ورزش و تندرستی (بازدید: 1683)
چهارشنبه 10/8/1391 - 12:43 -0 تشکر 570853
اخبار ورزشی

پپ گوآردیولا به گفته مدیر برنامه هایش به نیویورک باز گشته تا در این شهر زندگی کند.

سرمربی اسبق بارسلونا پس از پایان گرفتن فصل گذشته از سمت خود کناره گیری کرد و اعلام کرد تمایل دارد استراحت کند اما باشگاههای فوتبال به او رخصت ندادند تا کمی از ورزش دور بماند به طور مداوم در همه باشگاهها صحبت از امضای قرار با اوست.

همین موضوع سبب شده تا او به نیویورک بازگردد چرا که به گفته مدیر برنامه هایش میتواند در آنجا به راحتی در خیابانها قدم بزند راه برود و کسی او نشناسد و در چنین شرایطی است که در آرامش کامل می تواند در ارتباط با آینده اش فکر کندو تصمیم بگیرد.

مدیر برنامه های او در این ارتباط گفت: پپ دیگر در نیویورک زندگی می کند او چهارسال استرس بسیاری را در دنیای فوتبال تحمل کرده و به آنجا رفته تا در سکوت و دوری از جو جنجالی فوتبال حاکم بر اروپا به آینده خود فکر کند.

چهارشنبه 10/8/1391 - 12:44 - 0 تشکر 570854

تعدادی از بازیکنان پرسپولیس در جلسه‌ای با ژوه برای بخشش علی کریمی شرکت کردند و با چراغ سبز سرمربی قرمزپوشان مواجه شدند. بازیکنان پرسپولیس پس از این اتفاق در تماس‌ با علی کریمی از وی خواستند در قبال اتفاق پیش آمده کمی کوتاه بیاید تا ماجرای حل شود.کریمی اعلام کرده در صورتی که باشگاه پرسپولیس به او اعلام کند آماده است سر تمرینات حضور پیدا کند.

چهارشنبه 10/8/1391 - 12:45 - 0 تشکر 570855

تقی اکبرنژاد اظهار کرد: ظرف چند روز آینده تمرینات و اردوهای خود را آغاز می‌کنیم و با توجه به این که یارگیری‌هایی انجام داده‌ایم، تیم خوبی داریم و فکر می‌کنم رقابت جذابی با سایر حریفان در گروه B داشته باشیم که تماشاگران را به سالن کشتی بکشاند و مردم از کشتی‌ها لذت ببرند.

تقی اکبرنژادوی همچنین درباره نفرات جذب شده برای تیم داماش بابل، بیان کرد: مسعود اسماعیل پور، احسان لشگری، محمدرضا آذرشکیب و ایمان محمدیان قرارداد بسته اند و قرار است یک کشتی‌گیر روس را به تیم اضافه کنیم و حیدر گل نژاد و نصیری هم با ما خواهند بود.تیم کشتی آزاد داماش بابل در لیگ برتر کشتی امسال در گروه B با تیم‌های فولاد ماهان اصفهان، گاز مازندران و اکسیر بروجرد هم گروه است و منصور برزگر (مدیر تیم) و اکبر دودانگه و محمود حسن نیا به عنوان مربی با اکبرنژاد همکاری خواهند کرد.


چهارشنبه 10/8/1391 - 12:46 - 0 تشکر 570856

فصل آینده لیگ برتر بسکتبال از پنجشنبه آغاز می‌شود که این دوره از رقابت‌ها با 10 تیم برگزار خواهد شد. 10 تیمی که نسبت به دوره‌های گذشته کارشان را در زمان مناسب تری آغاز کردند و باید پیش از سال جدید به کارشان خاتمه نیز بدهند. لیگ برتر بسکتبال از یازدهم آبان با پنج دیدار برگزار می‌شود و تیم‌ها در شرایطی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که ترکیب 10 تیم این دوره دست خوش تغییرات زیادی شده و انتظار می‌رود این فصل شاهد رقابت‌های نزدیکی باشیم.

پویا تاجیک لیگ برتر بسکتباللیگ برتر دیگر ذوب آهن ندارد، اما استقلال تازه وارد از قشم و البدر از بندر کنگ نخستین سال لیگ برتری شان را تجربه می‌کنند. دیگر تیم اصفهانی ستاره جمع کرده و می‌خواهد کهکشانی بسکتبال باشد و مدافع عنوان قهرمانی یکی از غول‌هایش را از دست داده و پس از باشگاه‌های آسیای پر حرف و حدیث، تازه برای لیگ آماده شده است.دانشگاه آزاد پس از چند سال کادرش را تغییر داده و ترکیبش را نیز جوان کرده است . شاهین طبع پس از نایب قهرمان کردن پتروشیمی دوباره به تهران آمده و با تجربه ای که در کنار جوان ها داشته قصد دارد همین راه را ادامه دهد.کوهیان از ذوب آهن منحل شده به همیاری زنجان نقل مکان کرد. آرن داوودی، علی باهران و چند جوان را نیز با خود به این تیم برد. این تیم زنجانی که دومین فصل لیگ برترش را پیش‌رو دارد در این فصل سرمایه‌گذاری مناسبی انجام داده و تیم خوبی بسته است.مهران حاتمی پس از این که از دانشگاه آزاد جدا شد به پتروشیمی رفت. پیش از آغاز کارش جوانان را در آسیا سوم کرد و سهمیه جام جهانی گرفت و با بازگشت به ایران دست روی بهترین‌ها گذاشت. تور صید جنوبی‌ها کامرانی و آفاق را گرفت که در نهایت کامرانی دوباره به خانه قدیمی‌اش مهرام برگشت، اما شوت‌زن شهیر ایران در بندر امام ماند.ذوب آهن که منحل شد، فولاد ماهان جا پایش گذاشت و بازیکنانش را جذب کرد. صادق زاده به سرعت ستاره‌ها را گرفت و تیمش را آماده کرد. تمرین‌های منظم و پیش فصل مناسب نتیجه‌اش را در عملکرد ماهان نشان خواهد داد.البدر بندر کنگ با محمدرضا اسلامی ادامه می‌دهد و اهل ریخت و پاش نیست. استقلال محمد کسایی پور را گرفت و علی توفیق نیز با صنایع ماهشهر توافق کرد. حفاری اهواز در این فصل تیم داری نکرد و جایش نفت سپاهان تهران به لیگ وارد شد تا این فصل سه تازه وارد داشته باشیم. گرگان نیز مانند فصلهای گذشته با تیمی جوان در لیگ حضور خواهد داشت.** مهرام درگیر بازار گرمی نیکخواه بهرامیمدافع عنوان قهرمانی لیگ ایران که فصل گذشته بی‌رقیب و بدون شکست قهرمان شد و در عرصه خارجی موفق بود، برای فصل جدید لیگ برتر شرایط خاصی دارد. آنها در حالی که برای قهرمانی باشگاه‌های آسیا سرمایه‌گذاری کردند با ناامنی‌های لبنان روبرو شدند و بدون برگزاری فینال به ایران برگشتند. این سرمایه‌گذاری آنها در حالی بود که تیم‌های دیگر دست روی مهره‌هایشان گذاشته بودند. پتروشیمی کامرانی و آفاق و ماهان صمد نیکخواه بهرامی را می‌خواستند. کامرانی و آفاق مسالمت آمیز پیش رفتند، اما اقدام کاپیتان تیم ملی دو باشگاه را درگیر کرد و کار را به مسائل غیر ورزشی کشاند. در حالی که بهترین پست سه آسیا با تیم اصفهانی قرارداد داخلی بسته بود، مهرام رضایتنامه او را نمی داد تا حرکت سوال برانگیز این ملی‌پوش حتی به مسایل ملی نیز وارد شود و ماهانی‌ها در آستانه باشگاه‌های آسیا با نماینده ایران همکاری نکنند.در هر حال مهدی و صمد به مهرام بازگشته و با حضور اصلانی سه سهمیه ملی این تیم را پر کردند. فرید زرقی، وحید حاجیان، امیر صدیقی، محسن مرادخانی و سجاد مشایخی نیز دیگر بازیکنان مصطفی هاشمی برای برای فصل آینده خواهند بود. "راتکو واردا" بازیکن خارجی این تیم در باشگاه های آسیا بود اما در فصل آینده برای مهرام بازی نخواهد کرد. مدافع عنوان قهرمانی همچنان بازیکن خارجی ندارد.

دیدار تیم‌های بسکتبال ذوب آهن اصفهان - دانشگاه آزاد تهران** پتروشیمی، صید ستاره‌ها و جذب پسر سرمربیپتروشیمی بندر امام (ره) در فصل گذشته لیگ برتر با هدایت مهران شاهین طبع پرفراز و نشیب بود، اما در نهایت نایب قهرمان شد. این تیم که خیلی دیر بسته شد در غرب آسیا نیز شرکت کرد اما در یک چهارم نهایی از نماینده لبنان مغلوب و حذف شد. شاگردان شاهین طبع که اکثرا جوان بودند روز به روز هماهنگ تر عمل کردند و در نهایت با شکست برابر مهرام نایب قهرمان شدند. حال سکان هدایت پتروشیمی در دستان مهران حاتمی است. حاتمی با آمدنش به جنوب تغییرات زیادی ایجاد کرد. بازیکنانش را تغییر داد و عذر برخی از قدیمی‌ها را هم خواست. این تیم که در این فصل باید دوباره در باشگاه‌های غرب آسیا شرکت کند ابتدا دست روی کامرانی گذاشت، اما در نهایت حامد آفاق دیگر ستاره مهرام را جذب کرد.روزبه ارغوان دومین ملی‌پوش حاتمی شد و عرفان نساج پور نیز این لیست را کامل کرد. بهنام یخچالی، علی جمشیدی و علی دورقی نیز دیگر بازیکنان نایب قهرمان هستند،اما حضور فرزند سرمربی تیم ملی ایران به عنوان بازیکن خارجی در این تیم باعث شده پتروشیمی در این فصل کانون توجه باشد. «سانی بچیروویچ» گارد راس اسلوونیایی است که برای پتروشیمی بازی خواهد کرد.** فولاد ماهان، تیم ستاره‌هانماینده بسکتبال اصفهان که فصل گذشته برای نخستین بار وارد بسکتبال شد با قرار گرفتن بر سکوی سوم برای دوره آینده امیدوار شد. ماهانی‌ها که با هدایت محسن صادق زاده در لیگ برتر شرکت خواهند کرد برای این دوره با هدف قهرمانی آماده می‌شوند. ماهانی‌ها تا امروز ستاره‌های خوبی جذب کرده‌اند. محسن صادق زاده در کنار حفظ جواد داوری و اصغر کار دوست، اوشین ساهاکیان را به عنوان سومین سهمیه به خدمت گرفت. محمدرضا اکبری ، مهدی شیرجنگ، سامان ویسی، محمد امجد و محمد فلاحت از دیگر بازیکنان این تیم هستند.ماهانی‌ها حتی دو بسکتبالیست خارجی‌شان را نیز جذب کرده‌اند. "نیکولاس تسکیتیشویلی" و "محمد کونه" دو بسکتبالیست‌ خارجی ماهان برای فصل آینده خواهند بود. ماهان دیگر تیم ایرانی است که باید در باشگاه‌های غرب آسیا شرکت کند و هدفش را کسب سهمیه باشگاه‌های آسیا تنظیم کرده است.** دانشگاه آزاد،‌ تیم جوان فصلمهران شاهین طبع پس از قهرمانی با مهرام و نایب قهرمانی با پتروشیمی، با دانشگاه آزاد توافق کرده است. او با آمدن خود به دانشگاه صالح فروتن و محمد جمشیدی را نیز از جنوب به ارمغان آورد. موسی نبی پور را حفظ ، امیر حسین تاتاری و محمد حسن‌زاده را نیز از شهرداری گرگان و فولاد ماهان جذب کرد. البته روزبه ارغوان ، پویا تاجیک و مجتبی بنی عقیل را از دست داد. شاهین طبع هم به محض ورود به این تیم کارش را آغاز کرد و با کامل کردن ترکیبش برای فصل آینده آماده شد. دانشگاه آزاد در این فصل تیمی جوان خواهد داشت و هنوز بازیکن خارجی جذب نکرده است.** صنایع ماهشهر تیم دقیقه 90

دیدار تیم‌های بسکتبال ذوب آهن اصفهان - دانشگاه آزاد تهرانماهشهری‌ها هم دومین فصل لیگ برترشان را تجربه خواهند کرد. آنها در لیگ گذشته با هدایت بهرام رمضان پنجم شدند، اما برای این دوره خیلی دیر تصمیم گرفتند و حتی تا مرز منحل شدن نیز پیش رفتند. صنایع ماهشهر پس از یکسال دوباره به عملیات غیر صنعتی داده شد، اما نامش را حفظ کرد. تصمیم به بومی گزینی گرفت و در نهایت هم علی توفیق سرمربی تیم ملی نوجوانان را به عنوان سرمربی جدید انتخاب کرد. حامد سهراب‌نژاد از جمله بازیکنان سهمیه ملی این تیم است.صنایع ماهشهر در این فصل تیمی بومی دارد و فعلا بازیکن خارجی جذب نکرده است. احتمالا این تیم به دلیل دیر آغاز کردن کار آماده سازی هفته‌های نخست را به عنوان دیدارهای تدارکاتی پشت سر خواهد گذاشت.
** شهرداری گرگان، همان تیم قدیمیشهرداری گرگان همانند فصل‌های گذشته با اسدالله کبیر برای لیگ برتر آماده شد. آنها در فصل گذشته عملکرد خوبی نداشتند و حالا برای فصل آینده نیز دو مهره خود یعنی امیر حسین تاتاری و ساسون آبراهامیان را از دست داده‌اند، اما مجتبی بنی عقیل را از دانشگاه آزاد گرفتند. با توجه به شرایط ارزی و بودجه شهرداری گرگان، اسدالله کبیر قصد دارد برای فصل آینده تیمی جوان ببندد و به گفته خودش در اندیشه عملکردی آبرومندانه باشد. شهرداری گرگان بدون بازیکن خارجی لیگ برتر را آغاز می‌کند.** همیاری زنجان تیمی با چاشنی ذوب آهنهمیاری شهرداری زنجان در نخستین فصل حضورش در لیگ برتر بسکتبال با هدایت مجید ولی پور نتایج خوبی نگرفت و هوادارانش ناراضی بودند. مسئولان این باشگاه با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مناسب برای فصل آینده کارشان را آغاز کرده‌اند و فرزاد کوهیان را از ذوب آهن منحل شده گرفتند. سرمربی فصل گذشته ذوب آهن آرن داوودی، علی باهران، فرهاد صبوری و رامین هنرمند را از ذوب آهن به همیاری آورد و با پویا تاجیک ، سعید داور پناه ، آرمان زنگنه و مهدی اسماعیلی نیز به توافق رسید. همیاری یک ماه پیش از آغاز لیگ نیز «دیگو فاجاردو» سنتر ایتالیایی را نیز جذب کرد تا برای فصل پیش‌رو تیمی کامل داشته باشد.همیاری همانند اکثر تیم‌ها تا پایان باشگاه‌های آسیا مهره‌های اصلی‌اش را در اختیار نداشت، اما در هفته‌های پیش از لیگ به خوبی تمرین کرد. آخرین بازیکنی که به ترکیب همیاری اضافه شد نیز چاشنی ذوب آهن داشت. کرم احمدیان که ابتدا با دانشگاه آزاد توافق کرده بود، به این تیم پیوست.** استقلال زرین قشم تازه واردی با 10 تذکراستقلال زرین قشم با علاقه مسئولانش توانست جواز حضور در لیگ برتر را به دست آورد. محمد کسایی پور، سرمربی این تیم شد و رضا لطفی، مجید قاسم زاده و مهراد آتشی سه سهمیه ملی این تیم هستند که در کنار محمد سیستانی ، آرمن الله وردی، رسول مظفری و رضا هنگام پور برای این تیم به میدان خواهند رفت. استقلالی‌ها البته یک بازیکن خارجی نیز جذب کردند که در پست پنج برای‌شان به میدان خواهد رفت. «سرجیو آتواشویل» سنتر گرجستانی استقلال زرین قشم برای فصل آینده است.این تیم که نخستین فصل حضورش در لیگ برتر را تجربه خواهد کرد با مشکل سالن مواجه است و از فدراسیون نیز 10 تذکر گرفته و هم اکنون در حال بهبود بخشیدن وضعیت سالنش است.** البدر بندر کنگ تازه واردی قهرمان

بسکتبالدیگر نماینده استان هرمزگان با قهرمانی در لیگ دسته یک توانست به لیگ برتر صعود کند. هدایت این تیم بر عهده محمدرضا اسلامی ملی‌پوش سال‌های نه چندان بسکتبال ایران است که هم اکنون هدایت تیم ملی جوانان 2014 را نیز بر عهده دارد. او البدر بندرکنگ را از وحید ابوالحسنی تحویل گرفت و قهرمانش کرد، اما حالا با این که اسپانسری خصوصی و البته قدرتمند دارد نمی‌خواهد ریخت و پاش زیادی انجام دهد. هدف او جوانگرایی و استفاده از نیروهای بومی است. البدر بازیکن خارجی جذب نکرده است.**نفت سپاهان تازه وارد روزهای آخرآخرین تیمی که در غیاب حفاری اهواز توانست جواز سرمایه گذاری در لیگ برتر بسکتبال را بدست آورد نفت سپاهان بود. بهرام رمضان که فصل قبل تیم تازه وارد صنایع را در لیگ پنجم کرد حالا دوباره باید در این فصل تیم تازه وارد دیگری را پیش ببرد. امیر امینی گارد راس پیشین تیم ملی ایران از بازیکنانی است که با این تیم به توافق رسیده و ایمان زندی نیز دومین بازیکن سهمیه ملی این تیم است. "آنتوریو لت" که فصل قبل برای صنایع ماهشر به میدان رفت به این تیم پیوسته است.** برنامه هفته‌ نخست لیگ برتر به شرح زیر است: (تیم نخست، میزبان است)پنجشنبه 11 آبان:صنایع ماهشهر - البدر بندر کنگفولاد ماهان اصفهان - همیاری شهرداری زنجانپتروشیمی بندر امام (ره) - شهرداری گرگان
دوشنبه 15 آبان:دانشگاه آزاد - نفت سپاهانمهرام تهران - استقلال زرین قشم


چهارشنبه 10/8/1391 - 12:47 - 0 تشکر 570857

متن گفت و گوی بهرام افشارزاده، دبیر کل کمیته ملی المپیک با ایسنا، را در ادامه می‌خوانید.

* روز گذشته نشستی برای بررسی چگونگی نحوه ادامه همکاری مربیان خارجی با تیم‌های ملی ایران در کمیته ملی المپیک برگزار شد. نتیجه‌ چه بود؟

ما مساله مربیان را در سه بخش خلاصه کردیم. در بخش اول رشته‌های مدال آور المپیکی و آسیایی هستند که سعی داریم به هر قیمتی که شده آنها را حفظ کنیم تا خللی به نتایج کسب شده در بازی‌های آسیایی گوانگجو وارد نشود و در کره هم موفق باشیم. البته در همین رشته‌ها ما مربیان ایرانی داریم که دانش روز دنیا را در اختیار دارند. در گروه دوم رشته‌های قرار گرفته‌اند که اگر امکانات ویژه کمیته ملی المپیک در اختیارشان قرار بگیرد، شانس کسب مقام در بازی‌های آسیایی را دارند. در گروه سوم هم رشته‌های هستند که در بازی‌های آسیایی حضور ندارند، اما در بلند مدت می‌توانند نتیجه‌ بگیرند.

در واقع از ۵۲ مربی موجود قرار داد ۲۵ مربی لغو و یا در حال لغو شدن است و ۲۷ مربی هم در حال حاضر در فدراسیونهای مختلف در حال فعالیت هستند که آنها هم به سه گروه تقسیم می شوند. گروه اول مربیانی هستند که رشته آنها شانس کسب مدال دارند و در صورت حذف، در بازیهای آسیایی ۲۰۱۴ لطمه خواهیم خورد که مقرر شد در هر صورت آنها را حفظ کنیم.

گروه دوم مربیانی هستند که در رشته های پایه فعالیت می کنند و در بازیهای آسیایی داخل سالن سال آینده در اولویت هستند که مقرر شد این گروه تا حد ممکن حفظ شوند. گروه سوم هم که در اولویت نیستند و با حذف آنها مشکلی برای ورزش ایجاد نمی شود که قرار داد این گروه لغو خواهد شد. در واقع تصمیمات بر اساس شرایط موجود گرفته شده و به همین دلیل درباره تک تک مربیان شاغل در فدراسیونها بحث و تبادل نظر شده تا این نتیجه گیری حاصل شد. به همین دلیل پیشنهاد شد تا اردوهای تدارکاتی و آماده سازی تیمهای ملی بصورت متمر کز از سوی کمیته ملی المپیک برگزار شود تا تمرکز فقط بر روی اعزامها و هزینه های ضروری باشد و همچنین ناظرین و تحلیل گران فنی که در حال حاضر دارند با کمیته ملی المپیک همکاری می کنند تا بازیهای ۲۰۱۴ به این همکاری ادامه داده و حتی در صورت نیاز و ضرورت ،برای بازیهای ۲۰۱۴ ناظرین جدید هم اضافه شوند.

* بیش از یک ماه است که مربیان خارجی به دلیل بالا رفتن ارز و دلار حقوقشان را نگرفته‌اند.

با توجه به تورم و عدم پرداخت ۱۲ میلیارد تومان باقی مانده از بودجه ۳۰ میلیاردی ویژه المپیک، ما با مشکلات زیادی مواجه شدیم و به همین دلیل ناچار بودیم که از بودجه فدراسیون‌ها برای سایر امور هزینه کنیم! اگر مابقی بودجه را به کمیته‌ پرداخت می‌کردند مشکلی نبود، ولی متاسفانه این اتفاق صورت نگرفته است.

* کمیته ملی المپیک مکاتبات زیادی با معاونت راهبردی ریاست جمهوری و خزانه کشور انجام داده تا این ۱۲ میلیارد پرداخت شود. آخرین نتیجه‌ مذاکراتتان چه بوده است؟

ما تلاش زیادی کردیم که این بودجه در اختیار کمیته ملی المپیک قرار بگیرد، اما متاسفانه گویا نمی‌خواهند این مبلغ را به ما بپردازند. با توجه به اظهارات مقام معظم رهبری و رییس جمهور مبنی بر این که هر هزینه ای در ورزش اسراف نیست، ما نیاز به هفت میلیارد تومان پول داریم تا مشکلاتمان را برطرف کنیم. عدم پرداخت پول مربیان و لغو قراردادها قطعا در نتایج بازی‌های آسیایی کره لطمه بزرگی به ما خواهد زد. باید از هم اکنون برنامه‌ریزی برای کره را آغاز کنیم. سال آینده چهار رویداد مهم رقابت‌های غرب آسیا، همبستگی کشورهای اسلامی، بازی‌های رزمی و بازی‌های آسیایی جوانان برگزار خواهد شد که متاسفانه دست کمیته‌ برای آماده سازی جهت حضور در این رقابت‌ها بسته شده است .

* با توجه به ممنوعیت کمیته‌ از سوی بانک مرکزی برای تهیه دلار از بازار آزاد و همچنین عدم اختصاص ارز دولتی به ورزش، تدبیر کمیته‌ برای پرداخت دستمزد مربیان خارجی چیست؟

با توجه به تورمی که وجود دارد ما پیش‌بینی کردیم که مبلغ ریالی دستمزد مربیان را به فدراسیون‌ها بدهیم تا خودشان دلار تهیه کنند و به مربیان بدهند.

* یکی از دغدغه‌هایی که در شرایط فعلی وجود دارد، این است که بعد از جدا شدن، مربیان خارجی از تیم‌های ملی به دادگاه CAS شکایت کنند و همین مساله باعث شود علاوه بر گرفتن قراردادشان ضرر و زیان هم بگیرند.

یکی از بندهای قرارداد کمیته‌ با مربیان خارجی این است که ۱۵ روز قبل از ترک کار به آنها اطلاع داده شود که دیگر قصد ادامه همکاری با مربیان خارجی را نداریم. بعد از اعلام ما هم قرارداد خود به خود یک طرفه فسخ می‌شود. این بند در تمام قرارداد مربیان خارجی لحاظ شده است. البته کمتر پیش آمده که ما از این بند قرارداد استفاده کنیم، اما با بهره گیری از آن می‌توانیم مانع شکایت مربیان خارجی به دادگاه CAS شویم.

* شما اشاره کردید که قصد ادامه همکاری با مربیان گروه‌های اول و دوم رشته‌های ورزشی را دارید که در میان مربیان خارجی هم بیشترین مبلغ به همین دسته از مربیان پرداخت می‌شود. تکلیف پرداخت دستمزد آنها از این پس چه خواهد بود؟

قرار است نامه‌ای به دکتر احمدی نژاد، رییس جمهور محترم بنویسیم و از ایشان بخواهیم که مانند گذشته به ما ارز دولتی با مبلغ ۱۲۶۰ تومان بدهند. ما می‌خواهیم در این نامه لطمه‌های احتمالی که با رفتن مربیان خارجی به ورزش وارد می شود را بگوییم. البته قصد داریم که به مذاکراتمان با بانک مرکزی ادامه دهیم تا شاید راه چاره‌ای پیدا کنیم.

* علاوه بر بلاتکلیفی مربیان خارجی، اعزام تیم‌های ملی هم به دلیل بالا رفتن نرخ ارز و دلار دچار خدشه شده است.

در نامه‌ای که برای رییس جمهور و بانک مرکزی خواهیم نوشت اشاره می‌کنیم که علاوه بر مربیان خارجی، ما در اعزام تیم‌های ملی به مسابقات هم مشکل داریم. از اسفند ماه انتخابی بازی‌های المپیک برزیل آغاز می‌شود. برای بازی‌های آسیایی کره هم باید از اکنون شروع کرد. ما ارز مسافرتی هم نمی‌توانیم بگیریم‌ به همین دلیل تیم‌ها از اعزام‌ها باز می‌مانند. ورزش نقش اساسی در سالم سازی جامعه دارد. اعزام ها هم انگیزه ورزشکاران را بالا می‌برد. اگر ملی‌پوشان به مسابقات نروند قطعا افت محسوسی می‌کنند. در جوامع جهانی هم جایگاه مان را از دست می‌دهیم.

* اخیرا از سوی فیلا نامه‌ای برای کشتی ایران ارسال شده که در آن آمده است که باید تا پایان آذر ماه انتخابات فدراسیون برگزار شود. در شرایطی که IOC ایران را از برگزاری انتخابات منع کرده، آیا پذیرفتن درخواست فیلا به صلاح ورزش خواهد بود؟

ما باید روند اصلاح اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی را تسریع کنیم تا انتخابات فدراسیون‌ها هم دوباره روی روال انجام شود. اصلاح اساسنامه یک روند ساده است، ولی به تصمیمات وزیر ورزش و جوانان بر می‌گردد. عباسی علاقه دارد که این کار هر چه سریع‌تر انجام شود. رونوشت نامه های IOC هم در اختیار مجامع جهانی قرار می‌گیرد. من فکر می‌کنم تا پایان آذر ماه موضوع اصلاح اساسنامه برطرف شود و مشکلی برای برگزاری انتخابات وجود نداشته باشد . من به وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد می‌کنم که تا آذر ماه دست نگه دارند و صبور باشند و بعد از اصلاح اساسنامه انتخابات را برگزار کنند، چرا که برگزاری انتخابات کشتی در مقطع فعلی به صلاح نیست.

* روز گذشته دوره چهار ساله کمیته ملی المپیک به پایان رسید. شائبه‌های زیادی مطرح است که کمیته ملی المپیک نمی‌خواهد انتخابات را در موعد مقرر برگزار کند.

ما ناچار هستیم منتظر نامه جدید IOC باشیم و اصلاحاتی که مورد نظر کمیته ملی المپیک است را انجام دهیم. پس از آن هم بلافاصله انتخابات را برگزار کنیم. دوره چهار ساله کمیته‌ روز گذشته به پایان رسید و ما موظف به برگزاری انتخابات هستیم. ما همین اساسنامه ای که در سال ۲۰۰۱ به تایید IOC رسیده را برایشان ارسال کردیم. دو سال قبل در اجلاس انجمن کمیته‌های المپیک در کپنهاگ اصلاحات جدیدی برای اساسنامه انجام شد. اما این اصلاحیه در اساسنامه کمیته ملی المپیک ایران لحاظ نشد.

* چه اصلاحاتی مورد نظر کمیته ملی المپیک است؟

چیزی از این اساسنامه کم نمی‌شود، اما احتمال دارد بندهایی به آن اضافه شود. در محتوای اساسنامه تغییری نخواهیم داشت، اما نفرات دستخوش تغییرات می‌شوند. تغییرات درباره اعضای مجمع است که حق رای دارند و تصمیم می‌گیرند. در حال حاضر ۶۶ نفر عضو مجمع هستند که طبق اصلاحیه کپنهاگ باید به ۴۹ نفر کاهش پیدا کند. در واقع طبق اساسنامه جدید اعضای مجمع ریزش خواهند داشت. در این تغییرات IOC تصمیم می‌گیرد که آیا ارگان‌های دولتی می‌توانند عضو مجمع باشند یا نه.

* اخیرا IOC نامه‌ای به کمیته ملی المپیک ارسال و اعلام کرده که تا زمان اصلاح اساسنامه کمیته‌ نباید انتخاباتی برگزار کند. برنامه کمیته‌ برای روشن شدن تکلیف اساسنامه چیست؟

هیات اجرایی و کمیته ملی المپیک ملزم هستند که نسبت به اصلاح اساسنامه اقدام کنند. برای شرکت در اجلاس OCA قرار است گروهی از مدیران به ماکائو بروند و در آنجا با روسای کمیته بین‌المللی المپیک و شورای عالی المپیک آسیا مذاکره کنند. قطعا مذاکره حضوری بهتر از نامه نگاری جواب می‌دهد. IOC هم در نامه اخیرش به ما گفته که در اسرع وقت جواب کمیته ملی المپیک ایران را می‌دهد. با توجه به این نامه فکر می‌کنم تا پایان ماه جاری تکلیف اصلاح اساسنامه فدراسیون‌ها و کمیته ملی المپیک مشخص شود.

چهارشنبه 10/8/1391 - 12:48 - 0 تشکر 570858

محمد کشاورز افزود : ملی پوشان فوتسال ایران مصمم به شکست دادن بهترین تیم جهان در آغاز جام جهانی هستند تا بتوانند از ابتدای رقابت ها خود را به عنوان یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی مطرح کنند.

وی خاطر نشان کرد : ˈخسوس کاندلاسˈ مدیر فنی اسپانیایی تیم ملی فوتسال کشورمان، اطلاعات فنی بهترین تیم جهان را در اختیار کادر فنی قرار داده است به طوریکه ملی پوشان به خوبی با نقاط ضعف و قوت اسپانیا آشنا هستند.

کشاورز حضور کاندلاس در تیم ملی فوتسال ایران را مفید دانست و گفت :این مدرس اسپانیایی تاکید بسیاری بر ساختارهای دفاعی دارند به طوریکه ملی پوشان در طول سه هفته گذشته، تمرینات ویژه ای در این خصوص انجام داده اند.

وی تصریح کرد : در جام جهانی تایلند، ساختار جدید تیم ملی فوتسال ایران را به نمایش خواهیم گذاشت که امیدوارم بتوانیم با شیوه جدید خود، حریفان را غافلگیر کنیم.

بهترین بازیکن سال 2011 آسیا در مورد دریافت بازوبند کاپیتانی تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی اظهار داشت:این بازوبند پیش از این در اختیار بزرگانی همچون مرحوم بابک معصومی، محمدرضا حیدریان و وحید شمسایی بوده است که امیدوارم بتوانم مسئولیت های خود را در این سمت به خوبی انجام دهم.

هفتمین دوره رقابت های فوتسال جام جهانی 2012 تایلند از روز یازدهم آبان ماه جاری در بانکوک آغاز می شود که تیم ملی فوتسال ایران در گروه دوم مرحله مقدماتی با تیم های ملی اسپانیا، پاناما و مراکش همگروه است.

ملی پوشان فوتسال ایران عصر جمعه هفته جاری در نخستین دیدار خود در این رقابت ها به مصاف تیم ملی اسپانیا (بهترین تیم جهان) می روند.


چهارشنبه 10/8/1391 - 12:49 - 0 تشکر 570859

در جریان رقابت های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال، تیم های  استقلال تهران، تراکتورسازی، سپاهان، ملوان، نفت تهران، سایپا، فجر سپاسی، فولاد، صبای قم، راه آهن، داماش گیلان، مس کرمان، پیکانریال پرسپولیس، آلومینیوم، ذوب آهن، نفت آبادان و گهر درود به در جایگاه اول تا هجدهم جدول رده بندی قرار دارند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند در فصل دوازدهم لیگ برتر دو گروه از مدعیان قهرمانی حضور دارند.

دسته اول مثلثی از آنهایی است که در فصل گذشته هم از مدعیان اصلی قهرمانی بوده اند یعنی تیم های استقلال، سپاهان و تراکتورسازی تبریز.
البته این گروه شانس بیشتر را برای آبی پوشان پایتخت می دانند حال خالی از لطف نیست نگاهی مختصر به این سه تیم داشت.

** گروه اول: مثلث مدعیان

همانطور که ذکر شد مثلث مدعیانی که گروه اول آنها را شانس های قهرمانی می دانند استقلال، سپاهان، و تراکتورسازی تبریز هستند.

تیم استقلال تهران که یکی از پر افتخارترین تیم های فوتبال لیگ است هم اکنون با 13 بازی و 25 امتیاز در رتبه اول جدول است.

استقلال در فصل قبل در جام حذفی قهرمان شد و در لیگ به رتبه سوم دست پیدا کرد.

در سال 90-1389 استقلال در لیگ دوم شد و در جام حذفی نیز تا نیمه پایانی بالا آمد.

در سال 89-1388 نیز استقلال سوم شد و در جام حذفی نیز تا مرحله یک شانزدهم نهایی بالا آمد.

در حال 88-1387 نیز استقلال قهرمان لیگ برتر شد و در جام حذفی نیز تا مرحله یک شانزدهم نهایی بالا آمد.

ضلع دیگر مثلث مدعیان لیگ، تیم سپاهان اصفهان است. سپاهان، با 4 قهرمانی در لیگ پر افتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر است.

این قهرمان ها در دوره های دوم، نهم، دهم و یازدهم به دست آمده است.

سپاهان در 3 فصل متوالی گذشته قهرمانی لیگ برتر شده است.

در جام حذفی 91-90 سپاهان تا مرحله یک شانزدهم نهایی بالا آمد در جام حذفی 90-89 تا مرحله یک چهارم نهایی و در جام حذفی 89-88 نیز تا یک هشتم نهایی بالا آمد.

سپاهان در سال 88-87 در لیگ چهارم شد و در جام حذفی نیز تا مرحله یک هشتم نهایی بالا آمد.

سپاهان اصفهان هم اکنون با 13 بازی و 24 امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارد.

تیم تراکتورسازی تبریز نیز پس از سقوط در سال 81-80 از لیگ برتر دوباره درسال88-89 به لیگ برتر راه یافت و در لیگ هفتم شد و در مسابقات جام حذفی نیز تا دور دوم جلو آمد.

 در سال 89-90  در لیگ پنجم شد و درجام حذفی تا مرحله یک هشتم نهایی بالا آمد.

 در سال گذشته نیز تراکتور نائب قهرمان لیگ برتر شد و در جام حذفی نیز تا مرحله یک شانزدهم نهایی پیش آمد.

 تراکتور ، با 14 بازی و 24 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد دیگر مدعیان لیگ را می توان تیم های جوانگرا دانست.

 تیم هایی که  با هنر جوانانشان تا به این جای رقابت ها خوب پیش آمده اند.


**گروه دوم: تیم های جوانگرا

 در میان تیم های جوانگرا مدعی قهرمانی هم هستند،  می توان ملوان، نفت تهران و سایپا را نام برد.

 البته فجر، فولاد و صبا هم نشان داده اند که می توانند خود را به صدر جدول  نزدیک کنند البته بعید می رسد بتوانند هم پای دیگر مدعیان باشند تیم ملوان بندر انزلی در این فصل نشان داد که  با حل مشکلات مالی اش دیگر خبری از نوار ناکامی های متوالی نیست.

ملوان با 13 بازی و 22 امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار دارد.

 ملوان در فصل گذشته در لیگ پانزدهم شد.

در فصل 89-90 ملوان در لیگ هشتم شد و در جام حذفی نیز به نائب قهرمانی رسید.

 در سال 88-89  ملوان در لیگ دوازدهم شد.

در سال 88-87  نیز شانزدهم شدند.

تیم نفت تهران نیز که در سال 1389  به لیگ برتر راه یافت به رتبه پنجم رسید در این لیگ نیز  با 14 بازی و 21 امتیاز در رتبه پنجم جدول قرار دارد تیم سایپا البرز نیز سه دوره قهرمان لیگ آزادگان در سال های 73 و 74 و قهرمانی جام حذفی در سال 72 و قهرمانی لیگ ششم را در پرونده کاری خود داد.

 سایپا هم اکنون  لیگ برتر با 13 بازی و 21 امتیاز در رتبه ششم جدول قرار دارد.

 تیم های فجر، فولاد و صبا هم اگر چه عملکرد خوبی داشته اند ولی بعید بنظر می رسد تا حد صدر نشینی پیش بروند البته همه این ها تنها پیش بینی هایی است که حتی پیش از نیم فصل گرفته شده است و تیم ها تا پایان کار راه زیادی دارند و باید منتظر ماند آیا اضلاع این مثلث های قهرمانی تغییر می کند یا نه

چهارشنبه 10/8/1391 - 12:51 - 0 تشکر 570860

تیم آث میلان که مهمان پالرمو بود به تساوی دو بر دو رضایت داد. فابریتزیو میکولی و ریکاردو مونتولیوو برای میلان گلزنی کردند .


در جام حذفی بارسلونا توانست در جام حذفی آلاوس را در خانه حریف شکست دهد. سه گل تماشایی داوید ویا، سسک فابرگاس و آندرس اینیستا برای برد سه بر صفر در خانه آلاوس کافی بود.
در دقیقه ۴۰ داوید ویا شوتی مهارنشدنی زد و دروازه اورتزی را گشود. بارسلونا در دقیقه ۵۱ و لحظاتی پس اژ آن که گوسمن موقعیتی عالی را برای حریف از دست داد به گل رسید. آندرس اینیستا با شوتی کات‌دار دروازه اورتزی را برای بار دوم باز کرد. مانو گارسیا توپ را تحت فشار سسک فابرگاس در محوطه جریمه از دست داد، توپ به الکسیس رسید و در نهایت اینیستا گل‌زنی کرد.


دقایقی بعد الکسیس هم روی پاس عالی ویا گل زد اما داور به اشتباه آن را آفساید گرفت.


سرانجام سسک فابرگاس در دقیقه ۸۸ سانتر عالی دنی آلوز را با ضربه سر وارد دروازه بدون دروازه‌بان حریف کرد.


دیدار برگشت دو تیم ۲۷ نوامبر در نوکمپ برگزار می‌شود و بعید است فینالیست سابق جام یوفا کاری بتواند مقابل بارسا انجام دهد.

چهارشنبه 10/8/1391 - 12:52 - 0 تشکر 570861


ده بازیکن گرانقیمت فوتبال امروز جهان را تنها مهاجمان تشکیل نمی‌دهند ولی شش مکان نخست این رده‌بندی از آن آنهاست. آیا این خریدهای گزاف موفقیت و قهرمانی‌های پی‌درپی را برای تیم‌ها به بار آورده است؟ آیا پول و موفقیت در فوتبال امروز جهان رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند؟این گزارش نگاهی به ده بازیکن گرانقیمت فوتبال جهان دارد.1. کریستیانو رونالدو – 94 میلیون یورو

کریستیانو رونالدوگرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان کریستیانو رونالدو است. رئال مادرید سال 2009 نودوچهارمیلیون یورو به منچستریونایتد پرداخت تا این ستاره پرتغالی را به سانتیاگو برنابئو ببرد. رونالدو با یونایتدها سه بار قهرمان لیگ برتر شد ولی برای رسیدن به این عنوان در لیگا تا همین امسال انتظار کشید. CR7 با شیاطین سرخ در سال 2008 قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.کریستیانو رونالدو دوس‌سانتوس آویرو بیشتر با نام کوچکش "کریستیانو رونالدو" شناخته می‌شود. نام خانوادگی رونالدو از نام خانوادگی مادرش، دوس‌سانتوس و نام خانوادگی پدرش آویرو گرفته شده‌است.. او در سال 1997 با تیم باشگاهی اسپورتینگ لیسبون قرارداد امضا کرد. او سال 2003 مورد توجه سرمربی تیم باشگاهی منچستریونایتد، سر آلکس فرگوسن قرار گرفت و با 12.24 میلیون پوند به منچستریونایتد پیوست. او کوچک‌ترین فرزند مادری آشپز و پدری باغبان است. نام رونالدو، از روی نام رئیس جمهور دهه 80 آمریکا، رونالد ریگان، که بازیگر مورد علاقهٔ پدرش بوده‌، انتخاب شده‌ است.او در اسپورتینگ شماره 28 را می‌پوشید. در منچستر یونایتد به رونالدو شماره 7 را دادند که پیش‌تر بازیکنانی مانند جرج بست، برایان رابسون، اریک کانتونا و دیوید بکام آن را می‌پوشیدند. رونالدو درباره شماره پیراهنش گفته‌ است: "پس از این که به منچستریونایتد پیوستم، فرگوسن به من گفت، چه شماره‌ای را می‌خواهم. گفتم:"28". فرگوسن گفت: "نه! تو باید شماره 7 را بپوشی که آن را پیشتر بازیکنان مشهوری می‌پوشیدند و این برای تو یک افتخار است."


سر آلکس فرگوسن در جولای 2009 درباره کریستیانو رونالدو گفته بود: "چیزی جز ستایش این پسر ندارم که در جهان بهتر از ریکاردو کاکا و لیونل مسی است."ژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید، هم در مه ۲۰۱۲ درباره او گفت: "او را با لیونل مسی مقایسه نخواهم کرد. ما درباره دو بازیکن بزرگ صحبت می‌کنیم. به نظر من رونالدو امسال بهتر از مسی بوده‌ است."کریستیانو رونالدو برای پایان کار خود در رئال مادرید گفته‌ است: "دوست دارم تا آخر عمرم در رئال مادرید بمانم و 10 سال دیگر با رئال مادرید قرار داد امضا کنم." او در گفت‌وگو با مجله آلمانی کیکر هم عنوان کرد: "بازی من سراسر حرفه‌ای است و برای پرتغال یک غنیمت محسوب می‌شوم." و با کنایه به سوالی درباره مقایسه‌اش با لیونل مسی هم گفته بود: "می‌دانید که او سال گذشته در همین زمان کجا بود؟ می‌دانید؟ او در همین هنگام از جام ملت‌های آمریکای جنوبی حذف شده بود!"کاکا، هم‌تیمی رونالدو در رئال مادرید در ژوئن 2011 گفته‌ است: "انتخاب این که کریستیانو رونالدو بهتر بازی می‌کند یا لیونل مسی، کار بسیار سختی است. مسی یک نابغه‌ است ولی رونالدو بازیکنی همه کاره‌ است."2. زین‌الدین زیدان – 75 میلیون یورو

زین‌الدین زیدانرئال‌مادرید تابستان 2001 این رقم بی‌سابقه را به حساب یوونتوس تورین واریز کرد تا قهرمان جام جهانی 1998 و یورو 2000 را از آن خود کند. زیزو با کهکشانی‌ها قهرمانی لیگا (2003) و لیگ قهرمانان اروپا (2002) را تجربه کرد.زین‌الدین یزید زیدان (ملقب به زیزو) در تاریخ فوتبال خود، سه بار (در سال‌های 1998، 2000 و 2003) جایزه بهترین بازیکن سال جهان، یک بار جایزه بهترین بازیکن سال اروپا، یک بار جایزه پرارزش‌ترین بازیکن جام باشگاه‌های اروپا (لیگ قهرمانان اروپا) و یک بار جایزه بهترین بازیکن جام‌جهانی را دریافت کرده‌ و به قهرمانی جام‌جهانی، جام ملت‌های اروپا، لیگ قهرمانان اروپا، لیگ ایتالیا و اسپانیا نائل آمده‌ و از این رو می‌توان او را از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ دانست. زیزو دومین فوتبالیست بزرگ فرانسه به شمار می‌رود و پس از جام جهانی 2006 از فوتبال خداحافظی کرد. به این ترتیب رئال مادرید آخرین تیم باشگاهی و فینال جام جهانی 2006 آخرین بازی حرفه‌ای او بود. در همین فینال ضربه سر او به شکم ماتراتزی و کارت قرمزی که دریافت کرد، یکی از جنجالی‌ترین لحظات تاریخ زندگی‌اش را در آخرین لحظات عمر حرفه‌ای‌اش رقم زد.پس از پایان بازی تحقیقات و لب‌خوانی‌های وسیعی برای مشخص‌شدن علت درگیری و کلمات تحریک‌کننده ماتراتزی صورت گرفت. بسیاری می‌گفتند ماتراتزی با توهینی نژادپرستانه زیدان را "تروریست" خوانده ولی بعدها هم زیدان و هم ماتراتزی این ادعا را رد کردند. ماتراتزی گفت، توهینی که به زیدان کرده‌، بسیار عادی بوده و از آن نوعی است که در زمین فوتبال رایج است! زیدان بعدها در دو مصاحبه تلویزیونی شرکت و اعلام کرد، ماتراتزی به خواهر و مادرش توهین کرده‌ است و با معذرت‌خواهی اعلام کرد، از کاری که کرده پشیمان نیست! او در ضمن هرگونه توهین‌ نژادپرستانه از سوی ماتراتزی را غیر واقعی و محصول ذهن خلاق نشریات و رسانه‌ها دانست.زیدان از پدر و مادری الجزایری در مارسی به دنیا آمد و جوان‌ترین فرزند خانواده هفت نفری خود است. پدر و مادرش، اسماعیل و ملیکه، نام داشتند و نسب‌شان به روستایی در الجزایر برمی‌گشت او مسلمان و سنی مذهب است. حزب دست راستی فرانسه، جبهه ملی، ادعا می‌کرد که پدر زیدان در جریان جنگ استقلال الجزایر از "حرکی"ها بوده‌ است که در ارتش فرانسه و علیه الجزایر جنگیده‌اند اما زیدان این ادعا را به شدت رد کرده‌ است. الگوی زیدان در دوران جوانی "انزو فرانچسکولی"، بازیکن اهل اروگوئه بود و بعدها به‌ دلیل تعلق‌خاطر به این بازیکن نام فرزند خود را "انزو" گذاشت.3. کاکا – 65 میلیون یورو

کاکااو روزگاری یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان جهان شمرده می‌شد. کاکا از سال 2009 در برنابئو توپ می‌زند ولی حتی سایه‌ای از آنچه در میلان بود، هم نیست. او با روسونری در سال 2007 قهرمانی اروپا را تجربه کرد. آلفردو دی‌استفانو، نماد باشگاه رئال مادرید و فلورنتینو پرس به این هافبک برزیلی در مادرید خوش‌آمد گفتند."ریکاردو ایزاکسون دوس سانتوس لیته" ملقب به "کاکا" زاده 22 آوریل 1982 در برازیلیا، پایتخت برزیل است. او نوجوانی و جوانی خود را با عضویت در تیم باشگاهی سائوپائولو سپری کرد. الگوی او در فوتبال هموطنش "رای" بوده که باشگاه سابق او نیز سائوپائولو بوده‌ است.کاکا در مصاحبه با مجله نوولا 2000 ازدواجش را بهترین تصمیم خود بعد از پیوستن به میلان عنوان کرد. ستاره برزیلی دراین‌باره گفت: "برزیل، میلان و کارولین به همراه خانواده‌ام زیباترین‌ها در زندگی‌ام هستند و آنها را عاشقانه دوست دارم."وی به عنوان سفیر غذا در سازمان ملل برای کمک به کودکان محروم مشغول به کار است.4. لوئیش فیگو – 58.5 میلیون یورو

لوئیش فیگوباز هم رئال مادرید در میان است. این هافبک پرتغالی در ابتدای هزاره جدید از رقیب همیشگی، بارسا به رئال مادرید رفت. او با قوهای سپید دو بار قهرمان لیگا و یک بار قهرمان اروپا (2002) شد."لوئیش فیلیپ مادریا کائیرو فیگو" در تیم‌هایی همچون اسپورتینگ، بارسلونا، رئال مادرید و اینتر میلان بازی و 31 مه 2009 از فوتبال خداحافظی کرد. او در دوران حرفه‌ای خود 127 بازی ملی برای تیم پرتغال داشت و در سال 2000 مرد سال فتبال اروپا و 2001 بازیکن سال جهان برگزیده شد. او هم‌چنین در میان یکصد بازیکن برتر تمام ادوار فیفا قرار دارد. فیگو با وجود خداحافظی از فوتبال همچنان در صحنه حضور دارد و به عنوان یکی از مدیران ارشد باشگاه اینتر میلان فعالیت می‌کند.5. فرناندو تورس – 58 میلیون یورو

فرناندو تورساین گرانقیمت‌ترین جابه‌جایی فوتبال است که رئال‌مادرید هیچ نقشی در آن ایفا نکرد. فرناندو تورس ژانویه 2011 از لیورپول به چلسی رفت. او بهار 2012 با آبی‌های لندن قهرمانی در اروپا را جشن گرفت."فرناندو خوزه تورس سانز" را به خاطر چهره نوجوانانه‌اش، "ال‌نینو" به معنی "بچه" می‌خوانند.پدربزرگ او تعصبی به فوتبال نداشت ولی از هواداران باشگاه آتلتیکو مادرید بود. فرناندو این علاقه را از او به ارث برد؛ به اندازه‌ای که برخلاف خواسته فلوری و خوزه، مادر و پدرش برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی، فوتبالیست شد. او ابتدا می‌خواست مانند برادرش دروازه‌بان شود ولی وقتی هفت ساله بود، در یک بازی دو دندان نیش خود را از دست داد و مجبور به استفاده از پروتز شد. مادرش از او خواست، پستش را عوض کند و به این ترتیب مهاجم شد.حضور فرناندو در باشگاه آتلتیکو مادرید برای خانواده تورس یک رویا بود. آنها خیلی تلاش کردند تا او یک فوتبالیست شود و هیچ کدام‌شان تصور هم نمی‌کردند، به جایگاه کنونی برسد. "ال نینو" در خاطراتش می‌گوید: "پدرم باید بعدازظهرها محل کارش را ترک می‌کرد تا من را به محل تمرین برده و بعد با قطار به سر کارش برمی‌گشت. در بقیه اوقات مادرم من را با قطار یا اتوبوس می‌رساند. مهم نبود که هوا بارانی بود یا خیلی گرم. او به هر حال من را می‌رساند. همیشه به من می‌گفت، هر وقت خسته شدی، لازم نیست ادامه بدهی! فکر نکن مجبوری که فوتبال را ادامه بدهی ولی هرگز خسته نشدم."6. هرنان کرسپو – 56 میلیون یورو

هرنان کرسپولاتزیو در آغاز هزاره جدید داروندارش را داد تا این مهاجم آرژانتینی را از پارما بخرد. کرسپو با پیراهن لاتزیو در ایتالیا آقای گل شد ولی از رسیدن به عنوان تیمی بازماند. لاتزیو سال 2002 به کوهی از بدهی‌ها روبه‌رو شد و کرسپو را به اینتر واگذار کرد.
7. جان لوئیجی بوفون – 49 میلیون یورو

جان‌لوئیجی بوفونگرانقیمت‌ترین دروازه‌بان جهان همیشه هم درون دروازه یووه نایستاده است. "بانوی پیر" سال 2001 او را از پارما خرید. او در تورین سه بار قهرمان سری ‌A شد و تا به امروز چهار بار بهترین گلر سال لقب گرفته است."جی جی بوفون" در 12 سالگی به تیم "بوناسکولا" و در 13 سالگی به پارما پیوست. "جی‌جی" در 13 سالگی به عنوان یک مهاجم بازی می‌کرد. او یک سال در همین پست باقی ماند تا آن که در 14 سالگی هر دو دروازه‌بان تیمش مصدوم شدند و وی مجبور شد تا از دروازه دفاع کند. دو هفته در پست دروازه‌بانی ماند و از آن پس در این پست ماندگار شد. او سال 1995 برای نخستین بار مقابل میلان در رقابت‌های سری A حاضر شد. فدراسیون جهانی فوتبال بوفون را در سال 2010 بهترین دروازه‌بان 24 سال گذشته جهان معرفی کرد.او با ایتالیا در چهار دوره جام‌جهانی حاضر بوده و در سال 2006 با ایتالیا قهرمان جهان شد. گران‌ترین دروازه‌بان جهان یورو 2000 را به دلیل شکستگی انگشت از دست داد. "النا سره دووا" همسر او اهل جمهوری چک است. بوفون، بهترین دروازه‌بان جام‌جهانی 2006 به موسیقی علاقه فراوانی دارد و اوقات فراعت خود را با گوش دادن به موسیقی می‌گذراند. به تماشای تلویزیون چندان اهمیت نمی‌دهد. بوفون در خانواده‌ای ورزشی زاده شد. پدرش وزنه‌بردار و مادرش نیز در رشته پرتاب دیسک فعال بودند. خواهرانش قهرمانان تیم ملی والیبال ایتالیا بودند.8. ریو فردیناند – 47 میلیون یورو

ریو فردینانداو گرانبهاترین مدافع تاریخ فوتبال جهان تا به امروز است. این مدافع انگلیسی در سال 2000 از لیدز روانه اولدترافورد شد. فردیناند تا به امروز پنج قهرمانی در لیگ برتر را با شیاطین سرخ شاهد بوده است. او همچنین یکی از بازیکنانی است که با یونایتدها در مسکو چلسی را شکست داده و قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به منچستر بردند.
9. کریستین ویری – 46.5 یورو

کریستین ویریلاتزیو برای خرید هرنان کرسپو تا اندازه زیادی مدیون کریستین ویری هستند. رمی‌ها سال 1999 ویری را در ازای دریافت 46.5 میلیون یورو به اینتر فروختند و تابستان پس از آن کرسپو را به رم بردند.ویری مالک برند "Sweet Years" بوده و با پائولو مالدینی هم‌تیمی قدیمی خود در میلان و تیم ملی ایتالیا آن را اداره می‌کند. این دو هم‌چنین صاحب تعدادی رستوران در شهر میلان هستند.10. هالک – 46 میلیون یورو

هالکاین برزیلی جدیدترین بازیکن فهرست گرانقیمت فوتبال جهان است؛ تازه وارد زنیت‌سنت‌پترزبورگ و تازه وارد فهرست گران‌ترین فوتبالیست‌ها. روس‌ها تابستان امسال 46 میلیون یورو به پورتو دادند تا هالک را به سنت‌پترزبورگ ببرند.

10. زلاتان ابراهیموویچ – 46 میلیون یورو

زلاتان ابراهیموویچبارسلونا همین رقم را به اینتر پرداخت کرد تا "ایبرا" را با "ساموئل اتوئو" جابه‌جا کند. ابراهیموویچ را در واقع باید در مکان سوم رده‌بندی گران‌قیمت‌ترین بازیکنان جهان دید. او تنها یک فصل را در نوکمپ گذراند و به دنبال اختلاف‌نظر شدید با پپ گوآردیولا، سرمربی وقت بارسا این تیم را با خشم ترک کرد و به میلان پیوست.زلاتان پدر و مادری اهل بوسنی و کرواسی دارد. او فوریه 2009 با دریافت حقوقی معادل 9 میلیون یورو به همراه کاکا بیشترین دستمزد را در میان بازیکنان فوتبال جهان دریافت می‌کرد.ابراهیموویچ در سوئد متولد شده است. پدر وی سفیک ابراهیموویچ بوسنیایی است که در سال 1977 به سوئد مهاجرت کرد. مادرش نیز "جورکا گراویچ" یک کروات مهاجر به سوئد است. زلاتان از شش سالگی فوتبال را شروع کرد و در کودکی در یک بازی وقتی که در نیمه اول تیمش با 4 گل عقب افتاده بود، در نیمه دوم به عنوان جانشین وارد زمین شده و 8 گل به ثمر رساند!ایبرا می‌توانست برای تیم های ملی بوسنی‌وهرزگوین یا کرواسی نیز بازی کند ولی ترجیح داد، عضو تیم ملی کشور زادگاهش، سوئد شود. ابراهیموویچ در 17 سالگی کمربند مشکی تکواندو گرفت. وی به زبان‌های سوئدی، صربی، بوسنیایی و انگلیسی تسلط دارد. او ایتالیایی را نیز صحبت می‌کند.10. گایسکا مندیتا – 46 میلیون یورو

گایسکا مندیتاحضور او در میان گرانقیمت‌ترین بازیکنان جهان تا اندازه زیادی شگفت‌انگیز است. والنسیا سال 2001 کارگردان قیمت را به بهایی گزاف به لاتزیو فروخت که در آن سال‌ها توان پرداخت رقم‌هایی نجومی را داشت..


.


.ژاوی مارتینس – 40 میلیون یورو

ژاوی مارتینساین هافبک اسپانیایی گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ 50 ساله بوندسلیگاست. باواریایی‌ها پس از تلاش فراوان توانستند آتلتیک بیلبائو را برای فروش بازیکن ملی‌پوش خود قانع کنند ولی گرانقیمت‌ترین بازیکن فوتبال باشگاهی‌ آلمان حتی در میان 20 بازیکن گران جهان هم دیده نمی‌شود.


چهارشنبه 10/8/1391 - 12:54 - 0 تشکر 570862

مانوئل ژوزه در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار فردا برابر پیکان گفت: مقابل مس کرمان یک شکست غیر قابل پیش‌بینی و ناراحت‌کننده بدست آوردیم. در پایان بازی گفتم اختلاف ارتفاع این شهر با تهران روی بازی اثر گذاشت. من از این مسئله اطلاع نداشتم و این مسئله روی کار ما اثر گذاشت. اگر این موضوع را می‌دانستم بلافاصله بعد از دیدار مقابل راه‌آهن و یا اینکه درست روز مسابقه به این شهر سفر می‌کردم. نمی‌خواهم بگویم اگر این موضوع را می‌دانستیم نمی‌باختیم، اما این مسئله اینقدر روی کار ما تأثیر نمی‌گذاشت. این اتفاق برای ما خیلی سخت بود.

وی افزود: در شرایطی که کم‌کم اعتماد به نفس بازیکنان ما بازمی‌گشت این شکست را قبول کردیم. این نتایج در کار ما اثر می‌گذارد. دیگر تیم‌ها آن ترس را از پرسپولیس ندارند و این کار ما را سخت‌تر می‌کند. فردا در خانه بازی می‌کنیم و امیدوارم امتیاز لازم را بگیریم. از تماشاگران می‌خواهم در طول 90 دقیقه از پرسپولیس حمایت کنند، به آنها حق می‌دهم ناراحت باشند و می‌خواهم اگر اعتراضی دارند به من انجام دهند و در طول 90 دقیقه بازیکنان را تشویق کنند. حمایت آنها از ابتدا تا آخر بازی برای پرسپولیس خیلی مهم است.


ژوزه خاطرنشان کرد: در دو بازی به پیروزی رسیدیم و اگر در این بازی هم نتیجه بگیریم شرایط‌مان خیلی بهتر می‌شود. متاسفانه تا کارمان را شروع می‌کنیم و در روند مناسبی قرار می‌گیریم لیگ تعطیل می‌شود و این موضوع روی کارمان تأثیر می‌گذارد. بچه‌های ما باید شکست برابر مس را فراموش کنند چرا که آن مسابقه تمام شده است. بعد از بازی همه ناراحت بودند اما الان باید با آرامش خودمان را برای بازی فردا آماده کنیم تا این دیدار برای ما خوب رقم بخورد.


سرمربی پرسپولیس در واکنش به درخواست یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه به خاطر هواداران کریمی را مورد بخشش قرار دهد، گفت: به نظر همه احترام می‌گذارم اما در حال حاضر بهتر است در مورد بازی صحبت کنیم و در این ارتباط بحثی را مطرح نکنیم.


ژوزه در پاسخ به سؤال دیگر یکی از خبرنگاران در مورد اینکه با بازی ندادن به گردان ممکن است این بازیکن فوتبالش نابود شود، اظهار داشت: برخی نفرات دیگر هم بازی نمی‌کنند، آیا فوتبال آنها هم با این اتفاق نابود خواهد شد؟ در مورد این مسئله بارها صحبت کرده‌ام. در این مقطع از زمان کسی که بهتر عمل می‌کند، باید بازی کند. 25 بازیکن داریم و نمی‌توانیم همه را درون زمین بیاوریم. همیشه از گردان حمایت کرده‌ام و رابطه خوبی با او داشته‌ام. شهاب می‌داند که اهل ناحق کردن نیستم، در حال حاضر نیلسون خوب بازی می‌کند اما شهاب هم مثل سایر بازیکنان شانس حضور در میدان در زمان مناسب را دارد.


وی در مورد اینکه از اختلاف ارتفاع شهر کرمان اطلاعی نداشته و آیا توانسته پیکان را آنالیز کند، عنوان کرد: پیکان را همانند تمام تیم‌ها مورد آنالیز قرار دادیم. من از بیان کردن ارتفاع کرمان قصد اینکه از مسئولیت خودم فرار کنم را نداشتم و همانطور که دیدید اعلام کردم شاید در صورت دانستن این مسئله هم بازنده می‌شدیم. باز هم می‌‌گویم برای اینکه بتوانیم با آمادگی کامل به مصاف تیم‌ها برویم باید از همه چیز اطلاع داشته باشم تا مسئله‌ای ما را غافلگیر نکند.


ژوره در مورد اینکه خط حمله پرسپولیس در 13 مسابقه تنها 9 گل زده، گفت: این مسئله به داشتن آرامش و اعتماد به نفس نزد بازیکنان باز می‌گردد. یک گلزن با گل زدن زندگی می‌کند و وقتی که در این امر ناموفق است، به خود فشار می‌آورد که این کار را سخت‌تر می‌کند. شاید یک مهاجم گل‌های بسیار سختی را بتواند به ثمر برساند اما یک توپ ساده را در لحظه از دست دهد. مهاجمانمان اگر گل‌های زیادی بزنند اعتماد به نفس به آنها باز می‌گردد تا عملکرد بهتری داشته باشند.


سرمربی پرتغالی پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که انصاری‌فرد گرانترین مهاجم لیگ را در اختیار دارد، اما این بازیکن مقابل مس در دو قدمی دروازه توپ را به اوت زده است، گفت: تمام این مسائل بخاطر مشکلات روحی و روانی است. بازیکنی اشتباه می‌کند که در زمین به میدان می‌رود و مطمئنا کسی که بازی نمی‌کند اشتباهی انجام نخواهد داد. کریم فصل قبل تا این زمان شاید 14 گل به ثمر رسانده بود اما الان فقط یک گل زده است. انصاری‌فرد به آرامش نیاز دارد و باید به او کمک کنیم. اگر انصاری فرد تا الان 5 گل زده بود شاید مقابل مس آن توپ را از دست نمی‌داد. اعتماد به نفسی که او دارد اندازه سال قبل نیست، هرچه که جلوتر می‌رویم شرایط‌مان بهتر می‌شود و امیدوارم کریم هم بتواند شرایط خوبی پیدا کند. به او اطمینان کامل دارم.


وی در مورد اینکه مشکل فوتبال ایران را کجا می‌بیند، تصریح کرد: من تازه به فوتبال ایران آمده‌ام و خیلی زود است در این رابطه نظری بدهم. با تمام احترامی که برای شما قائلم باید بگویم که از این روش فوتبال خوشم نیامده است، بازیکنان ایران فرهنگ بازی گروهی و تاکتیک‌پذیری ندارند و همه به صورت انفرادی کار می‌کنند، دلیل آن هم این است که از پایه ضعیف هستند. باید کار را از پایه قوی شروع کنند. بازی‌ها بیشتر از اینکه فکری باشد، فیزیکی است و اگر صادقانه بخواهم بگویم این روش فوتبال را تا به حال دوست نداشتم بهتر است بیش از این صحبت نکنم.


ژوزه در مورد اینکه زاید چه زمانی بازمی‌گردد و آیا برای او جریمه‌ای در نظر گرفته است، گفت: زاید غیب شده و خبری از او ندارم. رابطه‌ام با او خوب بود اما واقعا نمی‌دانم چرا یک مرتبه غیب شد. باید بازگردد و از او دلیل غیبتش را سؤال کنم آن وقت خواهم گفت که چه جریمه‌ای برای او در نظر می‌گیرم اما در حال حاضر من هم اندازه شما می‌دانم.


وی در مورد اینکه آیا پرسپولیس در تعطیلات لیگ به اردوی خارج از کشور خواهد رفت عنوان کرد: در این ارتباط باید با مدیرعامل تیم صحبت کنم. می‌خواهیم یک اردوی خارجی بگذاریم. دوست داریم با نفراتی که به تیم ملی نمی‌روند در یک فضای جدید تمرین کنیم. این مسئله می‌تواند بازیکنان را با انگیزه‌تر کند. همچنین باید دو مسابقه دوستانه انجام دهیم. بازی برای تمام تیم‌ها خوب است و تعطیلات طولانی به هیچ تیمی کمک نمی‌کند.


ژوزه در مورد اینکه آیا گروهی را تعیین نکرده تا تمامی اطلاعات از جمله اینکه هر شهر چه شرایط جغرافیایی دارد را به او انتقال دهند اظهار داشت: من تمام تفکرم روی شرایط تیم و تمرینات است. باشگاه هر اطلاعاتی به من بدهد قبول می‌کنم به طور مثال در هفته اول گفتند شهری که می‌خواهیم در آن بازی کنیم با گرما نمی‌توانستیم کاری کنیم اما اگر می‌دانستیم در کرمان اختلاف ارتفاع وجود دارد می‌شد با این شرایط بیشتر آشنا شویم. می‌خواهم بگویم پرسپولیس در 3 سال اخیر در کرمان نتوانسته برنده شود و یکی از دلایل این مسئله می‌تواند تکرار همین اشتباه و اطلاع نداشتن باشد.


سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه چرا به بازیکنان جوان بازی نمی‌دهد تصریح کرد: در ابتدای فصل من اینجا حضور نداشتم. 15 روز مانده به شروع لیگ تیمی را که بسته بودند، تحویل گرفتم. بازیکنان بزرگ ما که در تیم ملی حضور دارند زیر این فشار و استرس کار سختی دارند و با این شرایط کار برای جوانان خیلی مشکل است. موقعی باید به بازیکنان جوان بها دهیم که شرایط مهیا باشد.


وی افزود: هدف باشگاه را مدیرعامل مشخص می‌کند. اگر به من بگویند تیمی برای آینده درست کن این کار را انجام می‌دهم اما الان از من تیمی را می‌خواهند که برنده شود و نتیجه بگیرد. برای من فوتبالیست مهم است نه اینکه 36، 17 یا 18سال داشته باشم.


ژوزه یادآور شد: در دوران مربیگری‌ام بازیکنان جوان زیادی را رشد دادم. فیگو، دکو و نونو گومژ در جوانی کارشان را با من شروع کردند. متاسفانه در ایران کار پایه خوب نیست. باشگاهی که 30 میلیون تماشاگر دارد فقط می‌خواهد برنده باشد و هواداران کاری به اینکه بازیکن جوان یا پیر باشند ندارند. من نمی‌توانم سیاست باشگاه را تعیین کنم. نمی‌توانم تعیین کنم بازیکن از تیم جوان و تیم «ب» به بزرگسالان بیاورم. الان زمان خوبی برای این کار نیست.


وی گفت: در تمام فوتبال ایران میانگین سنی تیم‌ها بالا است. تیم ملی فوتبال ایران هم همین شرایط را دارد. تنها میثم نقی‌زاده را به عنوان یک بازیکن جوان به تیم بزرگسالان آوردیم اما در این شرایط جدول و روحی روانی آوردن بازیکن جوان تنها به خراب شدن او می‌انجامد.

چهارشنبه 10/8/1391 - 12:56 - 0 تشکر 570863

جواد نکونام در حالیکه با شرایط خاصی اوساسونا را ترک کرد و به لیگ ایران بازگشت در حال حاضر با اوضاع متفاوتی روبرو شده است که پیشنهاد جدی از سوی مسئولان این تیم دریافت کرده است.گویا مسئولان با این بازیکن تماس نیز حاصل کردند و خواستار این هستند که هافبک آبی ها به اسپانیا باز گردد و استقلال را رها کند.اوساسونا بار دیگر در لالیگا باخت و ششمین شکست خود را هم پذیرفت.شکست دوباره اوساسونا در لالیگا در شرایطی رقم خورد که مسعود شجاعی دقایقی در ترکیب اوساسونا قرارگرفت اما وی نتوانست مانع از شکست تیمش بشود و پسران شهر پامپلونا باردیگر طعم تلخ باخت را چشیدند.شکست های اوساسونا بهانه ای شده تا مسئولان این باشگاه دوباره با جواد نکونانم تماس بگیرند و از او بخواهند در نیم فصل به این تیم بازگردد.نکونانم این موضوع راتایید می کند و می گوید: «بله، مسئولان باشگاه اوساسونا به من پیغام داده اند دوباره به تیم شان برگردم اما من قبول نکرده ام.!»با این حال دور از ذهن نیست که با آغاز نقل و انتقالات در نیم فصل باردیگر ماجرای بازگشت نکونام به اوساسونا در رسانه ها مطرح بشود. آیا نکو آن زمان هم دوباره اعلام می کند که قصد ندارد استقلال را سوی اوساسونا ترک کند؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی