلال بود اما آبی ها در این خصوص عجله ای ندارند و عنوان شده است عمادرضا، قرار است جانشین بازیکن دیگری شود که جدایی اش از تیم قطعی است.

گفتنی است، در حالیکه رودریگو توزی هنوز با این تیم تسویه حساب نکرده است و وضعیت نامشخصی دارد، آبی ها مدعی شدند که وی قرار نیست در استقلال فعالیت داشته و حضور وی در این تیم به اتمام رسیده است زیرا توزی بدون هیچ گونه مشکل تمرینات را ترک کرده و راهی کشورش شده است و مسائل و حواشی را برای تیم رقم زده است که عامل اصلی جدایی وی از ترکیب و تمرینات تیم است.

شایان ذکر است، آبی ها قصد حفظ این بازیکن را داشته اما پس از حاشیه سازی و درخواست های این بازیکن اعلام کردند به وی نیازی ندارند و در حال حاضر نیز در تلاش هستند تا با خارج کردن نام توزی از فهرست نهایی استقلال نام عمادرضا را به جای وی در لیست قرار دهند تا وی  جانشین توزی باشد.

شنبه 20/8/1391 - 9:14 - 0 تشکر 572772

نظری جویباری بدون سمت در باشگاه استقلال

علی نظری جویباری، مدت بسیار  حواشی را به عنوان معاون اول علی فتح الله زاده مدیر عامل تیم در باشگاه سپری کرد، اما این همکاری بدلیل مشکلات موجود قطع شد، اما در حال حاضر، این مقام مسئول سابق در باشگاه حاضر شده است تا شایعاتی در این مورد مطرح شود.

بر اساس این گزارش، علی  جویباری با امیر قلعه نوعی دوست است و بدلیل حضور و همراهی امیر قلعه نوعی در مراسم ختم مادرش در تمرینات و باشگاه استقلال حاضر شد اما عنوان می شود، قرار است وی به باشگاه بازگشته و به عنوان یک مقام مسئول این تیم را به مانند سابق همراهی کند، اما این حرف و حدیث در حال حاضر رد شده است و مسئولان عنوان کردند قرار نیست همکاری مجدد مابین وی و باشگاه استقلال انجام بپذیرد، اما از آنجا که جدایی وی از تیم بسیار بی سر و صدا بود و حتی اعلام نشد که دلیل این قطع همکاری چه بوده، صحبت از بازگشت وی به تیم نیز می تواند بدون حرف و حدیث و سر و صدا باشد.

گفتنی است، اینکه وی به همراه امیری در باشگاه استقلال به عنوان دو معاون مدیر عامل تیم فعالیت داشتند اما پس از گذشت مدتی نظری از تیم جدا شد، البته در این مورد حرف و حدیث بسیاری مطرح شد که به فصل نقل و انتقالات مربوط بود، اما پس از آغاز لیگ این مباحث کمرنگ شد.

شنبه 20/8/1391 - 9:14 - 0 تشکر 572773


ممنوعیت جذب بازیکن به جای فریدون زندی

اعضای تیم استقلال چند ماه پیش با جدایی فریدون زندی از این تیم موافقت کردند تا این هافبک اولین بازیکن جدا شده استقلال در پست میانی آبی ها باشد، اما پس از جدایی وی مشخص شد که آبی ها برای جذب بازیکن به جای وی با ممنوعیت هایی روبرو هستند که شرایط را برای این تیم با تغییراتی روبرو کرد.

بر اساس این گزارش، آبی ها با جدایی زندی و حضورش در لیگ قطر موافقت کردند اما این در حالیست که آبی ها تصور نداشتند که این بازیکن از جمع آبی ها جدا می شود و استقلال تنها یک بازیکن خود را از دست می دهد زیرا اعضای این تیم نمی توانند به جای این بازیکن، بازیکن دیگری را جذب کنند زیرا قوانین سازمان لیگ این فرصت را به استقلالی ها نمی دهد، از طرفی آبی ها برای دو ارائه رضایتنامه این بازیکن مبلغ قابل توجه و زیادی را دریافت نکردند و به این دلیل شرایط برای استقلال تغییر کرده است.

گفتنی است، اعضای این تیم تصور داشتند که پس از جدایی زندی، می توانند با یک بازیکن وارد مذاکره شوند تا جانشینی این بازیکن شود اما این اتفاق رخ نداده است و استقلال تنها هافبک خود را از دست داد، این در حالی است که پس از جدایی توزی از استقلال وضعیت سخت تر نیز شد زیرا آبی ها در یک فصل دو هافبک خود را از دست دادند، زندی از ابتدای فصل جزء نفرات اصلی تیم استقلال بود و توزی نیز هافبک اصلی آبی ها بود که حتی برای این تیم گل نیز به ثمر رساند، اما در نهایت، شرایط به گونه ای پیش می رود که استقلال یک مهره سوخته دارد و جای زندی در این تیم خالی است، از طرفی اعضای این باشگاه برای جذب هافبک جدید دچار مشکلات بسیار زیادی هستند زیرا بازیکنان داخلی که مدنظر مربیان استقلال و تیم هایشان به حضور آن ها نیازمندند، به این دلیل مشکلات چند برابر شده است.

شنبه 20/8/1391 - 9:15 - 0 تشکر 572774


رحمتی از نیم فصل به ترکیب اضافه می شود

با اینکه اعلام شده بود کیانوش رحمتی، هافبک تیم استقلال قرار است از بازی های نیم فصل اول به ترکیب این تیم اضافه شود و آبی ها را همراهی کند، اما تغییراتی در نحوه تمرینات این بازیکن و شرایط وی ایجاد شده است که مانع از این اقدام شده است.

بر اساس این گزارش، کیانوش رحمتی مدت هاست که تمریناتی اختصاصی خود را دنبال می کند، تا هر چه سریعتر بتواند به ترکیب آبی ها قرار بگیرد و این تیم را همراهی کند، اما شرایط ایده آل برای وی مهیا نیست، زیرا این بازیکن در صورتی که در ترکیب تیم قرار بگیرد احتمال اینکه با مشکلات جدی روبرو شود وجود دارد.

شایان ذکر است، این بازیکن پس از مشورت با مربیان و پزشکان تیم استقلال اعلام کرده است که در نیم فصل دوم قرار نیست که در ترکیب استقلال به میدان برود و قرار است که خود را برای ادامه بازی ها در نیم فصل دوم آماده کند.
شایان ذکر است، در حالیکه استقلال در خط میانی با شرایط خاصی روبروست و هافبک های اصلی خود را از دست داده است، اما این بازیکن، نیز قرار نیست به این تازگی با شرایط ایده آل بتواند تیم را همراهی کند، زیرا وی نیز به مانند جباری برای نیم فصل دوم آماده می شود.

شنبه 20/8/1391 - 9:16 - 0 تشکر 572775

جواد کاظمیان در مورد پیروزی 7 بر صفر برابر شهرداری نظرآباد گفت: تیم حریف بسیار جوان و خوب بودند در این دیدار برنامه‌های تاکتیکی خود را مرور کردیم و توانستیم 7 بار دروازه حریف را باز کنیم. بسیاری از بازیکنان تیم‌مان در اردوی تیم ملی حضور دارند. با انجام این دیدارهای تدارکاتی سعی می‌کنیم خودمان را در شرایط خوبی حفظ کنیم. سه شنبه هم یک دیدار تدارکاتی دیگر انجام خواهیم داد و امیدواریم با شروع دوباره لیگ، بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم.


وی در مورد اینکه آیا از نیمکت نشینی ناراحت است اظهار داشت: من فقط مقابل راه آهن بازی نکردم. در دیدار برابر مس 20 دقیقه و در دیدار برابر پیکان 15 دقیقه در میدان حضور داشتم. متاسفانه تیم‌های که در این چند وقت انتخاب کردم مهاجمان زیادی دارند. در سپاهان یانوش، توره و عنایتی حضور داشتند در پرسپولیس هم انصاری فر، زاید، قاضی، نوروزی، غلامرضا رضایی و خود من به عنوان مهاجم حضور داریم.


کاظمیان تاکید کرد: حتی فشنگچی، علی‌عسگر و معدنچی به عنوان مهاجم می‌توانند بازی کنند. در این شرایط کار کمی سخت است و اعتماد به نفس بازیکنان کمی پایین می‌آید اما تمام تلاش خودم را می‌کنم تا برای پرسپولیس موثر باشم و بازی‌های خوبی انجام دهم.


مهاجم تیم پرسپولیس در مورد اینکه چرا دیروز ماشین گل زده در تمرین حضور یافته بود تصریح کرد: روز گذشته جشن عروسی یکی از دوستانم بود و به همین خاطر ماشینم را در اختیار او قرار داده بودم. او گل‌ها را نکنده بود به همین دلیل امروز با این شرایط در تمرین حضور یافتم. برای من هنوز زود است بخواهم ازدواج کنم و شاید 2 یا 3 سال دیگر تصمیمی به ازدواج گرفتم.


شنبه 20/8/1391 - 9:19 - 0 تشکر 572776روایت دایی از دعوت یک خواننده به خاطر پیکهکاپیتان و سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران و بهترین گلزن جهان که حالا یکی از اعضای کمیته فنی فیفاست، در تازه ترین گفتگویش بدون آنکه به مسائل داخلی فوتبال ایران بپردازد، نحوه انتخاب بهترین های فوتبال جهان را تشریح کرده است.روایت دایی از دعوت یک خواننده به خاطر پیکه


به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، علی دایی که چند سال است جزو رای‌دهنده‌های اولیه انتخاب بهترین های فوتبال جهان است و به عنوان فردی که در مراسم هم حضور پیدا می‌کند، گفتنی‌های جالبی دارد. دایی مثل بقیه اعضای فیفا در انتخاب اولیه از بین حدود ۵۰ بازیکن به ۲۳ بازیکن رای می‌دهد تا نامزدهای نهایی از بین آنها انتخاب شود.

در بخش مربیان و سایر بخش‌ها هم به همین شکل رای می‌دهد تا نفرات نهایی برای کاپیتان‌ها و مربیان ملی و روزنامه‌نگاران جهان ارسال شود و آنها به سه نفر اول رای بدهند. هنوز معلوم نیست که گزینه‌های نهایی و نفر اول چه کسانی باشند اما سرمربی راه‌اهن پیش‌بینی می‌کند که مسی امسال هم مرد سال فوتبال جهان بشود.

گفتگوی علی دایی با سایت باشگاه راه‌آهن درباره این انتخابات، برگزاری مراسم اهدای جوایز و عضویت خودش در کمیته فنی فیفا را می‌‌خوانید.

* آقای دایی شما امسال برای چندمین بار بود که برای انتخابات بازیکن سال جهان رای دادید؟
- به نظرم پنجمین بار بود .

* پنجمین بار به عنوان عضو کمیته فنی یا اینکه زمان سرمربیگری تیم ملی را هم حساب کردید؟
- من اوایل عضو افتخاری کمیته فنی فیفا بودم اما ۲ سال است که رسما عضو این کمیته شده‌ام و فکر کنم ۵ یا ۶ بار است که در این انتخابات شرکت کرده‌ام.

* روالش چه طوری است؟ ظاهرا رایی که شما به عنوان عضو کمیته فنی می‌دهید با آراء مربیان و کاپیتان‌های ملی فرق دارد.
- فیفا از خیلی وقت پیش، خودش یک سری کاندیداها را انتخاب می‌کند، هم بین مربی‌ها هم بازیکن‌ها هم بازیکن‌های زن دنیا هم مربی‌های زن دنیا و غیره. بعد آنها را برای ما ارسال می‌کند و ما یک تعدادی را انتخاب می‌کنیم که در این مرحله کاندیداهای نهایی مشخص می‌شوند و برای انتخاب در اختیار مربیان و کاپیتان‌های ملی و روزنامه‌نگاران و بقیه قرار می‌گیرند.

* در واقع شما یک انتخابات اولیه انجام می‌دهید و مثل کاپیتان‌ها و مربیان ملی فقط سه نفر را انتخاب نمی‌کنید.
- بله، دقیقا.

* شما معمولا هر موقع لیست برایتان می‌آید معیار انتخابتان چیست؟
- عملکردی که در سال قبلی داشتند برای من خیلی مهم است. تقریبا اکثرشان را آدم می شناسد چون من اغلب بازیهای باشگاهی و ملی دنیا را دنبال می کنم. مثلا در بین مربی‌ها مطمئنا بهترین نتیجه گیری و فوتبال خوبی که تیم‌شان بازی می‌کند مهم است.

* یعنی شما می‌روید بنشینید و مثلا آمار یک مربی یا بازیکن را دربیاورید و ببینید که عملکردش چه طوری بوده ؟
- من نتیجه کلی را نگاه می‌کنم. بعدش هم ماها شناخت کافی داریم از مربی‌هایی که دارند توی کل دنیا کار می‌کنند. رزومه آنها را نه تنها من که همه آدمها ممی‌دانند. خود من هم علاقمندم به فوتبال خارجی و اکثر بازیهارا از کانال ایران یا کانالهای دیگر می بینم. چون ما با فوتبال زندگی می کنیم شناخت کافی از آنها داریم.

* معمولا با کسی هم برای انتخاب‌تان مشورت هم می‌کنید؟
- نه ، توی این مسئله نه، تنها خودم تصمیم می‌گیرم.

* لیست اولیه در شهریور برای شما ارسال می‌شود؟
- بله تقریبا اواسط شهریور برای‌مان ایمیل می‌کنند.

* اگرچه نحوه انتخاب شما با بقیه فرق دارد و شما به تعداد بیشتری رای می‌دهید اما انتخاب‌های اولتان تا حدودی ضد رئال مادرید بود. مثلا کریس رونالدو جزو سه انتخاب اولتان نبود.
- روراست بگویم رونالدو بازیکن خیلی بزرگ و خیلی خوبی است اما من فوتبال بارسلونا را خیلی دوست دارم، فوتبالی که بارسایی‌ها انجام می دهند اصلا یک چیز خاص است. شاید مثل رونالدو باز هم در فوتبال دنیا باشد اما شما شبیه مسی یا ژاوی و اینیستا نمی توانید پیدا کنید. من چون فوتبال این‌ها را بیشتر دوست دارم و ظرافت کاری این‌ها خیلی بیشتر است به آنها رای دادم، وگرنه برای من فرقی نمی کند. البته اگر رئال با بارسلونا بازی کند بیشتر دوست دارم بارسلونا ببرد چون از زمانی که گواردیولا آمد بارسلونا من یکی از طرفداران بارسلونا شدم چون فوتبال این تیم را خیلی دوست دارم .

* در انتخاب مربیان هم شرایط همین‌طوری بود. یعنی شما گواردیولا را که مثلا نصف سال ۲۰۱۲ را مربیگری نکرده بود جزو سه نفر اول‌تان قرار داده بودید ولی مورینیو جزو انتخابهای اولتان نبود.
- من از کاراکتر مورینیو زیاد خوشم نمی‌آید. هر کسی یک دیدگاهی دارد و دیدگاه من این است دیگر.

* از نظر فنی چطور؟ قبولش دارید؟
-از نظر فنی مطمئنا جزو سه تای اول دنیاست. شما نگاه کنید هر جا رفته یک جام برای تیمش آورده. رزومه‌اش نشان می دهد هرجای دنیا که مربیگری کرده موفق بوده.

* آقای دایی الان دعوتنامه خود مراسم برای شما آمده؟
- بله برایم ایمیل فرستادند و تاریخش هم مشخص شده.

* اوایل ژانویه است؟
- فکر کنم هفتم یا هشتم ژانویه است. در ایمیلم هست. همیشه اول ایمیل می‌کنند و بعد به آدرسی که داده‌ام اصل دعوت‌نامه را هم می‌فرستند.

* معمولا چندتا مهمان همیشه به مراسم دعوت می‌شوند؟
- من دقیقا نمی‌دانم اما مراسم جای خالی ندارد که کسی بخواهد اضافه بر سازمان بیاید. از قبل همه چیز مشخص شده . صندلی ها مشخص هستند، برنامه‌ها مشخص است. ما که عضو کمیته فنی فیفا هستیم هم بلیط هواپیمای‌مان را می فرستند و هم هتل‌مان را رزرو می‌کنند. در کل همه کارها را را طبق برنامه انجام می‌دهند.

* هر وقت برای مراسم سال فیفا به سوییس می‌روید به غیر از یکی دو ساعت مراسم چه اتفاق های دیگری قبل و بعد از مراسم می‌افتد؟
- هیچی. همه چیز دست خودتان هست و فقط واسه مراسم خودتان را آماده می‌کنید. وقتی میرسید برنامه مراسم را در هتل به شما می‌دهند، گاهی اوقات مواردی را هم مثلا درباره نحوه لباس پوشیدن و چیزهای دیگر ذکر می‌کنند. مثل شما در این مراسم نمی‌بینید کسی با کت و شلوار کرم یا سفید نشسته باشد و دوست دارند که همه تیره بپوشند.

* ازمراسم پارسال نکته جالبی یادتان هست؟
- فکر کنم پارسال اولین بار بود که یک خواننده معروف دنیا با بلاتر روی سن آمد که به نظرم به خاطر پیکه دعوتش کرده بودند. البته یک کارهایی هم با فیفا می‌کند. یه نکته جالب دیگر هم مجری‌گری رودگولیت بود که من خیلی دوستش دارم. بعدشم هم شما نگاه بکنید بهترین های دنیا در آنجا جمع هستند . یک نکته جالب دیگر هم این بود که در سال قبل ژاپنی‌ها خیلی توانستند جایزه بگیرند و به خاطر آنها مراسم به یک زبان دیگر هم ترجمه می‌شد. خیلی مهم است که یک کشوری بیاید از آسیا مثل ژاپن که اینقدر پیشرفت کرده باشد. خیلی از کسانی که رفتند روی سن و جایزه گرفتند ژاپنی بودند به همین خاطر فیفا را مجبور کردند که زبان ژاپنی را هم به ۳-۴ زبانی که از قبل ترجمه میشد اضافه کند.

* یادتان هست چه کسی کنارتان نشسته بود؟
- اکثرا اعضای کمیته فنی فیفا در یک ردیف می‌نشینیم. معمولا رییس فدراسیون فوتبال کرواسی کنار من می‌افتد.

* اینها در مورد فوتبال ایران با شما صحبت می کنند؟ مثلا پارسال که ژاپنی ها خیلی جایزه گرفتند کسی در مورد اینکه فوتبال ایران چرا نماینده ندارد با شما صحبت نکرد؟
- زیاد نه. البته گاهی اوقات با آنهایی که نزدیکترم صحبت‌هایی می‌کنیم درباره فوتبال ایران. مثلا اوایل که عضو کمیته فنی شده بودم تا حدودی درباره حجاب خانم‌های فوتبالیست بحث می‌شد. متاسفانه چون آنها آشنایی لازم را نداشتند فکر میکردند ایران هم مثل افغانستان یا بعضی کشورهای دیگر هست و به خانمها مثل آنجا فشار می‌آورند که من در این مورد به آنها توضیح می‌دادم.

* در این دوسه روزی که در مقر فیفا هستید، جلسه‌ای هم در کمیته فنی فیفا دارید؟
- بعضی سالها جلسه هم بوده اما بعضی سالها هم نبوده، اینها تمام چیز ها را از قبل با ما هماهنگ می کنند. مثلا اگر جلسه باشه مطمئنا یک روز بیشتر می‌مانیم اما اکثرا در این مراسم جلسه برگزار نمی کنند چون خیلی سرشان شلوغ است و می‌خواهند به بهترین شکل ممکن مراسم را برگزار کنند.

* الان شما به عنوان عضو کمیته فنی فیفا در سال چند بار جلسه دارید؟
- سالی تقریبا ۲ یا ۳ بار جلسه داریم اما متاسفانه من سال قبل یک بار یک جلسه را به خاطر مشغله کاری‌ام در فوتبال نتوانستم بروم. امیدوارم در آینده شرایط طوری باشد که جلسه‌ای را از دست ندهم.

* در کمیته فنی فیفا به غیر از شما از چهره های معروف دنیا دیگر چه کسانی هستند؟
- اکثرا فوتبالیست های قدیمی دنیا هستند و چندتا رئیس فدراسیون فوتبال در دنیا. مثلا رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی هست. سابی‌سویچ از مونته‌نگرو، کارمبئو، ژورژ وه‌آ، عبدی پله و چندتای دیگر هم هستند.

* از همبازیهای خودتان در اروپا هم کسی هست؟
- نه اصلا، کسی به سن وسال من نمی‌خورد و همه بزرگتر از من هستند .

* پس جوانترین‌شان شما هستید؟
- بله تقریبا.

* معمولا دستور جلساتشان چیست؟
- هر جلسه فرق می کند، به عنوان مثال یک بار درباره تکنولوژی خط دروازه صحبت می‌کنند و افراد موافق و مخالف نظرات شان را می‌گفتند. یا مثلا راجع به استفاده از ۵ داور توی بازی خیلی بحث شد . گاهی اوقات تورنمنت‌های معتبری که انجام می شود را از نظر فنی آنالیز می کنند. در کل خیلی مباحث وجود دارد که هر بار از قبل موضوع جلسه را برای ما می‌فرستند تا درباره آن مطالعه کنیم و اگر نظری داشتیم در جلسه بگوییم.

* الان نزدیکترین جلسه شما در چه تاریخی است؟ مشخص شده؟
- سال قبل به خاطر فشردگی برنامه‌ها جلسات زیادی برگزار نشد اما امسال فکر کنم تقریبا تا ۴ یا ۵ ماه دیگر اولین جلسه برگزار شود.

* موضوع تکنولوژی خط دروازه هم فکر کنم کم کم دارد جدی می‌شود؟
- مطمئنا، چون خیلی اتفاقات افتاده و همه اینها را در جلسات نشان می‌دهند. مهم‌ترین مشکلی که دارند این است که به خاطر هزینه زیاد، از این تکنولوژی در همه جای دنیا نمی شود استفاده کرد. خیلی از کشورهای آسیایی و آفریقایی با یک توپ ساده فوتبال بازی می کنند و امکان استفاده از چنین تکنولوژی‌ای را ندارند. حتی بحث ۵ تا داور هم چون هزینه ها را خیلی بالا می‌برد بعضی‌ها مخالفت می‌کردند. درباره تکنولوژی خط دروازه چون حتما یک نفر باید در اتاق کنترل باشد که مسائل را چک کند، خیلی بحث بود که ممکن است او هم اشتباه کند یا یک مورد را جابجا کند. با این حال با توجه به گلهایی که در تورنمنت‌های مختلف نادیده گرفته شده و حق تیم‌ها را ضایع کرده به این نتیجه رسیده‌اند که از این تکنولوژی استفاده کنند.


* الان نزدیکترین دوستان شما در بین فوتبالیست های بین المللی چه کسانی هستند؟ منظورم آنهایی که با هم ارتباط دارید، است.
- با چند نفر ارتباط دارم اما متاسفانه فاصله ما آنقدر زیاد است و هر کس هم گرفتاری‌های خودش را دارد. با چند نفر بعضا با ایمیل و تلفن ارتباط دارم مثل لوتار ماتئوس و ژورژ وه‌آ.

* حالا پیش بینی شما درباره بهترین‌های دنیا چیست؟ فکر می‌کنید سه نفر نهایی چه کسانی باشند؟
- به نظرم سه تای اول دنیا از بین مسی، ژاوی، اینیستا و رونالدو باشند.

* به احتمال زیاد مسی اول می‌شود. قبول دارید؟
- بله چون مسی یک نابغه است و نمی‌شود او را با بقیه مقایسه کرد. امسال برعکس سالهای قبل در تیم ملی هم بازیهای خوبی انجام داده و فکر کنم او انتخاب شود.

* اما انتخاب مربیان مبهم است.
- بله خیلی سخت است که پیش‌بینی کنیم اما من خودم دوست دارم گواردیولا انتخاب بشود. البته شانسش کم است چون ۶ ماه مربیگری نکرده و از نظر گرفتن جام هم موفقیت نداشته.

شنبه 20/8/1391 - 9:22 - 0 تشکر 572777

گرمکن پرسپولیس اندازه من نیست!
مربی دروازه‌بان‌های تیم فوتبال پرسپولیس گفت: نمی‌توانیم نیلسون را از دروازه کنار بگذاریم چون عملکرد خوبی دارد.

به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، احمد ناجی در حاشیه بازی دوستانه پرسپولیس مقابل شهرداری نظر آباد که با برتری ۷ بر صفر سرخپوشان به پایان رسید، در مورد نیمکت نشینی‌های گردان عنوان کرد: پرسپولیس نیلسون، گردان و عابدزاده را که ۳ دروازه بان خوب و آماده هستند در اختیار دارد. نیلسون این روزها به خوبی عمل می‌کند و او را در این شرایط نمی‌توانیم بیرون بکشیم.

وی افزود: هر ۳ دوازه‌بان ما توانایی خوبی دارند. هر بازیکنی که عملکرد خوبی داشته باشد از موقعیت خود استفاده می‌کند و در زمین قرار می‌گیرد. شهاب پسر خوبی است او را دوست دارم و مطمئنم که می‌تواند به ما کمک کند.

مربی‌ دروازه‌بان‌های پرسپولیس در مورد اینکه امروز چرا گرمکن الاهلی را به تن کرده است به شوخی گفت: نمی‌خواهم درباره این مسئله صحبت کنم اما چون گرمکن‌های پرسپولیس اندازه من نیست این لباس را به تن کردم.

شنبه 20/8/1391 - 9:23 - 0 تشکر 572778پرویز مظلومی در زمان حضورش در استقلال بازیکنی جوان به نام یعقوب کریمی را به راحتی از دست داد و حالا وی به ستاره لیگ ایران تبدیل شده است.

به گزارش نامه، یعقوب کریمی یکی از بازیکنان جوان استقلال بود که در زمان مربیگری پرویز مظلومی اجازه خودنمایی پیدا نکرد و در نهایت به نفت تهران منتقل شد تا به قول مظلومی با تجربه‌تر شود!

سرمربی وقت استقلال اما در آن زمان از آینده دار بودن بازیکن دیگری سخن می گفت. از جوانی به نام حسین علوی که قرار بود به مرور مورد استفاده قرار گیرد ولی حتی یک دقیقه نیز بازی نکرد و بعدا مشخص شد که بازیکنی سفارشی بوده است.

امروز هیچکس خبری از حسین علوی ندارد و مظلومی نیز هرگز پاسخی صریح به این سوال نداد که دلیل جذب این بازیکن چه بود و چرا به وعده اش مبنی بر استفاده از وی عمل نکرد

یعقوب کریمی اما به یکی از ستاره های نفت تبدیل شده و توانسته نظر کارلوس کی‌روش را نیز به خود جلب و در عین جوانی لباس تیم ملی را بر تن کند.

وی که از بازی نکردن در استقلال ناراحت است پس از درخشش در نفت تهران و در مصاحبه ای تاکید کرد: "متاسفانه در جایی که باید دیده می‌شدم، به حقم نرسیدم و از این بابت خیلی ناراحت هستم. انتظار داشتم در استقلال حداقل یک بازی به من فرصت می‌دادند اما هیچ وقت این اتفاق رخ نداد تا بالاخره از این تیم جدا شدم، باور کنید حاضر بودم با 10 میلیون در استقلال بازی کنم اما متاسفانه در استقلال قدر هیچ‌کس را نمی‌دانند."

کریمی که در بازی دوستانه برابر تاجیکستان روز پرفروغی داشت و دو بار موفق به گلزنی شد، نشان داد می توان روی او به عنوان یکی از بازیکنان خوب فوتبال ایران حساب کرد اما هنوز هم کسی نمی داند چرا در تیم های بزرگی مانند استقلال و پرسپولیس، استعدادهایی چون کریمی باید پشت خط سفارش شده ها بمانند و در دیگر تیم ها خود را نشان دهند.

جالب اینجاست که سرخابی ها به راحتی این استعدادها را از دست می دهند و چند سال بعد که درخشش آنها در دیگر تیم ها را می بینند، تلاش می کنند با صرف هزینه ای بالا دوباره آنها را جذب کنند!

سالهاست که در پایان هر فصل و در زمان نقل و انتقالات پرسپولیسی ها به دنبال جذب هادی عقیلی بوده و هر بار صحبت از ارائه پیشنهادی نجومی برای جذب این مدافع ملی پوش مطرح می شود ولی شاید خیلی ها ندانند که پرسپولیس در سال 80 مدافعی جوان به نام هادی عقیلی داشت که در این تیم یک نیمکت نشین بود و تلاشی برای سرمایه گذاری روی او انجام نشد تا محمد مایلی کهن او را به سایپا ببرد و سالها بعد سر از سپاهان درآورد و به یکی از بهترین مدافعان ایران تبدیل شود.

شنبه 20/8/1391 - 9:24 - 0 تشکر 572779کی روش برای بازی با ازبکستان باید یک بازیکن را از فهرست خودش کنار بگذارد.

به گزارش خبرآنلاین، خبر مصدومیت علی کریمی و دوری 4 هفته ای او از میادین فوتبال در حالی اعلام شده است که کارلوس کی روش باید یک بازیکن دیگر را از فهرست تیم ملی کنار بگذارد.

کی روش 25 بازیکن را به اردوی تیم ملی دعوت کرده است اما برای بازی با ازبکستان باید 24 بازیکن را به اردو ببرد و ناچار است تا روی نام یک بازیکن دیگر خط قرمز بکشد.

در این میان علی کریمی که چند وقتی است از ترکیب سرخپوشان کنار گذاشته شده است و به خاطر علاقه کارلوس کی روش به تیم ملی دعوت می شود در بازی با تاجیکستان مصدوم شد و از بازی بیرون رفت تا همین مصدومیت بهانه ای شود برای خط خوردن احتمالی او از تیم ملی!

جالب اینجاست که هنوز پزشکان تیم ملی اظهار نظری در مورد مصدومیت کریمی نکرده اند و این بازیکن با حضور در تمرینات تیم ملی فیزیوتراپی می کند اما نظر پزشکان پرسپولیس این است که کریمی مصدوم نمی تواند 4 هفته بازی کند تا رو دستی به کروش و تیم ملی بزنند و خط خوردن احتمالی او را با مصدومیت توجیه کنند.

کی روش در روزهای آینده قطعا یک نفر را از تیم ملی خط خواهد زد که به احتمال فراوان  این بازیکن علی کریمی خواهد بود.

شنبه 20/8/1391 - 9:26 - 0 تشکر 572780

تیم فوتسال کلمبیا با قرار گرفتن در رده دوم گروه ششم، حریف ایران در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام جهانی شد.


 در دور سوم روز پایانی مرحله گروهی مسابقات جام جهانی فوتسال عصر امروز و از ساعت 13:30 دو دیدار به صورت همزمان از گروه ششم برگزار شد.

در یکی از این دیدارها روسیه به مصاف کلمبیا رفت و در پایان توانست با نتیجه 2 بر صفر به برتری دست یابد و با 9 امتیاز به عنوان تیم اول این گروه به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.

تیم فوتسال گواتمالا نیز برابر تیم ناشناخته جزایرسلیمان قرار گرفت. جزایر سلیمان که در دو دیدار گذشته خود با شکست‌های سنگینی روبرو شده بود، در این دیدار شگفتی خلق کرد و توانست 4 بر 3 برابر گواتمالا به پیروزی دست یابد.

به این ترتیب کلمبیا با 3 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به گواتمالا در رده دوم قرار گرفت و در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف ایران می رود. این دیدار روز یکشنبه 21 آبان ماه از ساعت 17:30 به وقت تهران آغاز می شود.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی